Automatyzacja

Rosną wymagania w zakresie wydajności, komfortu i bezpieczeństwa maszyn mobilnych. Na placach budowy często nie ma wystarczającej liczby wyszkolonych pracowników. W rezultacie bardziej niż kiedykolwiek kierowcy muszą mieć możliwość szybkiego i elastycznego przełączania się między różnymi maszynami i wydajnej obsługi. Możemy pomóc w ułatwieniu dnia pracy dzięki zastosowaniu naszych systemów pomocy i półautomatycznych rozwiązań.

Powrót do ładowania - wydajnie i wygodnie

EPrzykład ładowarki kołowej: kierowca nie musi już sam przestawiać ładowarki do pozycji wyjściowej. Może po prostu nacisnąć przycisk, aby automatycznie wysięgnik i łyżka wróciła do swojej pozycji początkowej. Oszczędzamy czas przy wyższym komforcie.

Zwiększone bezpieczeństwo dzięki systemowi przestrzennemu

Na każdym placu budowy znajduje się wiele niebezpiecznych obszarów, w których możemy pomóc operatorom maszyn za pomocą naszych systemów asystujących, takich jak system Bosch Sensing Surround. Pozwala nam to zapobiegać kolizjom, na przykład podczas cofania przez kierowców na wąskich placach budowy. To duży plus pod względem bezpieczeństwa ludzi i maszyn.