Wróć

ctrlX developR Challenge:
Prawdziwa pasja uczestników

Symboliczne stado ptaków krążących wokół słońca na niebie. Ptaki są reprezentowane przez trójkąty.

Wikipedia pokazuje, jak to działa: Największa na świecie encyklopedia jest tworzona przez prosumentów. To konsumenci, którzy są jednocześnie producentami. Efekty ich wspólnej pracy są naprawdę imponujące. Firma Bosch Rexroth bazuje na tej koncepcji również w swoim systemie automatyzacji, dzięki czemu użytkownicy mogą odgrywać aktywną rolę w procesie jej tworzenia. Jak to działa w praktyce można zobaczyć podczas kolejnej edycji ctrlX developR Challenge: Utalentowani programiści mogą tworzyć funkcje, których potrzebują. W tym wywiadzie, Jasmin Heim, dyrektor ds. marketingu w dziale rozwiązań z zakresu automatyki firmy Bosch Rexroth wyjaśnia, dlaczego ctrlX developR Challenge to coś więcej niż tylko konkurs.

Panie Heim, w jakim zakresie konkurs ctrlX developR Challenge wyznacza nowe kierunki?

Wiele osób w kręgach programistów zna klasyczną formułę hackatonów. Podczas typowego hackatonu zespoły mają 24 lub 48 godzin, aby rozwiązać zadany problem. My podchodzimy do tego nieco inaczej: dajemy kreatywnym programistom kilka tygodni, w czasie których ich zadaniem jest opracowanie pomysłów, które najlepiej przełożyłyby się na korzyści dla rynku automatyzacji w dłuższej perspektywie. Mogą oni realizować swoje wizje korzystając z naszej platformy ctrlX CORE.

To nie tylko kwestia pomysłu oraz jego praktycznej realizacji – ale także kwestia jego znaczenia biznesowego. Uczestnicy muszą opracować odpowiednią koncepcję marketingu i sprzedaży, która ukazuje potencjał rynkowy – opracowanie tej koncepcji jest tak samo ważne jak stworzenie samego pomysłu. Gotowy produkt powinien nadawać się do wykorzystania w ekosystemie ctrlX AUTOMATION.

Jaki jest dotychczasowy odbiór i na jakim etapie są obecnie uczestnicy?

Mimo tego, że konkurs w tej formie odbywa się po raz pierwszy, jesteśmy naprawdę pod wrażeniem jego zasięgu. Zgłosili się uczestnicy z całego świata. Otrzymaliśmy zgłoszenia z wielu krajów, nawet z Azji. 25 uczestników dotarło ze swoimi pomysłami do fazy wdrożenia. Zauważyliśmy, że wszyscy, którzy są zaangażowani w to przedsięwzięcie – od uczestników i mentorów po jury – chcą stworzyć wspólnie coś wielkiego. Dostrzegamy ich prawdziwą pasję. Etap tworzenia rozwiązań trwa do 26 czerwca 2022 r.

Dlaczego konkurs ma znaczenie międzynarodowe?

Większość uczestników pochodzi z Niemiec, ale mamy także zespoły z Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Szwajcarii oraz USA. To dobre potwierdzenie międzynarodowej rangi konkursu. Firma Bosch Rexroth również działa w wielu krajach, a platforma ctrlX AUTOMATION została uruchomiona już w wielu miejscach na całym świecie.

Już ponad 500 klientów otrzymało lub korzysta z komponentów i rozwiązań w ramach naszego systemu automatyzacji. Nasi dostawcy zewnętrzni także pochodzą z różnych krajów. Do ctrlX World dołączyło już 45 firm.

Jak będzie wyglądać sesja pitchingowa?

Sesja pitchingowa będzie częścią dwudniowej konferencji ctrlX developR. Rozpocznie się ona sesją dla partnerów ctrlX World, a następnie odbędą się prezentacje finalistów i wystąpienia jury. Wszystkie prezentacje będą oceniane przez jury, a rozdanie nagród odbędzie się podczas wieczornej sesji. Trzymam kciuki za powodzenie uczestników!

Co zyskamy dzięki temu konkursowi? Czy jest jakaś wizja tego, jak wykorzystać jego rezultaty?

Jeśli chodzi o technologię, platforma ctrlX AUTOMATION jest całkowicie otwarta i innowacyjna. Jej założenia opierają się między innymi na współtworzeniu – tej koncepcji trzymamy się ściśle od samego początku. Oznacza to, że klienci i inni dostawcy mogą aktywnie kształtować nasz świat automatyzacji i tworzyć potrzebne im funkcje – na zasadzie prosumentów.

Konkurs ctrlX developR Challenge jeszcze bardziej zwiększa tę dynamikę. Naszym celem jest tworzenie funkcji, które nigdy wcześniej nie były dostępne i które idealnie wpisują się w ekosystem ctrlX AUTOMATION.

Spodziewamy się, że firmy z różnych regionów będą nadal tworzyć historię automatyzacji i zachęcać do współpracy utalentowanych programistów.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing

Jasmin Heim

Game Changer
Marketing

LinkedIn

 

Magazyn ctrlX AUTOMATION!

Tytuł "Jesteśmy otwarci" podsumowuje wszystko. Dowiedz się jak ctrlX AUTOMATION rozwija się od otwartej platformy do przemysłowego ekosystemu. Możesz przeczytać o interesujących przykładach użytkowania, zapoznać się z opiniami ekspertów oraz dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach na temat ctrlX AUTOMATION.

Pobierz darmowy ctrlX AUTOMATION magazyn!

Wróć