Wróć

DANIEL PROGRAMISTA I POSTĘP TECHNOLOGICZNY

Programming Ubuntu programming language

Daniel Programista, lat 28, nie jest zwykłym programistą. Zawsze należy do pierwszych użytkowników technologicznych nowinek, zna nowe technologie i potrafi z nich korzystać. Ma kosmopolityczne podejście i otwarty umysł, mówi kilkoma językami. Mierzy wysoko. Czuje się znakomicie nie tylko w świecie tradycyjnej automatyki opartej na technologiach PLC. Programuje indywidualne rozwiązania, wykorzystując skrypty, języki wysokiego poziomu i różne środowiska, co pozwala mu szybko osiągać cele. Musi szybko uruchamiać aplikacje, tworzyć niezawodne oprogramowanie pod presją czasu i przedstawiać użytkownikom złożone procesy w prosty sposób. Z pewnością nie są to łatwe zadania. Daniel Programista nie ma jednak z nimi problemu, odkąd poznał platformę ctrlX AUTOMATION.

Współcześni programiści, tacy jak Daniel, ciągle się rozwijają, poznając nowe metody i technologie. Zwykle odpowiadają za opracowanie koncepcyjne i specyfikację oprogramowania. Realizują i wspierają projekty dotyczące oprogramowania i udzielają porad w tym zakresie. Integrują i łączą oprogramowanie z systemami innych firm. Coraz częściej porzucają świat tradycyjnej automatyki i jego wydeptane ścieżki.

CZEGO PRAGNĄ PROGRAMIŚCI: ŁATWE PROGRAMOWANIE I PROSTA DROGA DO CELU

Daniel Programista chce mieć łatwy, szybki i efektywny dostęp do zaawansowanych informacji, na podstawie których formułuje własne opinie. Uważa, że kontakty z „klasycznymi” sprzedawcami to droga okrężna. Spotkania z osobami, z którymi nie może porozmawiać jak specjalista ze specjalistą, nudzą go. Uważa je za stratę czasu, bo spowalniają jego drogę do celu. Szuka więc alternatywnych źródeł, dostawców i rozwiązań zgodnych ze swoimi wymaganiami, aby utrzymać odpowiednie tempo działania.

Daniel Programista potrzebuje niezawodnych rozwiązań i technologii, które uproszczą jego pracę, a także łatwego dostępu do informacji i szybkiej komunikacji. Uważa że odpowiedzi na pytania powinny być udzielane szybko lub udostępniane online. Ceni więc dobrą dokumentację z przykładami i konkretnymi informacjami. Za równie ważną uważa kompatybilność wybranych aplikacji i możliwość ich ciągłego rozwijania (bo nikt nie lubi zostawać w tyle).

JAK SPROSTAĆ WYZWANIOM: PLATFORMA ctrlX AUTOMATION

Można powiedzieć, że wreszcie znaleziono uniwersalne rozwiązanie spełniające różne wymagania. Jest nim ctrlX AUTOMATION. Odkąd Daniel Programista odkrył tę platformę automatyzacji, znacznie uprościł swoją pracę i poszerzył zakres działania.

Platforma ta jest oparta na nowej, otwartej architekturze oprogramowania, która obejmuje najnowsze technologie oprogramowania inżynieryjnego, a ponadto obsługuje wszystkie zadania związane ze sterownikami PLC i przemieszczeniami.

System operacyjny Linux działający w czasie rzeczywistym, na którym jest oparta platforma ctrlX AUTOMATION, cieszy się opinią najbardziej stabilnego i bezpiecznego. Technologia kontenerowa tego systemu umożliwia programistom odwzorowywanie wszystkich funkcji i zastosowań za pomocą odrębnych aplikacji oraz łączenie ich ze sobą stosownie do potrzeb.

APLIKACJE: MAKSYMALNA PROSTOTA

Platforma ctrlX AUTOMATION nie wymaga specjalnego oprogramowania do komputerów PC. Daniel Programista może ją więc łatwo pobrać i uruchomić, a następnie, dzięki systemowi sieciowemu, przeprowadzić podstawową konfigurację na stronach HTML, korzystając z logicznych wskazówek.

Wraz z zestawem narzędzi ctrlX WORKS udostępniana jest praktyczna technologia aplikacji. Standardowe funkcje, takie jak brama danych do systemów planowania produkcji, połączenia informatyczne, zapora firewall, klient VPN lub protokół OPC UA, są dostępne jako gotowe aplikacje zainstalowane w układzie sterowania i nie wymagają odrębnego programowania. Daniel musi po prostu wybrać wymagane funkcje z zestawu narzędzi oprogramowania. Może również samodzielnie programować aplikacje lub pobierać aplikacje innych firm, np. z platformy programistycznej GitHub.

Daniel Programista może łączyć ze sobą funkcje oprogramowania praktycznie w każdy sposób przy użyciu aplikacji gotowych, niestandardowych lub dostosowywalnych. Ma do wyboru wiele języków programowania, takich jak C++, języki skryptowe (np. Python) lub graficzny edytor kodu Blockly. Może sam decydować o tym, czy programować aplikacje tradycyjnie w języku IEC 61131, PLCopen lub G-Code, czy w językach wysokiego poziomu lub internetowych, a jego młodsi koledzy nie uczą się już na szkoleniach metod klasycznych.

Ponadto Bosch Rexroth udostępnia wiele gotowych funkcji dostosowanych do konkretnych wymagań. Dzięki tym funkcjom Daniel może łatwo zwiększyć produktywność systemów obsługi i robotów.

Środowisko systemu jest dostępne również w postaci całkowicie wirtualnej, co umożliwia programowanie bez sprzętu.

SWOBODA DZIAŁANIA: OD PROGRAMISTY DO PROJEKTANTA

Najkrócej mówiąc, otwarte standardy oraz możliwość łatwego łączenia oprogramowania open source i technologii aplikacji zapewniają Danielowi Programiście maksimum swobody. Wszystkie niezbędne narzędzia i szczegółowe informacje są zawsze aktualne i łatwo dostępne. Daniel Programista może działać w sposób szybki i elastyczny we wszystkich obszarach, zgodnie z zapotrzebowaniem. Otworzyło to przed nim całkowicie nowe możliwości. Rola programisty zmieniła się. Stał się on projektantem, który zmienia świat, realizując swoje pomysły.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o platformie ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Jasmin Heim

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Wróć