• Home
  • News & Stories
  • NAGRODA: ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ „ROBERT BOSCH INNOVATION AWARD“

Wróć

Robert Bosch - Nagroda za innowacyjność dla ctrlX AUTOMATION

ctrlX AUTOMATION Z KOLEJNĄ NAGRODĄ

Firma Bosch od 2007 roku przyznaje nagrodę „Robert Bosch Innovation Award“ za wyjątkowe innowacje w dziedzinie produktów, technologii i modeli biznesowych. Oprócz korzyści dla firmy Bosch oraz jej klientów, bardzo istotny jest również potencjał innowacji w porównaniu do istniejących rozwiązań.

Do konkursu, który na początku lutego po raz pierwszy odbył się w formule on-line z powodu pandemii koronawirusa, zgłoszono 99 rozwiązań stworzonych w całej Grupie Bosch – 68 w kategorii „Core“ i 31 w kategorii „Beyond“. W tym roku jury znów poparło swój wybór głosami szerszego grona. Współpracownicy Grupy Bosch wybierali pomiędzy dwoma wylosowanymi parami koncepcji. Na tej podstawie stworzono ranking.

W obydwu kategoriach wyłoniono dwa zwycięskie zespoły. Kategoria „Beyond“ obejmowała rozwiązania i produkty otwierające nowe możliwości biznesowe. Jednym ze zwycięzców okazała się platforma Vivalytic do diagnozowania różnych chorób zakaźnych, takich jak COVID-19. Drugim zwycięzcą był Nyon, komputer pokładowy dający użytkownikom rowerów elektrycznych pełną łączność na drodze.

W kategorii „Core“ wyłaniane są innowacje w obszarach kluczowych dla działalności firmy. Przekonujący okazał się projekt SOFC – systemy ogniw paliwowych ze stałym tlenkiem zaopatrujących fabryki, firmy, biura i centra danych w energię w bardzo wydajny sposób. Zwycięzcą w kategorii „Core“ okazała się jednak platforma ctrlX AUTOMATION.

Robert Bosch - Nagroda za innowacyjność dla ctrlX AUTOMATION

Source: Robert Bosch GmbH

„To, co każdy użytkownik telefonu komórkowego może zrobić w kilka sekund często oznacza wiele tygodni pracy twórców maszyn. W smartfonach najnowsze funkcje dodaje się po prostu za pomocą aplikacji. W przeszłości w maszynach produkcyjnych było to jednak możliwe tylko przy znacznym nakładzie pracy. Dzięki platformie ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth wprowadza świat smartfonów do fabryki“ – mówi Sebastian Krauskopf, który odebrał nagrodę „Robert Bosch Innovation Award“ w imieniu zespołu.

Nagroda potwierdziła, że ctrlX AUTOMATION rozpoczyna nową erę w automatyzacji, zwiększając możliwości wykorzystania potencjału innowacyjnego i transformacji technologicznej całej Grupy Bosch.

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software

Sebastian Krauskopf

Game Changer
Software

Wróć