• Home
  • News & Stories
News & Stories

Znacznik

Format

czy

-

Germany Stuttgart

Zbliżające się targi

The Battery Show Europe

Aktualności

Merry ctrlX-mas

Za nami kolejny rok. Rok pełen wspaniałych chwil z ctrlX AUTOMATION. Czego doświadczyliśmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy i co nas dopingowało do działania? Pokażemy to w krótkim podsumowaniu i mówimy DZIĘKUJEMY! Dziękujemy naszym klientom, partnerom i wszystkim Game Changerom firmy Bosch Rexroth, którzy wspólnie z nami piszą historię sukcesu platformy ctrlX AUTOMATION.

Targi

ctrlX AUTOMATION na targach SPS 2023

Zapoznaj się z modułowym systemem automatyzacji  i naszymi nowościami podczas targów branżowych SPS – Smart Production Solutions, które odbędą się w dniach 14–16 listopada 2023 r. w centrum wystawowym w Norymberdze.
Serdecznie zapraszamy!

Steffen Winkler – Game Changer ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Razem jesteśmy silniejsi: utomatyzacja wymaga współtworzenia

Ekosystem nie jest strukturą skoncentrowaną na korzyściach jednej organizacji. Jego wartość wynika z połączenia mocnych stron różnych podmiotów na rynku. Przemyślana integracja wielu perspektyw, doświadczeń, pomysłów i technologii ma przy tym umożliwić stworzenie całkiem nowego, uniwersalnego świata automatyzacji.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Aktualności

Aplikacja ctrlX AUTOMATION IDE nominowana do nagrody „automation app award”

Aplikacja ctrlX AUTOMATION IDE została nominowana do nagrody „automation app award” w kategorii „Inżynieria i robotyka”. Nagroda jest przyznawana najlepszym aplikacjom z zakresu automatyki.

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Aktualności

Konferencja dla prasy specjalistycznej poświęcona platformie ctrlX AUTOMATION

Na 5. konferencji dla prasy specjalistycznej, która odbędzie się 24 października w budynku Bosch Haus Heidehof w Stuttgarcie, przedstawimy trendy w automatyzacji oraz ciekawe informacje o współpracy z partnerami i rozwijającym się ekosystemie związanym z platformą ctrlX AUTOMATION. Pokażemy również nowe, szybkie rozwiązanie do transportu w nowoczesnej fabryce.

Joern Steinbeck

Artykuł

ctrlX World – coś więcej niż tylko platforma do rozpowszechniania oee.ai

Rozwiązanie oee.ai wykorzystuje sztuczną inteligencję do przewidywania, kiedy nastąpi kolejny przestój w pracy systemu. Ma też wiele innych możliwości. Podstawą jego działania są dane i inteligentne oceny oparte na sztucznej inteligencji. Jörn Steinbeck, współzałożyciel oee.ai, opowiada o stworzonej technologii, jej zastosowaniach i korzyściach płynących z przynależności do ekosystemu ctrlX World.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja
Maszyna produkcyjna do wytwarzania jednostek sterujących w samochodach, w Bosch Ansbach

Widok portretowy Michael Haun, Game Changer Assembly Lines Michael Haun

Odniesienia

Więcej procesów montażowych na mniejszej powierzchni i przy mniejszym zużyciu energii

Rynek sterowników elektronicznych dla pojazdów jest coraz większy. Za wzrostem tym stoi elektryfikacja branży motoryzacyjnej i coraz szersze zastosowanie systemów wspomagających kierowcę. Nie zmienia to jednak presji konkurencyjnej, na jaką narażeni są producenci. Firma Bosch stawia czoła temu wyzwaniu w swoim zakładzie w Ansbach, wprowadzając nową generację modułowych gniazd produkcyjnych, które umożliwiają produkcję w zróżnicowanych ilościach i stosowanie różnych urządzeń.

NapędyAutomatyzacja
Shows Monitor with programming of modern HMI design. This is possible with WebIQ, the HMI and SCADA solution from Smart HMI.

Widok portretowy Tanja Brinks, Smart HMI GmbH Tanja Brinks

Artykuł

Programowanie staje się łatwe dzięki Smart HMI w ekosystemie ctrlX World

Jak tworzyć wysokiej jakości, nowoczesne projekty HMI bez znajomości programowania? Jest to możliwe dzięki WebIQ, w pełni internetowemu rozwiązaniu HMI i SCADA firmy Smart HMI GmbH. Tanja Brinks tłumaczy działanie systemu wizualizacji wykorzystującego niewielką ilość kodu (low-code).

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
System transferu Varioflow i Bosch Rexroth

Widok portretowy Ad Scheepers, Game Changer Semicon & Electronics Ad Scheepers

Artykuł

Dynamiczny rozwój systemów transportowych

Dzisiejsze systemy transportowe muszą być projektowane tak, aby  jak najszybciej móc dostosować się do zmieniających się wymagań.  Kluczowe znaczenie mają zmienne gabaryty oraz ciężar transportowanych elementów. Ponadto rośnie zapotrzebowanie na inteligentne, wysoce zintegrowane, łatwe w użyciu systemy, które współdziałają niezwykle elastycznie i wydajnie.

AutomatyzacjaMotionTechnology
Osoba siedzi przy komputerze i przegląda sklep ctrlX. Napis ctrlX developR jest włączony.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Artykuł

Większy potencjał danych dzięki aplikacjom IoT

Rośnie zapotrzebowanie na funkcje związane z Internetem rzeczy (IoT), które umożliwiają monitorowanie i kontrolę w czasie rzeczywistym, a także łączność i analizę danych. Dzięki tym funkcjom możliwe są m.in. procesy sieciowe, lepsze podejmowanie decyzji, wykrywanie błędów i analizy predykcyjne. Platforma ctrlX AUTOMATION zapewnia do nich bezproblemowy dostęp: pozwala łatwo i elastycznie integrować funkcje IoT z istniejącymi systemami automatyki w postaci aplikacji. Nowe aplikacje tego typu systematycznie pojawiają się w sklepie ctrlX Store.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Mauro Riboni rozmawiają o IoT i wartości dodanej, jaką użytkownicy mogą czerpać z danych maszynowych.

Widok portretowy Mauro Riboni, ctrlX AUTOMATION Application Engineer Mauro Riboni

Film

ctrlX developR (Sezon #3) – epizod #4: ctrlX AUTOMATION Internet rzeczy (IoT)

W czwartym odcinku trzeciej części cyklu „ctrlX developR” Mauro wyjaśnia, w jaki sposób użytkownicy mogą korzystać z aplikacji ctrlX AUTOMATION i jaka dodatkowa wartość może z tego wynikać. Mauro specjalizuje się w dziedzinie zastosowań technologii IoT.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość André Stury rozmawiają o Machine Learning i AIoT.

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer André Stury

Film

ctrlX developR (Sezon #3) – epizod #3: ctrlX AUTOMATION i uczenie maszynowe

Nasz specjalista ctrlX developR André pasjonuje się zagadnieniami uczenia maszynowego i technologiami AIoT. W tym odcinku przedstawia swoje przemyślenia dotyczące tych obszarów, opowiada o ich zastosowaniach w środowisku ctrlX AUTOMATION oraz prezentuje korzyści dla użytkowników.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Opakowanie na żywność wykonane z tworzywa sztucznego. W tle maszyna produkcyjna wyposażona w ctrlX AUTOMATION. Logo firmy Illig

Widok portretowy Tobias Gerhard, Game Changer Business Development Consumer Goods Tobias Gerhard

Odniesienia

Modułowa automatyzacja, mniej tworzyw sztucznych

Przedsiębiorstwo ILLIG zajmuje się produkcją maszyn i oferuje elastyczne, przyszłościowe rozwiązania dla zmieniającej się branży opakowań produktów spożywczych. Stawia przy tym na technologiczną otwartość platformy ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht rozmawiają o opartym na Linuksie systemie operacyjnym ctrlX OS.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR (Sezon #3) – epizod #2: Czy znasz system operacyjny ctrlX OS?

Czy coś już wiesz o systemie ctrlX OS? W drugim odcinku Johannes szczegółowo omówi nasz system operacyjny czasu rzeczywistego oparty na systemie Linux. Jest on od niedawna dostępny także dla zewnętrznych dostawców.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Michael Langfinger rozmawiają o bezpieczeństwie i dlaczego ctrlX AUTOMATION jest odpornym systemem.

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Film

ctrlX developR (Sezon #3) – epizod #1: ctrlX AUTOMATION – system odporny na ataki

Zapraszamy do obejrzenia sezonu 3 cyklu „ctrlX developR”. W pierwszym odcinku Michael, nasz specjalista w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, opowie, w jaki sposób z wykorzystaniem platformy ctrlX AUTOMATION można zbudować system odporny na ataki.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacjaSecurity
System magazynowy firmy Dambach (podnośnik palet)

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

ctrlX CORE steruje wydłużonym ramieniem dla maszyn do magazynowania i pobierania oraz technologii przenośników

Intralogistyka się zmienia. Firma DAMBACH Lagersysteme wprowadza korzyści z automatyzacji do magazynu paletowego. DAMBACH COMPACT SHUTTLE umożliwia jeszcze bardziej efektywne składowanie i pobieranie palet w magazynach wysokiego składowania. Jest sterowany przez oszczędzający miejsce, wydajny system ctrlX CORE, dzięki czemu może idealnie wykorzystać swoje atuty.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Abstrakcyjne przedstawienie ludzkiego mózgu, stylizowane połączenia widoczne w tle

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer André Stury

Artykuł

Uczenie maszynowe: nauka na podstawie doświadczeń

Rozwój uczenia maszynowego jako podobszaru sztucznej inteligencji przebiega błyskawicznie. Jeszcze niedawno aplikacje tego typu były w powijakach. Obecnie pozwalają one systemom na autonomiczne działanie i podejmowanie decyzji. Usługi i aplikacje oparte na danych to nasza przyszłość. Obejmują one w szczególności aplikacje, które udostępniają informacje na temat stanu komponentów lub w ramach konserwacji predykcyjnej umożliwiają wczesne wykrywanie ryzyka wystąpienia awarii. Platforma ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth przyczynia się do szybszego rozwoju tych rozwiązań. To proces uczenia się w wielu aspektach.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Trzy kontrolery ctrlX CORE ułożone jeden na drugim. W tle widoczna jest ikona ctrlX SAFETY.

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Artykuł

Cyberbezpieczeństwo – już nie opcja, lecz konieczność

Jednym z elementów fabryki przyszłości jest sieć, która coraz ściślej łączy ze sobą technikę sterowania, technologie informatyczne i Internet rzeczy (IoT). Te odrębne systemy muszą być ze sobą sprawnie połączone, aby móc obsługiwać w pełni cyfrowe procesy. Jednocześnie wzrasta jednak ryzyko cyberataków, ponieważ przestępcy uzyskują więcej punktów, przez które mogą przedostać się do środowiska. W świecie komunikujących się systemów ataki mogą wyrządzić więcej szkód niż kiedykolwiek dotąd. Niezbędne jest więc konsekwentne wdrażanie zabezpieczeń na wszystkich poziomach.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacjaSecurity

Aktualności

ctrlX OS Produktem Roku 2023 w plebiscycie „Computer & Automation”

Magazyn branżowy „Computer & Automation” co roku zachęca czytelników do głosowania na „Produkty Roku”. W tym plebiscycie oparty na systemie Linux system operacyjny ctrlX OS zdobył pierwsze miejsce w kategorii Software & IT.

Serwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacjaSoftware Services & Consulting
Dwie kostki, każda z napisem ctrlX AUTOMATION i H4U.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Gdzie hydraulika spotyka się z automatyką: nowe aplikacje Bosch Rexroth do zastosowań w inżynierii mechanicznej opartej na oprogramowaniu

Bosch Rexroth otwiera nowy wymiar swobody w hydraulice przemysłowej – dzięki platformie oprogramowania H4U (Hydraulics for You – Hydraulika dla Ciebie) i zestawowi narzędzi do automatyzacji, jakim jest ctrlX AUTOMATION. Know-how z zakresu hydraulicznej techniki regulacji, który dotychczas w istotnym stopniu związany był ze sprzętem, obecnie dostępny jest w ramach aplikacji. Dzięki platformie H4U funkcje hydrauliczne można wdrażać od razu i w bardzo łatwy sposób – całkowicie niezależnie od sprzętu. Tym samym system ctrlX AUTOMATION został wzbogacony o aplikacje dla hydrauliki. Efekty tych funkcji to m.in. wyższa wydajność energetyczna.

Portret ctrlX developR na kolorowym tle z ikoną "ctrlX AUTOMATION Icon".

Widok portretowy Jochen Scheib, ctrlX AUTOMATION Software Architect Jochen Scheib

Wywiad

Jochen Scheib, ctrlX developR: „ctrlX OS to kolejny logiczny krok”.

Dzięki technologii ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth wprowadziła otwarte standardy do świata automatyki. Kilka miesięcy temu nadszedł czas na kolejny krok w tej ewolucji – ctrlX OS. Ten oparty na Linuksie system operacyjny dla przemysłu, wcześniej zarezerwowany wyłącznie dla sterownika ctrlX CORE, został teraz udostępniony dostawcom zewnętrznym. Jochen Scheib, nasz programista z zespołu ctrlX developR i architekt oprogramowania, był bardzo zaangażowany w rozwój tego wyjątkowego na rynku systemu. Jest przekonany o jego innowacyjności i potencjale.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Współpraca na rzecz otwartości w automatyce: WAGO – pierwszy partner w zakresie systemów i technologii korzystający z systemu operacyjnego ctrlX OS

Oferując otwarty system operacyjny ctrlX OS, firma Bosch Rexroth wywołała sensację na rynku: jako producent wyspecjalizowany w automatyce, oddzieliła oprogramowanie od swoich urządzeń sterujących i udostępniła je dla świata przemysłu. W rezultacie nawet konkurenci mogą używać tego opartego na Linuksie systemu operacyjnego do własnych celów oraz stać się partnerami w zakresie systemów i technologii. Firma WAGO zdecydowała się podążać tą drogą. Dziś pomaga w promowaniu otwartości w automatyce jako pierwszy tego rodzaju partner firmy Bosch Rexroth.

Mewa lecąca nad morzem. W tle widoczne są wskazane komponenty ctrlX AUTOMATION. Napis ctrlX deverlopR jest zatrzaśnięty.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Artykuł

ctrlX OS: po prostu otwarty na wszystko

Automatyka przyszłości nie będzie już zamkniętym obszarem. Normą stanie się ciągłe przekraczanie granic. Dowodem na to jest również ctrlX OS. Ten oparty na Linuksie system operacyjny dla przemysłu stanowi kolejny kamień milowy w świecie technologii ctrlX AUTOMATION, wyznaczający nowe standardy otwartości i swobody. Dotychczas ctrlX OS był używany wyłącznie w uniwersalnym i otwartym systemie sterowania ctrlX CORE. Teraz firma Bosch Rexroth otworzyła swój system operacyjny dla dostawców zewnętrznych i udostępnia go jako odrębne rozwiązanie, które można stosować w czasie rzeczywistym w środowisku przemysłowym. To jedyne takie rozwiązanie na rynku. Pierwsi partnerzy technologiczni czekają już w kolejce, a programiści z zespołu ctrlX developR realizują kolejne pomysły.

Portret ctrlX developR na kolorowym tle z ikoną "ctrlX AUTOMATION Icon".

Widok portretowy Maurus Bien, ctrlX AUTOMATION Application Expert Maurus Bien

Wywiad

Maurus Bien, ctrlX developR: „Od firmy wyspecjalizowanej w napędach do przedsiębiorstwa będącego dużym graczem”

Nawet najlepsza innowacja nie przyniesie pożytku, jeśli nie trafi do grup odbiorców, dla których jest przeznaczona lub nie będzie w pełni wykorzystywana. Maurus Bien, programista z naszego zespołu ctrlX developR, też o tym wie. Jest inżynierem ds. aplikacji specjalizującym się w interfejsach programowania oraz łącznikiem między działem sprzedaży a klientami. W tym wywiadzie wyjaśnia, dlaczego firma Bosch Rexroth, oferująca praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania platformy ctrlX AUTOMATION, odgrywa obecnie wiodącą rolę również w obszarach, w których wcześniej była mało aktywna.

Obraz podzielony na trzy części, po lewej mewa nad morzem, w środku kula ziemska wsparta na liściach, po prawej obiekt przemysłowy z symbolizowaną siecią. Z napisem "Automation Trends 2023".

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Trendy w automatyzacji na rok 2023: otwartość staje się coraz powszechniejsza

W automatyzacji w przemyśle nieprzerwanie wzrasta zainteresowanie otwartością – zarówno w ujęciu technologicznym, jak i we współpracy między różnymi zaangażowanymi jednostkami. Firma Bosch Rexroth pokazuje, jak to wygląda w praktyce i dlaczego stopień automatyzacji wciąż rośnie. Zwraca też uwagę na to, że odporność łańcuchów dostaw, zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna będą w 2023 r. kluczowe dla branży.

Image of a passenger boat being charged with the rapid charging system from Stäubli and Bosch Rexroth. Wyświetlane jest logo Stäubli.

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Odniesienia

Pełna moc dla pojazdów AGV

Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych – dotyczy to również przemysłu. Pojazdy autonomiczne, czyli AGV (Automated Guided Vehicle) stają się coraz bardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem w przedsiębiorstwach, które chcą przyspieszyć wewnętrzny przepływ materiałów. Takie urządzenia muszą być jednak zasilane, a proces dostarczania energii powinien charakteryzować się maksymalną efektywnością. Automatyczna ładowarka umożliwia pełne wykorzystanie potencjału przemysłowych systemów elektromobilnych. Dzięki rozwiązaniu Quick Charging Connector (QCC) firmy Stäubli Electrical Connectors pojazdy, które wymagają dużej mocy, mogą być ładowane w bardzo krótkim czasie bez udziału człowieka. Połączenie z platformą ctrlX AUTOMATION i ultrakompaktowym, wydajnym układem sterowania ctrlX CORE pozwala zoptymalizować ładowanie i uzyskać dużą sprawność przesyłu energii w bardzo krótkim czasie.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Portret ctrlX developR na kolorowym tle z ikoną "ctrlX AUTOMATION Icon".

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer André Stury

Wywiad

André Stury, ctrlX developR: "Rozwiązania AIoT kształtują naszą przyszłość."

Uczymy się na podstawie doświadczeń. Ta zasada, do niedawna opisująca wyłącznie działania ludzi, rewolucjonizuje już wiele obszarów codziennego życia i pracy, w których stosowana jest sztuczna inteligencja. Również w przemyśle istnieje ogromny potencjał do rozwoju tego typu rozwiązań. Dzięki internetowi rzeczy (Internet of Things, IoT) przedmioty komunikują się w sieci, a dzięki technologii AI (Artificial Intelligence, AI) stają się inteligentne. Konwergencja obu obszarów, czyli AIoT, niesie ze sobą niezwykłe możliwości — tego zdania jest jeden z naszych ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego, ctrlX developR André Stury.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Portret ctrlX developR na kolorowym tle z ikoną "ctrlX AUTOMATION Icon".

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Wywiad

Michael Langfinger, ctrlX developR: "Otwartość i bezpieczeństwo wzajemnie się uzupełniają."

Rozbudowa sieci oraz łączenie technologii automatyzacji i technologii informatycznych sprawiają, że kwestie bezpieczeństwa cybernetycznego stają się szczególnie istotne. Odporne systemy zdolne przeciwstawić się atakom są nieodzownym elementem fabryki przyszłości. W wywiadzie Michael Langfinger, ctrlX developR, prezentuje przegląd aktualnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i wyjaśnia, dlaczego platforma ctrlX AUTOMATION mimo wyjątkowej otwartości jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym na wielu poziomach.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Portret ctrlX developR na kolorowym tle z ikoną "ctrlX AUTOMATION Icon".

Widok portretowy Mauro Riboni, ctrlX AUTOMATION Application Engineer Mauro Riboni

Wywiad

Mauro Riboni, ctrlX developR: "Jedyne granice stawia nam wyobraźnia."

Internet rzeczy (IoT) jest uznawany za technologię przyszłości w przemyśle. Dzięki niemu następuje połączenie fizycznych środowisk produkcyjnych ze światem cyfrowym w ramach całego łańcucha wartości. Granice między tymi obszarami coraz bardziej się zacierają. Wpływa to również na zmiany w dziedzinie automatyzacji. W wywiadzie Mauro Riboni, ctrlX developR, opowiada o współdziałaniu technologii IT i OT oraz o możliwościach, jakie niesie ze sobą internet rzeczy.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Portret ctrlX developR na kolorowym tle z napisem "ctrlX AUTOMATION Smiley".

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Wywiad

ctrlX developR Johannes Albrecht: "Automatyzacja musi być łatwa."

Nie ślepe podążanie za trendami, a wytyczanie nowych dróg i niezależna praca nad „the next big thing” – oto, co motywuje ctrlX developR-ów. Jednym z nich jest Johannes Albrecht. Ten Product Owner w ctrlX AUTOMATION należy do zespołu od samego początku i napędza rozwój Software Development Kit (SDK), aplikacji oraz ctrlX OS. Jego cel: aby automatyzacja była jak najprostsza dla użytkowników. W poniższej rozmowie Johannes mówi o tym, co najważniejsze w automatyzacji przyszłości oraz o tym, co sprawia, że branża idzie naprzód.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Zdjęcie zespołowe ctrlX developR firmy Bosch Rexroth

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR: Innowacyjność potrzebuje bystrych umysłów

„Źródłem rozwiązań cyfrowych są koncepcje analogowe”: innowacje to owoc działania ludzi. Nie inaczej jest w przypadku ctrlX AUTOMATION. Duży zapał do prowadzenia badań, talent do inicjatyw rozwojowych i siła tkwiąca w innowacyjności sprawiają, że system automatyzacji Bosch Rexroth wyprzedza konkurencję „o dwa kroki”. Kim są osoby, które wkładają serce i duszę w rozwijanie ctrlX AUTOMATION w celu uzyskania szczytowej wydajności, i skąd czerpią motywację?

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Aktualności

Nowy poziom swobody w automatyce – przełomowe rozwiązania na targach SPS 2022

Od czasu pierwszej prezentacji na targach SPS 2019 wokół platformy ctrlX AUTOMATION udało się zbudować zupełnie nowy świat automatyzacji, w którym użytkownicy mają do dyspozycji wszechstronne, bezpieczne, inteligentne i przyszłościowe rozwiązania. Podczas targów SPS 2022 liderzy projektu z firmy Bosch Rexroth zaprezentowali przedstawicielom branży wszystkie nowości i najważniejsze funkcje pakietu narzędzi.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Aktualności

Wesołych Świąt życzy zespół ctrlX

Jak wyglądałby idealny rok automatyzacji dla Game Changera? Hasło „DWA KROKI DO PRZODU” (TWO STEPS AHEAD) oznacza, że z każdym rokiem stajemy się lepsi i nigdy nie stoimy w miejscu. Rok 2022 był ekscytującym rokiem, który mógł być tak udany tylko dzięki współpracy z naszymi klientami, partnerami i kolegami. Chcielibyśmy podziękować i wspólnie spojrzeć wstecz na ten rok pełen otwartości, inteligencji, bezpieczeństwa i nieustannie inspirujących, przełomowych momentów z ctrlX AUTOMATION.

Automatyzacja
Wizualizacja klawisza ctrlX AUTOMATION z mrugającą buźką

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR: kiedy serce oprogramowania przyspiesza

Czym jest automatyzacja bez utalentowanych umysłów, które ją rozwijają i nieustannie pchają do przodu? Innowacyjność, elastyczność i wydajność rozwiązań zależą od ludzi, którzy wkładają swoje serca w ich opracowanie. Deweloperzy z zespołu ctrlX AUTOMATION to game changerzy budujący.

InżynieryjneAutomatyzacja
Szlaban drogowy z terminalem sterującym i kamerą monitorującą

Widok portretowy Monika Metz, Game Changer New Markets Monika Metz

Artykuł

Wszechstronne rozwiązanie w automatyce budynkowej

Maseczki ochronne, utrzymywanie bezpiecznego dystansu i ograniczona liczba osób w budynkach – pandemia przyzwyczaiła nas do przestrzegania tych zasad w codziennym życiu i w pracy. Ale kto właściwie liczy, ile osób wchodzi do budynku? ctrlX CORE nadaje się do tego idealnie, automatyzując pracochłonne czynności manualne.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Targi

ctrlX AUTOMATION – na żywo na targach SPS 2022

Po dwuletniej przerwie targi SPS – Smart Production Solutions w Norymberdze ponownie otworzyły się dla zwiedzających 8 listopada 2022 roku. Na miejscu można było zobaczyć nowości z platformy ctrlX AUTOMATION w akcji.

Targi

ctrlX AUTOMATION na targach SPS 2022

Firma Bosch Rexroth od kilku lat całkowicie zmienia świat automatyki. Teraz idziemy o krok dalej, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości i otwartość systemów automatyzacji. Intensywnie pracowaliśmy nad nowymi produktami i rozwiązaniami. Z rezultatami tych prac można będzie się zapoznać na żywo podczas targów SPS w dniach 8–10 listopada na stoisku 450 w hali nr 7.

Obraz monitora komputerowego przedstawiający przemysłowy system operacyjny ctrlX OS oparty na Linuksie.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach SPS 2022: Wyższy poziom otwartości i swobody w automatyzacji

„Wyższy poziom otwartości i swobody w automatyzacji” – to hasło definiuje nowe rozwiązania w ekosystemie ctrlX AUTOMATION. Firma Bosch Rexroth będzie je prezentować w dniach 8–10 listopada podczas targów „SPS – Smart Production Solutions” w centrum wystawienniczym w Norymberdze (hala nr 7, stoisko 450).

Uczestnicy konferencji prasowej ctrlX AUTOMATION 2021 w Lohr am Main

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

ctrlX AUTOMATION – 4. konferencja dla prasy branżowej

21 września 2022 r., podczas konferencji prasowej w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji w Ulm, firma Bosch Rexroth przedstawiła dwa nowe produkty. Szczególnie interesujące były prezentacje na żywo, które pokazały, jak w praktyce sprawdza się nowy poziom swobody w automatyzacji.

Osoba przy laptopie. Ekran pokazuje kod i kompilację strony internetowej autorstwa Ravjvira Singha, influencera ctrlX developR.

Widok portretowy Rajvir Singh, Influencer ctrlX AUTOMATION Rajvir Singh

Wywiad

Wywiad – Rajvir Singh | Influencer ctrlX AUTOMATION

„ctrlX CORE naprawdę robi wrażenie! Działa zupełnie jak smartfon. Wystarczy zainstalować aplikację i masz do dyspozycji sterownik PLC, interfejs HMI, narzędzie do wizualizacji 3D i wiele więcej. W ciągu kilku minut mogę zmienić funkcję, przechodząc do innej aplikacji. Genialne!” – mówi Rajvir Singh, który jest inżynierem ds. rozwoju oprogramowania i specjalistą w dziedzinie automatyki. Jako influencer prowadzący własne kursy e-learningowe Rajvir inspiruje tysiące ludzi. W tej rozmowie opowiedział nam o swojej pracy i wyjaśnił, dlaczego ctrlX AUTOMATION robi na nim takie wrażenie.

Obrazek dekoracyjny przedstawia sterownik przemysłowy ctrlX CORE w połączeniu z symbolem przemysłowego, opartego na systemie Linux systemu operacyjnego ctrlX OS

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth prezentuje ctrlX OS: system operacyjny dostępny dla innych dostawców

Firma Bosch Rexroth zrobiła kolejny krok naprzód jeśli chodzi otwarte rozwiązania: W przeszłości system sterowania ctrlX CORE korzystał wyłącznie z systemu operacyjnego bazującego na systemie Linux, umożliwiającego przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Jednak teraz jest on dostępny jako odrębne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych. System operacyjny ctrlX OS można wykorzystywać na wszystkich poziomach – od zakładu produkcyjnego po chmurę, oraz z różnym wyposażeniem.

Trzy nośniki detali w bezstykowym systemie planarnym ctrlX FLOW6D, który umożliwia ruchy w 6 stopniach swobody, takie jak jednoczesny obrót, przesuwanie i pochylanie.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth wprowadza przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

Systemy planarne oferują niespotykany potencjał, który może być wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek posiada sześć stopni swobody i porusza się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń.

Obraz monitora komputera przedstawiający przegląd partnerów ctrlX World.

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth

ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth to platforma automatyzacji, która pozwala firmom z różnych branż dzielić się specjalistyczną wiedzą, aby wspólnie tworzyć rozwiązania. Sieć partnerów zrzesza już ponad 60 dostawców – ostatnio dołączyły do niej firmy Salesforce oraz SICK.

Informacje prasowe

Nowy poziom swobody w automatyce

„Nasz pakiet narzędzi ctrlX AUTOMATION, stworzony na zasadzie smartfona automatyki przemysłowej, stanowił w 2020 roku przełomowy krok w kierunku otwartych systemów automatyki. Wprowadzenie ctrlX World w roku 2021 umożliwiło przejście od otwartej platformy do ekosystemu przemysłowego. Dalszy rozwój tych koncepcji zapewni jeszcze bardziej zwiększy swobodę i otwartość systemów automatyki przemysłowej”.

Sterownik przemysłowy ctrlX CORE przedstawiony przed porcelanowym sercem

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

ctrlX CORE – rozwiązanie dla każdego sektora

Rozwiązanie ctrlX CORE jest dobrze znane w automatyce przemysłowej jako ultrakompaktowy system sterowania o dużej wydajności. Stanowi ono główny element platformy ctrlX AUTOMATION i może zostać wykorzystane praktycznie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest układ sterowania. Z czego wynika jego uniwersalność?

System sterowaniaAutomatyzacja

Wydarzenie

ctrlX AUTOMATION – konferencja dla prasy branżowej

Jeszcze większa wolność wyboru w dziedzinie automatyzacji! Podczas czwartej konferencji „ctrlX AUTOMATION” dla prasy branżowej, która odbędzie się 21 września 2022 r. w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji w Ulm, firma Bosch Rexroth przedstawi nowe rozwiązania reprezentujące wyższy poziom automatyzacji.

Widok portretowy Stefan Saul, Game Changer Service Stefan Saul

Artykuł

Zrównoważony rozwój to kwestia usług serwisowych

Nowe koncepcje zrównoważonego rozwoju należy rozwijać nie tylko w sektorze konsumenckim; nadszedł czas, aby również w sektorze B2B przełamać stare schematy. Oferta usług nastawionych na zrównoważony rozwój wspiera użytkowników m.in. w zakresie uruchomienia, eksploatacji i konserwacji zapobiegawczej. Dowiedz się więcej z naszej białej księgi.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja
Trofea ctrlX developR Challenge w postaci ctrlX CORE na postumencie.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR Challenge: Zwycięzcami są…

“The stage is yours” hieß es am 13. Juli beim Finale der ctrlX developR Challenge. Entwickelnde aus aller Welt hatten sich der Herausforderung gestellt, neue Ideen für zukunftsträchtige Automatisierungslösungen zu entwickeln. Fünf Finalisten überzeugten die Jury mit ihren Projekten.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Napis na konferencji ctrlX developR (XCON 2022). W tle widoczny jest kontroler przemysłowy ctrlX CORE.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

Konferencja XCON 2022: wiele pozytywnych emocji i 220 uczestników tworzących nową społeczność

13 lipca dwustu dwudziestu programistów i ekspertów branżowych przejęło we władanie park technologiczny TechPark w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji firmy Bosch Rexroth w Ulm. Zjawili się tam, aby wziąć udział w konferencji zorganizowanej specjalnie dla programistów. Jedenastu mówców wystąpiło na głównej scenie, a trzynastu – podczas sesji tematycznych, wygłaszając prelekcje na takie tematy jak platformy i ekosystemy, pakiety SDK, zabezpieczenia cybernetyczne, Internet rzeczy, interfejsy API czy uczenie maszynowe.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Ręce wielu osób przybijających sobie piątkę.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

Wyzwanie zakończone!

Kształtujemy przyszłość! Opracowywanie nowych, przyszłościowych rozwiązań w oparciu o nowe pomysły — oto jeden z celów konkursu ctrlX developR Challenge zorganizowanego przez firmę Bosch Rexroth. Ten międzynarodowy konkurs zmotywował programistów z całego świata do dążenia do doskonałości i przerósł wszelkie oczekiwania. Ujawnił on nieoczekiwane możliwości biznesowe, jakie daje platforma ctrlX AUTOMATION, doprowadził do nawiązania nowych kontaktów i przede wszystkim zapewnił wszystkim zaangażowanym świetną zabawę!

InżynieryjneAutomatyzacja
Obraz monitora komputerowego przedstawiający aplikację symulacyjną partnera ctrlX World, firmy Mathworks.

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Bosch Rexroth i MathWorks: połączenie automatyki i symulacji

O weryfikacji rozwiązań cyfrowych na wczesnym etapie symulacji i wykorzystaniu możliwości generowania kodu do przenoszenia ich na platformę automatyzacji

Architektura automatyzacji oparta na sterowaniu ctrlX AUTOMATION dla trzech osi, z ctrlX CORE, ctrlX HMI, ctrlX I/O, ctrlX SAFETY, ctrlX DRIVE

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth na targach Automatica: aplikacje i inżynieria programowania niskopoziomowego na potrzeby automatyki i robotyki

Procesy lean, elastyczność i zwinność są dziś niezbędne do osiągnięcia wysokiej efektywności ekonomicznej. Platforma ctrlX AUTOMATION zapewnia je również w robotyce.

Dwie dłonie z kciukiem i palcem wskazującym tworzą symboliczny kwadrat.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Wywiad

ctrlX developR Challenge:
dostrzeganie szerszej perspektywy

Christian Zentgraf wraz z mentorami wspiera uczestników w fazie tworzenia rozwiązań w ramach konkursu ctrlX developR Challenge. W tej rozmowie zdradza szczegóły dotyczące projektów uczestników oraz wyjaśnia, co tenis stołowy ma wspólnego z automatyką.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Napis na konferencji ctrlX developR (XCON 2022). W tle widoczny jest kontroler przemysłowy ctrlX CORE.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

ctrlX developR Conference 2022

Konferencja stworzona dla programistów! W dniach 13 i 14 lipca w naszym Centrum Innowacji w Ulm odbędzie się Konferencja ctrlX developR, w której wezmą udział programiści i eksperci branżowi. Punktem kulminacyjnym programu będzie ogłoszenie zwycięzców konkursu ctrlX developR Challenge.

InżynieryjneAutomatyzacja
Holzwürfel mit der Aufschrift bmc (best of content marketing Award 2022)

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

ctrlX AUTOMATION: nominacja do nagrody Best of Content Marketing

Kampania marketingowa platformy ctrlX AUTOMATION znalazła się na krótkiej liście nominacji do nagrody „Best of Content Marketing 2022” w kategorii strategii opracowania treści.

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach HANNOVER MESSE: Nowe możliwości automatyzacji dzięki platformie ctrlX AUTOMATION

Przyszłością automatyzacji są środowiska przemysłowe. Firma Bosch Rexroth przybliży to dnienie na targach HANNOVER MESSE, prezentując platformę ctrlX AUTOMATION. Sieć partnerów stale się rozrasta, a rozwiązania z zakresu automatyki są rozbudowywane o nowy sprzęt. Zwiększa się również liczba aplikacji dostępnych w serwisie ctrlX Store.

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach LogiMAT:
Usprawnione i skomunikowane procesy logistyki wewnątrzzakładowej

Wdrożenie koncepcji „lean manufacturing” to w przedsiębiorstwach produkcyjnych istotny element budowania przewagi nad konkurencją. Należy udoskonalić procesy w taki sposób, by firma mogła działać szybciej i z większą elastycznością, a tym samym zwiększyć swoją rentowność.

Odniesienia

Wydajna linia produkcji baterii

Korzystając z procesu projektowania współbieżnego, firmy DWFritz Automation i Bosch Rexroth w rekordowym czasie wspólnie zaprojektowały i zainstalowały w pełni zautomatyzowaną, wydajną linię przeznaczoną do produkcji baterii.System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Kobieta siedząca na kolumnie symbolizującej wykres wzrostu. Patrzy przez teleskop. Na niebie unoszą się balony. W tle widać miasto.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Trendy w automatyce: wolność i otwarte standardy dla każdego

Automatyka przemysłowa przechodzi obecnie transformację, a w 2022 roku będzie nadal ewoluować. Steffen Winkler dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów w tej dziedzinie.

InżynieryjneAutomatyzacja

Wywiad

Problematyka głębokiego uczenia w konkursie ctrlX developR Challenge

Andreas Schiffler i Cesare Bornaghi muszą zmierzyć się w konkursie ze szczególnym wyzwaniem – zagadnieniem, nad którym pracują, jest „głębokie uczenie”. W wywiadzie obaj uczestnicy opowiadają o tym, dlaczego ich projekty mają wyjątkowy charakter i czego udało się im dowiedzieć w trakcie prac.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Półautomatyczna linia produkcyjna z operatorami. Na pierwszym planie technik serwisowy odczytuje parametry za pomocą laptopa.

Widok portretowy Marc Bindel, Head of Product Area Automation & User Experience at Bosch Connected Industry Marc Bindel

Artykuł

Znaczne skrócenie czasu projektowania maszyn

Ze względu na dużą liczbę przemieszczeń w systemach montażu i manipulacji istotne jest monitorowanie długości cyklu pracy i czasu wykonywania poszczególnych operacji. Oferta rozwiązań Bosch Connected Industry z rodziny Nexeed obejmuje systemy wspomagania środowisk montażu i testów produkcyjnych. Te sprawdzone aplikacje są również dostępne na platformie ctrlX World.

IoTAutomatyzacja
Zdjęcie sterownika bezpieczeństwa ctrlX SAFETY w wersji SAFEX-C-15 do montażu w szafie sterowniczej. Do tego logo "reddot winner 2022".

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

Nagroda Red Dot 2022 dla ctrlX SAFETY

W konkursie „Red Dot Award: Product Design” każdego roku nagradzane są najlepsze produkty, które niezależnie od swoich walorów estetycznych i funkcjonalnych, inteligentnego działania czy innowacyjności wyróżniają się znakomitą jakością wzornictwa.

System sterowaniaAutomatyzacja

Wywiad

Konkurs ctrlX developR Challenge łączy ludzi

Co motywuje programistów do udziału w międzynarodowym konkursie, w którym mogą realizować swoje pomysły i projekty dotyczące platformy ctrlX AUTOMATION? Trzech uczestników tego konkursu pomoże nam odpowiedzieć na to pytanie.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Symboliczne stado ptaków krążących wokół słońca na niebie. Ptaki są reprezentowane przez trójkąty.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wywiad

ctrlX developR Challenge: Prawdziwa pasja uczestników

Wyzwanie ctrlX developR Challenge to coś więcej niż tylko zwykły konkurs. W wywiadzie z Jasmin Heim dowiesz się, w jaki sposób uczestnicy biorą udział w procesie rozwoju ctrlX AUTOMATION, jaki jest oddźwięk i jak będzie przebiegać dalsza część wyzwania.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Maszyna produkcyjna CIMT z robotem z ramieniem przegubowym

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Odniesienia

Od implantów dentystycznych do elementów nadwozia

Jak przekształcić szybkoobrotową frezarkę dentystyczną w wydajny, zautomatyzowany system obróbki skrawaniem dla przemysłu samochodowego? Przedsiębiorstwo AKCURATE & CIMT wyspecjalizowane w inżynierii mechanicznej z powodzeniem podjęło to wyzwanie, wykorzystując kompleksowy pakiet rozwiązań firmy Bosch Rexroth.

System sterowaniaIoTAutomatyzacja

Aktualności

Final Countdown!

Obecnie uczestnicy ctrlX developR Challenge pracują wraz z mentorami nad urzeczywistnieniem swoich pomysłów.
Bądźcie ciekawi, który projekt przekona do siebie jury podczas wielkiego Pitch Eventu 13 lipiec i wygra wyzwanie!

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacjaIoT
Osoba z zestawem słuchawkowym siedzi przy komputerze i wykonuje znak Victory do kamery. Na monitorze wyświetlana jest mikrowitryna ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

Na miejsca, gotowi, start! Rusza konkurs ctrlX developR Challenge

Ambitni programiści mogą wnieść swój wkład w rozwijanie platformy ctrlX AUTOMATION, biorąc udział w międzynarodowym konkursie ctrlX developR Challenge. Konkurs ten już trwa. Otrzymaliśmy wiele nowatorskich pomysłów i przeprowadziliśmy wstępną selekcję kandydatów. Teraz rozpoczyna się decydująca faza.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Laptop i monitor zewnętrzny, wyświetlana jest lista internetowa XITASO.

Widok portretowy Dr. Andreas Angerer, Head of Research & Innovation w XITASO GmbH Andreas Angerer

Wywiad

Nowoczesna inżynieria oprogramowania i jej mocne strony – część II

Platforma ctrlX AUTOMATION jest rozwijana i udoskonalana z uwzględnieniem wymagań i doświadczeń użytkowników. Dlatego oferowany przez nią zestaw narzędzi do automatyzacji jest zawsze dostosowany do potrzeb nowoczesnej inżynierii oprogramowania.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Laptop i monitor zewnętrzny, wyświetlana jest lista internetowa XITASO.

Widok portretowy Dr. Andreas Angerer, Head of Research & Innovation w XITASO GmbH Andreas Angerer

Wywiad

Nowoczesna inżynieria oprogramowania i jej mocne strony – część I

Jakie wymagania są stawiane nowoczesnej inżynierii oprogramowania i jaki ma ona potencjał? Dr Andreas Angerer, dyrektor ds. badań i innowacji w firmie XITASO GmbH, udzielił szczegółowej odpowiedzi na to pytanie na przykładzie platformy ctrlX AUTOMATION.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Aktualności

Wyróżnienie w konkursie Engineers’ Choice Awards

ctrlX CORE, nasz ultrakompaktowy układ sterowania przeznaczony do zastosowań związanych z automatyzacją, otrzymał wyróżnienie („Honorable Mention”) w kategorii „Układy sterowania: sterowniki programowalne PLC i PAC” w konkursie Engineers’ Choice Awards 2022.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Graficzne przedstawienie zakładu produkcyjnego z w pełni automatycznymi i ręcznymi etapami produkcji, a także intralogistyką.

Widok portretowy Monika Metz, Game Changer New Markets Monika Metz

Artykuł

Siła napędowa linii montażowych

Linie montażowe przyszłości są połączone z siecią, cyfrowe i odchudzone. Wyroby same znajdują swoją drogę w procesie produkcji, a autonomiczne mobilne roboty transportują materiał w odpowiednie miejsce we właściwym czasie.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Szafa sterownicza ze sterownikiem przemysłowym ctrlX CORE, napędem ctrlX DRIVE i kontrolerem XM

Widok portretowy Rob van Kempen, Software/Motion Engineer at VHE Rob van Kempen

Odniesienia

VHE uruchamia pierwszą maszynę wykorzystującą ctrlX CORE

Firma VHE Industrial Automation zaprojektowała niedawno pierwszą w Holandii maszynę, która łączy funkcję ctrlX MOTION z platformą sterowania ctrlX CORE.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Stylizowany ludzki mózg otoczony pięcioma cieniami młotków. Na obrazie widnieje napis: H - AI. Logo firmy Kohlbacher jest nałożone.

Widok portretowy Siegfried Kohlbacher, Managing Director of Kohlbacher GmbH Siegfried Kohlbacher

Odniesienia

Jak sztuczna inteligencja sprawia, że piły stają się jeszcze ostrzejsze

Kohlbacher wyposażyła w pełni automatyczne centrum prostowania ze sztuczną inteligencją (AI) na bazie ctrlX AUTOMATION.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja
Szklany człowiek z sugerowanymi szlakami nerwowymi sprintuje.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: nieprzerwana praca

Rozwiązania do automatyzacji odznaczające się znakomitymi parametrami technicznymi opłacają się jedynie wówczas, gdy są niezawodne i efektywne. Dlatego niezwykle ważna jest ich właściwa konserwacja i pielęgnacja oraz odpowiednie zarządzanie. Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wsparcie, firma Bosch Rexroth oferuje szeroki wybór łatwych w użyciu usług ctrlX SERVICES w ekosystemie ctrlX AUTOMATION.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja
Zautomatyzowana produkcja samochodów: Roboty spawające karoserię samochodu.

Widok portretowy Bartosz Korajda, Game Changer Resitance Welding Bartosz Korajda

Wywiad

Jakość spawania w kilku słowach

For the past 60 years, Bosch Rexroth, an innovation driver in the global welding industry, has repeatedly faced the task of making technologies fit the requirements of the Factory of the Future. And once again, a milestone has been achieved in resistance spot welding – with the new welding control generation PRC7000.

NapędyAutomatyzacja
Zdjęcie w kolorze niebieskim przedstawiające scenę z krzesłami jury przed nią, w lewym górnym rogu można odczytać napis ctrlX devolopR Challenge

Widok portretowy Rolf Najork, Member of the Board of Management of Robert Bosch GmbH Rolf Najork

Wywiad

ctrlX developR Challenge to okazja dla wszystkich

Przekuwanie koncepcji w projekty – to główny cel ctrlX developR Challenge. Programiści mogą zgłaszać się do 31 grudnia. Międzynarodowy konkurs to okazja, aby urzeczywistnić wizje innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji przy pomocy platformy sterowania ctrlX CORE. Na co zwraca szczególną uwagę jury i dlaczego ten konkurs to coś więcej niż hackaton? Rolf Najork, juror i członek zarządu firmy Robert Bosch GmbH, odpowiada nie tylko na te pytania.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja
Maszyny do obróbki materiałów tną blachę za pomocą lasera.

Widok portretowy Peter Berens, Game Changer Manufacturing Peter Berens

Artykuł

Podwójna moc wycinania kształtowego

Rosnące wymagania dotyczące produktywności, krótkiego czasu konfiguracji i interpolacji CNC są stałym elementem branży zajmującej się wycinaniem kształtowym. Rozwiązanie MTX z grupy systemów CNC firmy Bosch Rexroth tworzy doskonałą podstawę dla producentów maszyn i użytkowników, która pozwoli im sprostać rosnącym wyzwaniom.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth oferuje elastyczną architekturę komunikacyjną dla Fabryki Przyszłości

Komunikacja – na przykład pomiędzy maszynami – to podstawa w Przemyśle 4.0. Firma Bosch Rexroth wraz z innymi dostawcami udostępnia rozwiązania do komunikacji na wszystkich poziomach w ctrlX World, sieci partnerów ctrlX AUTOMATION.

Targi

SPS 2021

Bardzo cieszyliśmy się, że w końcu będziemy mogli powitać Państwa ponownie osobiście na targach SPS w Norymberdze. W związku z coraz bardziej zaostrzającą się sytuacją pandemiczną w Niemczech, z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszego udziału w targach w Norymberdze. Zdrowie wszystkich uczestników jest naszym najważniejszym priorytetem.

Informacje prasowe

Firmy Bosch Rexroth i Schubert rozszerzają 40-letnią współpracę w zakresie projektowania

Bosch Rexroth AG oraz firma Gerhard Schubert GmbH, specjalizująca się w produkcji zrobotyzowanych maszyn pakujących, określiły ramy dalszej współpracy. Dotychczasowa współpraca, rozpoczęta niemal 40 lat temu, została przedłużona na kolejne 4 lata.

Konsola DJ z dwoma gramofonami, padem perkusyjnym i mikserem.

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Artykuł

Możliwości połączonych rozwiązań

Co się stanie, gdy połączymy futurystyczne przemysłowe systemy sterowania z najbardziej kompaktowym systemem napędowym dostępnym na rynku oraz aplikacjami? Świat automatyki nieprzerwanie się rozwija. Dzięki temu producenci maszyn mogą znacznie skrócić czas potrzebny na ich tworzenie i bez trudu dodawać do nich przydatne funkcje.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacjaIoT
Panorama dużego miasta z sugerowanymi cyfrowymi punktami kontaktu i aplikacjami.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: zawsze na bieżąco

Powstające obecnie innowacyjne rozwiązania są wynikiem wspólnej pracy wielu osób. Co więcej, nowa generacja użytkowników ceni produkty odznaczające się dużą efektywnością i elastycznością. Dlatego użytkownicy chcą przez cały czas mieć dostęp do bieżących informacji. Muszą również wiedzieć, w jaki sposób uzyskać natychmiastową pomoc, jeśli okaże się niezbędna.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Aplikacje ctrlX AUTOMATION torują drogę Inżynierii 4.0

Firma Bosch Rexroth sukcesywnie rozszerza platformę ctrlX AUTOMATION i związany z nią ekosystem o aplikacje, które można wykorzystać w nowoczesnej inżynierii.

Niebieski obraz z ctrlX CORE, przemysłowym sprzętem sterującym dla aplikacji CNC, PLC i motion, napis ctrlX devolopR Challenge można odczytać w lewym górnym rogu

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR Challenge: Kto napisze najlepszy kod?

Odliczanie trwa: 21 września zaczęła się faza rejestracji do ctrlX developR Challenge. Już teraz zapraszamy ambitnych programistów do dzielenia się kreatywnymi pomysłami na innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Systemy automatyzacji jak smartfony: sklep ctrlX Store firmy Bosch Rexroth zaprasza klientów

Firma Bosch Rexroth zapewnia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do rozwiązań z zakresu automatyzacji, a ponadto umożliwia im samodzielne tworzenie aplikacji na platformie ctrlX AUTOMATION.

Blok ogniw akumulatora pojazdu elektrycznego.

Widok portretowy Ad Scheepers, Game Changer Semicon & Electronics Ad Scheepers

Artykuł

Zaawansowane badania jakości serca pojazdu elektrycznego

Rozwiązania IndraDrive ML oraz ctrlX DRIVE firmy Bosch Rexroth z możliwością indywidualnej konfiguracji mogą być wykorzystywane w wydajnej diagnostyce akumulatorów.

InżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Platforma ctrlX AUTOMATION pomaga wdrożyć sztuczną inteligencję w zautomatyzowanym systemie naprawczym firmy Kohlbacher

W pełni automatyczne stanowisko naprawcze HAMMERHEAD 3000 firmy Kohlbacher jest teraz wyposażone w rozwiązanie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth.

Targi

- Germany

Sick Solution World

Transformacja cyfrowa jest dziś rzeczywistością. SICK Solution World to konferencja online i targi organizowane w formie stacjonarnej, na których prezentowane są rozwiązania w zakresie transformacji cyfrowej. W wydarzeniu uczestniczą czołowi globalni partnerzy, a także studenci.

Steffen Winkler – Game Changer ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Aktualności

Od otwartej platformy automatyzacji do ekosystemu przemysłowego

Już ponad 300 firm wprowadziło ctrlX AUTOMATION w swoich zastosowaniach. Wysoki poziom otwartości systemu jest jego najbardziej docenianą zaletą.

Wydarzenie

Trzecia konferencja dla prasy fachowej poświęcona platformie ctrlX AUTOMATION

Na tegorocznej wrześniowej konferencji dla prasy fachowej zaprezentowaliśmy nasze innowacje związane z platformą ctrlX AUTOMATION. W nowym Centrum Obsługi Klienta oraz Innowacji w niemieckim Ulm zrobiliśmy wrażenie na dziennikarzach, którym pokazaliśmy nowości na tej platformie automatyzacji.

Informacje prasowe

Otwarta platforma automatyzacji firmy Bosch Rexroth staje się przemysłowym ekosystemem

Podróż po świecie automatyki dzięki technologii aplikacji — tak wyglądała wizja firmy Bosch Rexroth, gdy przedsiębiorstwo w 2019 r. wprowadzało na rynek platformę ctrlX AUTOMATION. W 2021 r., wraz z udostępnieniem platformy ctrlX World, ctrlX AUTOMATION zmienia się z otwartej platformy w przemysłowy ekosystem.

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth inwestuje 25 mln EUR w automatyzację fabryki w Lohr

Bosch Rexroth zainwestuje ok. 25 mln EUR w segmenty produkcji urządzeń elektronicznych i logistyki w swoim dziale automatyki w Lohr-Wombach i wesprze za pomocą automatyki przemysłowej rozwój swojego zakładu.

Wydarzenie

Zaproszenie na trzecią konferencję dla prasy fachowej poświęconej platformie ctrlX AUTOMATION

Automatyzacja bez granic - Bosch Rexroth przedstawia trendy i innowacje branżowe na automatyzacji Ctrlx na tegorocznej konferencji prasowej.

Most Strorebaelt

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

Łatwe połączenie dwóch światów

Do niedawna obszary technologii informatycznych (IT) i operacyjnych (OT) traktowano jako osobne dziedziny. Nadeszły jednak nowe czasy.

System sterowaniaNapędyAutomatyzacja
Roboty portalowe firmy CIMCORP sortują półfabrykaty opon

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

CIMCORP optymalizuje roboty bramowe w logistyce wewnątrzzakładowej za pomocą platformy ctrlX AUTOMATION

Stopień automatyzacji procesów logistyki wewnątrzzakładowej rośnie, a coraz większą wagę przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa i szybkości działania. Dlatego też w logistyce i gospodarce magazynowej coraz częściej używane są systemy automatyki oraz roboty.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Palety w magazynie wysokiego składowania

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

Konstrukcja bezszafkowa, spełniająca potrzeby logistyki wewnątrzzakładowej

Mniej często znaczy więcej: Odchudzona produkcja jest ważnym czynnikiem konkurencyjnym wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Koncepcja ta polega na usprawnianiu procesów, aby pracować szybciej i bardziej elastycznie, a zarazem bardziej ekonomicznie.

System sterowaniaNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Łatwe łączenie technologii

W nowoczesnej automatyzacji obszary sterowania maszyną, informatyki i Internetu rzeczy płynnie łączą się ze sobą. Firma Bosch Rexroth łączy te technologie dzięki platformie ctrlX AUTOMATION.

Stylizowane nocne niebo, gwiazdy połączone liniami tworzącymi pasmo trójkątów.

Widok portretowy Thomas Maag, Game Changer ctrlX AUTOMATION Thomas Maag

Artykuł

Łączenie aplikacji IoT dzięki Node-RED

Proste uruchamianie aplikacji IoT z zachowaniem zasady modułowości – to właśnie umożliwia Node-RED, graficzne narzędzie do programowania stworzone przez IBM. Użytkownicy ctrlX AUTOMATION mogą korzystać z oprogramowania open source.

System sterowaniaIoTAutomatyzacja
Wykrawarka firmy stanova do przetwórstwa tworzyw sztucznych, wyposażona w komponenty ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Michael Haun, Game Changer Assembly Lines Michael Haun

Artykuł

Wykrawanie bez ostrych krawędzi z zastosowaniem napędu firmy Bosch Rexroth

Młoda firma z Berlina pracuje nad trwałymi, dowolnie łączonymi maszynami wykorzystywanymi w innowacyjnym procesie wykrawania w tworzywach sztucznych. Najważniejszym elementem tych maszyn jest wysoce dynamiczny serwonapęd firmy Bosch Rexroth. Spełnia on najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności i zadziwia swoją wydajnością.

NapędyAutomatyzacja
Małe dziecko budujące wieżę z drewnianych klocków

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: Łatwe projektowanie

Producenci oraz użytkownicy maszyn podchodzą z entuzjazmem do zwiększania wydajności poprzez automatyzację. Trend wskazuje na upraszczanie procesów w coraz większym zakresie.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja

Informacje prasowe

Nagroda „Deutsche Innovationspreis“ dla firmy Bosch Rexroth: ctrlX AUTOMATION jako mózg nowoczesnej fabryki

Innowacja, która zmienia cały rynek: ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth definiuje na nowo automatyzację w przemyśle. Siłę tej innowacji potwierdza teraz ważna nagroda: „Deutsche Innovationspreis 2021“.

Wizerunek kobiety kontemplującej swoje zwirtualizowane ja.

Widok portretowy Karsten Kreusch, Game Changer ctrlX WORKS Karsten Kreusch

Artykuł

Dlaczego w automatyzacji potrzebne są modele cyfrowe?

Niezależnie od tego, czy chodzi o komponenty, maszyny, czy kompletne procesy produkcji, obecnie modele cyfrowe odgrywają ważną rolę w eksploatacji produktów. Jako cyfrowe repliki produktów i procesów odzwierciedlają one ich właściwości, stan i zachowanie, łącząc świat rzeczywisty ze światem cyfrowym.

Read more

InżynieryjneAutomatyzacja
Montaż płytek drukowanych

Widok portretowy Michael Haun, Game Changer Assembly Lines Michael Haun

Artykuł

Najmniejszy napęd w połączeniu z ultrakompaktowym systemem sterowania

Ten postęp jest widoczny również w przypadku ctrlX DRIVE – najmniejszego systemu napędowego na świecie, obsługującego różne serwomotory, który współpracuje z łatwym w integracji, ultrakompaktowym systemem sterowania ctrlX CORE. Razem systemy te nie mają sobie równych jeśli chodzi o kompaktowość, bezpieczeństwo i skalowalność.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Wykorzystanie systemów wizyjnych w automatyzacji

Widzenie maszynowe jest nierozerwalnym elementem automatyzacji, umożliwiającym zautomatyzowaną kontrolę procesów za pomocą przemysłowych systemów kamer. HD Vision Systems ułatwia automatyzację dzięki wykorzystaniu funkcji kierowanej wizyjnie lokalizacji, śledzenia i wykrywania obiektów oraz skanowania kodów QR.

Dowiedz się więcej

Aktualności

Zdobywca nagrody "Plant Engineering Product of the Year"

Zarówno nasza platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION, jak i nasz system napędowy ctrlX DRIVE otrzymały nagrodę "Plant Engineering Product of the Year".

Dowiedz się więcej

Gospodarz Christian Zentraf stoi przy stole konferencyjnym i pokazuje na żywo jak rozwiązanie automatyzacji ctrlX AUTOMATION kontroluje i napędza aplikację pick-and-place

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #6 Zastosowania w obszarze przenoszenia Pick & Place

Czas mija tak szybko! W ostatnim odcinku drugiego sezonu ctrlX developR Christian prezentuje prawdziwą aplikację „pick-and-place”.

Obejrzyj odcinek 6

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Thomas Fey stoją przy stołach konferencyjnych i rozmawiają o internetowych aplikacjach HMI do obsługi i wizualizacji, o rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #5 TWORZENIE APLIKACJI HMI OPARTEJ NA PLATFORMIE WEBOWEJ

W tym odcinku tworzona jest sieciowa aplikacja HMI do wizualizacji i obsługi ctrlX CORE za pomocą panelu internetowego.

Obejrzyj odcinek 5

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Mężczyzna malujący żarówkę na ścianie

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Whitepaper

Tworzenie wartości i nowe modele biznesowe w dziedzinie automatyzacji

Rosnąca cyfryzacja i łączność dają dostęp do nowych technologii i procesów oraz oferują duży potencjał do automatyzacji i optymalizacji.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Christoph Büttner stoją przy stołach i rozmawiają o ctrlX SAFETY, mini sterowniku bezpieczeństwa rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #4 WDRAŻANIE FUNKCJI BEZPIECZEŃSTWA MASZYN

Odcinek 4 sezonu 2 dotyczy bezpieczeństwa maszyn: kompaktowa konstrukcja, skalowanie, wydajne projektowanie i wiele więcej.

Obejrzyj odcinek 4

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Zautomatyzowana produkcja samochodów przy użyciu robotów. Na pierwszym planie znajduje się monitor, na którym symulowane są procesy.

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

Automatyzacja to (nie) kwestia branży

Choć branże takie jak inżynieria mechaniczna stosują automatyzację od wielu lat, elektryczne rozwiązania automatyzacji stosowane są też w nowych branżach.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Michael Schäfer stoją przy stołach i rozmawiają o programowaniu skryptów Pythona bezpośrednio na ctrlX CORE, sprzęcie sterującym rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #3 Programowanie graficzne w obszarze Pick & Place

W tym odcinku Michael pokazuje, jak programować skrypty Python bezpośrednio w ctrlX CORE bez instalowania zewnętrznych narzędzi na komputerze programisty.

Obejrzyj odcinek 3

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Produkcja addytywna z wykorzystaniem drukarek 3D

Widok portretowy Peter Berens, Game Changer Manufacturing Peter Berens

Artykuł

Nowe napędy do wytwarzania addytywnego

Wytwarzanie przyrostowe (AM – additive manufacturing) znajduje się obecnie na progu masowej produkcji. Innowacyjne rozwiązania automatyzacji są potrzebne do wykonania tego skoku.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Ówoczesna automatyzacja to kompleksowe rozwiązania oferowane przez partnerów

Obecnie nowoczesny system automatyzacji nie obejmuje wiedzy tylko jednego dostawcy, ale wykorzystuje specjalistyczną wiedzę i rozwiązania różnych partnerów.

Dowiedz się więcej

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Kai Müller stoją przy stołach konferencyjnych i opowiadają o konfiguracji aplikacji przeładunkowej za pomocą ctrlX CORE, sprzętu sterującego rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Kai Müller, Game Changer Applications Kai Müller

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #2 KONFIGURACJA ctrlX CORE I PROGRAMOWANIE PLC

W 2 odcinku nasi eksperci wyjaśniają jak łatwo można skonfigurować ctrlX CORE do obsługi aplikacji.

Obejrzyj odcinek 2

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Benedikt Rüb stoją przy stołach i rozmawiają o ctrlX Configurator, narzędziu konfiguracyjnym rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #1 KONFIGURACJA KOMPONENTÓW

ctrX developR wraca z drugim sezonem! Pierwszy sezon prezentował, jak można intuicyjnie, łatwo i bezproblemowo konfigurować przy użyciu Konfiguratora ctrlX.

obejrzyj Odcinek 1

System sterowaniaSerwis cyfrowyNapędyAutomatyzacja
Stylizowana kłódka, do której prowadzą przewodzące ścieżki (bezpieczeństwo danych)

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Artykuł

Bezpieczna łączność – na wszystkich poziomach

Przemysł 4.0 oznacza połączenia – celami są zwiększona wydajność i wykorzystanie nowego potencjału tworzenia wartości.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjne

Informacje prasowe

Firma WITTENSTEIN oferuje aplikacje dla inteligentnych przekładni na platformie ctrlX World

ctrlX AUTOMATION wspiera otwartość inteligentnej przekładni cynapse i umożliwia łatwą integrację powiązanych aplikacji.

Dowiedz się więcej

Bobiniarka prasy drukarskiej

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

Idealne rozwiązanie dla przemysłu poligraficznego

Dzisiejsze maszyny drukarskie muszą być wszechstronne – zwiększanie indywidualności wymaga szybkich zmian.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja
Kameleon na niebieskim tle.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: Stwórz własne urządzenie

Rozwiązanie automatyzacji nie dyktuje już procesów użytkownikowi – teraz sytuacja jest odwrotna. Cyfrowe narzędzia z serii USŁUG ctrlX zapewniają potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjne
Trzy kobiety w różnym wieku z laptopami symbolizują pokolenia.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Otwartość dla wszystkich generacji

Rozwiązania dopasowane do potrzeb? Dzięki otwartości ctrlX AUTOMATION elementy istniejących i nowych linii produktów mogą zostać połączone.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Rhebo integruje aplikacje cyberbezpieczeństwa i stabilności jako dodatki

Rhebo polega na ctrlX AUTOMATION jako platformie do integracji i dodatkowym rynku dla swoich przemysłowych systemów monitorowania.

Więcej informacji

Dwie osoby patrzą na monitor komputera i uderzają się pięściami.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Artykuł

Tworzenie aplikacji jest całkiem proste

Dzięki SDK rozwijanie i wdrażanie aplikacji staje się dużo prostsze. Własne oprogramowanie i doświadczenie może zostać włączone w ekosystem.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja
ctrlX AUTOMATION pięć architektur automatyzacji opartych na sterowaniu dla jednej osi, z kombinacjami różnych komponentów Bosch Rexroth.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Klienci poszukują rozwiązań, a nie produktów

Rosnącym wyzwaniom w automatyzacji mogą sprostać jedynie kompletne rozwiązania.

Więcej informacji

Ludzkie oko zintegrowane z cyfrowym ekranem

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Trendy na rynku automatyki w roku 2021

Nacisk na automatyzację: Wymóg otwartych, łatwych w użyciu i elastycznych rozwiązań automatyzacji rośnie z każdym dniem.

Więcej informacji

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth definiuje trendy w dziedzinie automatyzacji w roku 2021

Przedsiębiorstwa produkcyjne są zmuszone do dalszej cyfryzacji procesów w celu utrzymania wydajności procesów produkcyjnych i zagwarantowania zdolności dostaw.

Więcej informacji

Wyświetlacz ctrlX HMI pokazujący aplikację partnera ctrlX World do wizualizacji maszyn, z linią produkcyjną w tle

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Ekosystem partnerski ctrlX AUTOMATION rozszerza się

Rewolucyjna platforma automatyzacji Bosch Rexroth ctrlX AUTOMATION gwarantuje otwarty ekosystem.

Więcej informacji

Robert Bosch - Nagroda za innowacyjność dla ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Informacje prasowe

NAGRODA: ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ „ROBERT BOSCH INNOVATION AWARD“

Nasze rozwiązanie automatyzacji ctrlX AUTOMATION zdobyło nagrodę "Robert Bosch Innovation Award" w kategorii "Core".

Więcej informacji

Robot z przegubowym ramieniem i chwytakiem w kształcie ludzkiej dłoni

Widok portretowy Dr. Martin May, Director of the Technology Factory Dr. Martin May

Artykuł

SCHUNK wykorzystuje ctrlX AUTOMATION do optymalizacji procesów chwytania i zaciskania

Systemy zaciskania i chwytania znacząco wpływają na elastyczność i precyzję automatycznych procesów produkcyjnych. Schunk optymalizuje procesy przy użyciu ctrlX AUTOMATION.

Dowiedź się więcej

System sterowaniaAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego goście Johannes Albrecht, Pedro Reboredo, Holger Schnabel i Kai Müller siedzą przy stole i rozmawiają o graficznym programowaniu za pomocą Blockly rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR – ODCINEK #11 Programowanie graficzne

Programowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek: umieściliśmy programowanie graficzne w oddzielnej aplikacji opartej na Google Blockly, która tworzy np. skrypty Python.

Obejrzyj odcinek 11

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o języku programowania Python w połączeniu z rozwiązaniem automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #10 Python

Nasi eksperci ds. rewolucyjnych rozwiązań pokazują, co można osiągnąć przy użyciu Python i ctrlX AUTOMATION, szczególnie w zakresie sztucznej inteligencji.

Obejrzyj odcinek 10

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Wydarzenie

Virtual

ctrlX AUTOMATION na konferencji Ubuntu Masters 2020

Nasi eksperci ds. rewolucyjnych rozwiązań ctrlX AUTOMATION, Benjamin Beisel i Hans Michael Krause, wystąpili podczas konferencji Canonical Ubuntu Masters Conference.

OBEJRZYJ TERAZ

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Pedro Reboredo siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX AUTOMATION Community, platformie wymiany dla deweloperów, rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Pedro Reboredo, Game Changer ctrlX AUTOMATION Pedro Reboredo

Film

ctrlX developR – ODCINEK #9 ctrlX AUTOMATION Community

Społeczność ctrlX AUTOMATION oferuje platformę dla programistów – wymiana wiedzy, przykłady aplikacji i wskazówki.

obejrzyj episode 9

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o standardowych interfejsach, takich jak interfejs REST, rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #8 Interfejs REST i automatyczna konfiguracja

Podstawowym wymogiem otwartej i gotowej na przyszłość platformy są ustandaryzowane interfejsy. Więcej informacji na temat interfejsu REST.

OBEJRZYJ ODCINEK 8

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Alexander Breitenbach siedzą przy jednym stole i rozmawiają o całościowej koncepcji bezpieczeństwa rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Alexander Breitenbach, Game Changer Security Alexander Breitenbach

Film

ctrlX developR – ODCINEK #7 Bezpieczeństwo

ctrlX AUTOMATION zapewnia całościowe podejście do bezpieczeństwa: W odcinku 7 wyjaśniamy dlaczego zdalna konserwacja, między innymi, zyskała na ważności w przypadku Przemysłu 4.0.

OBEJRZYJ ODCINEK 7

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Zdjęcie sterowania przemysłowego ctrlX CORE w wersji kompaktowej X2 lub X3 (COREX-C-Xc)

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Już dostępna: Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE

Dzięki kompaktowemu systemowi sterowania ctrlX CORE firma Bosch Rexroth zdefiniowała przyszłość przemysłowych systemów sterowania.

Więcej informacji

Gospodarz Christian Zentraf i jego goście Johannes Albrecht i Thomas Hepp (firma Mirasoft) siedzą przy stole i rozmawiają o rozwoju indywidualnych aplikacji partnerskich dla rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #6 ctrlX World - Partner Apps

Zostać partnerem i twórz własne aplikacje. Wraz z naszym partnerem, Mirasoft, pokazujemy jak łatwy jest to proces.

obejrzyj odcinek 6

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o Software Development Kit (SDK) do tworzenia aplikacji dla rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #5 SDK

Dzięki naszemu SDK pozwalamy programistom na tworzenie i integrowanie dokładnie tych aplikacji, których potrzebują do indywidualnych funkcji.

OBEJRZYJ ODCINEK 5

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Targi

- Virtual

Bosch Rexroth na targach SPS Connect

Podczas tegorocznych wirtualnych targów SPS Bosch Rexroth zaprezentuje wszystkie innowacje związane z platformą automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

więcej informacji

Targi

- Virtual

SPS Connect 2020

Podczas SPS Connect 2020 Bosch Rexroth cyfrowo zaprezentuje działanie platformy ctrlX AUTOMATION.

Więcej informacji

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Julian Weinkoetz siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX Device Portal, centralnym menedżerze urządzeń w rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Film

ctrlX developR – ODCINEK #4 ctrlX Device Portal

Centralne zarządzanie urządzeniami zdecydowanie nie jest standardem w przypadku urządzeń przemysłowych, ale jest coraz bardziej potrzebne.

obejrzyj Odcinek 4

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX Data Layer, centralnym systemie nev rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #3 ctrlX Data Layer

Warstwa danych ctrlX – układ nerwowy naszej platformy do automatyzacji – łączy ze sobą poszczególne aplikacje.

Obejrzyj ODCINEK 3

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Kai Müller siedzą przy stole i rozmawiają o uruchomieniu sterownika ctrlX CORE

Widok portretowy Kai Müller, Game Changer Applications Kai Müller

Film

ctrlX developR - ODCINEK #2: WPROWADZENIE

W odcinku 2 pokazujemy, jak łatwo jest wykonać początkową konfigurację ctrlX CORE.

Obejrzyj ODCINEK 2

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Obraz w kolorze niebieskim przedstawiający kilka komponentów ctrlX AUTOMATION. Między innymi sprzęt sterujący ctrlX CORE oraz komponenty I/O ctrlX I/O.

Widok portretowy Holger Schnabel, Game Changer ctrlX CORE Holger Schnabel

Film

ctrlX developR – ODCINEK #1 Przedstawiamy platformę ctrlX AUTOMATION

Pierwszy odcinek serii filmów ctrlX developR jest już dostępny. W nim zawarte są podstawowe informacje na temat ctrlX AUTOMATION.

Obejrzyj odcinek 1

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Symbolizowane spiralne schody

Widok portretowy Thomas Höfling, Game Changer ctrlX I/O Thomas Höfling

Artykuł

Kolejny poziom: System wejścia/wyjścia dla ctrlX AUTOMATION

Platforma ctrlX AUTOMATION osiągnęła kolejny poziom: dzięki uruchomieniu ctrlX I/O opracowaliśmy nasz własny system I/O dla platformy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Philipp Guth, Game Changer ctrlX AUTOMATION Philipp Guth

Informacje prasowe

W przyszłości twórcy oprogramowania staną się projektantami, nie tylko programistami

Bosch Rexroth chce zrewolucjonizować profesjonalną automatyzację i ułatwić życie cyfrowym profesjonalistom.

Więcej informacji

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Automatyzacja oznacza projektowanie oprogramowania

Pod koniec 2019 roku firma Bosch Rexroth postawiła tezę "Projektowanie mechaniczne to rozwój oprogramowania", a teraz stawia kolejny krok: "Automatyzacja oznacza rozwój oprogramowania".

Więcej informacji

Informacje prasowe

Bosch Rexroth udostępnia partnerom otwartą platformę ctrlX AUTOMATION

Coraz więcej dostawców dołącza do ctrlX World. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji od Bosch Rexroth, dostawców zewnętrznych lub własnych.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Bosch Rexroth prezentuje pierwszy pakiet wejść/wyjść

Po uruchomieniu ctrlX I/O platforma, charakteryzująca się wykorzystywaniem aplikacji, otrzymuje dodatkowe interfejsy w zakresie zastosowań i sterowania.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Dzięki pakietowi ctrlX SERVICES firmy Bosch Rexroth rozszerza szeroką gamę usług wsparcia

Bosch Rexroth dodaje nowe usługi dla użytkowników platformy ctrlX AUTOMATION: sklep z aplikacjami, portal urządzeń oraz społeczność online.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Wprowadzając na rynek rozwiązanie ctrlX SAFETY, firma Bosch Rexroth wyznacza nowe standardy bezpiecznej automatyzacji.

Bosch Rexroth wnosi na rynek automatyzacji nowe rozwiązania za pośrednictwem ctrlX SAFETY: najbardziej responsywnego i kompaktowego rozwiązania bezpieczeństwa w swoim rodzaju.

Dowiedź się więcej

Konferencja prasowa Bosch Rexroth w Ulm, temat: ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

Germany

Druga konferencja prasowa poświęcona ctrlX AUTOMATION

ctrlX AUTOMATION wchodzi w 2 fazę: Bosch Rexroth prezentuje innowacje związane z platformą innowacji w siedzibie głównej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Mężczyzna idący przez tunel. Ściany są pomalowane diagramami, wzorami i wykresami.

Widok portretowy Holger Schnabel, Game Changer ctrlX CORE Holger Schnabel

Whitepaper

Przyszłość automatyki przemysłowej

Cyfryzacja i łączność wymagają radykalnej zmiany na rynku. Dowiedz się więcej!

WIĘCEJ

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Karty do gry z symbolem znaku zapytania

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Pytania & odpowiedzi

Użytkownicy zadają pytania, a my na nie odpowiadamy

Niezależnie od rodzaju pytania na temat ctrlX AUTOMATION, chętnie na nie odpowiadamy.

Więcej

Automatyzacja
Zrzut ekranu: Programowanie języka programowania Ubuntu

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

DANIEL PROGRAMISTA I POSTĘP TECHNOLOGICZNY

Zmiana generacji: Z jakimi wyzwaniami mierzy się programista Daniel i jak może je pokonać dzięki ctrlX AUTOMATION.

Więcej

InżynieryjneAutomatyzacja

Wydarzenie

Virtual

Digital InfoDay ctrlX AUTOMATION

Jesteś gotów, aby poznać nowy świat automatyzacji? To świat, w którym można zmniejszyć koszty komponentów i projektowania nawet o połowę i bez wysiłku eliminować granice pomiędzy sterowaniem maszyn, światem informatyki i Internetem rzeczy. Pokażemy Ci jak platforma ctrlX AUTOMATION pozwala sprostać tym wyzwaniom podczas naszego wirtualnego spotkania informacyjnego Digital InfoDay 21 lipca 2020 r. w godzinach 10:00 - 12:00.

Więcej

Targi

- Virtual

DIGITAL DAYS NA TARGACH W HANOWERZE

Ponieważ targi Hannover Messe nie mogły odbyć się w tym roku zgodnie z planem, Bosch Rexroth prezentuje ctrlX AUTOMATION podczas Digital Days.

Obejrzyj prezentacje na żywo

Spadochroniarze tworzący formację kołową i trzymający się za ręce.

Widok portretowy Philipp Guth, Game Changer ctrlX AUTOMATION Philipp Guth

Wywiad

Automatyzacja marketingu

Philipp Guth opowiada o celach związanych z ctrlX AUTOMATION w jego nowej roli jako starszy wiceprezes jednostki biznesowej Rozwiązania automatyzacji i elektryfikacji.

Więcej

Automatyzacja
Szalik, chusta

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

SZYBKI CZAS REAKCJI ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ

Co funkcje bezpieczeństwa w automatyzacji mają wspólnego z poduszkami powietrznymi? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Więcej

Automatyzacja
Klocki Lego ustawione w rzędzie. Jeden z nich ma inny kolor i wyróżnia się.

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

NADAL PROGRAMUJESZ, CZY JUŻ ŁĄCZYSZ ELEMENTY W CAŁOŚĆ?

Programowanie sterowania ruchem jest skomplikowane i czasochłonne? Nie przy użyciu ctrlX AUTOMATION.

Więcej

Automatyzacja

Wydarzenie

WYSTAWA OBJAZDOWA ctrlX AUTOMATION – USA

ctrlX AUTOMATION w trasie. Spotkaj ekspertów na żywo i zobacz pokazy automatyzacji i oprogramowania.

Więcej informacji

Sofa stojąca w poprzek wnęki, ponieważ jest za duża do pomieszczenia.

Widok portretowy Frank Kaufmann, Game Changer ctrlX DRIVE Frank Kaufmann

Artykuł

WYDAJNE, PRZYSZŁOŚCIOWE NAPĘDY

ctrlX DRIVE: System napędowy ctrlX AUTOMATION – mniejsza złożoność, maksymalne skalowanie i minimalne wymagane miejsce.

Więcej

Napędy
Małe dziecko klęczy przed laptopem i patrzy na ctrlX Configurator

Widok portretowy Norbert Sasse, Game Changer ctrlX Configurator Norbert Sasse

Artykuł

Intuicyjne konfigurowanie rozwiązań w dziedzinie automatyki

Nawet bez szczegółowej znajomości ofert Rexroth można łatwo tworzyć topologie w sposób graficzny. Automatyczna kontrola wykonywana jest przez Konfigurator ctrlX.

Więcej

Automatyzacja

Aktualności

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ GERMAN INNOVATION AWARD

Platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION przekonała jury, które przyznało "Niemiecką nagrodę za innowacyjność 2020" w kategorii Maszyny i inżynieria.

Więcej

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Whitepaper

Nowy poziom swobody projektowania

Projektowanie mechaniczne oznacza dziś rozwijanie oprogramowania. Dlatego ctrlX AUTOMATION zapewnia swobodę projektowania.

WIĘCEJ

InżynieryjneAutomatyzacja
Robot bramowy CIMCORP sortuje pudełka w magazynie

Widok portretowy Jyrki Anttonen, Technology Director at CIMCORP Jyrki Anttonen

Odniesienia

KSZTAŁTOWANIE ROZWIĄZAŃ

Obecnym wyzwaniom można sprostać wyłącznie w przypadku bliskiej współpracy producentów maszyn z ich partnerami – więcej na temat współpracy z CIMCORP.

Więcej

Automatyzacja

Felix Schittig

Targi

-

HANNOVER MESSE 2020 – STALE SIĘ ROZWIJAMY. A TY?

Johannes Albrecht, ekspert ds. rewolucyjnych rozwiązań ctrlX AUTOMATION, prezentuje jak automatyzacja jest rozwijana bez sprzętu – za pomocą ctrlX CORE.

Obejrzyj teraz

Felix Schittig

Targi

-

HANNOVER MESSE 2020 – STALE SIĘ ROZWIJAMY. A TY?

Ekspert ds. rewolucyjnych rozwiązań, Maurus Bien, prezentuje nowe rozwiązanie, będące "smartfonem automatyzacji", w krótkim filmie.

Obejrzyj teraz

Aktualności

ctrlX CORE OTRZYMUJE NAGRODĘ RED DOT

System sterowania ctrlX CORE został nagrodzony nagrodą "Red Dot Award: Product Design 2020".

Więcej

Smartfon i karta bankowa są trzymane w jednej ręce.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

WSZYSTKIE SYSTEMY STEROWANIA SĄ ZAKTUALIZOWANE? SPRAWDZAMY!

Zdalny dostęp do wszystkich sterowników w jednym miejscu – pozwala na centralne aktualizowanie wszystkich sterowników. To właśnie oferuje Portal urządzeń ctrlX.

Więcej

System sterowaniaIoT
Orzechy włoskie, jeden ma otwartą skorupkę i widoczne jest jądro.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Film

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION W SKRÓCIE

Dziesięć unikalnych cech naszej kompleksowej platformy w skrócie.

Więcej

Automatyzacja
Robot kartezjański chwyta i sortuje kostki

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

ROBOTY KARTEZJAŃSKIE: KOMPATYBILNE Z KAŻDYM JĘZYKIEM PROGRAMOWANIA

Z minimalnymi wymogami w zakresie przestrzeni, ograniczonej potrzebie projektowania i otwartości na nowoczesne języki programowania, ctrlX AUTOMATION oferuje doskonałe rozwiązanie dla systemów kartezjańskich.

Więcej

Automatyzacja
Rzutka lecąca w kierunku środka tarczy. Osoba siada na rzutce i kieruje ją do celu.

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

PLATFORMA ctrIX AUTOMATION W UŻYCIU: GOTOWA DO WSPÓŁPRACY Z APLIKACJAMI

Informacje na temat pierwszych przykładów użycia ctrlX AUTOMATION w zastosowaniach związanych z robotami i przenoszeniem.

Więcej

Automatyzacja
Stylizowane serce z zaznaczonymi przewodami (łączność)

Widok portretowy Benjamin Nerger, Game Changer ctrlX CORE Benjamin Nerger

Artykuł

SMARTFON WŚRÓD SYSTEMÓW AUTOMATYZACJI

Jak wyglądałaby automatyzacja, gdyby została wynaleziona na nowo przez Google, Apple lub inną firmę z branży cyfrowej?

Więcej

System sterowaniaNapędy
Cztery żarówki w rzędzie. Jedna żarówka jest skierowana w górę i świeci (pomysł).

Widok portretowy Benjamin Nerger, Game Changer ctrlX CORE Benjamin Nerger

Artykuł

WYDAJNOŚĆ TO PODSTAWA

Aby dostarczyć skalowalne i kompaktowe rozwiązanie, zoptymalizowaliśmy każdy element z osobna, a także wzięliśmy pod uwagę kompletny system.

Więcej

System sterowaniaNapędy

Targi

- Germany

ctrlX AUTOMATION – na żywo na targach SPS 2019

SPS to najważniejsze targi branży automatyzacji i stanowiły doskonałe miejsce do zaprezentowania nowej platformy automatyzacji, ctrlX AUTOMATION. Przeżyj prezentację jeszcze raz tutaj.

Obejrzyj teraz

Aktualności

ctrlX AUTOMATION – FILM

W przeszłości dostosowywaliśmy się do najnowszych technologii, lecz w przypadku ctrlX AUTOMATION pokonaliśmy fizyczne ograniczenia i otwarliśmy nowe perspektywy.

Obejrzyj teraz

Film

ctrlX AUTOMATION na targach SPS 2019 w Norymberdze

SPS to najważniejsze targi w branży automatyzacji. Idealne miejsce do zaprezentowania światu platformy ctrlX AUTOMATION.

Obejrzyj teraz

Film

Krok po kroku aż do wprowadzenia produktu na rynek

We wrześniu rozpoczęto komunikację od konferencji prasowej w Ulm. Po niej zorganizowano forum dla globalnych zespołów sprzedażowych. W listopadzie 65 klientów wzięło udział we wcześniejszych testach.

Obejrzyj teraz

Ręczna obsługa smartfona

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Artykuł

POZNAJ ŚWIAT AUTOMATYZACJI POPRZEZ APLIKACJĘ

Projektowanie z użyciem aplikacji w automatyzacji? To oferuje platforma ctrlX AUTOMATION.

Więcej

System sterowaniaAutomatyzacja

Informacje prasowe

Nowy świat automatyzacji

Dzięki nowej platformie automatyzacji ctrlX AUTOMATION Bosch Rexroth przełamuje tradycyjne granice pomiędzy sterowaniem maszynami, IT, a Internetem rzeczy.

Więcej

Zbliżenie łańcucha z pękniętym ogniwem

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Artykuł

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION WYZNACZA NOWE MOŻLIWOŚCI

Podczas prac nad ctrlX AUTOMATION postawiliśmy sobie za cel stworzenie najbardziej otwartej i gotowej na przyszłość platformy automatyzacji na rynku – dla OT i IT.

Więcej

IoTAutomatyzacja
Strona startowa ctrlX WORKS jest wyświetlana na laptopie

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Artykuł

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Pożegnaj się ze złożonością integracji funkcji w systemie automatyzacji. Producenci maszyn wdrażają teraz nowe funkcje za pomocą aplikacji.

Więcej

Automatyzacja
Koledzy z pracy robiący sobie selfie smartfonem w biurze

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

JUŻ DZIŚ MOŻEMY KORZYSTAĆ Z TECHNOLOGII PRZYSZŁOŚCI

Misja rozwoju ctrlX AUTOMATION: Kwestionować wszystko – stworzyć coś nowego – przyszłość automatyzacji.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Wywiad

DWA KROKI PRZED KONKURENCJĄ

Steffen Winkler prezentuje rewolucyjną platformę automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Więcej

Automatyzacja

Informacje prasowe

Logo magazynu MachineBuilding.net

"Maximum precision for motion, robotics and CNC"

With ctrlX MOTION from Bosch Rexroth, simple cartesian handling tasks, pick and place applications as well as highly dynamic applications with numerous synchronised axes can be implemented.

"BOSCH SVILUPPERÀ IL PRIMO IMPIANTO IN EUROPA PER LO SMALTIMENTO DELLE BATTERIE"

Bosch svilupperà il primo impianto in Europa completamente automatizzato per lo smaltimento delle batterie.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Celle a combustibile stazionarie, oleodinamica connessa, cobot leggeri: per Bosch il futuro è green"

Alla fiera di Hannover la multinazionale tedesca ha mostrato una serie di nuovi prodotti e soluzioni sostenibili

"Bosch To Develop Europe’s First Fully Automated Battery Recycling Plant"

More and more electric cars are finding their way onto the road. Bosch estimates that they will account for around 70 percent of all newly registered passenger cars in Europe by 2030.

"Bosch Rexroth: fatturato record nel 2022"

Nel 2022 Bosch Rexroth ha ottenuto un fatturato di 7 miliardi di euro, il valore massimo mai raggiunto prima nella storia dell’azienda. Rispetto all’anno precedente (6,2 miliardi di euro), le vendite sono aumentate del 14,1%.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"ctrlX Automation: così Bosch Rexroth è al centro dell’ecosistema! Con il ceo Italia Ugo Caratti"

È l’Android del manifatturiero: interconnette qualsiasi protocollo di comunicazione, unificando la piramide dell’industrial IoT. Logiche low code e linguaggi di ultima generazione: creazione di applicazioni per il controllo real time o near real time di macchine e linee di produzione

Logo magazynu automation plus

"Bosch Rexroth a SPS Italia per la “factory of the future”"

Bosch Rexroth rivestirà il ruolo di protagonista a SPS Italia, la fiera dedicata all’industria intelligente, digitale e sostenibile che si terrà a Parma dal 23 al 25 maggio.

Logo magazynu meccanica plus

"Sistema planare a levitazione Bosch Rexroth, movimento in sei gradi di libertà"

Il sistema planare crtlX Flow6D di Bosch Rexroth porta a nuovi livelli il trasporto e il posizionamento contactless ad alte prestazioni, consentendo una completa revisione del flusso di lavoro in produzione.

"Bosch Rexroth: più apertura, connettività e sostenibilità nell’intera catena del valore"

Alla HANNOVER MESSE 2023, Bosch Rexroth ha presentato tante nuove soluzioni di automazione, aperte e facili da integrare, che testimoniano il suo impegno costante nel cammino verso la digitalizzazione dell’ingegneria meccanica.

Logo magazynu NEXT Factory

"Bosch Rexroth ad Hannover Messe 2023"

Alla Hannover Messe 2023 tante nuove soluzioni di automazione, aperte e facili da integrare, che testimoniano l’impegno costante di Bosch Rexroth nel cammino verso la digitalizzazione dell’ingegneria meccanica.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Macchinari industriali configurabili e assemblabili come Lego. I segreti della gamma Smart MechatroniX di Bosch Rexroth"

Un catalogo di componenti base, parti meccaniche, guide, robot lineari, sistemi elettrici, controlli elettronici, drive e motori, combinabili fra loro con una logica modulare.

Logo magazynu NEXT Factory

"Bosch Rexroth a SPS Italia per la “factory of the future”"

Bosch Rexroth protagonista a SPS Italia, la fiera dedicata all’industria intelligente, digitale e sostenibile che si tiene alle Fiere di Parma dal 23 al 25 maggio 2023.

"Riciclo batterie al litio: Bosch ha ridotto la tempistica a 15 minuti"

Buone notizie sul fronte del riciclo delle batterie al litio utilizzate nelle auto elettriche; Bosch ha perfezionato un ciclo di recupero delle materie prime critiche contenute nelle batterie al litio estremamente rapido ed in grado di utilizzare la carica residua delle stesse celle per alimentarsi.

"Bosch, ecco l’ impianto automatico per il riciclo della batterie"

La joint venture tra TSR Recycling, sussidiaria di REMONDIS e Rhenus Automotive, ha costruito a Magdeburgo il primo impianto di riciclaggio di batterie completamente automatizzato in Europa utilizzando la tecnologia Bosch Rexroth.

Logo magazynu NEXT Factory

"Bosch Rexroth, fatturato 2022 record di 7 miliardi"

Nell’anno 2022 Bosch Rexroth ha ottenuto un fatturato di 7 miliardi di euro, il valore massimo mai raggiunto prima nella storia dell’azienda. Rispetto all’anno precedente (6,2 miliardi di euro), le vendite sono aumentate del 14,1%, come mostrato nel riassunto dei maggiori indicatori nell’infografica in alto.

"Bosch desarrollará el primer plan de descarga de baterías totalemente automatizado de Europa"

Bosch desarrollará el primer plan de descarga de baterías totalemente automatizado de Europa que aumenta la eficiencia y mejora la seguridad

Logo magazynu CONTROLS, DRIVES & AUTOMATION

"Bosch to develop Europe’s first fully automated battery-discharging plant"

WITH MORE and more electric cars are finding their way onto the road, Bosch estimates that they will account for around 70% of all newly registered passenger cars in Europe by 2030. This is increasing demand for batteries and for the recycling of the raw materials they contain, such as lithium, cobalt, and nickel.

Logo magazynu ITALIA 4.0

"Sistema planare a levitazione Bosch Rexroth, movimento in sei gradi di libertà"

Il sistema planare crtlX Flow6D di Bosch Rexroth porta a nuovi livelli il trasporto e il posizionamento contactless ad alte prestazioni, consentendo una completa revisione del flusso di lavoro in produzione.

Logo magazynu INDUSTRIE Mag

"Deux nouveaux câbles hybrides Igus selon les standards Bosch Rexroth et Siemens"

Fiabilité garantie avec de nouveaux câbles pour les moteurs MS2N Bosch Rexroth et les variateurs Siemens SINAMICS S210...

Logo magazynu NEXT Factory

"Cavi ibridi: novità igus per motori Bosch Rexroth e azionamenti Siemens"

Nei sistemi di servo-azionamento sempre più spesso vengono utilizzati cavi ibridi che, unendo due tipologie di cavo, assolvono alla duplice funzione di fornire energia (servo) e trasmettere dati al sistema di controllo (encoder) con vantaggi in termini di spazio, peso e costo.

Logo magazynu AGRO Media.fr

"Bosch Rexroth met le cap sur des solutions au service de l’industrie du futur"

Engagé depuis des années pour une industrie de demain plus responsable, Bosch Rexroth met au point des solutions industrielles plus respectueuses de l’environnement, agissant directement sur la préservation des ressources, la réduction de la consommation d’énergie et l’amélioration des performances industrielles.

Logo magazynu automation

"Kom snabbt i drift – anslut, klicka och kör!"

Ett par klick. Det är allt som krävs för att föra över parametrar från Bosch Rexroths linjära axlar, fleraxliga system och elektromekaniska cylindrar till motorstyrningen. Sedan är det bara att köra.

Logo magazynu mepca

"Tomorrow’s factory today"

Setting up a future-facing factory doesn’t need to cost the earth, nor does it need to be overwhelmingly complex or time-consuming. To help realize the factory of tomorrow, today, Bosch Rexroth shares eight practical and manageable steps that you can take to dramatically improve your factory – and reap the rewards

Logo magazynu NORTHHAMPTONSHIRE Chamber

"Even more choice: Two new hybrid cables from igus suitable for Bosch Rexroth and Siemens"

Energy and data transmission bundled in one cable: Hybrid technology is gaining acceptance with more and more drive manufacturers. Responding to this trend, igus has expanded its chainflex cable portfolio with two new hybrid cables.

Logo magazynu Tillverkning

"ÄNNU FLERA ALTERNATIV: TVÅ NYA HYBRIDKABLAR FRÅN IGUS SOM PASSAR BOSCH REXROTH OCH SIEMENS"

Hybridteknik blir populär hos fler och fler drivsystemtillverkare. igus garanterar tillförlitlighet med nya kablar för MS2N-motorer från Bosch Rexroth och Siemens SINAMICS S210 frekvensomformare.

Logo magazynu PLANT ENGINEERING

"Smart conveyance market expanding and maturing"

The smart conveyance market is small and growing compared to traditional conveyor systems, but manufacturers are taking notice and several big names are entering the market, according to Interact Analysis.

Logo magazynu AUTOMAZIONE ITALIA

"CYBERSECURITY FONDAMENTALE PER L’INTRALOGISTICA MODERNA, EFFICIENTE E SICURA"

La soluzione ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth combina tecnologia di controllo, IT e IoT in modo sicuro per creare un sistema aperto e scalabile.

Logo magazynu Drives & Controls

"Circular movers give levitating transport system a novel spin"

Bosch Rexroth is latest contender to join the burgeoning market for levitating transport systems for production lines.

Logo magazynu InMotion

"Sei gradi di libertà nel trasporto e posizionamento Bosch Rexroth"

Con il sistema planare ctrlX FLOW6D, Bosch Rexroth porta il trasporto e il posizionamento contactless a un nuovo livello.

Logo magazynu SNN NEWS

"Still More Choice: Two New Hybrid Cables From Igus Suitable For Bosch Rexroth And Siemens"

Energy and data transmission bundled in one cable. Hybrid technology is gaining acceptance among more and more drive manufacturers.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth to Present Complete Automation Solutions Portfolio at ATX West 2023"

Bosch Rexroth will showcase one of the industry’s most complete solutions for factory automation, robotics and smart manufacturing at ATX West 2023 on Feb. 7-9 in Anaheim, California.

Logo magazynu automation plus

"Proteo International usa i sistemi idraulici di Bosch Rexroth"

Da oltre 30 anni la Proteo di Ravenna costruisce sistemi di produzione e lavorazione della gomma che vengono poi acquistati e utilizzati da colossi del settore. Per realizzarli, ha scelto i motori idraulici Hagglunds di Bosch Rexroth.

Logo magazynu khl

"Articulating booms: Electric launches"

Most of the recent launches of articulating booms are unsurprisingly electric-related as the interest in battery-powered MEWPs continues.

Logo magazynu automation plus

"Comunicazione sicura tra ambiente IT e sistemi OT con ctrlX CORE di Bosch Rexroth"

I fornitori di tecnologie devono reagire ai cambiamenti richiesti dal mercato in maniera più flessibile e veloce in modo da effettuare, per esempio, modifiche alla produzione con poco preavviso: questo è possibile solo attraverso una comunicazione IT e OT sicura.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Sostenibilità industriale? Yes we can! Il percorso di Bosch Rexroth per ridurre i consumi energetici"

ctrlX AUTOMATION: abilita soluzioni IIoT per migliorare il total life cost del prodotto.

Logo magazynu meccanica plus

"Open automation, Bosch Rexroth’s the crtlX OS now available for third parties"

The Linux-based operating system for the automation toolkit ctrlX Automation by Bosch Rexroth is now available for hardware from third-party providers and virtualized environments.

Logo magazynu CHARGED

"6 tips for creating high-throughput battery production in record time"

Batteries represent nearly one third of the total price of a typical EV, and there’s a push to get that down to 20% or less by the end of this decade.

Logo magazynu PACKAGING WORLD

"Bosch Rexroth Opens Factory Automation Customer Innovation Center"

The new facility’s unique engineering space will allow customers to collaborate and develop prototypes and proof-of-concept automation solutions in partnership with Bosch Rexroth technology experts.

Logo magazynu Design World

"Bosch Rexroth opens new factory automation customer innovation center"

Bosch Rexroth has opened a new customer innovation center near Austin, Texas.

Logo magazynu NEXT Factory

"Bosch Rexroth: un bilancio spumeggiante"

Definito lo smartphone dell’automazione industriale, ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth è la piattaforma aperta che riduce tra il 30 e il 50% le attività di progettazione e gli ingombri macchina, incrementando la produttività fino al 10%.

Logo magazynu Automazione news

"Edf Europe sceglie la tecnologia ctrlX Automation di Bosch Rexroth"

La sfida che si trovano davanti i fornitori di tecnologie è quella di creare soluzioni “a prova di futuro”, in grado cioè non solo di rispondere alle esigenze di oggi, ma di anticipare anche quelle di domani, permettendo una facile scalabilità e integrazione.

Logo magazynu mepca

"More openness and freedom in automation "

More openness and freedom in automation is the motto for the new developments in the world of ctrlX AUTOMATION.

Logo magazynu MachineBuilding.net

"Two steps ahead with ctrlX AUTOMATION"

Automation is software development today. With the ctrlX AUTOMATION toolkit, Bosch Rexroth has developed a completely new solution that drastically simplifies the industrial automation world and solves the real problems of the customers.

Logo magazynu Innovation Post

"L’innovazione tecnologica e digitale si traduce in risparmio e sostenibilità ambientale"

Per le imprese il monitoraggio puntuale dei consumi energetici rappresenta un fattore abilitante, capace di influire sulla capacità di generare valore e di aumentare il livello di competitività.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"100% Digital Workflow by ctrlX AUTOMATION. Per Bosch Rexroth il software è al centro"

di Marco de' Francesco ♦︎ L'industria sta cambiando e a guidare questa trasformazione è il software, che ora è il fulcro di tutte le fasi di realizzazione.

Logo magazynu TECNeLaB

"Con ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth la macchina impara"

EDF Europe, produttore di macchine automatiche per il cartone ondulato, racconta i vantaggi della piattaforma ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth aperta, flessibile e scalabile.

Logo magazynu Innovation Post

"Bosch Rexroth presenta un sistema di movimentazione a levitazione e novità della piattaforma ctrlX AUTOMATION"

Bosch Rexroth ha presentato due novità per facilitare l’automazione dei processi industriali: ctrlX FLOW6D, un sistema di movimentazione planare contactless a levitazione per garantire il trasporto, il posizionamento e la movimentazione efficiente e sicura dei carichi e novità inerenti la sua piattaforma di automazione ctrlX AUTOMATION.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"La piattaforma ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth punta sull’hardware di terze parti"

Le funzioni basate su software possono essere sviluppate, installate, aggiornate e gestite in modo ancora più semplice e flessibile

Logo magazynu OEM OFF HIGHWAY

"Complete Servo Drive: Converter and Power Supply"

The Bosch Rexroth team shared details about this technology during The Battery Show.

Logo magazynu automation plus

"Con ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth la macchina impara e fa dialogare IT e OT"

EDF Europe, produttore di macchine automatiche per il cartone ondulato, racconta i vantaggi della piattaforma ctrlX AUTOMATION di Bosch Rexroth aperta, flessibile e scalabile

Logo magazynu Innovation Post

"ctrlX AUTOMATION, i vantaggi per i costruttori di macchine: la testimonianza di EDF Europe"

Alleviare il carico di lavoro degli operatori, ridurre i tempi di avviamento di una nuova linea produttiva e migliorare continuamente le operazioni grazie all’analisi dei dati raccolti dalle macchine.

Logo magazynu Fluid Scandinavia

"Bosch Rexroth på SPS Mässan 2022: Mer öppenhet och större frihet inom automatisering"

Nu görs Linux-operativsystem ctrlX OS tillgängligt för tredje part.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Viaggio alla scoperta delle soluzioni di Bosch Rexroth per abbattere consumi ed emissioni"

di Piero Macrì ♦︎ Meccatronica e automazione per rendere la green economy una fonte di competitività. L'iniziativa GoGreen, che ha permesso alla multinazionale di abbattere del 39% i consumi e del 75% le emissioni. Le centraline green CytroBox per la degassificazione. La stampa 3D per ridurre il peso dei componenti.

Logo magazynu The Manufacturing Connection

"Bosch Rexroth Expands ctrlX Ecosystem"

Salesforce supports digital service concepts

Logo magazynu FOOD ENGINEERING

"Bosch Rexroth Expands Portfolio of Linear Robots"

Bosch Rexroth announced that it has expanded its portfolio of linear robots for various applications in factory automation by adding new axis combinations and sizes

Logo magazynu Innovation Post

"Smart Flex Effector, il tool flessibile, intelligente e connesso per la movimentazione di carichi fino a 6 kg"

È grande come una tazza, è leggero, è flessibile, è sensibile come una mano, forte come un robot quando serve e automatizza l’impossibile. È Smart Flex Effector, l’ultimo arrivato della famiglia Smart MechatroniX di Bosch Rexroth, la piattaforma di soluzioni che combina meccanica, elettronica e software per aprire la strada alla fabbrica del futuro.

Logo magazynu CHARGED

"Improving speed to market: Navigating EV assembly challenges"

The electric vehicle (EV) revolution gains more momentum every day, driving change to automotive manufacturing in unprecedented ways. With rapidly growing demand comes the need to rapidly scale assembly operations — and that can create significant challenges.

Logo magazynu Healthcare PACKAGING

"Bosch Rexroth Focuses on Automation Integration for CPGs"

Integration of pick-and-place robots, conveyors, autonomous mobile robots, and an open, app-based automation platform to address specific CPG operations are highlighted in Bosch Rexroth’s exhibit at PACK EXPO International 2022.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth Expands its ctrlX AUTOMATION App Ecosystem with More Third-Party Providers"

Bosch Rexroth Expands its ctrlX AUTOMATION App Ecosystem with More Third-Party Providers

Logo magazynu CAO.fr

"Bosch Rexroth illustre la tendance mondiale dans l’automatisation : flexibilité et ouverture"

L'automatisation industrielle évolue en 2022

Logo magazynu Power Transmission Engineering

"Automation, Robotics and Mechatronics at Pack Expo 2022"

Chicago trade show offers innovative packaging and processing solutions

Logo magazynu The Manufacturing Connection

"Next Generation Open Control?"

Bosch Rexroth held a webinar unveiling its ctrlX control platform in March 2021 that I had the pleasure of moderating. According to a press event held this week, more than 600 units have been sold.

Logo magazynu Design World

"Bosch Rexroth presents ctrlX OS, now available for third parties"

With its automation toolkit ctrlX AUTOMATION and the principle of the “smartphone for the world of industrial automation,” Bosch Rexroth signaled a paradigm shift in the market back in 2020.

Logo magazynu Power Transmission Engineering

"Bosch Rexroth Demonstrates Automation Journey at Assembly 2022"

At The Assembly Show 2022, Bosch Rexroth will join with leading suppliers and users of factory automation, robotics and assembly technology to showcase the company’s portfolio of assembly automation solutions in Booth #505 on Oct. 25–27 in Rosemont, Ill.

Logo magazynu Innovation Post

"Rendere i robot più sensibili e produttivi con il modulo Smart Flex Effector"

Con Smart Flex Effector i processi difficili da gestire ora possono essere automatizzati, ottimizzati e monitorati attraverso un semplice retrofitting.

Logo magazynu progettista

"Robot lineari intelligenti per aumentare la produttività"

La nuova generazione intelligente di robot lineari Bosch Rexroth per le attività di movimentazione è una soluzione pronta per l’installazione.

Logo magazynu meccanica plus

"Il futuro delle soluzioni di movimentazione è intelligente"

Bosch Rexroth ha ampliato il suo portfolio di robot lineari per le diverse applicazioni nella factory automation aggiungendo nuove combinazioni e dimensioni degli assi.

Logo magazynu ITALIA 4.0

"Il futuro delle soluzioni di movimentazione è intelligente"

Bosch Rexroth ha ampliato il suo portfolio di robot lineari per le diverse applicazioni nella factory automation aggiungendo nuove combinazioni e dimensioni degli assi.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth to Exhibit Complete Factory Automation Solutions at The ASSEMBLY Show 2022"

IIt’s time to streamline how automation works. At The ASSEMBLY Show 2022, Bosch Rexroth will join with leading suppliers and users of factory automation, robotics and assembly technology to showcase the company’s industry-leading, complete and harmonized portfolio of assembly automation solutions in booth #505 on Oct. 25–27 in Rosemont, Ill.

Logo magazynu Design World

"Bosch Rexroth to demonstrate streamlined assembly automation at the Assembly Show"

In booth #505, experience how Bosch Rexroth takes your assembly operations from start to finish with its complete portfolio of automation solutions.

Logo magazynu automation plus

"Aumentare la produttività aziendale è possibile con i robot lineari intelligenti di Bosch Rexroth"

Dalle merci in arrivo alla produzione, dall’assemblaggio all’imballaggio del prodotto finito, i robot di movimentazione basati su assi lineari sono ormai presenti ovunque all’interno dei flussi di attività aziendali.

Logo magazynu Innovation Post

"I robot lineari intelligenti di Bosch Rexroth al servizio della produttività"

Dalle merci in arrivo alla produzione, dall’assemblaggio all’imballaggio del prodotto finito, i robot di movimentazione basati su assi lineari sono ormai presenti ovunque all’interno dei flussi di attività aziendali.

Logo magazynu Innovation Post

"Per Bosch Rexroth l’efficienza passa dall’ecosistema e dalla logica collaborativa"

Una maggiore efficienza con risparmi di tempi e migliore qualità della linea produttiva, una logica collaborativa che permette alle diverse figure presenti in azienda di cooperare in misura maggiore.

Logo magazynu automation plus

"Libertà e apertura per tutti: questo il trend nell’automazione secondo Bosch Rexroth"

La trasformazione nell’automazione industriale è ben avviata e farà un grande passo avanti nel 2022.

Logo magazynu Automazione news

"Automazione industriale: apertura, flessibilità e sempre più software"

Il mondo dell'Automazione industriale è a un cambio di paradigma con la transizione da sistemi proprietari rigidi verso soluzioni aperte e flessibili. La riflessione di Bosch Rexroth.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth Expands Its Portfolio of Linear Robots for Various Applications in Factory Automation"

Bosch Rexroth has expanded its portfolio of linear robots for various applications in factory automation by adding new axis combinations and sizes.

Logo magazynu elektroniknet.de

"Bosch Rexroth Acquires Elmo Motion Control"

Bosch Rexroth is to acquire motion control specialist Elmo Motion Control, based in Petach Tikva near Tel Aviv, and thereby expand its factory automation business.

Logo magazynu Meccanica news

"Bosch Rexroth acquisisce Elmo Motion Control"

Bosch Rexroth ha deciso di investire e aumentare la propria offerta di prodotti per l’automazione industriale attraverso l’acquisizione di Elmo Motion Control, società con sede a Petach-Tikva, Israele.

Logo magazynu ITALIA 4.0

"Motion control e automazione industriale, Bosch Rexroth acquisisce l’israeliana Elmo"

Bosch Rexroth investe per aumentare la propria offerta di prodotti per automazione industriale con l’acquisizione di Elmo Motion Control, azienda con sede a Petach-Tikva, Israele, che sviluppa e produce azionamenti elettrici di fascia alta e motion control.

Logo magazynu icp

"Smart MechatroniX: nuove prospettive per la factory automation"

Bosch Rexroth continua a guidare la trasformazione digitale della tecnologia di movimento lineare con nuovi prodotti e soluzioni.

Logo magazynu NEXT Factory

"ctrlX AUTOMATION, la piattaforma Bosch Rexroth con la massima libertà di programmazione"

ctrlX AUTOMATION è la nuova piattaforma di automazione di Bosch Rexroth che offre la massima libertà di programmazione. Grazie a ctrlX AUTOMATION gli utenti possono implementare soluzioni individuali e funzioni macchina in modo semplice, rapido e flessibile utilizzando qualsiasi linguaggio di programmazione.

Logo magazynu meccanica plus

"Motion control and factory automation, Bosch Rexroth acquires Elmo Motion Control"

Bosch Rexroth invests in the expansion of its factory automation business and agreed to acquire the motion control specialist Elmo Motion Control Ltd, headquartered in Petach-Tikva, Israel.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Bosch Rexroth compra Elmo Motion ControlBosch Rexroth compra Elmo Motion Control"

Il portafoglio prodotti di Bosch Rexroth si amplia con l’acquisizione della società Elmo Motion Control. L’azienda con sede a Petach-Tikva (Israele) sviluppa e produce azionamenti elettrici di fascia alta e motion control per l’automazione industriale e conta oggi circa 330 associati.

Logo magazynu Automazione news

"L’automazione sostenibile di Bosch Rexroth"

Per la Casa tedesca specializzata nell'automazione industriale l'ecologia è un fattore trainante dell'innovazione. Efficienza energetica ed economia circolare, le aree di maggior interesse.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth to Present Battery Production Solutions at The Battery Show North America and Electric & Hybrid Vehicle Technology Expo"

With working demonstrations, product exhibits and industry specialists, Bosch Rexroth will present a broad portfolio of manufacturing technology and expertise tailored to meet complex battery production automation requirements.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Bosch Rexroth: direzione as a service. Per un machinery predittivo e flessibile"

CtrlX Automation consente di connettere qualsiasi componente meccatronica: abilita la manutenzione predittiva e accelera verso il modello Saas.

Logo magazynu mepca

"Automation solutions for battery production"

Bosch Rexroth explains how modular automation solutions and web-based software tools shorten engineering, commissioning and cycle times in battery production applications.

Logo magazynu Automazione news

"Da Bosch Rexroth un nuovo kit per la robotica mobile"

Per l’interazione senza soluzione di continuità tra robotica mobile e IT, Bosch Rexroth propone un kit di robotica modulare costituito da componenti software e hardware.

Logo magazynu NEXT Factory

"ctrlX AUTOMATION, applicazioni concrete dell’ecosistema Bosch Rexroth"

Migliorare la produttività delle aziende manifatturiere, connettere ogni tipo di camera industriale e dotarla di Intelligenza Artificiale, monitorare e trasmettere i dati di funzionamento delle macchine in una fabbrica digitale.

Logo magazynu CONTROLS, DRIVES & AUTOMATION

"New perspectives for factory automation"

Bosch Rexroth continues to drive the digital transformation of linear motion technology and is further developing its Smart MechatroniX platform.

Logo magazynu Power Transmission Engineering

"Bosch Rexroth Offers Automation Technology at SEMICON West 2022"

Technology demos will cover a full range of advanced automation, linear motion technology and transport technologies at SEMICON West 2022.

Logo magazynu CONTROLS, DRIVES & AUTOMATION

"Freedom & openness for everyone"

With calls for simplicity and flexibility in technology, as well as independence from global supply chains, increasing significantly, automation will become even more open with collaboration between all market players playing an increasingly important role.

Logo magazynu progettista

"L’automazione industriale connessa di Bosch Rexroth a MECSPE"

Bosch Rexroth presenta a MECSPE numerose novità per l’automazione industriale, la robotica e l’idraulica connessa.

Logo magazynu Drives & Controls

"‘Virtual PLCs’ will turn factories into software systems"

A German company has developed a “virtual PLC” technology that decouples real-time control from proprietary hardware.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Bosch Rexroth: l’automazione industriale connessa in mostra a Mecspe 2022"

Saranno presenti anche le soluzioni la seconda generazione di robot intelligenti e interattivi ActiveShuttle per l'intralogistica 4.0.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Andrea Maffioli, Bosch Rexroth: così vogliamo innovare machinery e automazione"

Capacità predittiva, flessibilità, servitizzazione: sono i vantaggi competitivi che devono avere sia componentisti oem del machinery, sia clienti finali che costruiscono linee di produzione.

Logo magazynu MachineBuilding.net

"Unlock the gateway to the future of factory automation"

Bosch Rexroth has posted a video providing a tour of its stand at the 2022 Hannover Messe. Here you can see how the company is unlocking the future of factory automation.

Logo magazynu control design

"Open systems and low-code options accelerate data acquisition"

The future of machine-control broadens in discrete manufacturing applications.

Logo magazynu Innovation Post

"Integrazione tra IT e OT: il nuovo ecosistema per le applicazioni industriali di Bosch Rexroth in mostra a SPS Italia"

Per rispondere alle esigenze di digitalizzazione dei processi delle aziende, l’automazione tecnologica deve adattarsi all’Information Technology con il minor sforzo possibile.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Hermes Award: Jury Nominates Three Solutions"

Every year, Deutsche Messe presents the Hermes Award, the leading international industry prize, to a company whose product or solution demonstrates a particularly high degree of technological innovation.

Logo magazynu Automation World

"Why High-Mix, Low-Volume Manufacturers are Adopting Flexible Automation"

Growing demands for customization, increasing numbers of SKUs, and ongoing labor issues are leading HMLV manufacturers to adopt more easily configurable automation hardware and software.

Logo magazynu Design World

"HERMES AWARD – Jury nominates three solutions"

Every year, Deutsche Messe presents the HERMES AWARD to a company whose product or solution demonstrates a particularly high degree of technological innovation.

Logo magazynu control design

"Jury nominates 3 solutions for the Heremes Award"

Each year, Deutsche Messe presents the Hermes Award, a leading international industry prize, to a company with product or solution that demonstrates a high degree of technological innovation.

Logo magazynu meccanica plus

"Crescita del 20% a quota 6,2 miliardi per Bosch Rexroth nel 2021"

Malgrado il difficile contesto economico, Bosch Rexroth ha chiuso l’esercizio 2021 con un aumento negli ordini acquisiti del 44%.

Logo magazynu Automation World

"Geek+ Partners with Bosch Rexroth on Intelligent Mobile Robot Systems"

Automation technologies aimed at streamlining material handling tasks have been on the rise in manufacturing settings and the logistics space for some time now.

Logo magazynu automation plus

"Integrazione tra IT e OT: il nuovo ecosistema di Bosch Rexroth in mostra a SPS Italia"

La piattaforma di automazione aperta ctrlX AUTOMATION, ispirata ai vantaggi degli smartphone e con app flessibili, sarà al centro dello spazio espositivo dell'azienda alla fiera di Parma.

Logo magazynu NEXT Factory

"Soluzioni di automazione complete con ctrlX AUTOMATION"

Come piattaforma di automazione costantemente aperta, ctrlX AUTOMATION fornisce tutti i tasselli per costruire soluzioni di automazione complete con l’ecosistema ctrlX World.

Logo magazynu automation plus

"Bosch Rexroth continua a crescere"

Bosch Rexroth ha concluso con successo l’esercizio 2021 nonostante il contesto difficile.

Logo magazynu NEXT Factory

"Bosch Rexroth continua a crescere"

Bosch Rexroth ha concluso con successo l’esercizio 2021 nonostante il contesto difficile.

Logo magazynu Innovation Post

"Il nuovo ecosistema per le applicazioni industriali di Bosch Rexroth in mostra a SPS Italia"

La piattaforma di automazione aperta ctrlX Automation, sarà al centro dello spazio espositivo di Bosch Rexroth a SPS Italia.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"2021 positivo per Bosch Rexroth: vendite a 6,2 miliardi di euro (+20%)"

Nonostante il contesto difficile l'acquisizione degli ordini è aumentata del 44% raggiungendo il valore record di 7,5 miliardi di euro.

Logo magazynu InMotion

"Il contesto difficile non arresta la crescita"

Bosch Rexroth continua a crescere: concluso con successo l’esercizio 2021 nonostante il contesto difficile.

Logo magazynu automation plus

"Come ottimizzare i processi produttivi con Bosch Rexroth"

Investire nelle tecnologie digitali e nell’automazione non è soltanto vantaggioso, ma è soprattutto necessario.

Logo magazynu icp

"Soluzioni ‘a prova di futuro’ per ottimizzare la produzione"

Investire nelle tecnologie digitali e nell’automazione non è soltanto vantaggioso, ma è soprattutto necessario.

Logo magazynu CONTROL

"15 new controllers that add digital bells and whistles"

PLCs, PACs and PCs rope in communications, IIoT, IEC 61131, safety ratings, I/O and function modules

Logo magazynu 01factroy

"Industria 4.0: come il 5G abilita la fabbrica del futuro"

In occasione del Mobile World Congress (Mwc) 2022 di Barcellona, Qualcomm e Bosch Rexroth hanno annunciato l’evoluzione della loro collaborazione nella ricerca incentrata sulle applicazioni della tecnologia 5G per l’Industrial Internet of Things (IIoT).

Logo magazynu automation plus

"A&L e Bosch Rexroth insieme per la trasformazione digitale dell’automazione industriale"

La collaborazione con Bosch Rexroth: una nuova visione dell’automazione industriale grazie al ctrlX Automation.

Logo magazynu Innovation Post

"A&L Automation and Logistic e Bosch Rexroth insieme per la trasformazione digitale dell’automazione industriale"

A&L Automation and Logistic, software house e system integrator specializzato in soluzioni di automazione, collabora dal 2017 con Bosch Rexroth per offrire ai clienti progetti innovativi di digitalizzazione e automazione e anticipare i bisogni dei clienti.

Logo magazynu CONTROL ENGINEERING

"Key capabilities for today’s open automation controller"

There are five key traits to consider when assessing controller platforms, according to a company with a Control Engineering Engineers’ Choice Award product.

Logo magazynu PACKAGING WORLD

"PACK EXPO Innovations Report: Controls and Automation"

PMMI Media Group editors fanned out across the many booths at PACK EXPO Las Vegas to bring you this Innovations Report.

Logo magazynu meccanica plus

"Sampierana e Bosch Rexroth insieme nell’industria delle macchine operatrici"

Sampierana e Bosch Rexroth insieme per realizzare macchine operatrici versatili, agili e confortevoli.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Quando automazione fa rima con… servizi! Con ctrlX Automation di Bosch Rexroth"

La soluzione connette i flussi informativi generati nello shop-floor: così Oem e utenti finali creano funzionalità aggiuntive per monitorare macchine o impianti in logica preventiva e predittiva supportata da digital twin.

Logo magazynu mesures

"Bosch Rexroth complète les fonctions de sa plate-forme de guidage linéaire"

Après le kit Pressing, la fonction Handling est désormais disponible sur le système Smart MechatroniX, pour simplifier les tâches de manipulation de pièces.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth Challenges Automation Programmers to Develop ctrlX CORE Apps in New Contest"

Bosch Rexroth has launched the ctrlX developR Challenge contest to invite the creation of innovative new applications and programs that take advantage of the advanced capabilities of the company’s ctrlX CORE automation control system.

Logo magazynu AUTOMATION.COM

"Bosch Rexroth to Present Industry 4.0 Automation, Linear Motion and Transport Technology at SEMICON West 2021"

Bosch Rexroth will showcase the company’s latest high-precision automation technology, engineered to satisfy the extremely demanding requirements for semiconductor fabrication systems at SEMICON West 2021, Dec. 7-9, in San Francisco, California.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"ctrlX AUTOMATION (Bosch Rexroth) rilancia su automotive, packaging, food e pharma"

Con la piattaforma è possibile completare il "fine tuning" delle apparecchiature senza ricorrere ad attività di programmazione.

Logo magazynu control design

"Bosch Rexroth challenges automation programmers to develop ctrlX CORE apps"

Bosch Rexroth launched the ctrlX developR Challenge contest to invite the creation of innovative new applications and programs that take advantage of the advanced capabilities of the company’s ctrlX CORE automation control system.

Logo magazynu Fluid Scandinavia

"Bosch Rexroth har sikte på nytänkande utvecklare"

Bosch Rexroth satsar stort i jakten på nya, innovativa automationslösningar – för användare av användare.

Logo magazynu Automation World

"ctrlX AUTOMATION Store"

The ctrlX Store is an online application marketplace for Bosch Rexroth’s ctrlX CORE automation control platform.

Logo magazynu Innovation Post

"ctrlX developR Challenge, la competizione di Bosch Rexroth dedicata ai software developer"

Bosch Rexroth chiama a raccolta gli sviluppatori di software in una competizione internazionale, ctrlX developR Challenge, volta a premiare le migliori applicazioni che rispondono, concretamente, alle esigenze dei software developer.

Logo magazynu CONTROL ENGINEERING

"App-based control system targets usability: Expert interview series, Dave Cameron, Bosch Rexroth"

Looking for a new approach for the next automation platform? Just download the applications you need from an app store, says Dave Cameron, Bosch Rexroth sales director for automation and electrification.

Logo magazynu automation plus

"La piattaforma ctrlX CORE di Bosch Rexroth al Forum Meccatronica 2021"

In qualità di uno dei più importanti fornitori di soluzioni meccatroniche operanti sul mercato, Bosch Rexroth ha condiviso la propria visione per supportare il rilancio del sistema economico-produttivo, puntando su modelli sicuri di produzione flessibili, sulla digitalizzazione e sulla sostenibilità ambientale.

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"ctrlX Core, la soluzione di Bosch Rexroth per la fabbrica del futuro"

È una piattaforma di comando continua, flessibile e aperta, dotata di un’architettura di comando uniforme e indipendente dall’hardware

Logo magazynu Automation World

"Bosch Rexroth Highlights Machine System at PACK EXPO"

At PACK EXPO Las Vegas, Bosch Rexroth showcased how products from its various business units work together to provide fully integrated machine systems.

Logo magazynu ENGINEERINGNET

"Bosch Rexroth wint Duitse Innovatieprijs 2021"

ctrlX AUTOMATION van Bosch Rexroth heeft de Duitse Innovatieprijs 2021 gewonnen in de categorie "Grote ondernemingen".

Logo magazynu INDUSTRIA ITALIANA

"Secondo Michele Repaci di Bosch Rexroth nel settore del packaging la sostenibilità è un effetto diretto della flessibilità"

In occasione dell’evento digitale “Le tecnologie abilitanti al servizio dell’automazione delle macchine per il packaging” organizzato da SPS Italia, Michele Repaci, segment manager packaging di Bosch Rexrothha espresso la sua visione sulla sostenibilità nel settore del packaging, sottolineando il legame con la flessibilità.

Logo magazynu TECHNOLOGIE & industrie

"DE DUITSE INNOVATIEPRIJS 2021 GAAT NAAR BOSCH REXROTH: CTRLX AUTOMATION ALS HET BREIN VAN DE MODERNE FABRIEK"

Een innovatie die een hele markt verandert: ctrlX AUTOMATION van Bosch Rexroth geeft een compleet nieuwe definitie aan automatisering in de industrie.

Logo magazynu ENERJI EKONOMISI

"Bosch Rexroth - Geleceğin fabrikası'nın önemli yapı taşı…"

Bosch Rexroth, tüm pazarı değiştiren ve sektörde otomasyonu yeniden tanımlayan ctrlX AUTOMATION platformu ile Alman İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Logo magazynu ALANYA HABER

"Bosch Rexroth, modern fabrikanın beyni olan ctrlX AUTOMATION ile Alman İnovasyon Ödülünü kazandı"

Bosch Rexroth, tüm pazarı değiştiren ve sektörde otomasyonu yeniden tanımlayan ctrlX AUTOMATION platformu ile Alman İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Logo magazynu IEN italia

"PIATTAFORMA DI AUTOMAZIONE"

Fornisce gli elementi necessari per soluzioni di automazioni complete e consente di risparmiare il 50% dello spazio di installazione e del numero di componenti singoli.

Logo magazynu Makine haber.com

"Bosch Rexroth, ctrlX AUTOMATION ile Alman İnovasyon Ödülü’nü kazandı"

Bosch Rexroth, ctrlX AUTOMATION platformu ile Alman İnovasyon Ödülü’nü almaya hak kazandı. 2010 yılında WirtschaftsWoche, Accenture ve EnBW tarafından kurulan girişim, ‘Büyük Şirketler’ kategorisinde Bosch Rexroth’u ödüle lâyık gördü.

"Bosch Rexroth introduces ctrlX AUTOMATION control platform"

Configuration and commissioning of automation components is completely web-based, eliminating the need to install software.

"Bosch Rexroth now sells new products in new ctrlX AUTOMATION platform"

ctrlX AUTOMATION offers design engineers a choice: They decide whether to program in IEC 61131, PLCopen or G-Code, or in other conventional high-level or Internet languages.

"There´s an app for that"

ctrlX AUTOMATION allows for the flexibility to create centralized and decentralized automation topologies with customized and customizable third-party apps available.

"Firma Bosch Rexroth przedstawia platformę sterowania ctrlX AUTOMATION"

Konfiguracja i rozruch komponentów automatyzacji są całkowicie oparte na rozwiązaniach sieciowych, co eliminuje potrzebę instalacji oprogramowania.

"Firma Bosch Rexroth uruchomiła już sprzedaż nowych produktów z platformy ctrlX AUTOMATION"

ctrlX AUTOMATION daje elastyczność w tworzenia scentralizowanych i zdecentralizowanych topologii automatyzacji z personalizowanymi aplikacjami stron trzecich.

"Mamy aplikację, która to umożliwia! Firma Bosch Rexroth prezentuje nową platformę automatyzacji opartą na Internecie"

ctrlX AUTOMATION daje elastyczność w tworzenia scentralizowanych i zdecentralizowanych topologii automatyzacji z personalizowanymi aplikacjami stron trzecich.