Wróć

ctrlX CORE to system tak prosty jak smartfon

Osoba przy laptopie. Ekran pokazuje kod i kompilację strony internetowej autorstwa Ravjvira Singha, influencera ctrlX developR.

Czym się zajmujesz na co dzień?

Pracuję jako inżynier ds. rozwoju oprogramowania w firmie Dr.-Ing. Paul Christiani GmbH & Co. KG w Konstancji. Oprócz tego jestem freelancerem i prowadzę szkołę na stronie www.codeandcompile.com, gdzie można znaleźć kursy e-learningowe dotyczące automatyki i przemysłowego Internetu rzeczy. Tworzę profesjonalne treści (filmy o produktach) dla moich klientów, filmy edukacyjne dla moich uczniów, korzystam z nowego oprogramowania i sprzętu w obszarze przemysłowego Internetu rzeczy i przygotowuję materiały coachingowe dla użytkowników serwisu.

Co cię fascynuje w twojej pracy?

Najbardziej lubię poznawać nowe oprogramowanie i sprzęt w mojej dziedzinie, aby być na bieżąco z nowymi technologiami. Tworzę łatwe do nauki treści i trafiam do niszowych odbiorców. Moje najlepiej sprzedające się kursy pomogły wielu osobom w znalezieniu pracy i rozpoczęciu nowej kariery. To największa motywacja i to najbardziej fascynuje mnie w mojej pracy.

Jak i dlaczego zostałeś influencerem?

Nigdy nie zamierzałem nim zostać. Technologia to moja pasja i lubię ją pokazywać tak, aby uczenie się o niej było łatwe i zabawne. W roku 2010 moje doświadczenia podczas studiów nie były dobre. To wtedy zdecydowałem się uruchomić własny kanał na YouTube i zamieścić kilka filmów dotyczących sterowników PLC. Okazało się, że wielu osobom spodobał się mój styl uczenia i prosili mnie o kolejne filmy. Teraz mam na koncie już ponad tysiąc filmów instruktażowych dotyczących automatyki i przemysłowego Internetu rzeczy. Za pośrednictwem moich kanałów na YouTube, Udemy i LinkedIn docieram do ponad 200 tysięcy odbiorców na całym świecie. Nigdy nie próbowałem aktywnie wpływać na ludzi. Trafia do nich prosty przekaz i pasja do pracy.

Na których platformach udało ci się odnieść największy sukces i jak wygląda twoja docelowa grupa odbiorców?

Dotychczas całkiem dużą popularność udało mi się osiągnąć na YouTube i Udemy:

Ostatnio zacząłem tworzyć własną szkołę, w której uruchamiam nowe kursy. Zapisało się do niej już około 8 tysięcy osób. Zapraszam na stronę www.codeandcompile.com.

Moje filmy są skierowane głównie do studentów, którzy chcą znaleźć pracę związaną z branżą automatyki i przemysłowego Internetu rzeczy, zawodowych operatorów systemów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności oraz przedstawicieli firm, którzy poszukują rzetelnych opinii o produktach i chcą dotrzeć do niszowych odbiorców.

Co cię przekonuje w platformie ctrlX AUTOMATION? Dlaczego testujesz jej funkcje i prezentujesz je w swoich filmach?

Platforma ctrX AUTOMATION spodobała mi się ze względu na prostą obsługę sterownika. Korzystałem z różnych sterowników i urządzeń brzegowych tworząc aplikacje w obszarze przemysłowego Internetu rzeczy. Mogę jednak stwierdzić, że jeśli masz do dyspozycji system ctrlX CORE, nie musisz już szukać niczego innego. Ten wyjątkowy sterownik ma wszystko, co trzeba. Wystarczy zainstalować aplikację pobraną w sklepie ctrlX Store i korzystać z niej tak, jak potrzebujesz. Jeśli nie uda się znaleźć odpowiedniej aplikacji, można stworzyć własną korzystając z pakietu narzędzi programistycznych Software Development Kit na platformie ctrlX AUTOMATION.

Które funkcje platformy ctrlX AUTOMATION podobają się najbardziej tobie i uczestnikom twoich kursów? Czy możesz wskazać jakiś punkt przełomowy dla ciebie i twojej grupy odbiorców?

Jak już wspomniałem, odkrycie tego, że z systemu ctrlX CORE można korzystać tak jak ze smartfona zmieniło wszystko. Po zainstalowaniu aplikacji można jej używać jako sterownika PLC, interfejsu HMI, serwera OPC UA, klienta OPC UA, urządzenia pomostowego, narzędzia do wizualizacji 3D, oscyloskopu, klienta VPN i innych narzędzi, które akurat są potrzebne. W ciągu kilku minut możesz zmienić rolę ctrlX CORE tylko poprzez zmianę aplikacji. To niesamowite, prawda?

Co wyróżnia ctrlX AUTOMATION w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami?

  • Prosty interfejs użytkownika w zakresie obsługi i konfiguracji urządzeń
  • Dostępność gotowych aplikacji w sklepie ctrlX Store
  • Dostępność dokumentacji i repozytoriów GitHub
  • Pełny dostęp do szybkiego wsparcia technicznego w ramach społeczności ctrlX AUTOMATION Community

Z jakich aplikacji, usług i funkcji platformy ctrlX AUTOMATION korzystasz szczególnie często i dlaczego?

Jestem wielkim fanem Node-RED, więc często korzystam z tej aplikacji. Być może już widziałeś integrację aplikacji Node-RED w zamieszczonych dotychczas filmach na temat ctrlX AUTOMATION. Podoba mi się, jak w łatwy sposób można odczytywać dane z ctrlX CORE za pomocą ctrlX Data Layer i wyświetlać je na pulpicie nawigacyjnym Node-RED.

Dowiedz się więcej w tym miejscu:

Co twoim zdaniem jeszcze wymaga optymalizacji?

Nie wiem, co można by jeszcze zoptymalizować. Możliwości tego systemu nie przestają mnie zadziwiać. Ale oczywiście, dobrze byłoby mieć do dyspozycji jeszcze więcej aplikacji działających z ctrlX CORE. Czekam na aplikacje wspomagające magazynowanie i analizę danych, na przykład integrację z MySQL, MongoDB itp.

Co zabrałbyś ze sobą gdybyś musiał przenieść się na bezludną wyspę?

Wystarczyłby jeden z tych przedmiotów 😍:

  1. Pistolet portalowy Ricka Sancheza
  2. Zbroja Iron Mana
  3. Młot Thora
Widok portretowy Rajvir Singh, Influencer ctrlX AUTOMATION

Rajvir Singh

Influencer
ctrlX AUTOMATION

 

Wróć