• Home
  • News & Stories
  • Ówoczesna automatyzacja to kompleksowe rozwiązania oferowane przez partnerów

Wróć

Bosch Rexroth: owoczesna automatyzacja to kompleksowe rozwiązania oferowane przez partnerów

Nowi partnerzy w obszarze „Usług i doradztwa w zakresie oprogramowania” pomagają w integracji i wdrażaniu rozwiązań w ekosystemie ctrlX AUTOMATION

  • Platforma automatyzacji firmy Bosch Rexroth łączy najlepsze rozwiązania specjalistów
  • Szybkie wprowadzanie rozwiązań w ekosystemie ctrlX AUTOMATION
  • Szybki transfer istniejącego oprogramowania operacyjnego maszyny itp.

 

Nowoczesny system automatyzacji nie musi bazować na wiedzy tylko jednego dostawcy – jest on tworzony w oparciu o doświadczenie różnych partnerów. W rezultacie użytkownicy otrzymują kompleksowe rozwiązanie, które można konfigurować i uruchamiać odpowiednio do potrzeb. Firma Bosch Rexroth pokazuje, jak to działa z ctrlX AUTOMATION. Do otwartego ekosystemu platformy ctrlX AUTOMATION dołączają nowi partnerzy w obszarze „Usług i doradztwa w zakresie oprogramowania”. Oferują oni między innymi pomoc we wdrażaniu i obsłudze rozwiązań.

„Rozwój cyfryzacji w automatyce opiera się na zastosowaniu modułowych lub otwartych systemów oraz możliwości łatwego łączenia różnych zasobów. To całkowicie odmienne podejście w porównaniu do systemów działających w równoległych zamkniętych obszarach. Rozwiązania i wiedza specjalistyczna firmy Bosch Rexroth oraz jej partnerów buduje ekosystem wokół otwartej, bazującej na łączności platformy ctrlX AUTOMATION” – mówi" Hans Michael Krause, dyrektor działu zarządzania produktami ctrlX World w firmie Bosch Rexroth.

Stale rozwijający się ekosystem ctrlX World zapewnia partnerom dużą elastyczność i niezależność w zakresie tworzenia systemów automatyzacji. Partnerzy w obszarze „Usług i doradztwa w zakresie oprogramowania” pomagają we wdrażaniu i uruchamianiu rozwiązań w dziedzinie automatyzacji.

Firma User Interface Design GmbH (UID) pomaga użytkownikom platformy ctrlX AUTOMATION w migracji istniejących systemów do sieci. (Źródło obrazka: User Interface Design GmbH (UID), 2019)

 

ATINA Engineering

„Firmy w branży inżynierii mechanicznej często dysponują istniejącymi rozwiązaniami, np. kodem programu dla sterowników oraz oprogramowaniem operacyjnym maszyn, które chcieliby przenieść na naszą platformę automatyzacji” – wyjaśnia Hans Michael Krause. Firma ATINA Ingenieurbüro pomaga w konwersji kodu sterowania do standardu ctrlX AUTOMATION. ATINA specjalizuje się w tworzeniu modeli cyfrowych, przenoszeniu kodu PLC pomiędzy platformami oraz integracji i uruchamianiu systemów globalnych w firmach z branży mechanicznej i inżynieryjnej.

„Projekty w dziedzinie automatyzacji często wymagają współdziałania różnych produktów i płynnego przepływu danych pomiędzy systemami. W układach zamkniętych uzyskanie interakcji jest zwykle trudniejsze. Otwarta platforma firmy Bosch Rexroth umożliwia łatwe wdrażanie nowych rozwiązań i łączenie ich ze sobą” – powiedział Nawid Zarrabi, dyrektor zarządzający w firmie ATINA.

ATINA.

 

Perfect Production GmbH

Kolejnym partnerem jest firma Perfect Production GmbH. Oferują oni wsparcie dla firm produkcyjnych na drodze do cyfryzacji w oparciu o kompleksowe podejście, uwzględniające cały łańcuch tworzenia wartości w standardzie 4.0, tj. interakcję produkcji, administracji i środowiska informatycznego.

Współpraca z firmą Bosch Rexroth skupia się na harmonizacji środowisk informatycznych. Perfect Production pomaga w ocenie istniejącego oprogramowania oraz w usprawnieniu procesu pod kątem przepływu informacji i planowania. Klientom, którzy chcą zdigitalizować swoje systemy firma oferuje usługę mapowania łańcucha tworzenia wartości i stworzenie planu cyfryzacji oraz połączenia maszyn z wykorzystaniem platformy ctrlX AUTOMATION.

 

User Interface Design GmbH (UID)

Platforma ctrlX AUTOMATION jest łatwa obsłudze – także jeśli chodzi o interfejs HMI. Jeden z partnerów, firma User Interface Design GmbH (UID), specjalizuje się właśnie w tym obszarze. To eksperci w dziedzinie projektowania nowoczesnych interfejsów HMI, oceny istniejącego oprogramowania oraz konwersji i ponownego uruchamiania systemów w środowisku ctrlX AUTOMATION.

„W branży przemysłowej coraz bardziej poszukiwane są elastyczne technologie internetowe, które można szybko uruchamiać. Pomagamy użytkownikom we wdrażaniu i uruchamianiu interfejsów HMI oraz w przejściu od istniejących do nowych rozwiązań” – mówi Franz Koller, dyrektor zarządzający w firmie User Interface Design GmbH.

 

XITASO GmbH

Upraszczanie złożonych systemów oraz wprowadzanie intuicyjnych rozwiązań jest również jednym z priorytetów firmy XITASO GmbH, partnera w zakresie cyfryzacji oraz eksperta w dziedzinie projektowania oprogramowania. XITASO tworzy strategie i rozwiązania łączące obszary Przemysłu 4.0, Internetu rzeczy, ochrony zdrowia, przetwarzania w chmurze, big data, sztucznej inteligencji oraz rzeczywistości rozszerzonej.

We współpracy z firmą Bosch Rexroth XITASO oferuje klientom wszechstronne rozwiązania bazujące na platformie ctrlX AUTOMATION. W razie potrzeby ctrlX AUTOMATION może również rozszerzać funkcje oprogramowania. Firma planuje wprowadzenie swoich rozwiązań (m.in. aplikacji OEE) do sklepu ctrlX Store. Dzięki otwartości platformy ctrlX AUTOMATION firma XITASO może szybko i efektywnie tworzyć oprogramowanie spełniające wymagania różnych środowisk, maszyn i systemów.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 29 600 osób i odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 5,2 mld EUR. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 395 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, czwartek, 31 grudnia 2020 r.). Odnotowała w 2020 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 71,5 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo.
Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia”. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w ok. 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Grupa Bosch w I kwartale roku 2020 osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w ponad 400 swoich oddziałach na całym świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 73 000 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 129 miejscach na całym świecie, w tym blisko 34 000 twórców oprogramowania.

Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, https://twitter.com/BoschPress

Hans Michael Krause

Game Changer
ctrlX World

Wróć