Wróć

ctrlX developR Challenge:
Prawdziwa pasja uczestników

Wikipedia pokazuje, jak to działa: Największa na świecie encyklopedia jest tworzona przez prosumentów. To konsumenci, którzy są jednocześnie producentami. Efekty ich wspólnej pracy są naprawdę imponujące. Firma Bosch Rexroth bazuje na tej koncepcji również w swoim systemie automatyzacji, dzięki czemu użytkownicy mogą odgrywać aktywną rolę w procesie jej tworzenia. Jak to działa w praktyce można zobaczyć podczas kolejnej edycji ctrlX developR Challenge: Utalentowani programiści mogą tworzyć funkcje, których potrzebują. W tym wywiadzie, Jasmin Heim, dyrektor ds. marketingu w dziale rozwiązań z zakresu automatyki firmy Bosch Rexroth wyjaśnia, dlaczego ctrlX developR Challenge to coś więcej niż tylko konkurs.

Panie Heim, w jakim zakresie konkurs ctrlX developR Challenge wyznacza nowe kierunki?

Wiele osób w kręgach programistów zna klasyczną formułę hackatonów. Podczas typowego hackatonu zespoły mają 24 lub 48 godzin, aby rozwiązać zadany problem. My podchodzimy do tego nieco inaczej: dajemy kreatywnym programistom kilka tygodni, w czasie których ich zadaniem jest opracowanie pomysłów, które najlepiej przełożyłyby się na korzyści dla rynku automatyzacji w dłuższej perspektywie. Mogą oni realizować swoje wizje korzystając z naszej platformy ctrlX CORE.

To nie tylko kwestia pomysłu oraz jego praktycznej realizacji – ale także kwestia jego znaczenia biznesowego. Uczestnicy muszą opracować odpowiednią koncepcję marketingu i sprzedaży, która ukazuje potencjał rynkowy – opracowanie tej koncepcji jest tak samo ważne jak stworzenie samego pomysłu. Gotowy produkt powinien nadawać się do wykorzystania w ekosystemie ctrlX AUTOMATION.

Jaki jest dotychczasowy odbiór i na jakim etapie są obecnie uczestnicy?

Mimo tego, że konkurs w tej formie odbywa się po raz pierwszy, jesteśmy naprawdę pod wrażeniem jego zasięgu. Zgłosili się uczestnicy z całego świata. Otrzymaliśmy zgłoszenia z wielu krajów, nawet z Azji. 25 uczestników dotarło ze swoimi pomysłami do fazy wdrożenia. Zauważyliśmy, że wszyscy, którzy są zaangażowani w to przedsięwzięcie – od uczestników i mentorów po jury – chcą stworzyć wspólnie coś wielkiego. Dostrzegamy ich prawdziwą pasję. Etap tworzenia rozwiązań trwa do 26 czerwca 2022 r.

Dlaczego konkurs ma znaczenie międzynarodowe?

Większość uczestników pochodzi z Niemiec, ale mamy także zespoły z Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Szwajcarii oraz USA. To dobre potwierdzenie międzynarodowej rangi konkursu. Firma Bosch Rexroth również działa w wielu krajach, a platforma ctrlX AUTOMATION została uruchomiona już w wielu miejscach na całym świecie.

Już ponad 500 klientów otrzymało lub korzysta z komponentów i rozwiązań w ramach naszego systemu automatyzacji. Nasi dostawcy zewnętrzni także pochodzą z różnych krajów. Do ctrlX World dołączyło już 45 firm.

Jak będzie wyglądać sesja pitchingowa?

Sesja pitchingowa będzie częścią dwudniowej konferencji ctrlX developR. Rozpocznie się ona sesją dla partnerów ctrlX World, a następnie odbędą się prezentacje finalistów i wystąpienia jury. Wszystkie prezentacje będą oceniane przez jury, a rozdanie nagród odbędzie się podczas wieczornej sesji. Trzymam kciuki za powodzenie uczestników!

Co zyskamy dzięki temu konkursowi? Czy jest jakaś wizja tego, jak wykorzystać jego rezultaty?

Jeśli chodzi o technologię, platforma ctrlX AUTOMATION jest całkowicie otwarta i innowacyjna. Jej założenia opierają się między innymi na współtworzeniu – tej koncepcji trzymamy się ściśle od samego początku. Oznacza to, że klienci i inni dostawcy mogą aktywnie kształtować nasz świat automatyzacji i tworzyć potrzebne im funkcje – na zasadzie prosumentów.

Konkurs ctrlX developR Challenge jeszcze bardziej zwiększa tę dynamikę. Naszym celem jest tworzenie funkcji, które nigdy wcześniej nie były dostępne i które idealnie wpisują się w ekosystem ctrlX AUTOMATION.

Spodziewamy się, że firmy z różnych regionów będą nadal tworzyć historię automatyzacji i zachęcać do współpracy utalentowanych programistów.

 

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Jasmin Heim

Game Changer
Marketing

 

Magazyn ctrlX AUTOMATION!

Tytuł "Jesteśmy otwarci" podsumowuje wszystko. Dowiedz się jak ctrlX AUTOMATION rozwija się od otwartej platformy do przemysłowego ekosystemu. Możesz przeczytać o interesujących przykładach użytkowania, zapoznać się z opiniami ekspertów oraz dowiedzieć się o najnowszych wiadomościach na temat ctrlX AUTOMATION.

Pobierz darmowy ctrlX AUTOMATION magazyn!

Wróć