Zrównoważony rozwój dzięki usługom serwisowym

Zrównoważony rozwój: kluczowy czynnik tworzący wartość na rynku B2B

Zmiany w kierunku zrównoważonego rozwoju zachodzą już od dawna. Co więcej, świadomość ekologiczna i społeczna firmy to obecnie jedno z ważniejszych kryteriów dotyczących zakupu wyposażenia.

Produkty regenerowane stanowią istotną część oferty firmy Bosch Rexroth, wpisując się w koncepcję zrównoważonego rozwoju. Program regeneracji produktów ma na celu naprawę używanych części zamiast wyrzucania ich, czyli przedłużenie ich przydatności eksploatacyjnej. W ramach tej inicjatywy firma Bosch Rexroth odbiera używane napędy oraz elementy systemów sterowania od klientów i przywraca ich sprawność, poddając je jednocześnie profesjonalnej modernizacji.

Produkty zyskują nowe życie dzięki profesjonalnej modernizacji

Profesjonalna modernizacja produktów

1. Dłuższy czas eksploatacji i niższe koszty

2. Oszczędzanie zasobów

3. Zmniejszenie zużycia energii

4. Obniżenie emisji CO2

 

Regeneracja produktów: gotowe na nowe życie

Zdjęcie przedstawia zieloną listwę załadunkową symbolizującą ponowne wykorzystanie produktów firmy Bosch Rexroth po przeprowadzeniu remontu produktu.

To, co już na dobre przyjęło się w sektorze konsumenckim, teraz odgrywa coraz większą rolę także w branży produkcyjnej: regeneracja, recykling i odsprzedaż używanych części. Program regeneracji produktów firmy Bosch Rexroth otwiera nowe możliwości w automatyce przemysłowej. Firmy mogą dzięki niemu przyczynić się do ochrony środowiska i ograniczyć koszty, stawiając na zrównoważony rozwój.

Zasada „Ponownego wykorzystania”, którą przyjęła firma Bosch Rexroth, jest prosta: elementy systemów automatyki są regenerowane zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, dzięki czemu zyskują nowe życie. Zwracane części mogą być zaniedbane, zanieczyszczone, wadliwe lub po prostu zużyte. Wszystkie zużyte elementy podlegają wymianie i są objęte 24-miesięczną gwarancją. Wszystkie komponenty – na przykład w używanym urządzeniu sterującym – są dokładnie sprawdzane. Jeśli tylko jest to możliwe, produkty są kompleksowo usprawniane pod względem technicznym. Po zakończeniu procesu regeneracji jakość zmodernizowanych części jest taka sama jak w przypadku nowych komponentów.

Zregenerowane produkty zapewniają wiele korzyści, jeśli chodzi o zrównoważoną produkcję – ich wytworzenie wymaga zużycia mniejszej ilości energii i materiałów niż w przypadku nowych produktów. To z kolei oznacza mniejszą emisję gazów cieplarnianych i mniejszą ilość wygenerowanych odpadów. Regeneracja części przyczynia się do zachowania cennych zasobów, a jej ślad węglowy jest o ponad połowę mniejszy w porównaniu z produkcją nowych komponentów.

Obraz przedstawia rosnący zielony wykres słupkowy ze strzałką pozytywnego trendu, symbolizujący korzyści z działań firmy Bosch Rexroth w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Regeneracja oznacza również korzyści pod względem kosztów dla klienta, ponieważ otrzymuje on produkt tej samej jakości, o takiej samej trwałości eksploatacyjnej – ale nie musi inwestować w nowe urządzenie. Przekłada się to na większą dostępność części zamiennych oraz możliwość znacznego skrócenia przestojów zakładu.

Jeśli nie potrzebujesz już napędu lub komponentów systemu sterowania, odkupimy je od Ciebie. Przywrócimy im sprawność, poddając je regeneracji i modernizacji. Za każdy zwrócony produkt otrzymasz notę kredytową. W ten sposób możesz przyczynić się do ochrony cennych zasobów, ograniczając koszty.

Zwracać można produkty marek Rexroth i Indramat z zakresu napędów elektrycznych. Nie dotyczy produktów hydraulicznych ani elementów techniki przemieszczeń liniowych.

Zrównoważony rozwój – dostosowany pakiet usług

Zrównoważony rozwój już dawno przyjął się na rynku konsumenckim. Teraz to także coraz ważniejszy czynnik tworzący wartość w sektorze B2B. Istotną rolę odgrywają w tym obszarze zaawansowane koncepcje serwisowe. Szeroki wybór usług ukierunkowanych na zrównoważony rozwój pozwala chronić zasoby i zmniejszyć koszty. Firmy mogą dzięki temu oferować możliwość zakupu produktów na korzystnych warunkach, zapewniając większą wartość dodaną. Dowiedz się więcej z naszego artykułu przeglądowego – „Przyszłość automatyzacji: Zrównoważony rozwój – dostosowany pakiet usług”.

Pobierz bezpłatny artykuł przeglądowy!