Cięcie wiązką

Precyzyjne i szybkie cięcie wiązką

A ponieważ rozwiązania firmy Bosch Rexroth są otwarte we wszystkich kierunkach, użytkownicy mają praktycznie nieograniczoną liczbę opcji łączenia ze sobą komponentów do zarządzania cięciem wiązką. System CNC MTX z zintegrowanym sterownikiem PLC można np. połączyć z kompaktowym systemem napędowym ctrlX DRIVE, co pozwala na wysokowydajne cięcie wiązką. A dzięki połączeniu z rozwiązaniami z zestawu narzędzi do automatyki ctrlX AUTOMATION firmy stają się gotowe na przyszłe wyzwania, ponieważ w razie potrzeby mogą korzystać z najnowszych osiągnięć ze świata automatyki. System MTX można wykorzystywać w typowych zastosowaniach, takich jak cięcie laserowe 2D, cięcie plazmowe lub cięcie wodą. ctrlX AUTOMATION zapewnia m.in. wysoką wydajność ruchu oraz funkcje technologiczne przystosowane do cięcia wiązką.

Zautomatyzowane cięcie plazmowe płyty metalowej

Wysoce dynamiczny system CNC połączony z kompaktowym napędem

Maszyny do cięcia wiązką muszą być szybkie, precyzyjne i niezawodne. MTX, jako niezwykle wydajny system CNC, doskonale nadaje się do tego typu zadań. Niezależnie od zastosowania zapewnia bardzo dynamiczną obróbkę przy zachowaniu maksymalnej wydajności. MTX łączy wysokowydajne procesory wielordzeniowe ze zdecentralizowaną technologią inteligentnego napędu. W rezultacie pozwala osiągać bardzo duże prędkości cięcia oraz szybszą i bardziej precyzyjną pracę. Możliwe jest osiągnięcie czasów interpolacji do 0,25 ms w połączeniu z wysokowydajnymi urządzeniami sterującymi i napędowymi. Dzięki zastosowaniu układu krokowego, wielowypustów, wysokowydajnego systemu CNC i odpowiednich funkcji napędu użytkownicy mogą ciąć blachę referencyjną o 10–15% szybciej niż wcześniej.

Modułowa struktura sprzętu i oprogramowania pozwala na integrację platformy CNC z wieloma różnymi koncepcjami maszyn, takimi jak obrabiarki CNC i wycinarki laserowe. Niezależnie od zastosowania – w cięciu wiązkami, połączeniach maszyn laserowych/do skrawania, układach wielotechnologicznych czy giętarkach – możliwe są różne scenariusze korzystania przy użyciu tylko jednego systemu sterującego. Zintegrowane wysokowydajne funkcje technologiczne, takie jak sterowanie mocą lasera lub regulacja wysokości, sprawiają, że dodatkowy sprzęt staje się zbędny, co skutkuje oszczędnością kosztów.

System CNC MTX doskonale sprawdza się w połączeniu z ctrlX SAFETY, najbardziej responsywnym systemem bezpieczeństwa, oraz ctrlX DRIVE, najbardziej kompaktowym modułowym systemem napędowym na świecie. Co więcej, system CNC połączony z wysokowydajną, zdolną do komunikacji platformą sterowania ctrlX CORE świetnie nadaje się do zastosowań IoT i AI. Korzystanie z pojedynczego narzędzia inżynierskiego IndraWorks znacznie ułatwia prace inżynieryjne i wdrażanie rozwiązań. W rezultacie można zminimalizować strukturę automatyki i wymaganą przestrzeń, a także sprostać wymogom energooszczędności. Rozwiązanie systemowe pozwala na skalowanie bez przerw w działaniu architektury i umożliwia wykorzystanie rozwiązań do wirtualnego rozruchu lub cyfrowych bliźniaków na potrzeby symulacji. W ten sposób można znacznie skrócić czas prac inżynieryjnych i uruchamiania.

Zdjęcie monitora komputerowego przedstawiające ctrlX Configurator

ctrlX Configurator

ctrlX Configurator pozwala w intuicyjny sposób projektować własne rozwiązania do automatyki. Proces konfiguracji jest łatwy, szybki i niezawodny. Pożądane topologie systemu można kompletować w sposób w pełni zgodny z potrzebami i pobierać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Przejdź do ctrlX Configurator

Przykładowe konfiguracje do zastosowań w cięciu wiązką:

ctrlX AUTOMATION architektura automatyki oparta na sterowaniu dla cięcia wiązką 2D z ctrlX IPC, ctrlX HMI, XM, S20, IndraDrive Cs, MS2N

Rozwiązanie do cięcia wiązką 2D

Dostępne jako rozwiązanie 3-osiowe do konstrukcji suwnicowych

Przykład zastosowania ctrlX Configurator

ctrlX AUTOMATION architektura automatyki oparta na sterowaniu dla cięcia wiązką 2D z ctrlX IPC, ctrlX HMI, ctrlX DRIVE, XM, S20, MS2N

Rozwiązanie do szybkiego cięcia wiązką 2D

Dostępne jako 3-osiowe rozwiązanie o wysokiej prędkości z dynamicznymi silnikami liniowymi

Przykład zastosowania ctrlX Configurator

ctrlX AUTOMATION architektura automatyki oparta na sterowaniu dla cięcia wiązką 2.5D z ctrlX IPC, ctrlX HMI, XM, S20, IndraDrive Cs, MS2N

Rozwiązanie do cięcia wiązką 2.5D

Dostępne jako rozwiązanie 5-osiowe, które nadaje się do cięcia rur i materiałów płaskich z głowicą pochyłą

Przykład zastosowania ctrlX Configurator

 

 

ctrlX AUTOMATION Community

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? W społeczności ctrlX AUTOMATION Community znajdziesz artykuły na blogach, aplikacje w GitHub i poradniki na temat cięcia wiązkami i wielu innych obszarów zastosowań ctrlX AUTOMATION.

Przejdź do ctrlX AUTOMATION Community

Dopasowywanie produktów ctrlX AUTOMATION