• Home
  • ctrlX SERVICES

Automatyzacja potrzebuje własnego świata usług

Język angielski grafika przedstawia cykl życia produktów Bosch Rexroth i sposób, w jaki można go wydłużyć dzięki ukierunkowanym działaniom serwisowym.

Bez dodatkowych usług nawet najlepsze rozwiązanie z zakresu automatyki może spełnić oczekiwania tylko częściowo. Z jednej strony maksymalizują one wydajność systemów automatyki. Z drugiej strony usługi i wsparcie techniczne to dodatkowa wartość dla klientów firmy Bosch Rexroth.

Globalnie dostępne usługi dla użytkowników pakietu narzędzi ctrlX AUTOMATION obejmują wsparcie techniczne, klasyczne i cyfrowe usługi, szkolenia i certyfikację w wielu obszarach w całym cyklu eksploatacji produktu. Oferowane są również konwencjonalne usługi w obszarze maszyn i systemów, zapewniające ich długotrwałą eksploatację. W ekosystemie dostępne są również ultranowoczesne usługi cyfrowe m.in. ctrlX Store, gdzie można pobierać indywidualne oprogramowanie, ctrlX Device Portal umożliwiający proste, centralne zarządzanie systemami sterowania oraz ctrlX AUTOMATION Community, serwis, w którym można wymieniać się doświadczeniem i zapoznać się z aktualnościami.

Pomoc techniczna

Nasz dział pomocy technicznej zapewnia wsparcie na wszystkich etapach eksploatacji produktów – zapewniając klientom jak największe korzyści z wykorzystywanych rozwiązań: od podejmowania decyzji po bieżącą obsługę.

Wymagania i potrzeby klientów są zawsze na pierwszym miejscu. Firma Bosch Rexroth dysponuje specjalistami z wielu dziedzin, którzy potrafią profesjonalnie i szybko rozwiązywać nawet skomplikowane problemy techniczne.

W wielu przypadkach takie wyzwania pojawiają się wraz z nową koncepcją. Wtedy potrzebne jest rozwiązanie oparte na wieloletnim doświadczeniu w branży automatyki. Specjaliści ocenią możliwości jego realizacji we współpracy z klientem, aż do etapu weryfikacji koncepcji, optymalnie wykorzystując już dostępne funkcje. Rezultatem prac może być kod specyficzny dla danego zastosowania.

Oprócz tego dział obsługi technicznej firmy Bosch Rexroth oferuje asystę przy wdrażaniu rozwiązań – zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnie – aby maszyny i aplikacje mogły pracować możliwie jak najszybciej. Klienci mają do dyspozycji globalną sieć wsparcia skupiającą doświadczonych inżynierów aplikacji.

Aby wszystko działało sprawnie i zgodnie z najnowocześniejszymi standardami, firma Bosch Rexroth regularnie dzieli się swoją wiedzą na temat nowych produktów i funkcji. Klienci mogą w ten sposób rozbudowywać swoje rozwiązania, korzystając z najnowszych osiągnięć.

ctrlX Digital Service Assistant

Z usługi ctrlX Digital Service Assistant można korzystać całodobowo za pomocą smartfonu lub tableta. Zapewnia ona klientom mobilny dostęp do wszystkich narzędzi serwisowych i informacji o stanie ich maszyn. Pozwala także kontaktować się bezpośrednio z biurem obsługi.

 

Otwarte rozwiązanie dostępne w sieci:

Strona Digital Service Assistant

 

Do pobrania jako aplikacja:

Google Play App Store

 

Filmy instruktażowe: DokumentacjaZlecenie naprawyWniosek o wymianę

 

Przyszłość automatyki przemysłowej – część 4

Automatyzacja potrzebuje własnego świata usług
W świecie automatyzacji mają miejsce ciągłe zmiany. Istnieje zapotrzebowanie na nowe koncepcje ukierunkowanych przyszłościowo usług, zapewniających niezawodność i dostosowanych do warunków cyfrowej transformacji. Usługi klasyczne i cyfrowe są potrzebne przez cały okres eksploatacji produktu. Dowiedz się więcej o nowych usługach w naszym artykule przeglądowym.

Pobierz bezpłatny artykuł przeglądowy – część 4