Sterowanie

Przemysłowy sterownik PLC przyszłości

ctrlX AUTOMATION zapewnia najnowocześniejszą technologię automatyki do wszystkich rodzajów zastosowań. Jest to możliwe dzięki kompaktowemu układowi sterowania ctrlX CORE, który stanowi serce modułowego systemu automatyki. Może on służyć jako system sterowania przemysłowego do dowolnego zastosowania i dowolnej maszyny. Technologia aplikacji ułatwia również rozszerzanie zakresu dostępnych funkcji. W efekcie technologia automatyki rozwija się wraz z realizowanymi zadaniami.

Elastyczne i skalowalne sterowanie we wszystkich zastosowaniach

Oprogramowanie ctrlX PLC ułatwia nadanie właściwego kierunku fabryce przyszłości, a także szerzej pojętym zadaniom sterowania. Pozwala to nie tylko na elastyczną i skalowalną implementację architektur PLC, ale także na połączenie zalet klasycznej automatyki PLC z wymogami komunikacyjnymi i funkcjonalnymi IoT. Dzięki dodatkowym funkcjom i opcjom rozszerzeń rozwiązanie ctrlX CORE jest konwertowalne: może służyć np. jako przemysłowy sterownik PLC, urządzenie brzegowe i kontroler IoT.

Dzięki tym i innym funkcjom ctrlX CORE stanowi odpowiedź na wymagania nowoczesnego systemu sterowania również w zakresie infrastruktury i ruchu, dostaw, energii oraz bezpieczeństwa. Jednocześnie ctrlX CORE może również posłużyć jako internetowe rozwiązanie HMI, a wszystko to bez uszczerbku dla bezpieczeństwa: system sterowania ctrlX SAFETY to najbardziej kompaktowe i responsywne rozwiązanie bezpieczeństwa dostępne na rynku. Dzięki szerokiej gamie aplikacji oferowanych przez ctrlX CORE rozwiązanie to pozwala konfigurować m.in. zadania obsługi, ruchu czy operacji logistycznych.

Bez względu na to, w których obszarach ctrlX CORE będzie z powodzeniem stosowany, w każdym przypadku zapewni użytkownikom znaczące korzyści. Jego otwarta architektura poparta technologią aplikacji zapewnia niemal nieograniczoną swobodę projektowania i możliwości rozbudowy. Aplikacje można pobierać ze sklepu ctrlX Store lub łatwo tworzyć w dowolnym języku programowania (w językach wysokiego poziomu, tj. Python, C, C## itp.), aż do programowania niskokodowego. Dodatkowo platforma ctrlX Device Portal zapewnia wsparcie we wdrażaniu nowych funkcji oprogramowania, zarządzaniu ustawieniami urządzeń i ich utrzymywaniu lub zdalnej konserwacji. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie wykonywać swoje zadania w dowolnym czasie i miejscu.

ctrlX Configurator

ctrlX Configurator pozwala w intuicyjny sposób projektować własne rozwiązania do automatyki. Proces konfiguracji jest łatwy, szybki i niezawodny. Pożądane topologie systemu można kompletować w sposób w pełni zgodny z potrzebami i pobierać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Przejdź do ctrlX Configurator

Przykładowe konfiguracje do zastosowań w sterowaniu:

Przykładowe kontrolowane funkcje

Rozwiązanie nadaje się do zarządzania obsługą, ruchem i zadaniami logistycznymi.

Przykład zastosowania ctrlX Configurator

Przykład funkcji o znaczeniu kluczowym dla bezpieczeństwa

Rozwiązanie nadaje się do zarządzania obsługą, ruchem i zadaniami logistycznymi.

Przykład zastosowania ctrlX Configurator

 

 

Potrzebujesz dodatkowej pomocy? W społeczności ctrlX AUTOMATION Community znajdziesz artykuły na blogach, aplikacje w GitHub i poradniki na temat cięcia wiązkami i wielu innych obszarów zastosowań ctrlX AUTOMATION.

Przejdź do ctrlX AUTOMATION Community

Dopasowywanie produktów ctrlX AUTOMATION