Wróć

Nowy poziom swobody w automatyce

Oświadczenie – konferencja prasowa 2022

Steffen Winkler, dyrektor ds. bezpieczeństwa w dziale rozwiązań z zakresu automatyzacji i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth AG

„Nasz pakiet narzędzi ctrlX AUTOMATION, stworzony na zasadzie smartfona automatyki przemysłowej, stanowił w 2020 roku przełomowy krok w kierunku otwartych systemów automatyzacji. Wprowadzenie ctrlX World w roku 2021 umożliwiło przejście od otwartej platformy do ekosystemu przemysłowego. Współtworzenie to przyszłość – najlepsze rozwiązania powstają dzięki połączeniu wiedzy i kompetencji w różnych dziedzinach. W ostatnich miesiącach pracowaliśmy intensywnie nad nowymi produktami i rozwiązaniami.

Dalszy rozwój tych koncepcji jeszcze bardziej zwiększy swobodę i otwartość systemów automatyki przemysłowej. W przeszłości nasz system sterowania ctrlX CORE korzystał wyłącznie z systemu operacyjnego bazującego na systemie Linux, umożliwiającego przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Teraz system operacyjny ctrlX OS jest już dostępny jako odrębne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych. Jest niezależny sprzętowo i umożliwia łatwe łączenie jeszcze większej ilości komponentów systemów automatyki w ramach pakietu ctrlX AUTOMATION, w tym także rozwiązań partnerów ctrlX World. Funkcje oparte na oprogramowaniu można tworzyć, instalować, aktualizować i obsługiwać jeszcze łatwiej i bardziej elastycznie na wszystkich poziomach topologii systemu automatyki. Klienci już potwierdzili, że nasz system operacyjny to najnowocześniejsze, najbardziej otwarte i najbezpieczniejsze rozwiązanie w dziedzinie automatyzacji. Idziemy teraz o krok dalej jeśli chodzi o dostępność tego systemu operacyjnego dla innych dostawców komponentów systemów automatyki, potwierdzając kolejny raz, jak ważna jest dla nas otwartość.

Fabryka przyszłości to przede wszystkim elastyczność, dlatego opracowaliśmy przełomowe rozwiązanie w dziedzinie systemów transportowych. Nasz system planarny ctrlX FLOW6D przenosi wydajny transport bezkontaktowy i pozycjonowanie na nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek wykorzystuje sześć stopni swobody i porusza się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń. Dzięki integracji z platformą ctrlX AUTOMATION udało się stworzyć kompleksowe rozwiązanie z kompaktowym systemem sterowania oraz aplikacjami zwiększającymi zakres funkcji.

Słuszność naszej koncepcji otwartych systemów potwierdzają różne nagrody, które otrzymaliśmy za nasze produkty, a także pozytywne przyjęcie naszych rozwiązań na rynku. Obecnie z platformy ctrlX AUTOMATION korzysta ponad 600 klientów na całym świecie, a nasza sieć partnerów ctrlX World zrzesza ponad 60 dostawców. Te liczby zapewne wkrótce się zwiększą. Sieć partnerów cały czas rozwija ekosystem ctrlX AUTOMATION, wprowadzając nowy sprzęt, a w szczególności coraz nowsze aplikacje, które można pobrać w sklepie ctrlX Store.

Jesteśmy przekonani, że świat ctrlX AUTOMATION musi stawać się jeszcze bardziej otwarty, aby umożliwić klientom i partnerom tworzenie rozwiązań w dziedzinie automatyzacji które praktycznie nie mają ograniczeń”.

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

 

Wróć