Wróć

Opracowanie: NOWY POZIOM SWOBODY PROJEKTOWANIA

Dzisiaj inżynieria mechaniczna przede wszystkim oznacza tworzenie i rozwijanie oprogramowania. W przypadku niektórych maszyn oprogramowanie odpowiada za ponad połowę tworzonej wartości. Oprogramowanie decyduje o elastyczności, łączności, dostępności i łatwości obsługi maszyn i systemów. Dopasowanie technologii automatyzacji i systemu informatycznego musi odbywać się niewielkim wysiłkiem. Jest to jeszcze łatwiejsze, jeśli systemy automatyki korzystają z tych samych standardów komunikacji i środowisk programowania co obszar informatyki. Firma Bosch Rexroth stworzyła zatem nową platformę automatyki, która łączy automatykę, informatykę i Internet rzeczy w całkowicie nowym systemie. ctrlX AUTOMATION bazuje na całkowicie nowej, otwartej architekturze programowania, wykorzystującej technologię aplikacji. Ogólny efekt: nakłady na prace projektowe związane z tworzeniem nowych maszyn można ograniczyć o 30 - 50%.

Przez długi czas w inżynierii mechanicznej obowiązywało podejście oraz programy specyficzne dla automatyki. Dzięki łączności z innymi maszynami oraz środowiskiem informatycznym obecnie można wykonywać coraz więcej zadań poza samymi sekwencjami przemieszczeń.

Przykładowo, robotyka i przenoszenie to kluczowe dyscypliny w branży produkcyjnej wykorzystywane do optymalizacji powtarzających się procesów, pozwalającej zaoszczędzić zasoby i zwiększyć poziom powtarzalności. Są to jednak zadania, które najtrudniej ustandaryzować w obszarze automatyzacji. Systemy kartezjańskie, roboty delta lub SCARA zwykle wymagają indywidualnej adaptacji do poszczególnych elementów obrabianych i procesów. To często znacznie ogranicza możliwości inżynieryjne, które są potrzebne w innym obszarze. Brak specjalistów w dziedzinie programowania z użyciem języków PLC i G-Code dodatkowo pogarsza sytuację.

Platforma ctrlX AUTOMATION jest odpowiedzią na te i inne wyzwania...

 

Kliknij czerwony PRZYCISK poniżej, aby pobrać artykuł przeglądowy i dowiedzieć się więcej

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć