• Home
  • News & Stories
News & Stories

Znacznik

Format

czy

-

Germany Monachium

Zbliżające się targi

automatica

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

ctrlX CORE steruje wydłużonym ramieniem dla maszyn do magazynowania i pobierania oraz technologii przenośników

Intralogistyka się zmienia. Firma DAMBACH Lagersysteme wprowadza korzyści z automatyzacji do magazynu paletowego. DAMBACH COMPACT SHUTTLE umożliwia jeszcze bardziej efektywne składowanie i pobieranie palet w magazynach wysokiego składowania. Jest sterowany przez oszczędzający miejsce, wydajny system ctrlX CORE, dzięki czemu może idealnie wykorzystać swoje atuty.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer André Stury

Artykuł

Uczenie maszynowe: nauka na podstawie doświadczeń

Rozwój uczenia maszynowego jako podobszaru sztucznej inteligencji przebiega błyskawicznie. Jeszcze niedawno aplikacje tego typu były w powijakach. Obecnie pozwalają one systemom na autonomiczne działanie i podejmowanie decyzji. Usługi i aplikacje oparte na danych to nasza przyszłość. Obejmują one w szczególności aplikacje, które udostępniają informacje na temat stanu komponentów lub w ramach konserwacji predykcyjnej umożliwiają wczesne wykrywanie ryzyka wystąpienia awarii. Platforma ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth przyczynia się do szybszego rozwoju tych rozwiązań. To proces uczenia się w wielu aspektach.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Artykuł

Cyberbezpieczeństwo – już nie opcja, lecz konieczność

Jednym z elementów fabryki przyszłości jest sieć, która coraz ściślej łączy ze sobą technikę sterowania, technologie informatyczne i Internet rzeczy (IoT). Te odrębne systemy muszą być ze sobą sprawnie połączone, aby móc obsługiwać w pełni cyfrowe procesy. Jednocześnie wzrasta jednak ryzyko cyberataków, ponieważ przestępcy uzyskują więcej punktów, przez które mogą przedostać się do środowiska. W świecie komunikujących się systemów ataki mogą wyrządzić więcej szkód niż kiedykolwiek dotąd. Niezbędne jest więc konsekwentne wdrażanie zabezpieczeń na wszystkich poziomach.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacjaSecurity

Aktualności

ctrlX OS Produktem Roku 2023 w plebiscycie „Computer & Automation”

Magazyn branżowy „Computer & Automation” co roku zachęca czytelników do głosowania na „Produkty Roku”. W tym plebiscycie oparty na systemie Linux system operacyjny ctrlX OS zdobył pierwsze miejsce w kategorii Software & IT.

Serwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacjaSoftware Services & Consulting

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Gdzie hydraulika spotyka się z automatyką: nowe aplikacje Bosch Rexroth do zastosowań w inżynierii mechanicznej opartej na oprogramowaniu

Bosch Rexroth otwiera nowy wymiar swobody w hydraulice przemysłowej – dzięki platformie oprogramowania H4U (Hydraulics for You – Hydraulika dla Ciebie) i zestawowi narzędzi do automatyzacji, jakim jest ctrlX AUTOMATION. Know-how z zakresu hydraulicznej techniki regulacji, który dotychczas w istotnym stopniu związany był ze sprzętem, obecnie dostępny jest w ramach aplikacji. Dzięki platformie H4U funkcje hydrauliczne można wdrażać od razu i w bardzo łatwy sposób – całkowicie niezależnie od sprzętu. Tym samym system ctrlX AUTOMATION został wzbogacony o aplikacje dla hydrauliki. Efekty tych funkcji to m.in. wyższa wydajność energetyczna.

Widok portretowy Jochen Scheib, ctrlX AUTOMATION Software Architect Jochen Scheib

Wywiad

Jochen Scheib, ctrlX developR: „ctrlX OS to kolejny logiczny krok”.

Dzięki technologii ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth wprowadziła otwarte standardy do świata automatyki. Kilka miesięcy temu nadszedł czas na kolejny krok w tej ewolucji – ctrlX OS. Ten oparty na Linuksie system operacyjny dla przemysłu, wcześniej zarezerwowany wyłącznie dla sterownika ctrlX CORE, został teraz udostępniony dostawcom zewnętrznym. Jochen Scheib, nasz programista z zespołu ctrlX developR i architekt oprogramowania, był bardzo zaangażowany w rozwój tego wyjątkowego na rynku systemu. Jest przekonany o jego innowacyjności i potencjale.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Współpraca na rzecz otwartości w automatyce: WAGO – pierwszy partner w zakresie systemów i technologii korzystający z systemu operacyjnego ctrlX OS

Oferując otwarty system operacyjny ctrlX OS, firma Bosch Rexroth wywołała sensację na rynku: jako producent wyspecjalizowany w automatyce, oddzieliła oprogramowanie od swoich urządzeń sterujących i udostępniła je dla świata przemysłu. W rezultacie nawet konkurenci mogą używać tego opartego na Linuksie systemu operacyjnego do własnych celów oraz stać się partnerami w zakresie systemów i technologii. Firma WAGO zdecydowała się podążać tą drogą. Dziś pomaga w promowaniu otwartości w automatyce jako pierwszy tego rodzaju partner firmy Bosch Rexroth.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Artykuł

ctrlX OS: po prostu otwarty na wszystko

Automatyka przyszłości nie będzie już zamkniętym obszarem. Normą stanie się ciągłe przekraczanie granic. Dowodem na to jest również ctrlX OS. Ten oparty na Linuksie system operacyjny dla przemysłu stanowi kolejny kamień milowy w świecie technologii ctrlX AUTOMATION, wyznaczający nowe standardy otwartości i swobody. Dotychczas ctrlX OS był używany wyłącznie w uniwersalnym i otwartym systemie sterowania ctrlX CORE. Teraz firma Bosch Rexroth otworzyła swój system operacyjny dla dostawców zewnętrznych i udostępnia go jako odrębne rozwiązanie, które można stosować w czasie rzeczywistym w środowisku przemysłowym. To jedyne takie rozwiązanie na rynku. Pierwsi partnerzy technologiczni czekają już w kolejce, a programiści z zespołu ctrlX developR realizują kolejne pomysły.

Widok portretowy Maurus Bien, ctrlX AUTOMATION Application Expert Maurus Bien

Wywiad

Maurus Bien, ctrlX developR: „Od firmy wyspecjalizowanej w napędach do przedsiębiorstwa będącego dużym graczem”

Nawet najlepsza innowacja nie przyniesie pożytku, jeśli nie trafi do grup odbiorców, dla których jest przeznaczona lub nie będzie w pełni wykorzystywana. Maurus Bien, programista z naszego zespołu ctrlX developR, też o tym wie. Jest inżynierem ds. aplikacji specjalizującym się w interfejsach programowania oraz łącznikiem między działem sprzedaży a klientami. W tym wywiadzie wyjaśnia, dlaczego firma Bosch Rexroth, oferująca praktycznie nieograniczone możliwości wykorzystania platformy ctrlX AUTOMATION, odgrywa obecnie wiodącą rolę również w obszarach, w których wcześniej była mało aktywna.

Obraz podzielony na trzy części, po lewej mewa nad morzem, w środku kula ziemska wsparta na liściach, po prawej obiekt przemysłowy z symbolizowaną siecią. Z napisem

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Trendy w automatyzacji na rok 2023: otwartość staje się coraz powszechniejsza

W automatyzacji w przemyśle nieprzerwanie wzrasta zainteresowanie otwartością – zarówno w ujęciu technologicznym, jak i we współpracy między różnymi zaangażowanymi jednostkami. Firma Bosch Rexroth pokazuje, jak to wygląda w praktyce i dlaczego stopień automatyzacji wciąż rośnie. Zwraca też uwagę na to, że odporność łańcuchów dostaw, zrównoważony rozwój i efektywność energetyczna będą w 2023 r. kluczowe dla branży.

Image of a passenger boat being charged with the rapid charging system from Stäubli and Bosch Rexroth. Wyświetlane jest logo Stäubli.

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Odniesienia

Pełna moc dla pojazdów AGV

Przyszłość należy do pojazdów elektrycznych – dotyczy to również przemysłu. Pojazdy autonomiczne, czyli AGV (Automated Guided Vehicle) stają się coraz bardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem w przedsiębiorstwach, które chcą przyspieszyć wewnętrzny przepływ materiałów. Takie urządzenia muszą być jednak zasilane, a proces dostarczania energii powinien charakteryzować się maksymalną efektywnością. Automatyczna ładowarka umożliwia pełne wykorzystanie potencjału przemysłowych systemów elektromobilnych. Dzięki rozwiązaniu Quick Charging Connector (QCC) firmy Stäubli Electrical Connectors pojazdy, które wymagają dużej mocy, mogą być ładowane w bardzo krótkim czasie bez udziału człowieka. Połączenie z platformą ctrlX AUTOMATION i ultrakompaktowym, wydajnym układem sterowania ctrlX CORE pozwala zoptymalizować ładowanie i uzyskać dużą sprawność przesyłu energii w bardzo krótkim czasie.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy André Stury, ctrlX AUTOMATION Software Engineer André Stury

Wywiad

André Stury, ctrlX developR: "Rozwiązania AIoT kształtują naszą przyszłość."

Uczymy się na podstawie doświadczeń. Ta zasada, do niedawna opisująca wyłącznie działania ludzi, rewolucjonizuje już wiele obszarów codziennego życia i pracy, w których stosowana jest sztuczna inteligencja. Również w przemyśle istnieje ogromny potencjał do rozwoju tego typu rozwiązań. Dzięki internetowi rzeczy (Internet of Things, IoT) przedmioty komunikują się w sieci, a dzięki technologii AI (Artificial Intelligence, AI) stają się inteligentne. Konwergencja obu obszarów, czyli AIoT, niesie ze sobą niezwykłe możliwości — tego zdania jest jeden z naszych ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego, ctrlX developR André Stury.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Wywiad

Michael Langfinger, ctrlX developR: "Otwartość i bezpieczeństwo wzajemnie się uzupełniają."

Rozbudowa sieci oraz łączenie technologii automatyzacji i technologii informatycznych sprawiają, że kwestie bezpieczeństwa cybernetycznego stają się szczególnie istotne. Odporne systemy zdolne przeciwstawić się atakom są nieodzownym elementem fabryki przyszłości. W wywiadzie Michael Langfinger, ctrlX developR, prezentuje przegląd aktualnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa i wyjaśnia, dlaczego platforma ctrlX AUTOMATION mimo wyjątkowej otwartości jest rozwiązaniem bardzo bezpiecznym na wielu poziomach.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Mauro Riboni, ctrlX AUTOMATION Application Engineer Mauro Riboni

Wywiad

Mauro Riboni, ctrlX developR: "Jedyne granice stawia nam wyobraźnia."

Internet rzeczy (IoT) jest uznawany za technologię przyszłości w przemyśle. Dzięki niemu następuje połączenie fizycznych środowisk produkcyjnych ze światem cyfrowym w ramach całego łańcucha wartości. Granice między tymi obszarami coraz bardziej się zacierają. Wpływa to również na zmiany w dziedzinie automatyzacji. W wywiadzie Mauro Riboni, ctrlX developR, opowiada o współdziałaniu technologii IT i OT oraz o możliwościach, jakie niesie ze sobą internet rzeczy.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Wywiad

ctrlX developR Johannes Albrecht: "Automatyzacja musi być łatwa."

Nie ślepe podążanie za trendami, a wytyczanie nowych dróg i niezależna praca nad „the next big thing” – oto, co motywuje ctrlX developR-ów. Jednym z nich jest Johannes Albrecht. Ten Product Owner w ctrlX AUTOMATION należy do zespołu od samego początku i napędza rozwój Software Development Kit (SDK), aplikacji oraz ctrlX OS. Jego cel: aby automatyzacja była jak najprostsza dla użytkowników. W poniższej rozmowie Johannes mówi o tym, co najważniejsze w automatyzacji przyszłości oraz o tym, co sprawia, że branża idzie naprzód.

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR: Innowacyjność potrzebuje bystrych umysłów

„Źródłem rozwiązań cyfrowych są koncepcje analogowe”: innowacje to owoc działania ludzi. Nie inaczej jest w przypadku ctrlX AUTOMATION. Duży zapał do prowadzenia badań, talent do inicjatyw rozwojowych i siła tkwiąca w innowacyjności sprawiają, że system automatyzacji Bosch Rexroth wyprzedza konkurencję „o dwa kroki”. Kim są osoby, które wkładają serce i duszę w rozwijanie ctrlX AUTOMATION w celu uzyskania szczytowej wydajności, i skąd czerpią motywację?

System sterowaniaInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Aktualności

Nowy poziom swobody w automatyce – przełomowe rozwiązania na targach SPS 2022

Od czasu pierwszej prezentacji na targach SPS 2019 wokół platformy ctrlX AUTOMATION udało się zbudować zupełnie nowy świat automatyzacji, w którym użytkownicy mają do dyspozycji wszechstronne, bezpieczne, inteligentne i przyszłościowe rozwiązania. Podczas targów SPS 2022 liderzy projektu z firmy Bosch Rexroth zaprezentowali przedstawicielom branży wszystkie nowości i najważniejsze funkcje pakietu narzędzi.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Aktualności

Wesołych Świąt życzy zespół ctrlX

Jak wyglądałby idealny rok automatyzacji dla Game Changera? Hasło „DWA KROKI DO PRZODU” (TWO STEPS AHEAD) oznacza, że z każdym rokiem stajemy się lepsi i nigdy nie stoimy w miejscu. Rok 2022 był ekscytującym rokiem, który mógł być tak udany tylko dzięki współpracy z naszymi klientami, partnerami i kolegami. Chcielibyśmy podziękować i wspólnie spojrzeć wstecz na ten rok pełen otwartości, inteligencji, bezpieczeństwa i nieustannie inspirujących, przełomowych momentów z ctrlX AUTOMATION.

Automatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR: kiedy serce oprogramowania przyspiesza

Czym jest automatyzacja bez utalentowanych umysłów, które ją rozwijają i nieustannie pchają do przodu? Innowacyjność, elastyczność i wydajność rozwiązań zależą od ludzi, którzy wkładają swoje serca w ich opracowanie. Deweloperzy z zespołu ctrlX AUTOMATION to game changerzy budujący.

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Monika Metz, Game Changer New Markets Monika Metz

Artykuł

Wszechstronne rozwiązanie w automatyce budynkowej

Maseczki ochronne, utrzymywanie bezpiecznego dystansu i ograniczona liczba osób w budynkach – pandemia przyzwyczaiła nas do przestrzegania tych zasad w codziennym życiu i w pracy. Ale kto właściwie liczy, ile osób wchodzi do budynku? ctrlX CORE nadaje się do tego idealnie, automatyzując pracochłonne czynności manualne.

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Targi

ctrlX AUTOMATION – na żywo na targach SPS 2022

Po dwuletniej przerwie targi SPS – Smart Production Solutions w Norymberdze ponownie otworzyły się dla zwiedzających 8 listopada 2022 roku. Na miejscu można było zobaczyć nowości z platformy ctrlX AUTOMATION w akcji.

Targi

ctrlX AUTOMATION na targach SPS 2022

Firma Bosch Rexroth od kilku lat całkowicie zmienia świat automatyki. Teraz idziemy o krok dalej, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości i otwartość systemów automatyzacji. Intensywnie pracowaliśmy nad nowymi produktami i rozwiązaniami. Z rezultatami tych prac można będzie się zapoznać na żywo podczas targów SPS w dniach 8–10 listopada na stoisku 450 w hali nr 7.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach SPS 2022: Wyższy poziom otwartości i swobody w automatyzacji

„Wyższy poziom otwartości i swobody w automatyzacji” – to hasło definiuje nowe rozwiązania w ekosystemie ctrlX AUTOMATION. Firma Bosch Rexroth będzie je prezentować w dniach 8–10 listopada podczas targów „SPS – Smart Production Solutions” w centrum wystawienniczym w Norymberdze (hala nr 7, stoisko 450).

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

ctrlX AUTOMATION – 4. konferencja dla prasy branżowej

21 września 2022 r., podczas konferencji prasowej w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji w Ulm, firma Bosch Rexroth przedstawiła dwa nowe produkty. Szczególnie interesujące były prezentacje na żywo, które pokazały, jak w praktyce sprawdza się nowy poziom swobody w automatyzacji.

Widok portretowy Rajvir Singh, Influencer ctrlX AUTOMATION Rajvir Singh

Wywiad

Wywiad – Rajvir Singh | Influencer ctrlX AUTOMATION

„ctrlX CORE naprawdę robi wrażenie! Działa zupełnie jak smartfon. Wystarczy zainstalować aplikację i masz do dyspozycji sterownik PLC, interfejs HMI, narzędzie do wizualizacji 3D i wiele więcej. W ciągu kilku minut mogę zmienić funkcję, przechodząc do innej aplikacji. Genialne!” – mówi Rajvir Singh, który jest inżynierem ds. rozwoju oprogramowania i specjalistą w dziedzinie automatyki. Jako influencer prowadzący własne kursy e-learningowe Rajvir inspiruje tysiące ludzi. W tej rozmowie opowiedział nam o swojej pracy i wyjaśnił, dlaczego ctrlX AUTOMATION robi na nim takie wrażenie.

Obrazek dekoracyjny przedstawia sterownik przemysłowy ctrlX CORE w połączeniu z symbolem przemysłowego, opartego na systemie Linux systemu operacyjnego ctrlX OS

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth prezentuje ctrlX OS: system operacyjny dostępny dla innych dostawców

Firma Bosch Rexroth zrobiła kolejny krok naprzód jeśli chodzi otwarte rozwiązania: W przeszłości system sterowania ctrlX CORE korzystał wyłącznie z systemu operacyjnego bazującego na systemie Linux, umożliwiającego przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym. Jednak teraz jest on dostępny jako odrębne rozwiązanie dla środowisk przemysłowych. System operacyjny ctrlX OS można wykorzystywać na wszystkich poziomach – od zakładu produkcyjnego po chmurę, oraz z różnym wyposażeniem.

Trzy nośniki detali w bezstykowym systemie planarnym ctrlX FLOW6D, który umożliwia ruchy w 6 stopniach swobody, takie jak jednoczesny obrót, przesuwanie i pochylanie.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth wprowadza przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

Systemy planarne oferują niespotykany potencjał, który może być wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek posiada sześć stopni swobody i porusza się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń.

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Salesforce oraz SICK dołączają do sieci ctrlX World firmy Bosch Rexroth

ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth to platforma automatyzacji, która pozwala firmom z różnych branż dzielić się specjalistyczną wiedzą, aby wspólnie tworzyć rozwiązania. Sieć partnerów zrzesza już ponad 60 dostawców – ostatnio dołączyły do niej firmy Salesforce oraz SICK.

Informacje prasowe

Nowy poziom swobody w automatyce

„Nasz pakiet narzędzi ctrlX AUTOMATION, stworzony na zasadzie smartfona automatyki przemysłowej, stanowił w 2020 roku przełomowy krok w kierunku otwartych systemów automatyki. Wprowadzenie ctrlX World w roku 2021 umożliwiło przejście od otwartej platformy do ekosystemu przemysłowego. Dalszy rozwój tych koncepcji zapewni jeszcze bardziej zwiększy swobodę i otwartość systemów automatyki przemysłowej”.

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

ctrlX CORE – rozwiązanie dla każdego sektora

Rozwiązanie ctrlX CORE jest dobrze znane w automatyce przemysłowej jako ultrakompaktowy system sterowania o dużej wydajności. Stanowi ono główny element platformy ctrlX AUTOMATION i może zostać wykorzystane praktycznie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest układ sterowania. Z czego wynika jego uniwersalność?

System sterowaniaAutomatyzacja

Wydarzenie

ctrlX AUTOMATION – konferencja dla prasy branżowej

Jeszcze większa wolność wyboru w dziedzinie automatyzacji! Podczas czwartej konferencji „ctrlX AUTOMATION” dla prasy branżowej, która odbędzie się 21 września 2022 r. w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji w Ulm, firma Bosch Rexroth przedstawi nowe rozwiązania reprezentujące wyższy poziom automatyzacji.

Widok portretowy Stefan Saul, Game Changer Service Stefan Saul

Artykuł

Zrównoważony rozwój to kwestia usług serwisowych

Nowe koncepcje zrównoważonego rozwoju należy rozwijać nie tylko w sektorze konsumenckim; nadszedł czas, aby również w sektorze B2B przełamać stare schematy. Oferta usług nastawionych na zrównoważony rozwój wspiera użytkowników m.in. w zakresie uruchomienia, eksploatacji i konserwacji zapobiegawczej. Dowiedz się więcej z naszej białej księgi.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR Challenge: Zwycięzcami są…

“The stage is yours” hieß es am 13. Juli beim Finale der ctrlX developR Challenge. Entwickelnde aus aller Welt hatten sich der Herausforderung gestellt, neue Ideen für zukunftsträchtige Automatisierungslösungen zu entwickeln. Fünf Finalisten überzeugten die Jury mit ihren Projekten.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

Konferencja XCON 2022: wiele pozytywnych emocji i 220 uczestników tworzących nową społeczność

13 lipca dwustu dwudziestu programistów i ekspertów branżowych przejęło we władanie park technologiczny TechPark w Centrum Obsługi Klienta i Innowacji firmy Bosch Rexroth w Ulm. Zjawili się tam, aby wziąć udział w konferencji zorganizowanej specjalnie dla programistów. Jedenastu mówców wystąpiło na głównej scenie, a trzynastu – podczas sesji tematycznych, wygłaszając prelekcje na takie tematy jak platformy i ekosystemy, pakiety SDK, zabezpieczenia cybernetyczne, Internet rzeczy, interfejsy API czy uczenie maszynowe.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

Wyzwanie zakończone!

Kształtujemy przyszłość! Opracowywanie nowych, przyszłościowych rozwiązań w oparciu o nowe pomysły — oto jeden z celów konkursu ctrlX developR Challenge zorganizowanego przez firmę Bosch Rexroth. Ten międzynarodowy konkurs zmotywował programistów z całego świata do dążenia do doskonałości i przerósł wszelkie oczekiwania. Ujawnił on nieoczekiwane możliwości biznesowe, jakie daje platforma ctrlX AUTOMATION, doprowadził do nawiązania nowych kontaktów i przede wszystkim zapewnił wszystkim zaangażowanym świetną zabawę!

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Bosch Rexroth i MathWorks: połączenie automatyki i symulacji

O weryfikacji rozwiązań cyfrowych na wczesnym etapie symulacji i wykorzystaniu możliwości generowania kodu do przenoszenia ich na platformę automatyzacji

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth na targach Automatica: aplikacje i inżynieria programowania niskopoziomowego na potrzeby automatyki i robotyki

Procesy lean, elastyczność i zwinność są dziś niezbędne do osiągnięcia wysokiej efektywności ekonomicznej. Platforma ctrlX AUTOMATION zapewnia je również w robotyce.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Wywiad

ctrlX developR Challenge:
dostrzeganie szerszej perspektywy

Christian Zentgraf wraz z mentorami wspiera uczestników w fazie tworzenia rozwiązań w ramach konkursu ctrlX developR Challenge. W tej rozmowie zdradza szczegóły dotyczące projektów uczestników oraz wyjaśnia, co tenis stołowy ma wspólnego z automatyką.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

ctrlX developR Conference 2022

Konferencja stworzona dla programistów! W dniach 13 i 14 lipca w naszym Centrum Innowacji w Ulm odbędzie się Konferencja ctrlX developR, w której wezmą udział programiści i eksperci branżowi. Punktem kulminacyjnym programu będzie ogłoszenie zwycięzców konkursu ctrlX developR Challenge.

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

ctrlX AUTOMATION: nominacja do nagrody Best of Content Marketing

Kampania marketingowa platformy ctrlX AUTOMATION znalazła się na krótkiej liście nominacji do nagrody „Best of Content Marketing 2022” w kategorii strategii opracowania treści.

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach HANNOVER MESSE: Nowe możliwości automatyzacji dzięki platformie ctrlX AUTOMATION

Przyszłością automatyzacji są środowiska przemysłowe. Firma Bosch Rexroth przybliży to dnienie na targach HANNOVER MESSE, prezentując platformę ctrlX AUTOMATION. Sieć partnerów stale się rozrasta, a rozwiązania z zakresu automatyki są rozbudowywane o nowy sprzęt. Zwiększa się również liczba aplikacji dostępnych w serwisie ctrlX Store.

Informacje prasowe

Bosch Rexroth na targach LogiMAT:
Usprawnione i skomunikowane procesy logistyki wewnątrzzakładowej

Wdrożenie koncepcji „lean manufacturing” to w przedsiębiorstwach produkcyjnych istotny element budowania przewagi nad konkurencją. Należy udoskonalić procesy w taki sposób, by firma mogła działać szybciej i z większą elastycznością, a tym samym zwiększyć swoją rentowność.

Odniesienia

Wydajna linia produkcji baterii

Korzystając z procesu projektowania współbieżnego, firmy DWFritz Automation i Bosch Rexroth w rekordowym czasie wspólnie zaprojektowały i zainstalowały w pełni zautomatyzowaną, wydajną linię przeznaczoną do produkcji baterii.System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Trendy w automatyce: wolność i otwarte standardy dla każdego

Automatyka przemysłowa przechodzi obecnie transformację, a w 2022 roku będzie nadal ewoluować. Steffen Winkler dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat trendów w tej dziedzinie.

InżynieryjneAutomatyzacja

Wywiad

Problematyka głębokiego uczenia w konkursie ctrlX developR Challenge

Andreas Schiffler i Cesare Bornaghi muszą zmierzyć się w konkursie ze szczególnym wyzwaniem – zagadnieniem, nad którym pracują, jest „głębokie uczenie”. W wywiadzie obaj uczestnicy opowiadają o tym, dlaczego ich projekty mają wyjątkowy charakter i czego udało się im dowiedzieć w trakcie prac.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Marc Bindel, Head of Product Area Automation & User Experience at Bosch Connected Industry Marc Bindel

Artykuł

Znaczne skrócenie czasu projektowania maszyn

Ze względu na dużą liczbę przemieszczeń w systemach montażu i manipulacji istotne jest monitorowanie długości cyklu pracy i czasu wykonywania poszczególnych operacji. Oferta rozwiązań Bosch Connected Industry z rodziny Nexeed obejmuje systemy wspomagania środowisk montażu i testów produkcyjnych. Te sprawdzone aplikacje są również dostępne na platformie ctrlX World.

IoTAutomatyzacja
Zdjęcie sterownika bezpieczeństwa ctrlX SAFETY w wersji SAFEX-C-15 do montażu w szafie sterowniczej. Do tego logo

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Aktualności

Nagroda Red Dot 2022 dla ctrlX SAFETY

W konkursie „Red Dot Award: Product Design” każdego roku nagradzane są najlepsze produkty, które niezależnie od swoich walorów estetycznych i funkcjonalnych, inteligentnego działania czy innowacyjności wyróżniają się znakomitą jakością wzornictwa.

System sterowaniaAutomatyzacja

Wywiad

Konkurs ctrlX developR Challenge łączy ludzi

Co motywuje programistów do udziału w międzynarodowym konkursie, w którym mogą realizować swoje pomysły i projekty dotyczące platformy ctrlX AUTOMATION? Trzech uczestników tego konkursu pomoże nam odpowiedzieć na to pytanie.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wywiad

ctrlX developR Challenge: Prawdziwa pasja uczestników

Wyzwanie ctrlX developR Challenge to coś więcej niż tylko zwykły konkurs. W wywiadzie z Jasmin Heim dowiesz się, w jaki sposób uczestnicy biorą udział w procesie rozwoju ctrlX AUTOMATION, jaki jest oddźwięk i jak będzie przebiegać dalsza część wyzwania.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Odniesienia

Od implantów dentystycznych do elementów nadwozia

Jak przekształcić szybkoobrotową frezarkę dentystyczną w wydajny, zautomatyzowany system obróbki skrawaniem dla przemysłu samochodowego? Przedsiębiorstwo AKCURATE & CIMT wyspecjalizowane w inżynierii mechanicznej z powodzeniem podjęło to wyzwanie, wykorzystując kompleksowy pakiet rozwiązań firmy Bosch Rexroth.

System sterowaniaIoTAutomatyzacja

Aktualności

Final Countdown!

Obecnie uczestnicy ctrlX developR Challenge pracują wraz z mentorami nad urzeczywistnieniem swoich pomysłów.
Bądźcie ciekawi, który projekt przekona do siebie jury podczas wielkiego Pitch Eventu 13 lipiec i wygra wyzwanie!

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacjaIoT

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

Na miejsca, gotowi, start! Rusza konkurs ctrlX developR Challenge

Ambitni programiści mogą wnieść swój wkład w rozwijanie platformy ctrlX AUTOMATION, biorąc udział w międzynarodowym konkursie ctrlX developR Challenge. Konkurs ten już trwa. Otrzymaliśmy wiele nowatorskich pomysłów i przeprowadziliśmy wstępną selekcję kandydatów. Teraz rozpoczyna się decydująca faza.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Dr. Andreas Angerer, Head of Research & Innovation w XITASO GmbH Andreas Angerer

Wywiad

Nowoczesna inżynieria oprogramowania i jej mocne strony – część II

Platforma ctrlX AUTOMATION jest rozwijana i udoskonalana z uwzględnieniem wymagań i doświadczeń użytkowników. Dlatego oferowany przez nią zestaw narzędzi do automatyzacji jest zawsze dostosowany do potrzeb nowoczesnej inżynierii oprogramowania.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Dr. Andreas Angerer, Head of Research & Innovation w XITASO GmbH Andreas Angerer

Wywiad

Nowoczesna inżynieria oprogramowania i jej mocne strony – część I

Jakie wymagania są stawiane nowoczesnej inżynierii oprogramowania i jaki ma ona potencjał? Dr Andreas Angerer, dyrektor ds. badań i innowacji w firmie XITASO GmbH, udzielił szczegółowej odpowiedzi na to pytanie na przykładzie platformy ctrlX AUTOMATION.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Aktualności

Wyróżnienie w konkursie Engineers’ Choice Awards

ctrlX CORE, nasz ultrakompaktowy układ sterowania przeznaczony do zastosowań związanych z automatyzacją, otrzymał wyróżnienie („Honorable Mention”) w kategorii „Układy sterowania: sterowniki programowalne PLC i PAC” w konkursie Engineers’ Choice Awards 2022.

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Monika Metz, Game Changer New Markets Monika Metz

Artykuł

Siła napędowa linii montażowych

Linie montażowe przyszłości są połączone z siecią, cyfrowe i odchudzone. Wyroby same znajdują swoją drogę w procesie produkcji, a autonomiczne mobilne roboty transportują materiał w odpowiednie miejsce we właściwym czasie.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Rob van Kempen, Software/Motion Engineer at VHE Rob van Kempen

Odniesienia

VHE uruchamia pierwszą maszynę wykorzystującą ctrlX CORE

Firma VHE Industrial Automation zaprojektowała niedawno pierwszą w Holandii maszynę, która łączy funkcję ctrlX MOTION z platformą sterowania ctrlX CORE.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Siegfried Kohlbacher, Managing Director of Kohlbacher GmbH Siegfried Kohlbacher

Odniesienia

Jak sztuczna inteligencja sprawia, że piły stają się jeszcze ostrzejsze

Kohlbacher wyposażyła w pełni automatyczne centrum prostowania ze sztuczną inteligencją (AI) na bazie ctrlX AUTOMATION.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: nieprzerwana praca

Rozwiązania do automatyzacji odznaczające się znakomitymi parametrami technicznymi opłacają się jedynie wówczas, gdy są niezawodne i efektywne. Dlatego niezwykle ważna jest ich właściwa konserwacja i pielęgnacja oraz odpowiednie zarządzanie. Aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wsparcie, firma Bosch Rexroth oferuje szeroki wybór łatwych w użyciu usług ctrlX SERVICES w ekosystemie ctrlX AUTOMATION.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja

Widok portretowy Bartosz Korajda, Game Changer Resitance Welding Bartosz Korajda

Wywiad

Jakość spawania w kilku słowach

For the past 60 years, Bosch Rexroth, an innovation driver in the global welding industry, has repeatedly faced the task of making technologies fit the requirements of the Factory of the Future. And once again, a milestone has been achieved in resistance spot welding – with the new welding control generation PRC7000.

NapędyAutomatyzacja
Zdjęcie w kolorze niebieskim przedstawiające scenę z krzesłami jury przed nią, w lewym górnym rogu można odczytać napis ctrlX devolopR Challenge

Widok portretowy Rolf Najork, Member of the Board of Management of Robert Bosch GmbH Rolf Najork

Wywiad

ctrlX developR Challenge to okazja dla wszystkich

Przekuwanie koncepcji w projekty – to główny cel ctrlX developR Challenge. Programiści mogą zgłaszać się do 31 grudnia. Międzynarodowy konkurs to okazja, aby urzeczywistnić wizje innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji przy pomocy platformy sterowania ctrlX CORE. Na co zwraca szczególną uwagę jury i dlaczego ten konkurs to coś więcej niż hackaton? Rolf Najork, juror i członek zarządu firmy Robert Bosch GmbH, odpowiada nie tylko na te pytania.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Peter Berens, Game Changer Manufacturing Peter Berens

Artykuł

Podwójna moc wycinania kształtowego

Rosnące wymagania dotyczące produktywności, krótkiego czasu konfiguracji i interpolacji CNC są stałym elementem branży zajmującej się wycinaniem kształtowym. Rozwiązanie MTX z grupy systemów CNC firmy Bosch Rexroth tworzy doskonałą podstawę dla producentów maszyn i użytkowników, która pozwoli im sprostać rosnącym wyzwaniom.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth oferuje elastyczną architekturę komunikacyjną dla Fabryki Przyszłości

Komunikacja – na przykład pomiędzy maszynami – to podstawa w Przemyśle 4.0. Firma Bosch Rexroth wraz z innymi dostawcami udostępnia rozwiązania do komunikacji na wszystkich poziomach w ctrlX World, sieci partnerów ctrlX AUTOMATION.

Targi

SPS 2021

Bardzo cieszyliśmy się, że w końcu będziemy mogli powitać Państwa ponownie osobiście na targach SPS w Norymberdze. W związku z coraz bardziej zaostrzającą się sytuacją pandemiczną w Niemczech, z ciężkim sercem podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszego udziału w targach w Norymberdze. Zdrowie wszystkich uczestników jest naszym najważniejszym priorytetem.

Informacje prasowe

Firmy Bosch Rexroth i Schubert rozszerzają 40-letnią współpracę w zakresie projektowania

Bosch Rexroth AG oraz firma Gerhard Schubert GmbH, specjalizująca się w produkcji zrobotyzowanych maszyn pakujących, określiły ramy dalszej współpracy. Dotychczasowa współpraca, rozpoczęta niemal 40 lat temu, została przedłużona na kolejne 4 lata.

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Artykuł

Możliwości połączonych rozwiązań

Co się stanie, gdy połączymy futurystyczne przemysłowe systemy sterowania z najbardziej kompaktowym systemem napędowym dostępnym na rynku oraz aplikacjami? Świat automatyki nieprzerwanie się rozwija. Dzięki temu producenci maszyn mogą znacznie skrócić czas potrzebny na ich tworzenie i bez trudu dodawać do nich przydatne funkcje.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacjaIoT

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: zawsze na bieżąco

Powstające obecnie innowacyjne rozwiązania są wynikiem wspólnej pracy wielu osób. Co więcej, nowa generacja użytkowników ceni produkty odznaczające się dużą efektywnością i elastycznością. Dlatego użytkownicy chcą przez cały czas mieć dostęp do bieżących informacji. Muszą również wiedzieć, w jaki sposób uzyskać natychmiastową pomoc, jeśli okaże się niezbędna.

Serwis cyfrowyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Aplikacje ctrlX AUTOMATION torują drogę Inżynierii 4.0

Firma Bosch Rexroth sukcesywnie rozszerza platformę ctrlX AUTOMATION i związany z nią ekosystem o aplikacje, które można wykorzystać w nowoczesnej inżynierii.

Niebieski obraz z ctrlX CORE, przemysłowym sprzętem sterującym dla aplikacji CNC, PLC i motion, napis ctrlX devolopR Challenge można odczytać w lewym górnym rogu

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

ctrlX developR Challenge: Kto napisze najlepszy kod?

Odliczanie trwa: 21 września zaczęła się faza rejestracji do ctrlX developR Challenge. Już teraz zapraszamy ambitnych programistów do dzielenia się kreatywnymi pomysłami na innowacyjne rozwiązania z zakresu automatyzacji.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Systemy automatyzacji jak smartfony: sklep ctrlX Store firmy Bosch Rexroth zaprasza klientów

Firma Bosch Rexroth zapewnia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do rozwiązań z zakresu automatyzacji, a ponadto umożliwia im samodzielne tworzenie aplikacji na platformie ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Ad Scheepers, Game Changer Semicon & Electronics Ad Scheepers

Artykuł

Zaawansowane badania jakości serca pojazdu elektrycznego

Rozwiązania IndraDrive ML oraz ctrlX DRIVE firmy Bosch Rexroth z możliwością indywidualnej konfiguracji mogą być wykorzystywane w wydajnej diagnostyce akumulatorów.

InżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Platforma ctrlX AUTOMATION pomaga wdrożyć sztuczną inteligencję w zautomatyzowanym systemie naprawczym firmy Kohlbacher

W pełni automatyczne stanowisko naprawcze HAMMERHEAD 3000 firmy Kohlbacher jest teraz wyposażone w rozwiązanie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth.

Targi

- Germany

Sick Solution World

Transformacja cyfrowa jest dziś rzeczywistością. SICK Solution World to konferencja online i targi organizowane w formie stacjonarnej, na których prezentowane są rozwiązania w zakresie transformacji cyfrowej. W wydarzeniu uczestniczą czołowi globalni partnerzy, a także studenci.

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Aktualności

Od otwartej platformy automatyzacji do ekosystemu przemysłowego

Już ponad 300 firm wprowadziło ctrlX AUTOMATION w swoich zastosowaniach. Wysoki poziom otwartości systemu jest jego najbardziej docenianą zaletą.

Wydarzenie

Trzecia konferencja dla prasy fachowej poświęcona platformie ctrlX AUTOMATION

Na tegorocznej wrześniowej konferencji dla prasy fachowej zaprezentowaliśmy nasze innowacje związane z platformą ctrlX AUTOMATION. W nowym Centrum Obsługi Klienta oraz Innowacji w niemieckim Ulm zrobiliśmy wrażenie na dziennikarzach, którym pokazaliśmy nowości na tej platformie automatyzacji.

Informacje prasowe

Otwarta platforma automatyzacji firmy Bosch Rexroth staje się przemysłowym ekosystemem

Podróż po świecie automatyki dzięki technologii aplikacji — tak wyglądała wizja firmy Bosch Rexroth, gdy przedsiębiorstwo w 2019 r. wprowadzało na rynek platformę ctrlX AUTOMATION. W 2021 r., wraz z udostępnieniem platformy ctrlX World, ctrlX AUTOMATION zmienia się z otwartej platformy w przemysłowy ekosystem.

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth inwestuje 25 mln EUR w automatyzację fabryki w Lohr

Bosch Rexroth zainwestuje ok. 25 mln EUR w segmenty produkcji urządzeń elektronicznych i logistyki w swoim dziale automatyki w Lohr-Wombach i wesprze za pomocą automatyki przemysłowej rozwój swojego zakładu.

Wydarzenie

Zaproszenie na trzecią konferencję dla prasy fachowej poświęconej platformie ctrlX AUTOMATION

Automatyzacja bez granic - Bosch Rexroth przedstawia trendy i innowacje branżowe na automatyzacji Ctrlx na tegorocznej konferencji prasowej.

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

Łatwe połączenie dwóch światów

Do niedawna obszary technologii informatycznych (IT) i operacyjnych (OT) traktowano jako osobne dziedziny. Nadeszły jednak nowe czasy.

System sterowaniaNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

CIMCORP optymalizuje roboty bramowe w logistyce wewnątrzzakładowej za pomocą platformy ctrlX AUTOMATION

Stopień automatyzacji procesów logistyki wewnątrzzakładowej rośnie, a coraz większą wagę przywiązuje się do kwestii bezpieczeństwa i szybkości działania. Dlatego też w logistyce i gospodarce magazynowej coraz częściej używane są systemy automatyki oraz roboty.

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Lippert, Game Changer Warehouse & Intralogistics Michael Lippert

Odniesienia

Konstrukcja bezszafkowa, spełniająca potrzeby logistyki wewnątrzzakładowej

Mniej często znaczy więcej: Odchudzona produkcja jest ważnym czynnikiem konkurencyjnym wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Koncepcja ta polega na usprawnianiu procesów, aby pracować szybciej i bardziej elastycznie, a zarazem bardziej ekonomicznie.

System sterowaniaNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Łatwe łączenie technologii

W nowoczesnej automatyzacji obszary sterowania maszyną, informatyki i Internetu rzeczy płynnie łączą się ze sobą. Firma Bosch Rexroth łączy te technologie dzięki platformie ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Thomas Maag, Game Changer ctrlX AUTOMATION Thomas Maag

Artykuł

Łączenie aplikacji IoT dzięki Node-RED

Proste uruchamianie aplikacji IoT z zachowaniem zasady modułowości – to właśnie umożliwia Node-RED, graficzne narzędzie do programowania stworzone przez IBM. Użytkownicy ctrlX AUTOMATION mogą korzystać z oprogramowania open source.

System sterowaniaIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Haun, Game Changer Assembly Lines Michael Haun

Artykuł

Wykrawanie bez ostrych krawędzi z zastosowaniem napędu firmy Bosch Rexroth

Młoda firma z Berlina pracuje nad trwałymi, dowolnie łączonymi maszynami wykorzystywanymi w innowacyjnym procesie wykrawania w tworzywach sztucznych. Najważniejszym elementem tych maszyn jest wysoce dynamiczny serwonapęd firmy Bosch Rexroth. Spełnia on najwyższe wymagania w zakresie funkcjonalności i zadziwia swoją wydajnością.

NapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: Łatwe projektowanie

Producenci oraz użytkownicy maszyn podchodzą z entuzjazmem do zwiększania wydajności poprzez automatyzację. Trend wskazuje na upraszczanie procesów w coraz większym zakresie.

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja

Informacje prasowe

Nagroda „Deutsche Innovationspreis“ dla firmy Bosch Rexroth: ctrlX AUTOMATION jako mózg nowoczesnej fabryki

Innowacja, która zmienia cały rynek: ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth definiuje na nowo automatyzację w przemyśle. Siłę tej innowacji potwierdza teraz ważna nagroda: „Deutsche Innovationspreis 2021“.

Widok portretowy Karsten Kreusch, Game Changer ctrlX WORKS Karsten Kreusch

Artykuł

Dlaczego w automatyzacji potrzebne są modele cyfrowe?

Niezależnie od tego, czy chodzi o komponenty, maszyny, czy kompletne procesy produkcji, obecnie modele cyfrowe odgrywają ważną rolę w eksploatacji produktów. Jako cyfrowe repliki produktów i procesów odzwierciedlają one ich właściwości, stan i zachowanie, łącząc świat rzeczywisty ze światem cyfrowym.

Read more

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Haun, Game Changer Assembly Lines Michael Haun

Artykuł

Najmniejszy napęd w połączeniu z ultrakompaktowym systemem sterowania

Ten postęp jest widoczny również w przypadku ctrlX DRIVE – najmniejszego systemu napędowego na świecie, obsługującego różne serwomotory, który współpracuje z łatwym w integracji, ultrakompaktowym systemem sterowania ctrlX CORE. Razem systemy te nie mają sobie równych jeśli chodzi o kompaktowość, bezpieczeństwo i skalowalność.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Informacje prasowe

Wykorzystanie systemów wizyjnych w automatyzacji

Widzenie maszynowe jest nierozerwalnym elementem automatyzacji, umożliwiającym zautomatyzowaną kontrolę procesów za pomocą przemysłowych systemów kamer. HD Vision Systems ułatwia automatyzację dzięki wykorzystaniu funkcji kierowanej wizyjnie lokalizacji, śledzenia i wykrywania obiektów oraz skanowania kodów QR.

Dowiedz się więcej

Aktualności

Zdobywca nagrody "Plant Engineering Product of the Year"

Zarówno nasza platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION, jak i nasz system napędowy ctrlX DRIVE otrzymały nagrodę "Plant Engineering Product of the Year".

Dowiedz się więcej

Gospodarz Christian Zentraf stoi przy stole konferencyjnym i pokazuje na żywo jak rozwiązanie automatyzacji ctrlX AUTOMATION kontroluje i napędza aplikację pick-and-place

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #6 Zastosowania w obszarze przenoszenia Pick & Place

Czas mija tak szybko! W ostatnim odcinku drugiego sezonu ctrlX developR Christian prezentuje prawdziwą aplikację „pick-and-place”.

Obejrzyj odcinek 6

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Thomas Fey stoją przy stołach konferencyjnych i rozmawiają o internetowych aplikacjach HMI do obsługi i wizualizacji, o rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #5 TWORZENIE APLIKACJI HMI OPARTEJ NA PLATFORMIE WEBOWEJ

W tym odcinku tworzona jest sieciowa aplikacja HMI do wizualizacji i obsługi ctrlX CORE za pomocą panelu internetowego.

Obejrzyj odcinek 5

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Whitepaper

Tworzenie wartości i nowe modele biznesowe w dziedzinie automatyzacji

Rosnąca cyfryzacja i łączność dają dostęp do nowych technologii i procesów oraz oferują duży potencjał do automatyzacji i optymalizacji.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Christoph Büttner stoją przy stołach i rozmawiają o ctrlX SAFETY, mini sterowniku bezpieczeństwa rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #4 WDRAŻANIE FUNKCJI BEZPIECZEŃSTWA MASZYN

Odcinek 4 sezonu 2 dotyczy bezpieczeństwa maszyn: kompaktowa konstrukcja, skalowanie, wydajne projektowanie i wiele więcej.

Obejrzyj odcinek 4

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

Automatyzacja to (nie) kwestia branży

Choć branże takie jak inżynieria mechaniczna stosują automatyzację od wielu lat, elektryczne rozwiązania automatyzacji stosowane są też w nowych branżach.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Michael Schäfer stoją przy stołach i rozmawiają o programowaniu skryptów Pythona bezpośrednio na ctrlX CORE, sprzęcie sterującym rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #3 Programowanie graficzne w obszarze Pick & Place

W tym odcinku Michael pokazuje, jak programować skrypty Python bezpośrednio w ctrlX CORE bez instalowania zewnętrznych narzędzi na komputerze programisty.

Obejrzyj odcinek 3

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Peter Berens, Game Changer Manufacturing Peter Berens

Artykuł

Nowe napędy do wytwarzania addytywnego

Wytwarzanie przyrostowe (AM – additive manufacturing) znajduje się obecnie na progu masowej produkcji. Innowacyjne rozwiązania automatyzacji są potrzebne do wykonania tego skoku.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Ówoczesna automatyzacja to kompleksowe rozwiązania oferowane przez partnerów

Obecnie nowoczesny system automatyzacji nie obejmuje wiedzy tylko jednego dostawcy, ale wykorzystuje specjalistyczną wiedzę i rozwiązania różnych partnerów.

Dowiedz się więcej

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Kai Müller stoją przy stołach konferencyjnych i opowiadają o konfiguracji aplikacji przeładunkowej za pomocą ctrlX CORE, sprzętu sterującego rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Kai Müller, Game Changer Applications Kai Müller

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #2 KONFIGURACJA ctrlX CORE I PROGRAMOWANIE PLC

W 2 odcinku nasi eksperci wyjaśniają jak łatwo można skonfigurować ctrlX CORE do obsługi aplikacji.

Obejrzyj odcinek 2

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Benedikt Rüb stoją przy stołach i rozmawiają o ctrlX Configurator, narzędziu konfiguracyjnym rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR (SEZON 2) #1 KONFIGURACJA KOMPONENTÓW

ctrX developR wraca z drugim sezonem! Pierwszy sezon prezentował, jak można intuicyjnie, łatwo i bezproblemowo konfigurować przy użyciu Konfiguratora ctrlX.

obejrzyj Odcinek 1

System sterowaniaSerwis cyfrowyNapędyAutomatyzacja

Widok portretowy Michael Langfinger, ctrlX AUTOMATION Area Product Owner IT Security Michael Langfinger

Artykuł

Bezpieczna łączność – na wszystkich poziomach

Przemysł 4.0 oznacza połączenia – celami są zwiększona wydajność i wykorzystanie nowego potencjału tworzenia wartości.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjne

Informacje prasowe

Firma WITTENSTEIN oferuje aplikacje dla inteligentnych przekładni na platformie ctrlX World

ctrlX AUTOMATION wspiera otwartość inteligentnej przekładni cynapse i umożliwia łatwą integrację powiązanych aplikacji.

Dowiedz się więcej

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

Idealne rozwiązanie dla przemysłu poligraficznego

Dzisiejsze maszyny drukarskie muszą być wszechstronne – zwiększanie indywidualności wymaga szybkich zmian.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

ctrlX SERVICES: Stwórz własne urządzenie

Rozwiązanie automatyzacji nie dyktuje już procesów użytkownikowi – teraz sytuacja jest odwrotna. Cyfrowe narzędzia z serii USŁUG ctrlX zapewniają potrzebne wsparcie.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjne

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Otwartość dla wszystkich generacji

Rozwiązania dopasowane do potrzeb? Dzięki otwartości ctrlX AUTOMATION elementy istniejących i nowych linii produktów mogą zostać połączone.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Rhebo integruje aplikacje cyberbezpieczeństwa i stabilności jako dodatki

Rhebo polega na ctrlX AUTOMATION jako platformie do integracji i dodatkowym rynku dla swoich przemysłowych systemów monitorowania.

Więcej informacji

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Artykuł

Tworzenie aplikacji jest całkiem proste

Dzięki SDK rozwijanie i wdrażanie aplikacji staje się dużo prostsze. Własne oprogramowanie i doświadczenie może zostać włączone w ekosystem.

Dowiedz się więcej

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Klienci poszukują rozwiązań, a nie produktów

Rosnącym wyzwaniom w automatyzacji mogą sprostać jedynie kompletne rozwiązania.

Więcej informacji

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

Trendy na rynku automatyki w roku 2021

Nacisk na automatyzację: Wymóg otwartych, łatwych w użyciu i elastycznych rozwiązań automatyzacji rośnie z każdym dniem.

Więcej informacji

System sterowaniaSerwis cyfrowyInżynieryjneNapędyIoTAutomatyzacja

Informacje prasowe

Firma Bosch Rexroth definiuje trendy w dziedzinie automatyzacji w roku 2021

Przedsiębiorstwa produkcyjne są zmuszone do dalszej cyfryzacji procesów w celu utrzymania wydajności procesów produkcyjnych i zagwarantowania zdolności dostaw.

Więcej informacji

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Informacje prasowe

Ekosystem partnerski ctrlX AUTOMATION rozszerza się

Rewolucyjna platforma automatyzacji Bosch Rexroth ctrlX AUTOMATION gwarantuje otwarty ekosystem.

Więcej informacji

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Informacje prasowe

NAGRODA: ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ „ROBERT BOSCH INNOVATION AWARD“

Nasze rozwiązanie automatyzacji ctrlX AUTOMATION zdobyło nagrodę "Robert Bosch Innovation Award" w kategorii "Core".

Więcej informacji

Widok portretowy Dr. Martin May, Director of the Technology Factory Dr. Martin May

Artykuł

SCHUNK wykorzystuje ctrlX AUTOMATION do optymalizacji procesów chwytania i zaciskania

Systemy zaciskania i chwytania znacząco wpływają na elastyczność i precyzję automatycznych procesów produkcyjnych. Schunk optymalizuje procesy przy użyciu ctrlX AUTOMATION.

Dowiedź się więcej

System sterowaniaAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego goście Johannes Albrecht, Pedro Reboredo, Holger Schnabel i Kai Müller siedzą przy stole i rozmawiają o graficznym programowaniu za pomocą Blockly rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Christian Zentgraf, Game Changer Applications Christian Zentgraf

Film

ctrlX developR – ODCINEK #11 Programowanie graficzne

Programowanie jest łatwiejsze niż kiedykolwiek: umieściliśmy programowanie graficzne w oddzielnej aplikacji opartej na Google Blockly, która tworzy np. skrypty Python.

Obejrzyj odcinek 11

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o języku programowania Python w połączeniu z rozwiązaniem automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #10 Python

Nasi eksperci ds. rewolucyjnych rozwiązań pokazują, co można osiągnąć przy użyciu Python i ctrlX AUTOMATION, szczególnie w zakresie sztucznej inteligencji.

Obejrzyj odcinek 10

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Wydarzenie

Virtual

ctrlX AUTOMATION na konferencji Ubuntu Masters 2020

Nasi eksperci ds. rewolucyjnych rozwiązań ctrlX AUTOMATION, Benjamin Beisel i Hans Michael Krause, wystąpili podczas konferencji Canonical Ubuntu Masters Conference.

OBEJRZYJ TERAZ

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Pedro Reboredo siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX AUTOMATION Community, platformie wymiany dla deweloperów, rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Pedro Reboredo, Game Changer ctrlX AUTOMATION Pedro Reboredo

Film

ctrlX developR – ODCINEK #9 ctrlX AUTOMATION Community

Społeczność ctrlX AUTOMATION oferuje platformę dla programistów – wymiana wiedzy, przykłady aplikacji i wskazówki.

obejrzyj episode 9

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o standardowych interfejsach, takich jak interfejs REST, rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #8 Interfejs REST i automatyczna konfiguracja

Podstawowym wymogiem otwartej i gotowej na przyszłość platformy są ustandaryzowane interfejsy. Więcej informacji na temat interfejsu REST.

OBEJRZYJ ODCINEK 8

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Alexander Breitenbach siedzą przy jednym stole i rozmawiają o całościowej koncepcji bezpieczeństwa rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Alexander Breitenbach, Game Changer Security Alexander Breitenbach

Film

ctrlX developR – ODCINEK #7 Bezpieczeństwo

ctrlX AUTOMATION zapewnia całościowe podejście do bezpieczeństwa: W odcinku 7 wyjaśniamy dlaczego zdalna konserwacja, między innymi, zyskała na ważności w przypadku Przemysłu 4.0.

OBEJRZYJ ODCINEK 7

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Zdjęcie sterowania przemysłowego ctrlX CORE w wersji kompaktowej X2 lub X3 (COREX-C-Xc)

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Już dostępna: Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE

Dzięki kompaktowemu systemowi sterowania ctrlX CORE firma Bosch Rexroth zdefiniowała przyszłość przemysłowych systemów sterowania.

Więcej informacji

Gospodarz Christian Zentraf i jego goście Johannes Albrecht i Thomas Hepp (firma Mirasoft) siedzą przy stole i rozmawiają o rozwoju indywidualnych aplikacji partnerskich dla rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #6 ctrlX World - Partner Apps

Zostać partnerem i twórz własne aplikacje. Wraz z naszym partnerem, Mirasoft, pokazujemy jak łatwy jest to proces.

obejrzyj odcinek 6

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o Software Development Kit (SDK) do tworzenia aplikacji dla rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #5 SDK

Dzięki naszemu SDK pozwalamy programistom na tworzenie i integrowanie dokładnie tych aplikacji, których potrzebują do indywidualnych funkcji.

OBEJRZYJ ODCINEK 5

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Targi

- Virtual

Bosch Rexroth na targach SPS Connect

Podczas tegorocznych wirtualnych targów SPS Bosch Rexroth zaprezentuje wszystkie innowacje związane z platformą automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

więcej informacji

Targi

- Virtual

SPS Connect 2020

Podczas SPS Connect 2020 Bosch Rexroth cyfrowo zaprezentuje działanie platformy ctrlX AUTOMATION.

Więcej informacji

Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Julian Weinkoetz siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX Device Portal, centralnym menedżerze urządzeń w rozwiązaniu automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Film

ctrlX developR – ODCINEK #4 ctrlX Device Portal

Centralne zarządzanie urządzeniami zdecydowanie nie jest standardem w przypadku urządzeń przemysłowych, ale jest coraz bardziej potrzebne.

obejrzyj Odcinek 4

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Johannes Albrecht siedzą przy stole i rozmawiają o ctrlX Data Layer, centralnym systemie nev rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Widok portretowy Johannes Albrecht, Game Changer ctrlX developR Apps, ctrlX OS, SDK Johannes Albrecht

Film

ctrlX developR – ODCINEK #3 ctrlX Data Layer

Warstwa danych ctrlX – układ nerwowy naszej platformy do automatyzacji – łączy ze sobą poszczególne aplikacje.

Obejrzyj ODCINEK 3

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Gospodarz Christian Zentraf i jego gość Kai Müller siedzą przy stole i rozmawiają o uruchomieniu sterownika ctrlX CORE

Widok portretowy Kai Müller, Game Changer Applications Kai Müller

Film

ctrlX developR - ODCINEK #2: WPROWADZENIE

W odcinku 2 pokazujemy, jak łatwo jest wykonać początkową konfigurację ctrlX CORE.

Obejrzyj ODCINEK 2

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja
Obraz w kolorze niebieskim przedstawiający kilka komponentów ctrlX AUTOMATION. Między innymi sprzęt sterujący ctrlX CORE oraz komponenty I/O ctrlX I/O.

Widok portretowy Holger Schnabel, Game Changer ctrlX CORE Holger Schnabel

Film

ctrlX developR – ODCINEK #1 Przedstawiamy platformę ctrlX AUTOMATION

Pierwszy odcinek serii filmów ctrlX developR jest już dostępny. W nim zawarte są podstawowe informacje na temat ctrlX AUTOMATION.

Obejrzyj odcinek 1

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Thomas Höfling, Game Changer ctrlX I/O Thomas Höfling

Artykuł

Kolejny poziom: System wejścia/wyjścia dla ctrlX AUTOMATION

Platforma ctrlX AUTOMATION osiągnęła kolejny poziom: dzięki uruchomieniu ctrlX I/O opracowaliśmy nasz własny system I/O dla platformy.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Philipp Guth, Game Changer ctrlX AUTOMATION Philipp Guth

Informacje prasowe

W przyszłości twórcy oprogramowania staną się projektantami, nie tylko programistami

Bosch Rexroth chce zrewolucjonizować profesjonalną automatyzację i ułatwić życie cyfrowym profesjonalistom.

Więcej informacji

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Informacje prasowe

Automatyzacja oznacza projektowanie oprogramowania

Pod koniec 2019 roku firma Bosch Rexroth postawiła tezę "Projektowanie mechaniczne to rozwój oprogramowania", a teraz stawia kolejny krok: "Automatyzacja oznacza rozwój oprogramowania".

Więcej informacji

Informacje prasowe

Bosch Rexroth udostępnia partnerom otwartą platformę ctrlX AUTOMATION

Coraz więcej dostawców dołącza do ctrlX World. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji od Bosch Rexroth, dostawców zewnętrznych lub własnych.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Bosch Rexroth prezentuje pierwszy pakiet wejść/wyjść

Po uruchomieniu ctrlX I/O platforma, charakteryzująca się wykorzystywaniem aplikacji, otrzymuje dodatkowe interfejsy w zakresie zastosowań i sterowania.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Dzięki pakietowi ctrlX SERVICES firmy Bosch Rexroth rozszerza szeroką gamę usług wsparcia

Bosch Rexroth dodaje nowe usługi dla użytkowników platformy ctrlX AUTOMATION: sklep z aplikacjami, portal urządzeń oraz społeczność online.

Dowiedź się więcej

Informacje prasowe

Wprowadzając na rynek rozwiązanie ctrlX SAFETY, firma Bosch Rexroth wyznacza nowe standardy bezpiecznej automatyzacji.

Bosch Rexroth wnosi na rynek automatyzacji nowe rozwiązania za pośrednictwem ctrlX SAFETY: najbardziej responsywnego i kompaktowego rozwiązania bezpieczeństwa w swoim rodzaju.

Dowiedź się więcej

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Wydarzenie

Germany

Druga konferencja prasowa poświęcona ctrlX AUTOMATION

ctrlX AUTOMATION wchodzi w 2 fazę: Bosch Rexroth prezentuje innowacje związane z platformą innowacji w siedzibie głównej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Widok portretowy Holger Schnabel, Game Changer ctrlX CORE Holger Schnabel

Whitepaper

Przyszłość automatyki przemysłowej

Cyfryzacja i łączność wymagają radykalnej zmiany na rynku. Dowiedz się więcej!

WIĘCEJ

System sterowaniaInżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Pytania & odpowiedzi

Użytkownicy zadają pytania, a my na nie odpowiadamy

Niezależnie od rodzaju pytania na temat ctrlX AUTOMATION, chętnie na nie odpowiadamy.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Artykuł

DANIEL PROGRAMISTA I POSTĘP TECHNOLOGICZNY

Zmiana generacji: Z jakimi wyzwaniami mierzy się programista Daniel i jak może je pokonać dzięki ctrlX AUTOMATION.

Więcej

InżynieryjneAutomatyzacja

Aktualności

Przeprowadź automatyzację tak, jak to robi Bosch (#LikeABosch) za pomocą platformy ctrlX AUTOMATION

Shawn odkrył już korzyści ctrlX AUTOMATION. Skomplikowane sytuacje stają się proste, a przyszłość staje się teraźniejszością.

Obejrzyj teraz

Wydarzenie

Virtual

Digital InfoDay ctrlX AUTOMATION

Jesteś gotów, aby poznać nowy świat automatyzacji? To świat, w którym można zmniejszyć koszty komponentów i projektowania nawet o połowę i bez wysiłku eliminować granice pomiędzy sterowaniem maszyn, światem informatyki i Internetem rzeczy. Pokażemy Ci jak platforma ctrlX AUTOMATION pozwala sprostać tym wyzwaniom podczas naszego wirtualnego spotkania informacyjnego Digital InfoDay 21 lipca 2020 r. w godzinach 10:00 - 12:00.

Więcej

Targi

- Virtual

DIGITAL DAYS NA TARGACH W HANOWERZE

Ponieważ targi Hannover Messe nie mogły odbyć się w tym roku zgodnie z planem, Bosch Rexroth prezentuje ctrlX AUTOMATION podczas Digital Days.

Obejrzyj prezentacje na żywo

Widok portretowy Philipp Guth, Game Changer ctrlX AUTOMATION Philipp Guth

Wywiad

Automatyzacja marketingu

Philipp Guth opowiada o celach związanych z ctrlX AUTOMATION w jego nowej roli jako starszy wiceprezes jednostki biznesowej Rozwiązania automatyzacji i elektryfikacji.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

SZYBKI CZAS REAKCJI ZWIĘKSZA BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ

Co funkcje bezpieczeństwa w automatyzacji mają wspólnego z poduszkami powietrznymi? Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

NADAL PROGRAMUJESZ, CZY JUŻ ŁĄCZYSZ ELEMENTY W CAŁOŚĆ?

Programowanie sterowania ruchem jest skomplikowane i czasochłonne? Nie przy użyciu ctrlX AUTOMATION.

Więcej

Automatyzacja

Wydarzenie

WYSTAWA OBJAZDOWA ctrlX AUTOMATION – USA

ctrlX AUTOMATION w trasie. Spotkaj ekspertów na żywo i zobacz pokazy automatyzacji i oprogramowania.

Więcej informacji

Widok portretowy Frank Kaufmann, Game Changer ctrlX DRIVE Frank Kaufmann

Artykuł

WYDAJNE, PRZYSZŁOŚCIOWE NAPĘDY

ctrlX DRIVE: System napędowy ctrlX AUTOMATION – mniejsza złożoność, maksymalne skalowanie i minimalne wymagane miejsce.

Więcej

Napędy

Widok portretowy Norbert Sasse, Game Changer ctrlX Configurator Norbert Sasse

Artykuł

Intuicyjne konfigurowanie rozwiązań w dziedzinie automatyki

Nawet bez szczegółowej znajomości ofert Rexroth można łatwo tworzyć topologie w sposób graficzny. Automatyczna kontrola wykonywana jest przez Konfigurator ctrlX.

Więcej

Automatyzacja

Aktualności

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION Z NAGRODĄ GERMAN INNOVATION AWARD

Platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION przekonała jury, które przyznało "Niemiecką nagrodę za innowacyjność 2020" w kategorii Maszyny i inżynieria.

Więcej

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Whitepaper

Nowy poziom swobody projektowania

Projektowanie mechaniczne oznacza dziś rozwijanie oprogramowania. Dlatego ctrlX AUTOMATION zapewnia swobodę projektowania.

WIĘCEJ

InżynieryjneAutomatyzacja

Widok portretowy Jyrki Anttonen, Technology Director at CIMCORP Jyrki Anttonen

Odniesienia

KSZTAŁTOWANIE ROZWIĄZAŃ

Obecnym wyzwaniom można sprostać wyłącznie w przypadku bliskiej współpracy producentów maszyn z ich partnerami – więcej na temat współpracy z CIMCORP.

Więcej

Automatyzacja

Felix Schittig

Targi

-

HANNOVER MESSE 2020 – STALE SIĘ ROZWIJAMY. A TY?

Johannes Albrecht, ekspert ds. rewolucyjnych rozwiązań ctrlX AUTOMATION, prezentuje jak automatyzacja jest rozwijana bez sprzętu – za pomocą ctrlX CORE.

Obejrzyj teraz

Felix Schittig

Targi

-

HANNOVER MESSE 2020 – STALE SIĘ ROZWIJAMY. A TY?

Ekspert ds. rewolucyjnych rozwiązań, Maurus Bien, prezentuje nowe rozwiązanie, będące "smartfonem automatyzacji", w krótkim filmie.

Obejrzyj teraz

Aktualności

ctrlX CORE OTRZYMUJE NAGRODĘ RED DOT

System sterowania ctrlX CORE został nagrodzony nagrodą "Red Dot Award: Product Design 2020".

Więcej

Widok portretowy Julian Weinkoetz, Game Changer ctrlX SERVICES Julian Weinkötz

Artykuł

WSZYSTKIE SYSTEMY STEROWANIA SĄ ZAKTUALIZOWANE? SPRAWDZAMY!

Zdalny dostęp do wszystkich sterowników w jednym miejscu – pozwala na centralne aktualizowanie wszystkich sterowników. To właśnie oferuje Portal urządzeń ctrlX.

Więcej

System sterowaniaIoT

Widok portretowy Jasmin Heim, Game Changer Marketing Jasmin Heim

Film

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION W SKRÓCIE

Dziesięć unikalnych cech naszej kompleksowej platformy w skrócie.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Andreas Gryglewski, Game Changer Consumer Goods & Handling Andreas Gryglewski

Artykuł

ROBOTY KARTEZJAŃSKIE: KOMPATYBILNE Z KAŻDYM JĘZYKIEM PROGRAMOWANIA

Z minimalnymi wymogami w zakresie przestrzeni, ograniczonej potrzebie projektowania i otwartości na nowoczesne języki programowania, ctrlX AUTOMATION oferuje doskonałe rozwiązanie dla systemów kartezjańskich.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Volker Schlotz, Game Changer ctrlX AUTOMATION Volker Schlotz

Artykuł

PLATFORMA ctrIX AUTOMATION W UŻYCIU: GOTOWA DO WSPÓŁPRACY Z APLIKACJAMI

Informacje na temat pierwszych przykładów użycia ctrlX AUTOMATION w zastosowaniach związanych z robotami i przenoszeniem.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Benjamin Nerger, Game Changer ctrlX CORE Benjamin Nerger

Artykuł

SMARTFON WŚRÓD SYSTEMÓW AUTOMATYZACJI

Jak wyglądałaby automatyzacja, gdyby została wynaleziona na nowo przez Google, Apple lub inną firmę z branży cyfrowej?

Więcej

System sterowaniaNapędy

Widok portretowy Benjamin Nerger, Game Changer ctrlX CORE Benjamin Nerger

Artykuł

WYDAJNOŚĆ TO PODSTAWA

Aby dostarczyć skalowalne i kompaktowe rozwiązanie, zoptymalizowaliśmy każdy element z osobna, a także wzięliśmy pod uwagę kompletny system.

Więcej

System sterowaniaNapędy

Targi

- Germany

ctrlX AUTOMATION – na żywo na targach SPS 2019

SPS to najważniejsze targi branży automatyzacji i stanowiły doskonałe miejsce do zaprezentowania nowej platformy automatyzacji, ctrlX AUTOMATION. Przeżyj prezentację jeszcze raz tutaj.

Obejrzyj teraz

Aktualności

ctrlX AUTOMATION – FILM

W przeszłości dostosowywaliśmy się do najnowszych technologii, lecz w przypadku ctrlX AUTOMATION pokonaliśmy fizyczne ograniczenia i otwarliśmy nowe perspektywy.

Obejrzyj teraz

Film

ctrlX AUTOMATION na targach SPS 2019 w Norymberdze

SPS to najważniejsze targi w branży automatyzacji. Idealne miejsce do zaprezentowania światu platformy ctrlX AUTOMATION.

Obejrzyj teraz

Film

Krok po kroku aż do wprowadzenia produktu na rynek

We wrześniu rozpoczęto komunikację od konferencji prasowej w Ulm. Po niej zorganizowano forum dla globalnych zespołów sprzedażowych. W listopadzie 65 klientów wzięło udział we wcześniejszych testach.

Obejrzyj teraz

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Artykuł

POZNAJ ŚWIAT AUTOMATYZACJI POPRZEZ APLIKACJĘ

Projektowanie z użyciem aplikacji w automatyzacji? To oferuje platforma ctrlX AUTOMATION.

Więcej

System sterowaniaAutomatyzacja

Informacje prasowe

Nowy świat automatyzacji

Dzięki nowej platformie automatyzacji ctrlX AUTOMATION Bosch Rexroth przełamuje tradycyjne granice pomiędzy sterowaniem maszynami, IT, a Internetem rzeczy.

Więcej

Widok portretowy Hans Michael Krause, Game Changer ctrlX World Hans Michael Krause

Artykuł

PLATFORMA ctrlX AUTOMATION WYZNACZA NOWE MOŻLIWOŚCI

Podczas prac nad ctrlX AUTOMATION postawiliśmy sobie za cel stworzenie najbardziej otwartej i gotowej na przyszłość platformy automatyzacji na rynku – dla OT i IT.

Więcej

IoTAutomatyzacja

Widok portretowy Sebastian Krauskopf, Game Changer Software Sebastian Krauskopf

Artykuł

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

Pożegnaj się ze złożonością integracji funkcji w systemie automatyzacji. Producenci maszyn wdrażają teraz nowe funkcje za pomocą aplikacji.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Artykuł

JUŻ DZIŚ MOŻEMY KORZYSTAĆ Z TECHNOLOGII PRZYSZŁOŚCI

Misja rozwoju ctrlX AUTOMATION: Kwestionować wszystko – stworzyć coś nowego – przyszłość automatyzacji.

Więcej

Automatyzacja

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION Steffen Winkler

Wywiad

DWA KROKI PRZED KONKURENCJĄ

Steffen Winkler prezentuje rewolucyjną platformę automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Więcej

Automatyzacja

Informacje prasowe

Logo magazynu INDUSTRIE Mag

"Deux nouveaux câbles hybrides Igus selon les standards Bosch Rexroth et Siemens"

Fiabilité garantie avec de nouveaux câbles pour les moteurs MS2N Bosch Rexroth et les variateurs Siemens SINAMICS S210...

Logo magazynu NEXT Factory

"Cavi ibridi: novità igus per motori Bosch Rexroth e azionamenti Siemens"

Nei sistemi di servo-azionamento sempre più spesso vengono utilizzati cavi ibridi che, unendo due tipologie di cavo, assolvono alla duplice funzione di fornire energia (servo) e trasmettere dati al sistema di controllo (encoder) con vantaggi in termini di spazio, peso e costo.

Logo magazynu AGRO Media.fr

"Bosch Rexroth met le cap sur des solutions au service de l’industrie du futur"

Engagé depuis des années pour une industrie de demain plus responsable, Bosch Rexroth met au point des solutions industrielles plus respectueuses de l’environnement, agissant directement sur la préservation des ressources, la réduction de la consommation d’énergie et l’amélioration des performances industrielles.

Logo magazynu automation

"Kom snabbt i drift – anslut, klicka och kör!"

Ett par klick. Det är allt som krävs för att föra över parametrar från Bosch Rexroths linjära axlar, fleraxliga system och elektromekaniska cylindrar till motorstyrningen. Sedan är det bara att köra.

Logo magazynu mepca

"Tomorrow’s factory today"

Setting up a future-facing factory doesn’t need to cost the earth, nor does it need to be overwhelmingly complex or time-consuming. To help realize the factory of tomorrow, today, Bosch Rexroth shares eight practical and manageable steps that you can take to dramatically improve your factory – and reap the rewards

"Firma Bosch Rexroth przedstawia platformę sterowania ctrlX AUTOMATION"

Konfiguracja i rozruch komponentów automatyzacji są całkowicie oparte na rozwiązaniach sieciowych, co eliminuje potrzebę instalacji oprogramowania.

"Firma Bosch Rexroth uruchomiła już sprzedaż nowych produktów z platformy ctrlX AUTOMATION"

ctrlX AUTOMATION daje elastyczność w tworzenia scentralizowanych i zdecentralizowanych topologii automatyzacji z personalizowanymi aplikacjami stron trzecich.

"Mamy aplikację, która to umożliwia! Firma Bosch Rexroth prezentuje nową platformę automatyzacji opartą na Internecie"

ctrlX AUTOMATION daje elastyczność w tworzenia scentralizowanych i zdecentralizowanych topologii automatyzacji z personalizowanymi aplikacjami stron trzecich.