Skontaktuj się z nami

Jesteśmy pod adresem:

Hotline: +48 (22) 738 18 00
E-Mail: spc@boschrexroth.pl

Lub znajdź nas na mapie:

Lokalizator

PRZEMYSŁ 4.0 POTRZEBUJE KOMPLEKSOWYCH ROZWIĄZAŃ W DZIEDZINIE AUTOMATYKI

ctrlX AUTOMATION wykracza poza tradycyjne granice pomiędzy sterownikami maszyn, światem informatyki a Internetem rzeczy. Dzięki systemowi operacyjnemu Linux działającemu w czasie rzeczywistym, otwartym standardom, technologii programowania aplikacji, oprogramowaniu w technilogii webowej i kompleksowym połączeniom Internetu rzeczy platforma ctrlX AUTOMATION sprawia, że prace inżynieryjne wymagają o 30-50% mniej nakładów na komponenty i projektowanie.

Przekonaj się o zaletach naszego nowego rozwiązania w dziedzinie automatyki w zaledwie kilka minut

10 argumentów za platformą ctrlX AUTOMATION

  • Kompleksowe rozwiązanie dla Przemysłu 4.0

  • Mniej znaczy więcej

  • Stała wydajność

  • Łączność na najwyższym poziomie

  • Jednolita architektura

  • Najbardziej otwarty system automatyzacji na rynku

  • Uniwersalna integracja IOT

  • Rewolucja w projektowaniu

  • Dostępność w długim okresie i usługi cyfrowe

  • Najbardziej przyszłościowy system automatyzacji

Wiedza specjalistyczna

SCHUNK wykorzystuje ctrlX AUTOMATION do optymalizacji procesów chwytania i zaciskania

Artykuł
Dr. Martin May
Automation, Controls

Urządzenia zaciskowe i systemy chwytające mają decydujący wpływ na elastyczność i precyzję zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Będąc w bezpośrednim kontakcie z elementem obrabianym odgrywają one kluczową rolę m.in. w załadunku maszyn. SCHUNK, jedna z najbardziej kompetentnych i największych na świecie firm w branży systemów chwytających i technologii zacisków, polega na najbardziej precyzyjnych, elastycznych i innowacyjnych rozwiązaniach. Właśnie dlatego firma wybrała platformę Bosch Rexroth ctrlX AUTOMATION. Platforma automatyzacji umożliwia między innymi sterowanie skomplikowanymi procesami chwytania i zaciskania, a także tworzenie i testowanie oprogramowania.

ctrlX developR – ODCINEK #11 Programowanie graficzne

Film
Christian Zentgraf
Engineering, Automation, Controls

ctrlX AUTOMATION to maksymalna prostota i użyteczność. Znacznie ułatwiamy programowanie na ctrlX CORE na przykład w czasie bieżącej produkcji i zapewniamy operatorom maszyn niezbędne elementy składowe do szybkiego wprowadzania zmian w kodzie.

To właśnie dlatego przekształciliśmy programowanie graficzne w osobną aplikację, która oparta jest na Google Blockly i tworzy m.in. skrypty w języku Python.

 

ctrlX developR – ODCINEK #10 Python

Film
Johannes Albrecht
Engineering, Automation, Controls

Python jest interpretowalnym, wysokopoziomowym i uniwersalnym językiem programowania. Filozofia projektowa Pythona, kładzie nacisk na czytelność kodu oraz szerokie wykorzystanie białych znaków. Konstrukcje językowe i podejście obiektowe tego języka mają na celu pomóc programistom pisać czysty, przejrzysty oraz logiczny kod dla małych i dużych projektów.*

W odcinku 10 ctrlX developR, Johannes dołącza do Christiana, aby porozmawiać o języku programowania Python - i o tym, jak można wykorzystać ten język i platformę ctrlX AUTOMATION, szczególnie w dziedzinie sztucznej inteligencji.

Przy okazji: W tym odcinku masz szansę wygrać jeden z tych t-shirtów. Po prostu daj temu filmowi kciuk w górę i napisz komentarz, aby wziąć udział w losowaniu.

* Źródło: Wikipedia

 

Aktualności

Ekosystem partnerski ctrlX AUTOMATION rozszerza się

Informacje prasowe

Dzięki rewolucyjnej platformie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth użytkownicy mogą korzystać z otwartego ekosystemu. Platforma umożliwia im korzystanie z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji pochodzących od innych dostawców lub stworzonych we własnym zakresie. W ten sposób w zasięgu ręki są aplikacje do wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji. Coraz więcej firm dołącza do ekosystemu partnerskiego ctrlX World. Obecnie trzech partnerów oferuje aplikacje HMI: MGA Ingenieurdienstleistungen GmbH, Mirasoft GmbH & Co. KG oraz Smart HMI GmbH.

NAGRODA: ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ „ROBERT BOSCH INNOVATION AWARD“

Aktualności

Nasza platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION zdobyła nagrodę „Robert Bosch Innovation Award“ w kategorii „Core“. Nagroda przyznawana jest za innowacje, które wyznaczają kierunek rozwoju technologii w Grupie Bosch. Platforma ctrlX AUTOMATION wprowadziła zasadę działania smartfona do świata fabryki, rozpoczynając nową erę automatyzacji.

 

Już dostępna: Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE

Informacje prasowe

Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE firmy Bosch Rexroth definiuje przemysłowy system sterowania przyszłości. Dzięki otwartej i elastycznej architekturze platforma sterująca eliminuje granice pomiędzy komputerem przemysłowym, systemem wbudowanym a platformami opartymi na napędzie. Ten skalowalny „uniwersalny system sterowania“ zapewnia wiele korzyści, m.in. ograniczenie ilości komponentów, ograniczenie zakresu projektowania oraz większą wydajność. Wbudowany system sterowania jest już dostępny w produkcji seryjnej.

Informacje prasowe

Konfigurator

Intuicyjne narzędzie wspierające systemowe rozwiązanie w dziedzinie automatyki

ctrlX Configurator obsługuje pełny pakiet ctrlX AUTOMATION i umożliwia łatwą, szybką i niezawodną indywidualną konfigurację rozwiązań w dziedzinie automatyki. Użytkownicy tworzą wymaganą topologię systemu w sposób graficzny, bez konieczności posiadania wiedzy o produkcie. Bezpośrednio z poziomu konfiguracji można uzyskać wsparcie, ofertę lub złożyć zapytanie. 24 godziny na dobę, na całym świecie.

Konfiguracja

ctrlX World