Precyzyjne i szybkie cięcie wiązką
A ponieważ rozwiązania firmy Bosch Rexroth są otwarte we wszystkich kierunkach, użytkownicy mają praktycznie nieograniczoną liczbę opcji łączenia ze sobą komponentów do zarządzania cięciem wiązką. System CNC MTX z zintegrowanym sterownikiem PLC można np. połączyć z kompaktowym systemem napędowym ctrlX DRIVE, co pozwala na wysokowydajne cięcie wiązką. A dzięki połączeniu z rozwiązaniami z zestawu narzędzi do automatyki ctrlX AUTOMATION firmy stają się gotowe na przyszłe wyzwania, ponieważ w razie potrzeby mogą korzystać z najnowszych osiągnięć ze świata automatyki. System MTX można wykorzystywać w typowych zastosowaniach, takich jak cięcie laserowe 2D, cięcie plazmowe lub cięcie wodą. ctrlX AUTOMATION zapewnia m.in. wysoką wydajność ruchu oraz funkcje technologiczne przystosowane do cięcia wiązką.
Modułowa struktura sprzętu i oprogramowania pozwala na integrację platformy CNC z wieloma różnymi koncepcjami maszyn, takimi jak obrabiarki CNC i wycinarki laserowe. Niezależnie od zastosowania – w cięciu wiązkami, połączeniach maszyn laserowych/do skrawania, układach wielotechnologicznych czy giętarkach – możliwe są różne scenariusze korzystania przy użyciu tylko jednego systemu sterującego. Zintegrowane wysokowydajne funkcje technologiczne, takie jak sterowanie mocą lasera lub regulacja wysokości, sprawiają, że dodatkowy sprzęt staje się zbędny, co skutkuje oszczędnością kosztów.
System CNC MTX doskonale sprawdza się w połączeniu z ctrlX SAFETY, najbardziej responsywnym systemem bezpieczeństwa, oraz ctrlX DRIVE, najbardziej kompaktowym modułowym systemem napędowym na świecie. Co więcej, system CNC połączony z wysokowydajną, zdolną do komunikacji platformą sterowania ctrlX CORE świetnie nadaje się do zastosowań IoT i AI. Korzystanie z pojedynczego narzędzia inżynierskiego IndraWorks znacznie ułatwia prace inżynieryjne i wdrażanie rozwiązań. W rezultacie można zminimalizować strukturę automatyki i wymaganą przestrzeń, a także sprostać wymogom energooszczędności. Rozwiązanie systemowe pozwala na skalowanie bez przerw w działaniu architektury i umożliwia wykorzystanie rozwiązań do wirtualnego rozruchu lub cyfrowych bliźniaków na potrzeby symulacji. W ten sposób można znacznie skrócić czas prac inżynieryjnych i uruchamiania.
Przykładowe konfiguracje do zastosowań w cięciu wiązką: