Połącz swoje maszyny w chmurze

Połączenie maszyn z usługami chmurowymi wymusza przemyślenie sposobu dystrybuowania danych. Wierzymy, że duża ilość danych wymaga dużej ilości pomysłów. W związku z tym, patrzymy na cały strumień danych: od źródła do przekształcenia go w konkretne informacje. Od dekad tworzymy napędy jazdy oraz ich sterowanie co sprawia, że wiemy doskonale jak możemy wykorzystać posiadane informacje.

BODAS Connect

Profesjonalne rozwiązania z zakresu internetu rzeczy w skrócie

Bosch Rexroth zapewnia kompletne rozwiązania telematyczne, od źródła danych poprzez sprzęt i oprogramowanie do gotowych aplikacji analitycznych.

1.

Pozyskiwanie
danych

My jako firma Bosch Rexroth doskonale znamy architekturę pojazdów, ich przepływ danych oraz gdzie możemy znaleźć użyteczne dane bez potrzeby korzystania z dodatkowych czujników. Dzieje się tak, ponieważ od lat mamy do czynienia z pełnym wyposażeniem maszyn w elektronikę razem z oprogramowaniem sterującym. W przypadku, gdy dane jeszcze nie istnieją, zapewniamy pełny zakres inteligentnych czujników w tym możliwości analityki krawędziowej.

2.

Urządzenia
sieciowe

Zapewniamy urządzenia sieciowe w standardzie ochrony IP67 w wariantach dopasowanych do potrzeb każdego rodzaju pojazdów oraz aplikacji. Dzięki wodoodporności (IP67) mogą pracować niemal we wszystkich warunkach. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w system operacyjny Linux, co w połączeniu z naszym pakietem zarządzanie urządzeniem, pozwala na dużą personalizację ustawień.

3.

Infrstruktura
IT

Platforma Bosch IoT Suite obsługuje ponad 10 milionów samochodów na całym świecie przy jednoczesnym spełnieniu najwyższych norm bezpieczeństwa. Jest otwarta i modułowa. Zarządzanie urządzeniem i zarządzanie danymi są od siebie odseparowane oraz pozwala na dostosowanie każdej z tych usług do indywidualnych wymagań.

4.

Aplikacje na
smartfony

Analizuj i wizualizuj zebrane dane tak, jak potrzebujesz. Wybieraj z szerokiej gamy aplikacji przeznaczonych dla maszyn roboczych, obejmujących zarządzenie flotą, stan techniczny pojazdu, zdalne R&D (lub badanie i rozwój) czy dowolne sygnały generowane w maszynie. Np. aplikacja stanu technicznego pojazdu monitoruje drgania generowane przez maszynę by umożliwić wykrywanie anomalii. Umożliwia to inteligentny czujnik IVAS używając zaawansowanej analityki krawędziowej oraz algorytmów uczenia maszynowego. Kolejnym przykładem jest zdalna zmiana parametrów oraz oprogramowania sterowników BODAS RC w maszynie poprzez usługi chmurowe (over-the-air)

Kliknij tutaj by otworzyć wideo przewodnik na temat Twoich pierwszych kroków z obsługą danych IoT w praktyce.

Pobierz

Rozwiązania bosch rexroth

Co nasze usługi iot mogą ci zaoferować?

Zarządzanie
flotą

Theo Mayer

Dyspozytor floty posypywarek i odśnieżarek
Miasto Newtown, USA

Theo Mayer

,,Moim zadaniem jest utrzymywanie drogi w czystości nawet podczas poważnych nawałnic śnieżnych"

,,Najważniejsza jest wiedza, gdzie dokładnie moje ciężarówki odśnieżyły i posypały solą oraz gdzie jeszcze muszą się udać. Niezawodnie, w czasie rzeczywistym i odpowiednio udokumentowane do fakturowania i działań prawnych.”

Zobacz, gdzie są Twoje pojazdy i co zrobiły

Zobacz, jak długo pług śnieżny utrzymuje czyste drogi

Prawidłowo udokumentuj to, co zrobiłeś

Zobacz to w rzeczywistości

Obejrzyj wideo

Inżynier
serwisu

Steve Miller

Starszy inżynier serwisu

Steve Miller

"Moim zadaniem jest eliminacja przestojów"

„Bezprzewodowe przeglądanie pojazdów naszych klientów i natychmiastowe wyświetlanie wszystkich danych operacyjnych sprawia, że szybko przywracamy maszynę do pracy”.

Zobacz, co się stało w pojeździe na pierwszy rzut oka

Dowiedz się więcej »

Przeanalizuj podsystem i jego komponenty

Dowiedz się więcej »

Zobacz, co się stało tuż przed awarią

Dowiedz się więcej »

Zobacz to w rzeczywistości

Obejrzyj wideo

Inżynier
R&D

Chuck Stevens

Główny inżynier R&D ds. pojazdów

Chuck Stevens

"Chcę zaprojektować najlepszy pojazd na świecie."

„Solidność i niezawodność w porównaniu z przystępnością cenową to moja codzienna walka”.

Zobacz, co naprawdę dzieje się z moimi pojazdami w prawdziwym świecie

Zobacz obciążenie każdego krytycznego elementu układu napędowego: silnika, hydrauliki, przekładni napędowej i podwozia

Uzyskaj indywidualne, jak i zagregowane wykresy, które zadowolą inżynierów

Zobacz to w rzeczywistości

Obejrzyj wideo

Dlaczego chmura
od bosch rexroth?

Znaczymy

Więcej

Niż firma IT: zamiast spersonalizowanych dużych ilości zbiorów danych uzyskaj inteligentne dane i gotowe rozwiązania od tych, którzy rozumieją działanie maszyn roboczych - od wysyłanych sygnałów aż do elementów konstrukcyjnych.

Jesteśmy

Otwarci

Ciesz się swobodą rozwiązań ERP innych firm wykorzystując protokół REST-API, aby bezproblemowo pracować z danymi w Twojej infrastrukturze IT.

Jesteśmy

Modułowi

Dopasuj swoje potrzeby. Jeżeli potrzebujesz tylko usługi ,,zarządzania urządzeniem” (device management), zarezerwuj ją bez ,,zarządzania danymi” (data management). W przypadku preferencji innego urządzenia chmurowego (gatewaya), wykorzystaj swoje urządzenie oparte na systemie operacyjnym Linux. Jeśli chcesz zacząć tylko od aplikacji zarządzania flotą, wybierz ją i pomiń inne.

Jesteśmy

Skalowalni

Zacznij od rozwiązań na małą skalę i zwiększ je później. Po prostu dodaj kolejne aplikacje i funkcje zarządzania urządzeniem w miarę potrzeb.

Jesteśmy

Bezpieczni

Platforma Bosch IoT Suite obsługuje ponad 10 milionów samochodów. Jest to z pewnością niemożliwe bez jasnych i dedykowanych koncepcji bezpieczeństwa oraz ochrony danych z ciągłymi aktualizacjami. Poczuj korzyści z tej siły motoryzacyjnej.

Nie jesteś pewien

Jak zacząć

Wybierz jeden z naszych wstępnie skonfigurowanych zestawów startowych, aby go przetestować we własnym środowisku.

BODAS Connect
Zestaw startowy

Podstawowy

Umożliwia przesyłanie kilku zestawów danych od jednego urządzenia do Twojego biura.

BODAS Connect
Zestaw startowy

Kompaktowy

Umożliwia przesyłanie i analizę szerszego zestawu danych CAN w porównaniu do pakietu podstawowego. Ta opcja jest właściwym wyborem, aby umożliwić Twojemu serwisowi śledzenia pierwszych spostrzeżeń na temat tego, co naprawdę się dzieje z Twoją flotą.

BODAS Connect
Zestaw startowy

Profesjonalny

Obejmuje monitorowanie różnych dedykowanych podsystemów pojazdu, między innymi silnika, hydrauliki, osi oraz ram, akumulatora. Ten zestaw jest przydatny do testowania usług IoT w pełnym zakresie naszych usług sprawdzania poprawności pojazdu i analizy sygnałów.