Wróć

Dostępna dla wszystkich: Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE firmy Bosch Rexroth

Wbudowany sterownik dostępny w sprzedaży, przebadany przez klientów używających pilotażowej wersji

  • Kompaktowy system sterowania do różnych zastosowań w dziedzinie automatyzacji
  • Najbardziej otwarta architektura na rynku
  • Serce platformy ctrlX AUTOMATION

 

Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE firmy Bosch Rexroth definiuje przemysłowy system sterowania przyszłości. Dzięki otwartej i elastycznej architekturze platforma sterująca eliminuje granice pomiędzy komputerem przemysłowym, systemem wbudowanym a platformami opartymi na napędzie. Ten skalowalny „uniwersalny system sterowania“ zapewnia wiele korzyści, m.in. ograniczenie ilości komponentów, ograniczenie zakresu projektowania oraz większą wydajność. Wbudowany system sterowania jest już dostępny w produkcji seryjnej.

 

„ctrlX CORE jest najbardziej spójną, elastyczną i otwartą platformą sterowania na rynku. Rozwiązanie to spełnia rosnące wymagania i nadaje się do różnych zastosowań – od dedykowanych aplikacji PLC do ogólnych zastosowań w maszynach, poprzez aplikacje sterowania ruchem umożliwiające wykonywanie prostych zadań w zakresie przenoszenia po typowe zastosowania platformowe“ – wyjaśnia Steffen Winkler, dyrektor ds. bezpieczeństwa w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth. „Wbudowany sterownik był już testowany przez kilka miesięcy przez wybranych głównych klientów, a teraz jest gotowy do praktycznego zastosowania w szerszej skali“.

 

Do zastosowań przemysłowych

ctrlX CORE jest sercem platformy ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth. Kluczową zaletą platformy sterowania jest otwarta architektura oprogramowania i elastyczna technologia aplikacji. Obecnie bowiem automatyzacja łączy się nierozerwalnie z projektowaniem oprogramowania. ctrlX CORE stanowi podstawę w tym zakresie, będąc rozwiązaniem opartym na technologii wielordzeniowej. Platforma ctrlX CORE nadaje się do wszystkich zastosowań w dziedzinie automatyzacji, dostarczając całkowicie nowy zestaw możliwości w zakresie konfiguracji.

Modułowy zestaw narzędzi do programowania ctrlX WORKS pozwala programistom wybrać potrzebne aplikacje lub korzystać z oprogramowania open source. Oprócz tego klienci mogą na otwartej platformie uruchamiać własne oprogramowanie i przekształcać funkcje w aplikacje za pomocą popularnych języków programowania. Aplikacje przemysłowe mogą być oferowane w sklepie ctrlX Store. Istnieje także możliwość pobierania aplikacji innych firm. ctrlX Data Layer, narzędzie wbudowane w systemie sterowania, umożliwia komunikację pomiędzy aplikacjami i zarządza bezpiecznym dostępem do informacji dotyczących wszystkich aplikacji.

Firma Bosch Rexroth stworzyła ctrlX Device Portal, umożliwiający łatwe zarządzanie, utrzymanie i serwisowanie oprogramowania urządzeń. Narzędzie to umożliwia centralne zarządzanie systemami sterowania w zakładach produkcyjnych. Wszystkie dostępne aplikacje mogą być przypisane do ctrlX CORE i aktualizowane.

„Pracując nad najnowszą generacją naszej platformy sterowania skupiliśmy się na wyeliminowaniu konieczności korzystania z konwencjonalnych rozwiązań, dając klientom większą elastyczność i zwiększając możliwości zastosowania, co przekłada się na wyższą wydajność. Nasze rozwiązanie oparliśmy na systemie operacyjnym Linux działającym w czasie rzeczywistym, spójnych otwartych standardach, technologii aplikacji, możliwości programowania w oparciu o Internet oraz wszechstronnej łączności w standardzie IoT. Oprócz zastosowań w zakresie automatyzacji maszyn i zakładów przemysłowych, ctrl CORE spełnia również wymagania w obszarze automatyzacji budynków, logistyki wewnątrzzakładowej i transportu towarów, produkcji i dystrybucji energii, a także automatyki mobilnej“ – powiedział Steffen Winkler.

 

 

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia około 31 000 osób i odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, 31 grudnia 2019 r.). Odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,7 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 72 600 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse.

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć