Wróć

Wykorzystanie systemów wizyjnych w automatyzacji: Bosch Rexroth i HD Vision Systems dostarczają wspólne rozwiązanie

Ekosystem ctrlX AUTOMATION zapewnia użytkownikom szybki i łatwy dostęp do aplikacji

  • Na platformie automatyzacji można znaleźć produkty firmy HD Vision Systems
  • Dostosowane do potrzeb aplikacje przemysłowe do obsługi systemów wizyjnych
  • Połączone zastosowanie: rozpoznawanie i układanie obiektów za pomocą robota

 

Widzenie maszynowe jest nierozerwalnym elementem automatyzacji, umożliwiającym zautomatyzowaną kontrolę procesów za pomocą przemysłowych systemów kamer. HD Vision Systems ułatwia automatyzację dzięki wykorzystaniu funkcji kierowanej wizyjnie lokalizacji, śledzenia i wykrywania obiektów oraz skanowania kodów QR. Te funkcje, a także interfejsy do standardowych kamer do skanowania obszaru są obecnie dostępne w pakiecie narzędzi do wizualizacji na platformie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth. Oprócz tego obie firmy pracują nad dostosowanymi do potrzeb systemami wizyjnymi oraz ich zastosowaniem do rozpoznawania obiektów oraz układania za pomocą robota kartezjańskiego.

HD Vision Systems to nowy partner w ekosystemie ctrlX World na platformie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth. Jako specjaliści w dziedzinie systemów wizyjnych, firma HD Vision Systems dostarcza sprzęt i oprogramowanie dla zakładów produkcyjnych bazujące na technologii pola świetlnego i głębokiego uczenia. Ich rozwiązania są wykorzystywane w dziedzinie kontroli jakości, przenoszenia elementów obrabianych oraz skanowania 3D. Firma oferuje obecnie we współpracy z Bosch Rexroth pakiet HD Vision Systems, dostępny w sklepie ctrlX App Store i wykorzystywany jako aplikacja do przetwarzania obrazów dla platformy sterowania ctrlX CORE.

Technologia systemów wizyjnych HD Vision Systems oparta na polu świetlnym umożliwia intuicyjne przetwarzanie obrazów za pomocą ctrlX CORE. (Źródło obrazka: HD Vision Systems GmbH)

 

„Wszechstronna platforma automatyzacji Bosch Rexroth pozwoli nam zwiększyć dostępność naszych systemów przetwarzania obrazów w obszarze rozpoznawania i przenoszenia obiektów oraz zwiększy ich intuicyjność. W ten sposób wykorzystujemy model platformy ctrlX AUTOMATION zakładający łączenie w jednym nadrzędnym systemie komponentów do różnych zadań, pochodzących od różnych dostawców” – mówi Christoph Garbe, prezes firmy HD Vision Systems GmbH.

Hans Michael Krause, dyrektor działu zarządzania produktami ctrlX World w firmie Bosch Rexroth, dodaje: „Użytkownicy mogą pobierać potrzebne im rozwiązania w dziedzinie automatyzacji dostarczane przez Bosch Rexroth lub inne firmy w ramach ekosystemu naszej platformy. We współpracy z HD Vision Systems oferujemy modułowy pakiet wizyjny dostępny w sklepie ctrlX App Store, który pomaga firmom w specyficznych i indywidualnych zastosowaniach”.

Bosch Rexroth i HD Vision Systems pracują również nad wspólnymi dostosowanymi do potrzeb systemami wizyjnymi. Pierwsze zastosowanie dotyczy rozpoznawania i układania obiektów za pomocą robota kartezjańskiego. Komponenty są wykrywane automatycznie za pomocą systemu kamer 2D podłączonego do systemu sterowania ctrlX CORE poprzez sieć Ethernet. System wizyjny przetwarza obrazy i identyfikuje komponenty, określa ich położenie i dostarcza robotowi dane umożliwiające precyzyjny chwyt. Dane są następnie zapisywane we wstępnie określonym standardzie. Umożliwia to dalsze przetwarzanie w kolejnych procesach.

ctrlX AUTOMATION dostarcza klientom rozwiązania dostosowane do potrzeb w tym obszarze i umożliwia łatwy i szybki dostęp do systemów wizyjnych i automatyzacji. Obsługa tych narzędzi jest intuicyjna i nie wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy.

 

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 71,5 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo.
Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest stworzona do życia. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w ok. 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Grupa Bosch w I kwartale roku 2020 osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w ponad 400 swoich oddziałach na całym świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 129 miejscach na całym świecie, w tym blisko 34 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

 

Hans Michael Krause

Game Changer
ctrlX World

 

 

Wróć