• Home
  • News & Stories
  • Nowy poziom swobody w automatyce – przełomowe rozwiązania na targach SPS 2022

Wróć

Nowy poziom swobody w automatyce – przełomowe rozwiązania na targach SPS 2022

Od czasu pierwszej prezentacji na targach SPS 2019 wokół platformy ctrlX AUTOMATION udało się zbudować zupełnie nowy świat automatyzacji, w którym użytkownicy mają do dyspozycji wszechstronne, bezpieczne, inteligentne i przyszłościowe rozwiązania. Na stoisku firmy Bosch Rexroth podczas targów SPS 2022 odwiedzający mogli zobaczyć platformę ctrlX AUTOMATION na żywo, wraz z wszystkimi nowościami i najważniejszymi funkcjami.

Przegapiłeś targi? Dowiedz się więcej o platformie ctrlX AUTOMATION, ctrlX OS, ctrlX FLOW6D, aplikacjach i projektowaniu, rozwiązaniach współtworzonych i ctrlX World, efektywności energetycznej oraz ofercie serwisowej.

Nowy poziom otwartości i swobody w automatyzacji: ctrlX OS

ctrlX OS jest systemem operacyjnym bazującym na systemie Linux, umożliwiającym przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, który był wcześniej wykorzystywany wyłącznie w systemie sterowania ctrlX CORE. Teraz jest już dostępny jako odrębne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych. System operacyjny może być użytkowany na wszystkich poziomach, tj. od poziomu zakładu do chmury, i współpracować z różnym sprzętem, a oprócz tego umożliwia łatwe łączenie jeszcze większej ilości komponentów systemów automatyzacji w ramach pakietu ctrlX AUTOMATION, w tym także rozwiązań partnerów ctrlX World.

Wszystko w ruchu: ctrlX FLOW6D

ctrlX FLOW6D przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. System planarny oferuje większą swobodę ruchu i maksymalną precyzję. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek wykorzystuje aż sześć stopni swobody (6DOF) i porusza się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń.

Aplikacje i nowe funkcje inżynieryjne zapewniające większą elastyczność

Platforma ctrlX AUTOMATION charakteryzuje się otwartością i skalowalnością na wszystkich poziomach oraz wyróżnia się technologią aplikacji. System automatyzacji można dostosowywać w dowolnym czasie, tylko instalując aplikacje. Przykładowo, można pobrać skalowalne rozwiązania z pakietu ctrlX MOTION, albo różne rozwiązania IoT, m.in. zabezpieczenia VPN oraz zapory firewall, zapewniające większe bezpieczeństwo. Poszczególne funkcje można tworzyć korzystając z dowolnego języka programowania, takiego jak Blockly, Python, IEC 61131, PLCopen czy C/C#.

ctrlX World – sieć partnerów jest coraz większa

Platforma ctrlX AUTOMATION umożliwia użytkownikom szybsze wprowadzanie produktów na rynek i zwiększenie wydajności produkcji. Aby było to możliwe, sieć partnerów ctrlX World współpracuje z firmami z różnych dziedzin specjalistycznych. Aplikacje Bosch Rexroth oraz innych dostawców do obsługi niemal wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji można pobrać w sklepie ctrlX Store. Nasza sieć partnerów rozwija się coraz szybciej i zrzesza obecnie już ponad 73 dostawców.

Efektywne energetycznie rozwiązania w dziedzinie automatyzacji

Firma Bosch Rexroth oferuje różne systemy do projektowania, zapewniające optymalną sprawność energetyczną. Obejmują one szeroki pakiet narzędzi i modeli symulacyjnych umożliwiających projektowanie systemów zoptymalizowanych pod kątem zużycia energii i wydajności. Ofertę uzupełniają funkcje specjalne, m.in. Smart Energy Mode w systemie napędowym ctrlX DRIVE. Funkcja Smart Energy Mode zapewnia napięcie łącza DC niezależnie od napięcia sieciowego i wykorzystuje kondensatory jako urządzenia do magazynowania energii.

Usługi serwisowe w całym cyklu eksploatacji systemów

Oprócz tradycyjnych usług, takich jak naprawy, wymiana części oraz modernizacja, oferta serwisowa obejmuje też usługi cyfrowe w całym okresie eksploatacji produktu. ctrlX Digital Service Assistant zapewnia klientom dostęp do wszystkich narzędzi serwisowych i informacji o stanie maszyn. ctrlX Device Portal umożliwia uruchamianie nowych funkcji oprogramowania oraz zarządzanie i zmianę ustawień urządzeń, a także zdalne serwisowanie.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing

Jasmin Heim

Game Changer
Marketing

 

Otwarty egzemplarz magazynu ctrlX AUTOMATION 2022/2023

Magazyn ctrlX AUTOMATION 2022/2023!

"Feel free to change the game" – to motto magazynu ctrlX AUTOMATION 2022/2023. Dowiedz się więcej o nowej wolności w automatyce przemysłowej, którą umożliwia system operacyjny Linux ctrlX OS oraz system planarny ctrlX FLOW6D. Możesz również spodziewać się ekscytujących projektów klientów, oświadczeń partnerów i wiele więcej.

Zamów teraz!

Wróć