• Home
  • News & Stories
  • Trzecia konferencja dla prasy fachowej poświęcona platformie ctrlX AUTOMATION

Wróć

Trzecia konferencja dla prasy fachowej poświęcona platformie ctrlX AUTOMATION

Uczestnicy konferencji prasowej ctrlX AUTOMATION 2021 w Lohr am Main

Zapraszamy na konferencję dla prasy fachowej poświęconą platformie ctrlX AUTOMATION

To już trzeci raz — 21 września 2021 r. firma Bosch Rexroth po raz kolejny otworzyła drzwi swojego Centrum Obsługi Klienta oraz Innowacji w Ulm wyłącznie dla 12 dziennikarzy z różnych magazynów specjalistycznych. Podczas wydarzenia skupiono się na innowacjach związanych z platformą automatyzacji ctrlX AUTOMATION, prezentacji nowych partnerów ekosystemu ctrlX World (WAGO, NOKIA i ifm) oraz przedstawieniu szczegółowych informacji na temat nadchodzących inwestycji w obszarze produkcji urządzeń elektronicznych w firmie Bosch Rexroth.

Przegląd najważniejszych nowości w rozwiązaniach ctrlX CORE, ctrlX I/O oraz ctrlX WORKS

Dalszy rozwój platformy sterowania

Już pierwszy etap rozbudowy systemu sterowania ctrlX CORE umożliwia wykonanie ok. 70% ogólnych zadań automatyzacji. Aby jeszcze bardziej uprościć obsługę, platforma sterowania jest obecnie rozszerzana o dodatkowych członków i funkcje:

  • Konfigurowalne warianty umożliwiają korzystanie z wbudowanych modułów wejścia/wyjścia i szerszej gamy interfejsów.
  • W 2022 r. na rynku pojawi się dodatkowy wariant o bardzo dużej wydajności, który będzie zapewniał 7- lub 8-krotnie większą wydajność niż poprzednia wersja systemu ctrlX CORE. Będzie to efektem zastosowania nowoczesnej technologii procesorów.
  • Dopełnieniem oferty ctrlX CORE będzie wariant podstawowy z mniejszą liczbą interfejsów i opcji.

Większe możliwości łączności i komunikacji dzięki rozbudowie oferty modułów wejścia/wyjścia

ctrlX I/O to funkcjonalne rozszerzenie platformy ctrlX CORE, służące m.in. do integracji poziomej i pionowej. Udostępnia wszechstronne funkcje komunikacji i rozszerzenia zwiększające wydajność, a także moduły wejścia/wyjścia zgodne z przyszłościowymi technologiami, takimi jak 5G, TSN oraz AI. Dzięki ekosystemowi ctrlX World i współtworzeniu możliwa jest integracja rozwiązań partnerów.

Nowe funkcje inżynierskie dostępne w pakiecie ctrlX WORKS

W 2021 r. do pakietu ctrlX WORKS dodano liczne nowe funkcje, które mają jeszcze bardziej zwiększyć efektywność procesów inżynierskich. Włączone zostało np. uruchamianie obrazów Dockera. Dzięki pakietowi SDK, który jest dostępny na platformie GitHub, użytkownicy mogą teraz tworzyć własne aplikacje z jeszcze większą łatwością. Kolejnym ważnym elementem jest zintegrowane z platformą ctrlX CORE środowisko programowania pozwalające korzystać z języka Python i biblioteki Google Blockly. Oznacza to, że użytkownicy mogą tworzyć oprogramowanie bezpośrednio na platformie ctrlX CORE. Z myślą o automatyzacji procesów inżynierskich ctrlX WORKS udostępnia teraz Automation Interface, czyli prosty interfejs skryptowy o przejrzystej strukturze. Powtarzające się procesy inżynierskie można więc zautomatyzować za pomocą prostych skryptów. Zmniejsza to nakład pracy o 80–90%.

ctrlX SERVICES — usługi dla całego cyklu życia produktów

Dzięki pakietowi ctrlX SERVICES użytkownicy mogą korzystać ze wsparcia w całym cyklu życia produktów. W tym roku skupiono się na uruchomionym niedawno sklepie ctrlX Store. Można z niego pobrać aplikacje firmy Bosch Rexroth i innych dostawców. ctrlX Store zapewnia internetowy dostęp do wszystkich aplikacji i bibliotek do ich tworzenia.

Rozwiązanie ctrlX Device Portal udostępnia aktualne wsparcie w przypadku zgłoszeń serwisowych. Umożliwia pełną obsługę — od dostępu zdalnego przez tworzenie kopii zapasowych i odtwarzania danych po prywatne repozytorium oprogramowania. Dodatkowo użytkownicy mogą wdrożyć nowe funkcje oprogramowania do centralnego zarządzania ustawieniami urządzeń lub ich aktualizowania oraz zdalnej konserwacji.

ctrlX World działa już od roku — model współtworzenia inspiruje rynek

Od swojego debiutu rozwiązanie ctrlX AUTOMATION zmieniło się z platformy automatyzacji w otwarty ekosystem. Dzięki licznym partnerom ekosystemu ctrlX World powstają zyskowne synergie dla klientów, partnerów i firmy Bosch Rexroth.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy gama usług ctrlX AUTOMATION w systemie znacznie się zwiększyła, a do ekosystemu dołączyli kolejni dostawcy zewnętrzni. W tym roku w konferencji dla prasy fachowej wzięły udział firmy Nokia, Wago i ifm, które zaprezentowały się jako nowi partnerzy platformy ctrlX World.

Rozpoczyna się konkurs ctrlX developR Challenge: wspólne opracowywanie innowacji

Pod hasłem „Wykorzystaj swoje pomysły i zrób dwa kroki naprzód” rozpoczynamy etap przyjmowania zgłoszeń w ramach ctrlX developR Challenge. Programiści zarejestrowani w tym konkursie na pomysły związane z ekosystemem ctrlX AUTOMATION mogą puścić wodze swojej kreatywności przy korzystaniu z platformy sterowania ctrlX CORE. Celem jest przełożenie pomysłów i wymagań programistów na praktykę, ich realizacja na platformie ctrlX CORE, a w ostatecznym rozrachunku integracja z platformą automatyzacji

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing

Jasmin Heim

Game Changer
Marketing

LinkedIn

 

Wróć