Wróć

KSZTAŁTOWANIE ROZWIĄZAŃ

Tworzenie oprogramowania to klucz do dostarczania rozwiązań nowej generacji w dziedzinie inżynierii mechanicznej. Wielu wyzwaniom, na które aktualnie napotykają producenci maszyn można sprostać poprzez bliską współpracę. Z Jyrki Anttonenem, dyrektorem ds. technologii w CIMCORP rozmawialiśmy o tym jak firma stała się kluczowym klientem ctrlX AUTOMATION.

CIMCORP jest pionierem zautomatyzowanych rozwiązań wykorzystujących roboty w logistyce wewnątrzzakładowej. Firma CIMCORP od ponad 30 lat optymalizuje przepływy materiałów u swoich klientów, w magazynach, centrach dystrybucji i zakładach produkcji opon.

Jak rozpoczęła się współpraca CIMCORP z firmą Bosch Rexroth?

Przez ostatnie 10 lat firma CIMCORP blisko współpracowała z Bosch Rexroth jako dostawcą systemów sterowania. Współpraca ta rozpoczęła się przy okazji prac nad nową generacją robotów typu gantry, które dostarczyliśmy naszym klientom w 2010 roku. Od tego czasu utrzymujemy bardzo dobre relacje.

Jakie były podstawy waszych relacji?

Byliśmy bardzo zadowoleni z produktów. Ponadto byliśmy pod wrażeniem obsługi i wsparcia, które otrzymaliśmy. Pomiędzy naszymi firmami istnieje silna więź kulturowa, która sprawia, że firma Bosch Rexroth jest bardziej partnerem niż tylko dostawcą.

Dlaczego zdecydowali się Państwo na wprowadzenie rozwiązań ctrlX AUTOMATION?

To nie była trudna decyzja. W marcu 2018 roku uczestniczyliśmy w Dniu Technologii, a w już w czerwcu mieliśmy podpisaną umowę jako kluczowy klient. Nasza istniejąca relacja była istotnym czynnikiem prowadzącym do tej decyzji, bo byliśmy bardzo zadowoleni z oferowanych produktów i usług.


W trakcie tego wydarzenia widzieliśmy krótką prezentację platformy ctrlX AUTOMATION i od razu zwróciliśmy uwagę na kilka ciekawych funkcji. Dowiedzieliśmy się także, że sterownik może być lżejszy i mniejszy, co było dla nas bardzo korzystne. Zainteresowało nas również otwarcie sterownika na świat informatyki, co odgrywa istotną rolę w tworzeniu architektury przyszłych systemów sterowania.

Dlaczego zdecydowaliście się zostać kluczowym klientem?

Daje nam to wyjątkową możliwość, aby wpływać na tworzenie rozwiązań ctrlX AUTOMATION. Już od samego początku przedstawialiśmy nasze wymagania, a firma Bosch Rexroth reagowała we właściwy sposób. Mając możliwość wprowadzania produktów wcześniej niż nasi konkurenci jesteśmy o krok przed nimi, co stanowi istotną przewagę konkurencyjną.

Jak rozwinęła się wasza współpraca?

Uczestniczymy w warsztatach i telekonferencjach, a dodatkowo komunikujemy się bezpośrednio ze specjalistami z firmy Bosch Rexroth. Dzięki tej współpracy możemy pomagać w kształtowaniu platformy ctrlX AUTOMATION, dlatego dysponuje ona cechami i funkcjami, których potrzebujemy do sterowania  robotami typu gantry.

Jakie będą dalsze kroki?

Otrzymaliśmy wyposażenie systemowe – zestaw modułowy, który już działa w naszym warsztacie. Przyszły rozwój to interesujące zadanie, ponieważ mamy tak wiele możliwości w porównaniu do poprzedniego sterownika. To nie tylko konwersja istniejącego oprogramowania robotów na platformę ctrlX AUTOMATION – chcemy skonfigurować architekturę oprogramowania w jak najlepszy sposób, aby móc korzystać z dostępnych funkcji. Chcemy również zintegrować ją z większą architekturą systemu sterowania CIMCORP, tworząc całościowy obraz dla naszych klientów.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontatkuj się

Jyrki Anttonen

Technology Director at CIMCORP

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Wróć