Wróć

Od otwartej platformy automatyzacji do ekosystemu przemysłowego

Oświadczenie

Steffen Winkler, dyrektor ds. bezpieczeństwa w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth:

„Pod koniec roku 2019 wprowadziliśmy na rynek alternatywną koncepcję poprzednich, zastrzeżonych systemów automatyzacji – ctrlX AUTOMATION. Całość opierała się na założeniu, że przemysł będzie w stanie radzić sobie z coraz bardziej skomplikowanymi zadaniami, jeśli będzie dysponował otwartymi i prostymi rozwiązaniami, które można łatwo i elastycznie uruchamiać. Co więcej, nowe pokolenie inżynierów i programistów chce korzystać z technologii i narzędzi, które już od dawna stanowiły standard poza środowiskiem przemysłowym.

Już ponad 300 firm wprowadziło ctrlX AUTOMATION w swoich zastosowaniach. Wysoki poziom otwartości systemu jest jego najbardziej docenianą zaletą. Dzięki obsłudze praktycznie wszystkich popularnych języków programowania oraz odpowiednich narzędzi inżynieryjnych systemy automatyzacji można projektować bez ograniczeń ze strony dostawcy lub systemów firmowych. ctrlX AUTOMATION oferuje również szereg gotowych do użycia, standardowych komponentów, m.in. do obsługi PLC, sterowania ruchem, zabezpieczeń, komunikacji oraz bezpiecznej łączności z systemami informatycznymi. Dzięki architekturze opartej na aplikacjach można je łączyć z oprogramowaniem użytkowników, a także rozwiązaniami innych dostawców.    

W roku 2021 zrobiliśmy kolejny ważny krok w krótkiej historii ctrlX AUTOMATION. Już od samego początku procesu projektowania było dla nas oczywiste, że rozwój systemów automatyki przyszłości będzie opierał się na współtworzeniu. Dzięki sieci partnerów ctrlX World w tym roku udało nam się zrobić pierwszy krok od otwartej platformy automatyzacji do ekosystemu przemysłowego. Dzisiaj do pracy potrzebna jest tak rozległa wiedza specjalistyczna, że żadna firma nie jest w stanie opanować jej samodzielnie. Dostrzegamy prawdziwą gotowość do współpracy we wszystkich kierunkach. Dostawcy, partnerzy i klienci współpracują i wykorzystują swoje możliwości i komponenty, aby tworzyć optymalne, całościowe rozwiązania. Standaryzowane interfejsy pozwalają idealnie łączyć ze sobą częściowe rozwiązania.

Sieć partnerów cały czas się rozwija, poszerzając ekosystem o nowy sprzęt, a w szczególności coraz nowsze aplikacje, które można pobrać w sklepie ctrlX Store. Pozytywne opinie od klientów z całego świata oraz liczne nagrody, m.in. German Innovation Award, potwierdzają, że jesteśmy na właściwej drodze. Stawiamy na dalszy rozwój platformy i jeszcze większą dynamikę, aby móc sprostać wielu innym wyzwaniom, z którymi spotykają się obecnie użytkownicy we wszystkich sektorach, a także tym, które napotkają w przyszłości.

Kolejny etap rozwoju oznacza dla firmy Bosch Rexroth inwestycję o wartości 25 milionów euro w rozbudowę logistyki oraz działu produkcji systemów elektronicznych w fabryce w Lohr, aby zagwarantować klientom większy poziom elastyczności oraz wysoką jakość. Inwestycja ta obejmie między innymi wprowadzenie dodatkowej, przełomowej technologii produkcji komponentów elektronicznych oraz trzykrotne zwiększenie powierzchni magazynowych i wydajności w zakresie logistyki. W planie są kolejne inwestycje”.

 

Widok portretowy Steffen Winkler, Game Changer ctrlX AUTOMATION

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

LinkedIn

 

Wróć