• Home
  • News & Stories
  • Nagroda „Deutsche Innovationspreis“ dla firmy Bosch Rexroth: ctrlX AUTOMATION jako mózg nowoczesnej fabryki

Wróć

Deutscher Innovationspreis - Winner 2021

Nagroda „Deutsche Innovationspreis“ dla firmy Bosch Rexroth: ctrlX AUTOMATION jako mózg nowoczesnej fabryki

Zdobywca nagrody: platforma automatyzacji, która rewolucjonizuje rynek

  • Firma Bosch Rexroth zdobyła nagrodę w kategorii „duże przedsiębiorstwo“
  • Jury przekonała siła innowacji platformy ctrlX AUTOMATION

Innowacja, która zmienia cały rynek: ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth definiuje na nowo automatyzację w przemyśle. Siłę tej innowacji potwierdza teraz ważna nagroda: „Deutsche Innovationspreis 2021“. 25 czerwca firma Bosch Rexroth zdobyła nagrodę w kategorii dużych przedsiębiorstw w plebiscycie, który odbywa się od 2010 roku z inicjatywy WirtschaftsWoche, Accenture oraz EnBW. Patronat honorowy objął niemiecki federalny minister gospodarki Peter Altmaier. Ceremonia wręczania nagród odbyła się w formie zdalnej.

Deutscher Innovationspreis - Winner 2021

Ceremonia wręczenia nagród. (od prawej: Uta Wagner, Heinz-Mohnen Platz 43, 50937 Koeln)

 

„ctrlX AUTOMATION jest mózgiem nowoczesnej fabryki“ – powiedział Marc Wuecherer, członek zarządu firmy Bosch Rexroth AG. „Użytkownicy wykorzystują platformę do automatyzacji procesów. Obsługuje ona wiele języków oprogramowania i łączy różne systemy transferu danych“. Platforma ctrlX AUTOMATION odróżnia się od konwencjonalnych, sztywnych rozwiązań w zakresie automatyzacji kilkoma istotnymi cechami, które sprawiają, że jest ona ważnym elementem fabryki przyszłości.

Mówiąc najprościej, ctrlX AUTOMATION łączy odrębne niegdyś obszary w otwartym i modułowym systemie obejmującym elementy sterowania, informatyczne (IT) oraz internetu rzeczy (IoT) – bo w nowoczesnym przemyśle są one ze sobą ściśle powiązane. Platforma dostarcza wszystkie składniki oprogramowania i sprzętowe potrzebne, aby stworzyć system automatyzacji. Oprócz tego użytkownicy mogą pobierać indywidualne aplikacje w ekosystemie lub sami je tworzyć i szybko uruchamiać. Oferowane oprogramowanie oraz metoda projektowania zapewnia większą swobodę działania i niemal nieograniczone możliwości zastosowań.

„Klienci wykorzystują platformę ctrlX AUTOMATION już w prawie 300 projektach. Rozwija się również nasz ekosystem ctrlX World – obecnie mamy 20 partnerów. Najważniejszą zaletą platformy automatyzacji jest to, że łączy ona doświadczenie firmy Bosch Rexroth, dostawców zewnętrznych oraz klientów. W ten sposób systemy automatyzacji są współtworzone, co pozwala uzyskać najlepsze rozwiązanie dla każdego zastosowania“ – wyjaśnia Philipp Guth, dyrektor działu rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexrot AG.

Platforma ctrlX AUTOMATION spełnia zatem wymagania świata VUCA – czyli rynków, które charakteryzuje zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność. Użytkownicy mogą dzięki niej działać w sposób elastyczny, niezależny i przyszłościowy, a także z uwzględnieniem danych w zakresie kosztów opartych o zapotrzebowanie. To zupełnie nowe podejście w porównaniu z poprzednimi systemami automatyzacji. Przekonało to również jury plebiscytu „Deutsche Innovationspreis“, które nagradza pionierskie produkty i procesy oferowane przez firmy z Niemiec. Nagrodę odebrał Philipp Guth.

Podczas kwietniowych targów Hannover Messe firma Bosch Rexroth została uhonorowana prestiżową nagrodą Hermes Award za siłownik do sterowania zaworami procesowymi pod wodą SVA R2. Jest to kolejne ważne wyróżnienie potwierdzające innowacyjność firmy.

 

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 26 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 71,5 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo.
Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w ok. 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Grupa Bosch w I kwartale roku 2020 osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w ponad 400 swoich oddziałach na całym świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 129 miejscach na całym świecie, w tym blisko 34 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Widok portretowy Philipp Guth, Game Changer ctrlX AUTOMATION

Philipp Guth

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

 

 

Wróć