• Home
  • News & Stories
  • Firma Bosch Rexroth wprowadza przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

Wróć

Firma Bosch Rexroth wprowadza przełomowy system planarny ctrlX FLOW6D

Większa swoboda i precyzja w dziedzinie transportu bezkontaktowego i pozycjonowania

  • Pakiet rozwiązań ctrlX AUTOMATION poszerza się o system planarny 6D
  • Wózki poruszają się wykorzystując 6 stopni swobody, nawet w bardzo ograniczonych przestrzeniach
  • System sterowania ctrlX CORE z aplikacjami dla systemów planarnych

Systemy planarne oferują niespotykany potencjał, który może być wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. ctrlX FLOW6D firmy Bosch Rexroth przenosi wydajny transport bezkontaktowy oraz pozycjonowanie na zupełnie nowy poziom. Swobodnie poruszające się wózki transportowe przemieszczają się po powierzchniach poziomych, pionowych oraz na trasach podwieszanych. Każdy wózek posiada sześć stopni swobody i porusza się z dużą prędkością i wysoką precyzją – bez tarcia i generowania zanieczyszczeń. Dzięki integracji z pakietem automatyzacji ctrlX stworzono kompleksowe rozwiązanie z kompaktowym systemem sterowania oraz aplikacjami zwiększającymi zakres funkcji.

System planarny to bezkontaktowy system lewitacyjny do wydajnego i bezpiecznego transportu, pozycjonowania i przenoszenia ładunków. Wózki transportowe o różnych kształtach i rozmiarach, sterowane w sześciu wymiarach, poruszają się po powierzchni roboczej, którą można adaptować modułowo. Umożliwiają to silne, specjalnie umieszczone magnesy trwałe. Dzięki modułowej budowie i możliwości łatwej adaptacji, systemy planarne mogą być wykorzystywane w wielu sektorach przemysłowych, np. branży półprzewodników, spożywczej, farmaceutycznej, a także w systemach montażu.

System ctrlX FLOW6D umożliwia wydajny bezkontaktowy transport i pozycjonowanie w sześciu wymiarach.

Nowy system planarny już działa

ctrlX FLOW6D oferuje zupełnie nowe możliwości w zakresie manewrowania oraz tworzenia innowacyjnych systemów produkcji. Firma Bosch Rexroth wprowadziła różne funkcje, dzięki którym ten system wyróżnia się spośród innych znanych technologii. Większe zakresy ruchu, np. wysokość unoszenia 20 mm, kąt przechyłu 10° oraz nieograniczone możliwości obrotu w dowolnej pozycji, wyznaczają nowe standardy. Sześć stopni swobody umożliwia dowolne łączenie wózków, odpowiednio do potrzeb. Wózki mogą obracać się i przechylać podczas ruchu. System może pracować w pionie oraz na platformach podwieszanych.

Wózki są połączone: zasilanie i dane są dostępne dla użytkowników na platformie transportowej. Wózek można przekształcić w aktywny element, umieszczając na nim siłowniki, czujniki oraz urządzenia przenoszące.

Te i inne funkcje umożliwiają tworzenie zupełnie nowych koncepcji systemów i przepływów pracy. Wózki mogą być między innymi obsługiwane w komorach technologicznych, zadania transportowe i procesowe można płynnie łączyć, a całe systemy transportowe mogą być standaryzowane. Dodatkowe stopnie swobody pozwalają ograniczyć liczbę urządzeń peryferyjnych. W ten sposób system staje się bardziej kompaktowy i tańszy.

„ctrlX FLOW6D to kręgosłup elastycznej i wydajnej linii produkcyjnej. Jako system otwarty, może on płynnie współpracować z innymi systemami. Kontrola produkcji za pomocą oprogramowania umożliwia szybką adaptację systemu odpowiednio do wytwarzanych produktów lub procesów” – mówi Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

Wprowadzając system ctrlX FLOW6D do swojej platformy automatyzacji firma Bosch Rexroth stworzyła zintegrowane i elastyczne rozwiązanie. „Platforma ctrlX AUTOMATION obejmuje oprogramowanie do projektowania, symulacji, budowy, obsługi i serwisowania. ctrlX CORE to kompaktowy i wydajny system sterowania, umożliwiający optymalne wykorzystywanie nowych systemów planarnych. Nowe funkcje można w łatwy sposób dodawać jako aplikacje dzięki ctrlX Store. W ten sposób można w pełni wykorzystać potencjał lewitacji” – wyjaśnia Steffen Winkler.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania firma Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia ponad 31 000 osób i odnotowała w 2021 r. przychody ze sprzedaży w wysokości ok. 6,2 mld euro.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.boschrexroth.com

Firma MathWorks zajmuje się tworzeniem oprogramowania do obliczeń matematycznych. MATLAB, język programowania stosowany w inżynierii i nauce, jest środowiskiem programistycznym, które służy do opracowywania algorytmów, analizy i wizualizacji danych oraz obliczeń numerycznych. Simulink to oparte na schemacie blokowym środowisko programistyczne do symulacji i projektowania opartego na modelach w inżynierii wielodziedzinowej i systemach wbudowanych. Inżynierowie i naukowcy na całym świecie stosują te produkty do przyspieszania badań, wdrażania innowacji i rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, komunikacyjnym, elektronicznym, automatyki przemysłowej i innych. MATLAB i Simulink to również ważne narzędzia badawcze i dydaktyczne stosowane na uczelniach i w instytutach badawczych na całym świecie. Firma MathWorks powstała w 1984 roku i zatrudnia ponad 5000 osób w 16 krajach. Siedziba firmy znajduje się w Natick w stanie Massachusetts w USA. Lokalne biura w regionie D-A-CH znajdują się w Aachen, Monachium, Paderborn, Stuttgarcie i Bernie.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem
mathworks.com.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji dotyczących ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontaktuj się

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

 

Wróć