Projektowanie z użyciem cyfrowego bliźniaka

Cyfryzacja procesu projektowania już się rozpoczęła. Obecnie upraszczamy proces szybkiego projektowania rozwiązań indywidualnych z użyciem zestawu internetowych narzędzi wspomagających i konfiguratorów dla wszystkich technologii automatyzacji.

Projektanci korzystają z pomocy obliczeniowych i programów symulacyjnych do sprawdzenia poprawności projektu. Pomagamy nie tylko w montażu maszyn, ale też w wirtualnym uruchamianiu systemów sterujących. Kreatory oprogramowania podpowiadają specjalistom ds. wdrożeń osi hydraulicznych odpowiednie wartości parametrów. W następnym kroku będziemy wspólnie pracować nad w pełni cyfrowym projektowaniem, z takimi producentami oprogramowania jak Dassault Systemes. W przyszłości każdy komponent i funkcja będą reprezentowane przez swój odpowiednik (model) w świecie cyfrowym tzw. cyfrowy bliźniak. Stanie się to podstawą całkowicie cyfrowego ciągłego strumienia tworzenia wartości.

Kreatory oprogramowania

Przejrzystość wewnętrznej logistyki zakładu

Podczas, gdy branża produkcyjna osiągnęła już wysoki poziom przejrzystości systemów produkcyjnych, wewnętrzna logistyka procesów produkcyjnych w wielu przypadkach nadal pozostaje wielką niewiadomą. Narzędzie Nexeed Track & Trace nieprzerwanie monitoruje lokalizację i warunki środowiskowe komponentów. Zapobiega to instalowaniu komponentów uszkodzonych, które w późniejszym czasie mogą powodować problemy z jakością. Oprogramowanie Nexeed Intralogistics Execution zarządza procesami logistycznymi wewnątrz zakładu, aby zminimalizować straty i zwiększać efektywność. Rozwiązanie ActiveShuttle to wkrótce oferowany przez nas inteligentny system transportu samojezdnego na potrzeby wewnętrznej logistyki przyszłości. W pierwszej wersji produktu pojazd przewozi wózki załadowane pojemnikami typu KLT lub podobnym ładunkiem. System transportu samojezdnego oferuje rozwiązanie, dzięki któremu można zaimplementować wiele różnych koncepcji transportu, np. transport cykliczny lub transport materiałów według aktualnego zapotrzebowania.

Rozwiązanie ActiveShuttle to pojazd koncepcyjny, jednakże już niebawem rozszerzy portfolio produktów oferowanych przez firmę Bosch Rexroth w zakresie technik montażu.

Kreatory oprogramowania

Kreatory oprogramowania w logiczny sposób prowadzą personel techniczny przez proces uruchomienia osi elektrohydraulicznych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń wykorzystanych podczas tworzenia oprogramowania, kreatory mogą podpowiadać pasujące i poprawne wartości parametrów w celu szybkiego uzyskania stabilnych wyników, nawet bez konieczności posiadania wysoce specjalistycznej wiedzy z zakresu technologii hydraulicznej.