Więcej niż serwis: zawsze do Twojej dyspozycji!

Serwis – od napraw i konserwacji po modernizację

Pierwsza pomoc w przypadku awarii – montaż oryginalnych części zamiennych lub produktów regenerowanych, albo doposażenie przedłużające możliwości eksploatacji maszyny: firma Bosch Rexroth oferuje szeroką gamę usług w zakresie automatyki przemysłowej. Obejmują one naprawy i konserwację, modernizację oraz optymalizację. Kadra przeszkolonych i doświadczonych specjalistów wspiera użytkowników końcowych i producentów maszyn w kwestiach dotyczących sprawności energetycznej i bezpieczeństwa maszyn.

Chcemy, aby nasi klienci mogli długo i bez przeszkód korzystać z rozwiązań firmy Bosch Rexroth. Dlatego oferujemy im niezawodny serwis obejmujący wszystkie prace konserwacyjne i optymalizację – w całym cyklu eksploatacji maszyny. Wszystkie oferowane usługi spełniają najwyższe standardy jakościowe. Firma Bosch Rexroth jest znana na całym świecie jako dostawca kompleksowych rozwiązań i profesjonalnych usług. Producenci maszyn mogą korzystać nie tylko z naszego specjalistycznego serwisu, ale także z naszej globalnej obsługi logistycznej.

Dzięki niej można zwiększyć dostępność maszyn, korzystając z wszechstronnego doradztwa i usług od jednego dostawcy. To znacznie ogranicza obciążenie klientów i pozwala zwiększyć wydajność systemów.

Usługi serwisowe w zakresie automatyki przemysłowej

1. Usługi regeneracji i modernizacji przedłużają cykl eksploatacji maszyn,

2. a szybkie naprawy i wsparcie techniczne w zasięgu ręki minimalizuje czas przestojów.

3. Oryginalne części zamienne zapewniają sprawność i niezawodność maszyn.

4. Dostępność serwisu jest gwarantowana nawet przez 25 lat.

 

Wsparcie i usługi – nawet dla starszych marek

Dostępność części zamiennych, napraw i wsparcia technicznego jest gwarantowana przez firmę Bosch Rexroth w standardzie nie tylko w przypadku wszystkich produktów z aktualnej oferty, ale także przez okres co najmniej 10 lat po zakończeniu fazy aktywnej sprzedaży.

W dalszej perspektywie firma Bosch Rexroth oferuje unikalne wsparcie w ramach przedłużonego serwisu. W wielu przypadkach maszyny mogą pozostać w eksploatacji przez ponad 25 lat – dzięki wsparciu w ramach naszych umów serwisowych.

Rozbudowana sieć serwisowa w ponad 200 lokalizacjach w 80 krajach jest zawsze w zasięgu ręki.

Jako partner serwisowy oferujemy również wszechstronne usługi i strategie serwisowe dla produktów starszych marek. W ten sposób możemy zmaksymalizować dostępność i wydajność naszych systemów automatyzacji w całym cyklu eksploatacji maszyn i systemów.

Usługi serwisowe są dostępne dla następujących starszych marek:

BOSCH AUTOMATION | INDRAMAT | NYQUIST | DEUTSCHE STAR | BRUENINGHAUS HYDROMATIK | EPPENSTEINER | REXROTH INDRAMAT | MANNESMANN REXROTH

Grafika przedstawia cykl życia produktów firmy Bosch Rexroth i sposób, w jaki można go wydłużyć do 25 lat dzięki takim działaniom jak remont produktu, modernizacja i Long Life Service.

 

Klasyczne usługi dla technologii automatyzacji

Infolinia i biuro obsługi
Symbol Infolinia i biuro obsługi

Zawsze do Twojej dyspozycji: za pośrednictwem czynnej całodobowo globalnej infolinii specjaliści firmy Bosch Rexroth oferują bezpośrednie wsparcie w sytuacjach awaryjnych, odpowiadają na konkretne pytania i dostarczają porady ułatwiające rozwiązanie skomplikowanych problemów.

Możesz liczyć na naszą pomoc, gdy trzeba działać szybko: specjaliści dysponujący bogatym doświadczeniem oferują klientom bezpłatną telefoniczną asystę podczas wstępnej diagnostyki. W razie potrzeby specjaliści mogą zorganizować pilną dostawę części zamiennych, naprawę awaryjną lub wysłać serwisanta bezpośrednio do klienta. W przypadku awarii liczy się każda minuta. Reagujemy natychmiastowo, aby zapewnić klientom wsparcie zawsze, gdy jest im potrzebne, i jak najszybciej przywrócić sprawność maszyn.

Globalna infolinia +49 (0)9352 405060

Naprawa
Symbol Naprawy

Naprawa uszkodzonego komponentu może być tańsza niż wymiana całego urządzenia. W przypadku komponentów o dużej wartości często wystarczy wymiana lub naprawa zużytych lub wadliwych części. ctrlX Digital Service Assistant zapewnia klientom dostęp do wszystkich narzędzi serwisowych w dowolnym miejscu oraz możliwość stałej kontroli stanu maszyn. Nasz wyspecjalizowany zespół serwisowy w razie konieczności może wykonać naprawę nawet w ciągu jednego dnia. Oferujemy również bezpłatny odbiór wybranych produktów.

Szybkie naprawy pozwalają ograniczyć czas przestoju maszyn, zwiększyć opłacalność dzięki wykorzystaniu oryginalnych części zamiennych i zachować bezpieczeństwo, ponieważ prace są wykonywane zgodnie ze specyfikacją producenta. Firma Bosch Rexroth buduje wszystkie urządzenia przemysłowe w sposób umożliwiający łatwy demontaż i naprawę, gdy wymagany jest serwis.

Naprawy komponentów są wykonywane zgodnie z zatwierdzonymi standardami firmy Bosch Rexroth i przywracane do idealnego stanu technicznego. Nasze nowoczesne warsztaty certyfikowane zgodnie z normą ISO 9001 zapewniają wysoką jakość obsługi i oferują 24-miesięczną lub opcjonalnie 60-miesięczną gwarancję.

Wyślij e-mail!   strona ctrlX Digital Service Assistant

Serwis części zamiennych
Symbol Części zamienne

Oryginalne części zamienne firmy Bosch Rexroth gwarantują trwałość i niezawodność naszych maszyn. Sprawna realizacja zamówień części zamiennych jest niezwykle ważna w przypadku awarii. Firma Bosch Rexroth pomaga klientom w identyfikacji potrzebnych części i zapewnia ich szybką dostawę. Podczas napraw wykorzystywane są tylko oryginalne części zamienne.

Klienci mogą również korzystać z naszego biura obsługi albo serwisu ctrlX Digital Service Assistant, aby odnaleźć potrzebne części zamienne, a następnie zamówić je jednym kliknięciem. Serwis ten jest dostępny całodobowo za pomocą smartfonu lub tabletu.

Części zamienne są dostępne od ręki, a dostawy są realizowane za pośrednictwem naszych regionalnych centrów logistycznych. W ten sposób klient może otrzymać potrzebny produkt nawet w ciągu kilku godzin, jeśli naprawa jest bardzo pilna. W razie potrzeby nasz serwis w terenie może również uruchomić maszynę po wymianie części.

Gwarantujemy dostępność części zamiennych przez ponad 25 lat. Dostarczamy również wiele oryginalnych części zamiennych do systemów starszych marek – Bosch, Indramat i Nyquist.

Wyślij e-mail!   strona ctrlX Digital Service Assistant

Serwis w terenie i usługi inżynieryjne
Symbol Serwis w terenie i usługi inżynieryjne

Potrzebujesz pomocy w terenie? Serwisanci Bosch Rexroth mogą pomóc Ci w różnych operacjach. Oferujemy usługi w zakresie uruchamiania, diagnostyki, naprawy, a także rozbudowy systemów – w całym cyklu eksploatacji. Pozwalają one trwale zwiększyć wydajność systemu i zapewniają długotrwałą sprawność urządzeń.

Niezależnie od tego, czy uruchamiasz maszynę, musisz rozwiązać problem dotyczący określonego zastosowania, chcesz zaprogramować system czy zidentyfikować i usunąć usterkę – nasi serwisanci w terenie pomogą Ci zwiększyć produktywność maszyn i przedłużyć ich okres eksploatacji w dowolnym miejscu na świecie – podejmą odpowiednie działania w Twoim zakładzie. System traktujemy jako całość, która obejmuje również technologię sterowania i napęd.

Nasz serwis w terenie dysponuje wyjątkową wiedzą specjalistyczną. To oznacza mniej pracy do skoordynowania po stronie klienta, a także szybsze rezultaty i trwałą poprawę wydajności systemu.

Wyślij e-mail!

Regeneracja produktów
Symbol Remonty produktów

Regeneracja komponentów zgodnie z zatwierdzonymi standardami firmy Bosch Rexroth pozwala przywrócić je do stanu fabrycznego – w ten sposób można trwale zwiększyć dostępność systemu. Określone części ulegające zużyciu są wymieniane prewencyjnie, aby zapewnić dłuższą sprawność maszyn. Prace regeneracyjne można zaplanować wcześniej i wykonywać stopniowo w okresach mniejszego obciążenia zakładu. Tę usługę można uzupełnić o opcjonalne przedłużenie dostępności serwisu, aby zapewnić ciągłość operacji. 24-miesięczna gwarancja producenta to dowód na to, że zregenerowany produkt spełnia te same standardy jakości co nowy produkt, ale jego dostarczenie wymaga zużycia mniejszej ilości zasobów, przez co jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Wyślij e-mail!

Doposażenie i modernizacja
Symbol Doposażenie i modernizacja

Zwiększ opłacalność i energooszczędność maszyn i systemów oraz przedłuż okres ich eksploatacji. Rozwiązaniem jest regeneracja lub modernizacja. Przestarzałe komponenty systemu automatyki można zastąpić nowoczesnymi, wysokowydajnymi wariantami. Ich uruchomieniem, a także niezbędnymi pracami programistycznymi, zajmują się specjaliści Bosch Rexroth.

Do wyboru są różne opcje modernizacji. Obejmują one standardowe, sprawdzone pakiety wszystkich komponentów i systemów oraz kompletne rozwiązania dostosowane do wybranych typów maszyn.

Modernizacja pozwala unowocześnić stare maszyny, a nowe stają się dzięki niej jeszcze nowocześniejsze. Dzięki pakietom modernizacyjnym nasi specjaliści mogą przedłużyć cykl eksploatacji produktów. W ramach modernizacji unowocześniamy maszyny naszych klientów, wprowadzając nowoczesną automatyzację i najnowsze technologie. To tańsze rozwiązanie niż zakup całkowicie nowego systemu, a wymiana maszyny nie jest już konieczna.

Z przyjemnością ocenimy możliwości optymalizacji Twoich maszyn i systemów.

Wyślij e-mail!

Okres obowiązywania umowy serwisowej i jej przedłużenie
Symbol Oferta rozszerzonego serwisu

Chcesz mieć szybszy dostęp do materiałów i zoptymalizować koszty? Pomożemy Ci. Żywotność istniejących systemów można wydłużyć dzięki rozszerzonym umowom serwisowym. Dostępność serwisu jest gwarantowana nawet przez 25 lat od daty uruchomienia systemu.

Firma Bosch Rexroth zapewnia szybką i niezawodną dostawę określonych elementów systemów automatyki przemysłowej na całym świecie. W ramach umowy ustalany jest szczegółowy wykaz części zamiennych oraz czasy realizacji zamówień.

Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć dostępność maszyny, poprawić bezpieczeństwo planowania, lepiej oszacować koszty serwisu, ograniczając jednocześnie koszty magazynowania – ponieważ części nie muszą być już przechowywane przez klienta.

Wyślij e-mail!

Konsultacje w zakresie bezpieczeństwa informatycznego
Symbol Konsultacje w zakresie bezpieczeństwa informatycznego

Bezpieczeństwo informatyczne to jeden z podstawowych wymogów w automatyce przemysłowej – jest także niezwykle ważne dla skutecznego wdrożenia koncepcji fabryki przyszłości. Zapewniając ochronę danych maszyn i procesów produkcyjnych zgodnie z naszymi wysokimi standardami bezpieczeństwa informatycznego oraz szkoląc personel w tym zakresie, możesz stworzyć podstawę do budowy połączonego, cyfrowego środowiska produkcyjnego.

Nasi specjaliści zajmują się oceną systemu pod kątem zagrożeń oraz ryzyka i opracowują indywidualne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo maszyn i systemów. Indywidualne analizy podatności, ryzyka i zagrożeń, a także koncepcje bezpieczeństwa maszyn lub komponentów tworzone są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta.

Stworzone w ten sposób koncepcje zabezpieczeń stanowią podstawę skutecznej minimalizacji ryzyka. Pozostałe usługi serwisowe, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa informatycznego, obejmują weryfikację wdrożonych mechanizmów bezpieczeństwa, a także analizy podatności i szkolenia. Skorzystaj z naszego doświadczenia w tym obszarze – z przyjemnością podzielimy się wiedzą podczas szkolenia. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Wyślij e-mail!

Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa
Symbol Doradztwo w zakresie bezpieczeństwa

Optymalizacja bezpieczeństwa maszynowego jest ważnym czynnikiem pozwalającym osiągnąć maksymalną wydajność. Bosch Rexroth wspiera Państwa we wdrażaniu bezpieczeństwa maszyn - zawsze zgodnie z aktualnie obowiązującymi niemieckimi przepisami.

Nasi eksperci sprawdzą Państwa urządzenia pod kątem wytycznych obowiązujących w Niemczech. Udzielą Państwu wsparcia w zakresie oceny ryzyka związanego z zainstalowanymi maszynami na miejscu, koncepcji i planowania niezbędnych działań, aż po instalację, uruchomienie i ocenę zgodności. W ten sposób odciążamy Państwa i jednocześnie gwarantujemy bezpieczeństwo maszyn.

Wyślij e-mail!

 

Przyszłość automatyki przemysłowej – część 4

Automatyzacja potrzebuje własnego świata usług
W świecie automatyzacji mają miejsce ciągłe zmiany. Istnieje zapotrzebowanie na nowe koncepcje ukierunkowanych przyszłościowo usług, zapewniających niezawodność i dostosowanych do warunków cyfrowej transformacji. Usługi klasyczne i cyfrowe są potrzebne przez cały okres eksploatacji produktu. Dowiedz się więcej o nowych usługach w naszym artykule przeglądowym.

Pobierz bezpłatny artykuł przeglądowy – część 4