Wróć

Automatyzacja oznacza projektowanie oprogramowania

Kiedy pod koniec 2019 roku wprowadzaliśmy na rynek platformę ctrlX AUTOMATION, od samego początku uważaliśmy, że inżynieria mechaniczna oznacza dziś tworzenie oprogramowania. Obecnie przechodzimy do następnego etapu: naszym zdaniem również automatyzacja łączy się nierozerwalnie z projektowaniem oprogramowania. Dlaczego? W pierwszej fazie wprowadzania na rynek platformy ctrlX AUTOMATION skupialiśmy się na klasycznej automatyzacji maszyn i automatyce przemysłowej.

Nadal się tym zajmujemy, jednak bardzo dobre przyjęcie rozwiązania przez rynek pokazało również, że ctrlX AUTOMATION jest w stanie rozwiązać problemy użytkowników z wielu innych sektorów. To m.in. systemy automatyzacji, logistyka wewnątrzzakładowa i transport towarów, wytwarzanie i dystrybucja energii, oraz, w coraz większym zakresie, systemy automatyki mobilnej.

Dzięki całkowicie otwartej architekturze oprogramowania, pełnej ofercie sprzętu i zintegrowanym funkcjom obsługi Internetu rzeczy, a także funkcjom zabezpieczeń i ochrony, możliwości zastosowania platformy są niemal nieograniczone. Obecnie projekty wdrożenia platformy ctrlX AUTOMATION realizowane są u ponad 200 klientów z całego świata.

Od czasu premiery platformy ciągle pracujemy nad jej rozwojem: dodajemy różne usługi, takie jak ctrlX App Store i ctrlX AUTOMATION Community, jak również zupełnie nowy program ctrlX I/O oraz nowy, kompaktowy system kontroli bezpieczeństwa ctrlX SAFETY.
Coraz większa liczba naszych partnerów wykorzystuje otwartość platformy ctrlX AUTOMATION i ma okazję ją zademonstrować ją w ramach ekosystemu ctrlX World. Partnerzy rozbudowują platformę ctrlX AUTOMATION o oprogramowanie i/lub sprzęt, integrują jej elementy w swoich systemach oraz udostępniają użytkownikom usługi oparte na oprogramowaniu. Wśród naszych partnerów są takie firmy, jak SCHUNK, Wittenstein i FORCAM.

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć