Wróć

Eclipse Mosquitto by CEDALO GmbH

Obraz barwiony na niebiesko, przedstawiający stylizowaną ziemię. ctrlX World to ekosystem partnerski rozwiązania automatyzacji ctrlX AUTOMATION.

Protokół MQTT (Message Queuing Telemetry Transport) staje się nowym standardem dystrybucji danych w rozwiązaniach IoT. Rozwiązanie Mosquitto oferowane przez Cedalo jest najczęściej pobieranym brokerem MQTT wykorzystywanym przez tysiące firm na całym świecie. Odznacza się stabilną, bezpieczną architekturą publikowania i subskrypcji umożliwiającą niezawodne przesyłanie danych. Broker Mosquitto został napisany w języku programowania C, dzięki czemu wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów szybkością działania i wyjątkowo efektywnym wykorzystaniem zasobów.

We współpracy z firmą Bosch Rexroth udało się udostępnić broker Mosquitto jako aplikację w zestawie narzędzi ctrlX AUTOMATION. Każdy sterownik PLC może zatem działać jako broker MQTT! Za pomocą klientów MQTT można publikować i subskrybować dowolnie definiowane tematy w ramach brokera. Mosquitto w systemie ctrlX CORE to szybki i prosty sposób przesyłania informacji ze sterowników PLC na zewnątrz za pośrednictwem brokera MQTT.

Logo firmy mosquitto

Odwiedź ctrlX Store:

Eclipse Mosquitto MQTT Broker

 

Idź do ctrlX AUTOMATION Community:

Wróć