Wróć

NADAL PROGRAMUJESZ, CZY JUŻ ŁĄCZYSZ ELEMENTY W CAŁOŚĆ?

Ile czasu potrzeba, aby skonfigurować poziomicę, cyfrowy portfel albo narzędzie do edycji filmów na smartfonie? W większości przypadków odpowiedź brzmi: Jest od tego aplikacja. Rozwiązanie wymaga często tylko kilku kliknięć. Dlaczego więc programowanie sterowników ruchu w inżynierii mechanicznej jest nadal tak skomplikowane i uciążliwe? Według nas nie ma powodu, aby takie było. Udowodniamy to za pomocą naszego prostego rozwiązania ctrlX MOTION.

ctrlX AUTOMATION stanowi kompletny pakiet obejmujący wydajny sprzęt, nowoczesną architekturę oprogramowania oraz webowe narzędzia do projektowania. Omówmy nasze rozwiązanie na przykładzie smartfona. To naprawdę proste. Wybór sprzętu, wybór aplikacji, pobieranie plików i personalizacja. W odniesieniu do naszego pakietu ctrlX AUTOMATION oznacza to, że programista graficznie łączy topologię systemu w trybie online, wraz z rozwiązaniam ctrlX CORE, ctrlX DRIVE, silnikami oraz wejściami i wyjściami ctrlX I/Os. Następnie oprogramowanie ctrlX MOTION  jest skalowane i tworzone jest rozwiązanie dla systemu przemieszczeń. Korzystając z zestawu webowych narzędzi do projektowania ctrlX WORKS, programista wybiera wymagane funkcje – podobnie jak w sklepach z aplikacjami – i indywidualny system automatyzacji jest kompletny.


Oprogramowanie pełnego systemu można uzupełnić za pomocą dodatków, takich jak VPN, zapora sieciowa oraz wstępnie zdefiniowane ekrany HMI – na przykład pod kątem robotyzacji. Zadania specjalne mogą być obsługiwane przez wybrane we własnym zakresie aplikacje. Połączenie z platformą programistyczną GitHub otwiera nowe możliwości w zakresie komunikacji z programistami zewnętrznymi oraz wspólnej pracy nad projektami, obejmującej m.in. zarządzanie wersjami.

ŁĄCZENIE GRAFICZNE – DOSKONALENIE ZA POMOCĄ SKRYPU

Dzięki ctrlX MOTION programiści tacy jak Ty mogą szybko i niewielkim wysiłkiem tworzyć rozwiązania dostosowane do potrzeb. Można w ten sposób na przykład połączyć graficzny edytor kodu Google Blockly z językiem skryptowym Python. Pierwszy etap to graficzne łączenie modułów funkcji z zestawu komponentów ctrlX MOTION w edytorze Blockly i tym samym utworzenie złożonej sekwencji przemieszczeń. Wielu z was prawdopodobnie zna zasadę działania tego systemu z dzieciństwa, ponieważ jest podobna do budowy programowalnych modeli z serii LEGO Mindstorms – jest też równie prosta. W każdej chwili można przejść na język skryptowy Python, aby udoskonalić funkcje. Po powrocie do interfejsu graficznego wszystkie informacje wprowadzone w języku Python będą widoczne w Blockly. Dzięki możliwości dokładnego skalowania system ctrlX MOTION obsługuje wszystkie zadania obejmujące przemieszczenia na osiach zsynchronizowanych – od prostych zastosowań jednoosiowych po rozbudowane układy wielu osi. Niektóre aplikacje, również aplikacje innych dostawców, a także oprogramowanie open source umożliwiają wprowadzanie zmian w dowolnym czasie.

WIRTUALNA OPTYMALIZACJA RUCHU

System jest uruchamiany wirtualnie na platformie ctrlX CORE. W ten sposób sekwencje przemieszczeń można testować bez hardware’u. Po dokonaniu optymalizacji na modelu wirtualnym, programy przemieszczeń można przenieść do systemu ctrlX CORE. Następnie wystarczy uruchomić system – zadanie wykonane.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION

Volker Schlotz

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

LinkedIn

 

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Wróć