Wróć

Automatyzacja marketingu

a group of skydivers form a circle when falling

Philipp Guth został nowym wiceprezesem działu rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexrot. Jego nowe stanowisko łączy zakres odpowiedzialności dyrektora ds. technicznych oraz dyrektora jednostki organizacyjnej. W tym wywiadzie mówi nam dlaczego ctrlX AUTOMATION może stać się najważniejszą platformą automatyzacji na rynku, a także o dotychczasowym dobrym przyjęciu naszego rozwiązania oraz o tym, co będzie dalej. Jedno jest pewne: mamy ambitne cele

Właśnie został Pan nowym dyrektorem działu rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji.Jakie to przynosi korzyści lub synergie dla jednostki organizacyjnej?

Wprowadzenie platformy ctrlX AUTOMATION było dla naszej jednostki okazją do całkowitej zmiany modelu działalności. Teraz pracujemy jak start-up, chociaż nasz zespół liczy 3500 osób. Na tym wczesnym etapie wejścia na rynek z każdym dniem się uczymy i chcielibyśmy bezpośrednio korzystać z opinii i doświadczeń w praktycznej realizacji naszej strategii. Świadomie skupiamy się na elastycznym modelu działalności w obszarze sprzedaży i rozwoju. Pozwala nam to szybko i w sposób kontrolowany wprowadzać niezbędne zmiany. Połączenie ról dyrektora ds. technicznych i dyrektora jednostki organizacyjnej jest logicznym krokiem w tym procesie, ponieważ szybkie decyzje można wprowadzać głównie dzięki płaskiej hierarchii.

Wyznaczyli sobie Państwo z pewnością ambitne cele. Co można o nich powiedzieć?

Odpowiedź jest prosta: Chcemy rozbudowywać ctrlX AUTOMATION, aby w nadchodzących latach stała się wiodącą platformą automatyzacji. Podstawą w tej kwestii jest otwarta architektura mikrousług. Dzięki temu nasi klienci decydują się na przyszłościowe i elastyczne pod względem łączności rozwiązanie. Oczywiście, nadal będziemy poszerzać zakres funkcji i zwracać szczególną uwagę na ich przydatność. Ponadto coraz częściej zachęcamy naszych partnerów, aby wprowadzali na naszą platformę własne technologie i aplikacje, skracając czas wprowadzenia na rynek. W ten sposób łączymy siły zainteresowanych stron.

Jak opisałby Pan platformę ctrlX AUTOMATION w sposób zrozumiały dla laików?

Mówiąc najprościej, platforma ctrlX AUTOMATION działa jak smartfon, ale w obszarze automatyki przemysłowej – korzysta z systemu operacyjnego i obsługuje aplikacje. Tak jak dostosowujemy nasze smartfony do indywidualnych potrzeb za pomocą aplikacji, w naszym przypadku możemy to robić dla naszych klientów. Mogą oni korzystać z aplikacji firmy Bosch Rexroth, innych firm, a nawet własnych, poszerzając tym samym zakres funkcji odpowiednio do potrzeb. Aby korzystać z ctrlX AUTOMATION nie trzeba dysponować umiejętnościami w zakresie programowania – proste rozwiązania można wprowadzać bardzo szybko i łatwo.

Co sprawia, że platforma ctrlX AUTOMATION jest dla Pana wyjątkowa?

Otwarte podejście do architektury, duża swoboda projektowania i różnorodność języków programowania to zalety, które z pewnością decydują o jej wyjątkowości. Dzięki ctrlX AUTOMATION po raz pierwszy dokonaliśmy prawdziwej fuzji obszaru OT w zakresie bezpieczeństwa maszyn i determinizmu pomiarów z obszarem IT w zakresie bezpieczeństwa danych i łatwości utrzymania w ramach jednej platformy. To rozwiązanie bardzo inteligentne i proste w zastosowaniu, co jest dla mnie szczególnie istotne.

Każde dobre rozwiązanie ma za sobą silną ekipę. Jakim wyzwaniom udało się już sprostać w pracy Pana zespołu, a jakie jeszcze nie zostały opanowane?

Nasz dział ma za sobą długą historię. Jej początki sięgają roku 1958. Od lat tworzymy uznane rozwiązania, wyznaczamy standardy i staliśmy się liderem rynku w wielu dziedzinach. Największym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać było zatem zakwestionowanie naszego własnego doświadczenia. Trudno zdobyć się na taką szczerość, ale można w ten sposób zyskać świeżą perspektywę. W ciągu zaledwie trzech lat zaprezentowaliśmy światu całkowicie nową platformę automatyzacji. Po wprowadzeniu na rynek nowego produktu musimy sobie obecnie poradzić z utrzymaniem naszego strategicznego kursu, wykorzystując możliwości i umacniając naszą pozycję. Duże zapotrzebowanie i stałe, pozytywne opinie klientów potwierdzają, że obraliśmy właściwy kierunek.

Jakie zmiany chcieliby Państwo wprowadzić w branży automatyzacji dzięki ctrlX AUTOMATION? Proszę wyjaśnić dlaczego

Dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek przedtem – inżynieria mechaniczna oznacza tworzenie oprogramowania. Potwierdza to nasza nowa platforma automatyzacji. Chcemy zrewolucjonizować automatykę przemysłową i w jak największym stopniu ułatwić życie „cyfrowym tubylcom“. Łatwa integracja, plug & produce, współtworzenie, otwarte standardy oraz brak konieczności uzależnienia się klientów od jednego dostawcy – to wszystko sprawia, że nasz system jest prosty, szybki i elastyczny. Platforma ctrlX AUTOMATION wpisuje się idealnie w potrzeby programistów przyszłości, którzy przejmują rolę projektantów i chcą osiągać swoje cele możliwie jak najszybciej i w sposób elastyczny.

Jakie reakcje można obserwować na rynku od czasu wprowadzenia platformy w 2019 roku i w jaki sposób przekłada się to na jej dalszy rozwój?

Odbiór na rynku jest pozytywny, co oczywiście bardzo nas cieszy. Architektura spełnia wymagania naszych obecnych i przyszłych grup docelowych. Zmiany tradycyjnych metod oraz nowe technologie często budzą zastrzeżenia, a nawet obawy. W naszym przypadku, wprowadzone rozwiązanie ogranicza złożoność i zwiększa elastyczność oraz zakres działań dla naszych klientów. Zapoznanie się z produktem jest bardzo proste. To między innymi przyczyny dużego zadowolenia oraz akceptacji użytkowników. Pozytywne opinie dotyczące architektury pozwalają nam myśleć o zupełnie nowych modelach biznesowych i wartości dodanej.

Czy może Pan omówić w skrócie innowacje, które pojawią się wraz ctrlX AUTOMATION w tym roku?

ctrlX AUTOMATION w obecnym kształcie: To dopiero początek! Będziemy stopniowo rozszerzać naszą platformę automatyzacji. Podczas targów SPS 2020 zaprezentujemy kilka rewolucyjnych funkcji. Czekajcie z niecierpliwością…

 

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Philipp Guth

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Wróć