• Home
  • News & Stories
  • Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth

Wróć

Coming together for modern automation: Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth

Technologie aplikacji w ekosystemie ctrlX AUTOMATION przyciągają coraz więcej dostawców

  • Firma Salesforce rozwija koncepcje usług cyfrowych
  • SICK zajmuje się integracją danych z czujników oraz aplikacjami do obsługi czujników
  • Sieć partnerów ctrlX World stale rośnie i obejmuje już ponad 60 dostawców

 

Sieć ctrlX World zyskuje kolejnych partnerów.

ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth to platforma automatyzacji, która pozwala firmom z różnych branż dzielić się specjalistyczną wiedzą, aby wspólnie tworzyć rozwiązania. Sieć partnerów ctrlX World wprowadza kolejne narzędzia do automatyzacji, sprzęt, a przede wszystkim nowe aplikacje. Sieć partnerów zrzesza już ponad 60 dostawców – ostatnio dołączyły do niej firmy Salesforce oraz SICK.

„Rozwiązania ctrlX AUTOMATION pozwalają producentom maszyn szybciej wprowadzać urządzenia na rynek, a użytkownikom umożliwiają maksymalizację wydajności produkcji. Aby było to możliwe, współpracujemy z partnerami z różnych dziedzin specjalistycznych. Aplikacje Bosch Rexroth oraz innych dostawców do obsługi niemal wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji można pobrać w naszym sklepie ctrlX Store. Nasza sieć partnerów rozwija się coraz szybciej. W ciągu zaledwie kilku tygodni zwiększyliśmy liczbę dostawców z 50 do około 60” – powiedział Hans Michael Krause, dyrektor działu zarządzania produktami ctrlX World w firmie Bosch Rexroth.

Wiedza specjalistyczna w zakresie systemów CRM i aplikacje do obsługi czujników w systemach automatyki

Dwie najnowsze firmy w sieci partnerów to Salesforce oraz SICK. Saleforce, jeden z najważniejszych dostawców rozwiązań CRM, wzbogaca sieć ctrlX World swoją wiedzą specjalistyczną oraz rozwiązaniami. Pomoże zatem użytkownikom we wdrażaniu koncepcji usług cyfrowych. Rozwiązania SaaS umożliwiają firmom łączenie swoich łańcuchów tworzenia wartości, dzięki czemu partnerzy mogą wprowadzać nowe usługi i automatyzować procesy. Można w ten sposób tworzyć na przykład nowe modele biznesowe, usługi proaktywne oraz centra bezpośredniego kontaktu cyfrowego.

„Nasze rozwiązania tworzone we współpracy z firmą Bosch Rexroth oraz innymi partnerami sieci ctrlX World umożliwiają podejmowanie decyzji w oparciu o dane oraz automatyzację w inżynierii mechanicznej i innych branżach. Producenci mogą szybko wizualizować i analizować wszystkie dane dostarczane przez systemy ctrlX AUTOMATION. Inne zastosowania to konserwacja prewencyjna maszyn oraz automatyzacja zamówień części zamiennych. Nasze rozwiązania chmurowe umożliwiają automatyzację działalności oraz usług w oparciu o inteligentną analizę danych. ctrlX AUTOMATION dostarcza w tym celu ważne dane” – powiedział Juergen Brixel, wiceprezes ds. rozwiązań przemysłowych oraz strategii w firmie Saleforce.

Firma SICK również dołączyła do sieci ctrlX World i współpracuje z Bosch Rexroth w zakresie tworzenia wartości dodanej w obszarze danych z czujników. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach w zakresie systemów i czujników do zastosowań przemysłowych – od automatyzacji fabryk i logistyki po procesy automatyzacji. W ramach swojej oferty SICK tworzy bezpieczne środowiska robocze i umożliwia wydajną automatyzację oraz cyfryzację. Oprócz bezpośredniej integracji danych z czujników, firma SICK udostępniła swoje środowisko AppSpace do projektowania aplikacji do obsługi czujników na platformie ctrlX CORE. To otwiera drogę do tworzenia nowych aplikacji i usług serwisowych.

„Dzięki integracji naszych rozwiązań w ramach sieci partnerów ctrlX AUTOMATION możemy bardzo łatwo dostarczać dane z czujników i aplikacji. Robimy to za pomocą ctrlX Data Layer. To rozwiązanie, które oferuje bezpieczny i kontrolowany dostęp do danych. Producenci maszyn mogą w ten sposób łatwo korzystać z istotnych danych, aby przejść do standardów IoT oraz Przemysłu 4.0” – mówi Walter Reithofer, wiceprezes ds. badań i rozwoju w firmie SICK.

Wśród pozostałych partnerów, którzy w ostatnim czasie dołączyli do sieci ctrlX World można wymienić: 36ZERO Vision by Deutschdata Karamat und Ziesche GmbH, Dataprophet, FANUC Deutschland GmbH, Hailo Technologies Ltd., i-flow GmbH, KEBA Industrial Automation GmbH, SIMON Modellierungen GmbH, Timecho Europe GmbH, WEPALL ROBOT EASY TOOLS, S.L. oraz Balluff GmbH.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania firma Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld euro.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.boschrexroth.com

Firma MathWorks zajmuje się tworzeniem oprogramowania do obliczeń matematycznych. MATLAB, język programowania stosowany w inżynierii i nauce, jest środowiskiem programistycznym, które służy do opracowywania algorytmów, analizy i wizualizacji danych oraz obliczeń numerycznych. Simulink to oparte na schemacie blokowym środowisko programistyczne do symulacji i projektowania opartego na modelach w inżynierii wielodziedzinowej i systemach wbudowanych. Inżynierowie i naukowcy na całym świecie stosują te produkty do przyspieszania badań, wdrażania innowacji i rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, komunikacyjnym, elektronicznym, automatyki przemysłowej i innych. MATLAB i Simulink to również ważne narzędzia badawcze i dydaktyczne stosowane na uczelniach i w instytutach badawczych na całym świecie. Firma MathWorks powstała w 1984 roku i zatrudnia ponad 5000 osób w 16 krajach. Siedziba firmy znajduje się w Natick w stanie Massachusetts w USA. Lokalne biura w regionie D-A-CH znajdują się w Aachen, Monachium, Paderborn, Stuttgarcie i Bernie.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem
mathworks.com.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Hans Michael Krause

Game Changer ctrlX World

 

Wróć