BAZA WIEDZY

POŁĄCZENIE SIEMENS S7 Z IoT GATEWAY

Szczegółowo omówiono podłączenie do jednego z popularniejszych źródeł danych dla IoT Gateway'a: sterowników S7 firmy Siemens. Najlepszy materiał dla początkujących pokazujący konfigurację krok po kroku od strony sterownika PLC oraz IoT Gateway'a.

Język: PL

POŁĄCZENIE STEROWNIKA BECKHOFF Z IoT GATEWAY

Szczegółowo omówiono podłączenie do danych generowanych przez sterowniki firmy Beckhoff. Konfiguracja krok po kroku od strony sterownika PLC oraz IoT Gateway. Pokazano jak poprawnie skonfigurować dostęp sieciowy do sterownika PLC.

Język: PL

IoT GATEWAY: WPROWADZENIE

Krótkie wprowadzenie do podstawowej funkcji IoT Gateway'a czyli zbierania danych z maszyn na linii produkcyjnej i przekazywanie do odbiorników - systemów IT służących analizie danych i podejmowaniu decyzji.

Język: DE

IoT GATEWAY: PIERWSZE ZALOGOWANIE

Jak zalogować się do systemu po instalacji na swoim komputerze lub uruchomieniu na komputerze przemysłowym np. PR21.

Język: DE

IoT GATEWAY: MONITOROWANIE DANYCH

Jak można monitorować co dzieje się z aktualnie pobieranymi danymi w IoT Gateway'u? O tym wszystkim, w tym krótkim filmie pokazującym funkcje panelu Diagnostics. Pokazano w nim również jak dostać się do alarmów i log'ów.

Język: DE

IoT GATEWAY: POŁĄCZENIE STEROWNIKÓW Z WYKORZYSTANIEM PROTOKOŁU S5

Krótki film omawiający podłączenie w celu pobrania danych ze sterowników S5 firmy Siemens. Z powodu braku portu sieciowego należy wyposażyć się w niezbędny konwerter.

Język: DE

IoT GATEWAY: WIZUALIZACJA DANYCH W DASHBOARDZIE

Film omawia pulpit (tzw. Dashboard) do podglądu i wizualizacji danych zbieranych przez IoT Gateway. Omówiono dostępne widżety: Infobox i Livechart. Funkcjonalność pulpitu jest bardzo prosta ale przez to szybka i pozwala w trakcie uruchomienia usługi zorientować się czy sygnały pobierane i przesyłane dalej do systemów chmurowych są poprawnie skonfigurowane w IoT Gateway'u.

Język: DE

IoT GATEWAY: POBIERANIE DANYCH Z SERWERA OPC-UA

IoT Gateway nie byłby w pełni rozwiązaniem dedykowanym dla Przemysłu 4.0 gdyby nie obsługa dostępu do danych z wykorzystaniem OPC-UA. Konfiguracja źródeł danych z wykorzystaniem tego protokołu jest tematem przewodnim tego filmu.

Język: DE

IoT GATEWAY: POBIERANIE DANYCH ANALOGOWYCH LUB CYFROWYCH POPRZEZ S20 ETHERNET BUS COUPLER

Jak skonfigurować S20 Ethernet Bus Coupler'a od strony IoT Gateway'a, który pozwoli "dobrać" się do sygnałów cyfrowych i analogowych generowanych przez sensory na linii produkcyjnej? Instrukcja krok po kroku w tym filmie.

Język: DE

IoT GATEWAY: PRZESYŁANIE DANYCH DO CHMURY MICROSOFT AZURE

Odczytaliśmy już dane z sensorów, sterowników czy maszyn ale chwila…. co z nimi możemy zrobić? Oczywiście analizować w usługach chmurowych. Przykład konfiguracji odbiornika danych z IoT Gateway w chmurze Microsoft Azure.

Język: EN

IoT GATEWAY: POŁĄCZENIE SENSORA CISS Z IoT GATEWAY

Szybki dostęp do danych środowiskowych procesu np.. wilgotność, temperatura, ciśnienie nigdy nie było tak proste, gdy zastosujemy parę IoT Gateway i sensor CISS. Konfiguracja sensora CISS w środowisku IoT Gateway jest szybka i prosta tak jak pokazano na tym filmie.

Język: EN

Napisy: PL

IoT GATEWAY: GENEROWANIE SYGNAŁÓW TESTOWYCH W OPROGARMOWANIU IoT GATEWAY

W trakcie pracy z chmurą czy bazami danych na linii produkcyjnej dobrze jest mieć narzędzie do generowania testowych sygnałów np. losowych liczb, czy stanów 0/1. IoT Gateway posiada funkcję symulatora sygnałów różnych typów, która może pomóc w takim przypadku.

Język: EN

Napisy: PL

IoT GATEWAY: DODAWANIE I EDYCJA PAKIETÓW OPROGRAMOWANIA W IoT GATEWAY

Co to są pakiety oprogramowania tzw. bundle? Czy można nim zarządzać w IoT Gateway'u? Odpowiedzi w filmie.

Język: EN

Napisy: PL

IoT GATEWAY: POŁĄCZENIE STEROWNIKÓW SERII XM Z IoT GATEWAY

Gdy posiadamy w swojej infrastrukturze sterowniki PLC lub napędy firmy Bosch Rexroth pozyskiwanie informacji o parametrach pracy maszyny z wykorzystaniem IoT Gateway'a jest przyjemne i proste. Jak skonfigurować połączenie do sterownika Bosch Rexroth serii XM pokaże ten film.

Język: EN

Napisy: PL

IoT GATEWAY: JAK ZMIENIĆ ADRES IP KOMPUTERA PR21 I IoT GATEWAY

Komputery przemysłowe serii PR21 posiadają dwa porty Ethernet do pracy w sieci przemysłowej oraz sieci dedykowanej do transmisji danych do systemów IT zainstalowanych w lokalnej serwerowni czy poprzez internet do analityk w chmurze. W takim przypadku zmiana adresów IP na portach Ethernet jest niezbędnym elementem uruchomienia. Krótka instrukcja przedstawiona w tym filmie.

Język: EN

Napisy: PL

IoT GATEWAY: ANIMACJA MARKETINGOWA

Język: EN

IoT GATEWAY: FIZYCZNE PODPIĘCIE SYGNAŁÓW ANALOGOWYCH DO ETHERNET BUS COUPLER'A

Jak odczytywać sygnały z sensorów analogowych jeśli nie mamy w komputerze przemysłowym wejść analogowych? Można skorzystać z S20 Ethernet Bus Coupler'a, który pozwoli dołączyć klasyczne moduły wejść analogowych np.. S20 firmy Bosch Rexroth do naszego IoT Gateway'a. Jak to zrobić? Odpowiedź w filmie.

Język: EN

IoT GATEWAY: FIZYCZNE PODPIĘCIE SYGNAŁÓW CYFROWYCH DO ETHERNET BUS COUPLER'A

Chcemy odczytywać sygnały z sensorów cyfrowych? IoT Gateway również na to pozwala poprzez zastosowanie S20 Ethernet Bus Coupler'a, który pozwoli dołączyć klasyczne moduły wejść cyfrowych np.. S20 firmy Bosch Rexroth. Jak to zrobić? Odpowiedź w filmie.

Język: EN

BOSCH REXROTH: 5 KROKÓW DO FABRYKI PRZYSZŁOŚCI

Fabryka Przyszłości? Czy moja fabryka wykorzystuje nowoczesne systemy cyfrowe? Po co mi to jest potrzebne? Czy dane są rzeczywiście tak ważne? Może ja tego nie potrzebuję? Takie pytania i wiele innych związanych z Przemysłem 4.0 zadają sobie właściciele maszyn i fabryk. Ten film opowie krótko jak Bosch Rexroth pracuje z narzędziami cyfrowymi na każdym etapie obsługi naszych klientów: od projektowania produktów po ich produkcję i dostawy, uruchomienie i serwis Cyfrowe podejście pozwala nam zbliżyć się do ideału Fabryki Przyszłości już dzisiaj.

Język: EN

MONITOROWANIE PRACY MASZYN

Oprogramowanie NEXEED wraz z IoT Gateway pomaga optymalizować koszty nowoczesnej produkcji. Ten film przedstawi ogólnie ideę monitorowania maszyn przy użyciu oprogramowania oraz pokaże jak robimy to w fabrykach grupy Bosch już dzisiaj.

Język: EN

POBIERZ DEMO