Wróć

ctrlX developR: Innowacyjność potrzebuje bystrych umysłów

ctrlX AUTOMATION – developR

 

„Źródłem rozwiązań cyfrowych są koncepcje analogowe”: innowacje to owoc działania ludzi. Nie inaczej jest w przypadku ctrlX AUTOMATION. Duży zapał do prowadzenia badań, talent do inicjatyw rozwojowych i siła tkwiąca w innowacyjności sprawiają, że system automatyzacji Bosch Rexroth wyprzedza konkurencję „o dwa kroki”. Kim są osoby, które wkładają serce i duszę w rozwijanie ctrlX AUTOMATION w celu uzyskania szczytowej wydajności, i skąd czerpią motywację?

ctrlX AUTOMATION to wynik pracy programistów z całego świata, którzy dzielą się swoją wiedzą w formie aplikacji i innych usług. W ten sposób rozwija się potężna całość, która przyćmiewa wszystko, czego wcześniej dokonano w automatyce. Deklaracja „Zmieniamy sposób, w jaki się rozwijasz” realizowana jest dwojako: Źródłem rozwoju jest zarówno współtworzenie, jak i najprostsze koncepcje polegające na swobodnym wyborze języków programowania.

Kto koduje historię sukcesu?

Firma Bosch Rexroth to centrum rozwoju oprogramowania. To tutaj powstają kody, które tworzą historię automatyzacji. Bez względu na to, czy mowa o bezpieczeństwie IT, IoT, uczeniu maszynowym, interfejsach API, SDK czy obsłudze prowadzonej przez człowieka... deweloperzy ctrlX developR zmieniają zasady gry w swojej dziedzinie.

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer

Jednym z nich jest André Stury.  Pasjonuje się uczeniem maszynowym i technologią AIoT – bo to właśnie do nich należy przyszłość. W 2018 r. dołączył do zespołu opracowującego pierwszą aplikację ctrlX AUTOMATION: dzisiejszy „Device Admin” stanowi podstawę dla kolejnych aplikacji internetowych. André kieruje się przede wszystkim swobodą twórczą wynikającą ze zróżnicowanych technologii, paradygmatów, języków programowania i poziomów skalowania zintegrowanych w ramach jednej platformy.

LinkedIn

Widok portretowy Maurus Bien, ctrlX AUTOMATION Application Expert

W roku 2018 pracę w dziale ctrlX AUTOMATION rozpoczął także Maurus Bien. Inżynier ds. zastosowań specjalizuje się w programowaniu interfejsów i należał do grona osób, które udzielały wsparcia technicznego pierwszym kluczowym klientom. Maurusowi szczególnie odpowiadają nieskończone możliwości wykorzystania platformy. Dzięki nim otwarta jest również droga do obszarów zastosowań, w których firma Bosch Rexroth odgrywała dotychczas niewielką rolę.

LinkedIn

Widok portretowy Jochen Scheib, ctrlX AUTOMATION Software Architect

Gdy inżynieria sieciowa miała zostać wdrożona jako centralny komponent ctrlX CORE, Jochen Scheib był członkiem pierwszego zespołu projektowego odpowiedzialnym za architekturę oprogramowania. Z ctrlX AUTOMATION jest związany od 2017 r. Jochen entuzjastycznie podchodzi do wyzwań, które pojawiają się, gdy pierwotny świat automatyzacji łączy się z elastycznym i dynamicznym światem IT. Wyznaczył sobie zadanie opracowania odpowiednich rozwiązań w tym zakresie.

LinkedIn

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security

Michael Langfinger jest członkiem zespołu ctrlX AUTOMATION od początku realizacji projektu. Jako inżynier ds. rozwoju i ekspert ds. bezpieczeństwa, brał udział w opracowywaniu i wdrażaniu mechanizmów zabezpieczeń ctrlX CORE. Rozbudowa sieci oraz łączenie automatyzacji z technologiami informatycznymi sprawia, że ​​jego praca coraz bardziej koncentruje się na cyberbezpieczeństwie. Celem Michaela jest opracowanie całkowicie skutecznego systemu i zademonstrowanie jego możliwości.

LinkedIn

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK

Johannes Albrecht również ma swój udział w kształtowaniu początkowej fazy projektu. Otrzymał na przykład możliwość udziału w opracowywaniu podstaw ctrlX CORE i ctrlX Data Layer. Game Changer odpowiada za Software Development Kit (SDK), aplikacje i system operacyjny ctrlX OS. Dzięki SDK użytkownicy otrzymują niemal niewyczerpane możliwości wdrażania własnych modułów oprogramowania, aby móc idealnie dostosować sterowniki swoich specjalistycznych procesów. Dzięki ctrlX World coraz więcej firm zewnętrznych może udostępniać własne aplikacje..

LinkedIn

Widok portretowy Mauro Riboni, ctrlX AUTOMATION Application Engineer

Mauro Riboni zajmuje się tematyką IoT w ramach ctrlX AUTOMATION od 2019 roku. Inżynier ds. zastosowań wspiera klientów w projektowaniu zastosowań i wykorzystywaniu najnowszych dostępnych aplikacji. Jego zdaniem system to najlepsza opcja dla kolejnych generacji, która umożliwi im wdrożenie automatyzacji, stanowiąc jednocześnie optymalne rozwiązanie umożliwiające współistnienie świata IT i OT. Otwiera tak wiele możliwości, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

LinkedIn

Codziennie wielu innych ekspertów developR i programistów z firm klientów i partnerów, a także influencerów współpracuje ze sobą, aby zapewnić, że ctrlX AUTOMATION pozostanie i zawsze będzie wyprzedzać inne rozwiązania na rynku o dwa kroki.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing

Jasmin Heim

Game Changer
Marketing

 

Otwarty egzemplarz magazynu ctrlX AUTOMATION 2022/2023

Magazyn ctrlX AUTOMATION 2022/2023!

"Feel free to change the game" – to motto magazynu ctrlX AUTOMATION 2022/2023. Dowiedz się więcej o nowej wolności w automatyce przemysłowej, którą umożliwia system operacyjny Linux ctrlX OS oraz system planarny ctrlX FLOW6D. Możesz również spodziewać się ekscytujących projektów klientów, oświadczeń partnerów i wiele więcej.

Zamów teraz!

Wróć