Wróć

Nowość: całkowicie nowy pakiet ctrlX AUTOMATION

ctrlX SERVICES, ctrlX SAFETY, ctrlX I/O and ctrlX World

We wtorek, 29 września 2020 r., niemal dokładnie rok od wprowadzenia ctrlX AUTOMATION, firma Bosch Rexroth zaprezentowała tegoroczną wersję platformy oraz jej nowe funkcje:

ctrlX I/O przenosi platformę automatyzacji na wyższy poziom

Wprowadzenie rozwiązań ctrlX I/O przenosi otwartą platformę automatyzacji ctrlX AUTOMATION na wyższy poziom. Dzięki temu, ta platforma wykorzystująca technologię aplikacji zyska dodatkowe interfejsy do obsługi zakładu produkcyjnego oraz poziomu sterowania. Z jednej strony pakiet wejść/wyjść służy do integracji poziomej i pionowej, a z drugiej stanowi funkcjonalne rozszerzenie platformy sterowania ctrlX CORE. W przyszłości dostępne będą wszechstronne funkcje komunikacji i rozszerzeń zwiększające wydajność, a także moduły wejść i wyjść dostosowane do standardów przyszłościowych technologii, takich jak 5G, TSN oraz AI. Nowe, zintegrowane rozwiązanie w dziedzinie automatyzacji otwiera szerokie możliwości w zakresie łączności i komunikacji sieciowej w coraz bardziej zdigitalizowanym przemyśle.

Na platformie ctrlX AUTOMATION jest miejsce na aplikacje innych firm

Wraz z wprowadzeniem ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth stworzyła otwarty ekosystem obejmujący aplikacje do wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji innych firm lub stworzonych we własnym zakresie. Coraz więcej firm dołącza do ctrlX World. Ta platforma pozwala im poszerzać modele biznesowe i zwiększać zasięg oferowanych rozwiązań. Firma Bosch Rexroth również rozszerza swoją współpracę w obszarze sprzętu i współtworzenia nowych rozwiązań.

ctrlX SAFETY wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa automatyzacji

ctrlX SAFETY firmy Bosch Rexroth to nowość w sektorze automatyzacji: najbardziej responsywny i kompaktowy system zabezpieczeń w swoim rodzaju. To skalowalny system, który może być wykorzystywany odpowiednio do potrzeb – od rozwiązania SafeMotion zintegrowanego z napędem w ctrlX DRIVE po kompletny system sterowania ctrlX SAFETY. Oprócz elastycznych zastosowań, zalety systemu obejmują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniany przez najkrótsze czasy reakcji, a także wydajne projektowanie za pomocą funkcji programowania graficznego sterownika bezpieczeństwa PLC.

Wszechstronny pakiet usług ctrlX SERVICES uzupełnia platformę ctrlX AUTOMATION

Ekosystem ctrlX AUTOMATION poszerzy się o nowe usługi: ctrlX App Store, ctrlX Device Portal oraz ctrlX AUTOMATION Community. Bazującą na aplikacjach platformę ctrlX AUTOMATION cechuje otwartość i modułowość. To zupełnie nowy wymiar w automatyce przemysłowej. Pakiet ctrlX SERVICES jest jej rozszerzeniem, które znacznie ułatwia pracę programistów.

Jasmin Heim

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć