Urządzenia

BODAS

Otwarta, skalowalna i łatwo dostępna platforma mobilnej elektroniki składająca się z jednostek sterujących, urządzeń łączności, czujników i interfejsów człowiek-maszyna (joysticki, wyświetlacze) do urządzeń mobilnych. Poszczególne komponenty sprzętowe BODAS są dowolnie programowalne i gotowe do integracji z BODAS Connect.

Sterowniki

Najnowsza seria 40 sterowników RC to skalowalna platforma elektronicznych jednostek sterujących dla maszyn mobilnych. Dowolnie programowalne sterowniki spełniają bezpieczeństwo funkcjonalne, aż do PL d według EN ISO 13849 lub AgPL d według ISO 25119. Sprzętowy moduł bezpieczeństwa (HSM) służy do ochrony jednostek sterujących przed nieuprawnionym edytowaniem danych. Kontrolery Bosch Rexroth są wyposażone w standard UDS do komunikacji z narzędziem serwisowym. Dostępne są interfejsy dla magistrali CAN, CAN-FD i ISOBUS. Przyszłe warianty będą również wyposażone w Ethernet 100Base-T1.

Katalog produktów

Czujniki

Oferujemy szeroką gamę czujników opartych na jakości produkcji Bosch Automotive. Na przykład oferujemy czujniki ciśnienia o wysokiej dokładności przez cały okres użytkowania i motoryzacyjną technologię SENT, czujniki bezwładności i IVAS - inteligentny czujnik analizy drgań, który umożliwia analizę struktury dźwięku, by wykryć anomalie.

Katalog produktów

Interfejsy człowiek-maszyna

Nasze portfolio obejmuje solidne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, joysticki elektrohydrauliczne czy sterowane poprzez pedał. Wszystkie komponenty są zharmonizowane z ekosystemem BODAS, aby ułatwić integrację z maszyną i zwiększyć wartość dodaną dzięki wbudowanym procedurom bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz funkcjami diagnostycznymi.

Katalog produktów

Urządzenia sieciowe

BODAS Connectivity Unit jest sercem naszej oferty BODAS Connect. Łączy ona maszynę z infrastrukturą BOSCH Iot Suite (lub inną dowolnie wybraną). Stopień ochrony IP67 sprawia, że nadaje się do użycia w maszynach roboczych. System operacyjny Linux umożliwia modułowy i konfigurowalny interfejs oprogramowania, który jest całkowicie niezależny od wybranego urządzenia sieciowego. RCU umożliwia flashowanie oprogramowania zdalnie (FOTA).

Katalog produktów

System przestrzenny Bosch

Rozwiązania systemu przestrzennego Bosch zwiększają bezpieczeństwo, produktywność i obniżają koszty eksploatacji. Oferujemy pełną wizualną i wspieraną przez czujniki kontrolę otoczenia w celu bezpiecznego poruszania się pojazdu oraz operacji opartych na know how firmy Bosch Rexroth razem z Bosch.

Katalog produktów

Chcesz wiedzieć więcej o bezpieczeństwie BODAS ze sterownikami BODAS?
Instrukcja „Bezpieczne planowanie projektu” zawiera szczegółowe informacje na temat tego,
jak bezpieczeństwo funkcjonalne, zgodne z normą EN ISO 13849 lub 25119, można zrealizować za pomocą RC BODAS.

Pobierz