Wróć

Firma Bosch Rexroth na targach HANNOVER MESSE: Klienci poszukują rozwiązań, a nie produktów

Podstawą komunikacji sieciowej i cyfryzacji są otwarte rozwiązania w dziedzinie automatyzacji

  • ctrlX AUTOMATION to otwarte, proste i modułowe rozwiązanie
  • Można łączyć komponenty dotychczasowych i nowych linii produktów
  • Do ekosystemu mogą dołączać inni dostawcy

 

Aby sprostać kolejnym wyzwaniom w dziedzinie automatyzacji nie wystarczą już kolejne produkty – potrzebne są kompletne rozwiązania. Firma Bosch Rexroth zaprezentuje, jak to działa w przypadku ctrlX AUTOMATION podczas cyfrowych targów HANNOVER MESSE, odbywających się w dniach 12–16 kwietnia 2021. System – obejmujący rozwiązania sprzętowe i oprogramowanie – bazuje na platformie Linux działającej w czasie rzeczywistym, całkowicie otwartych standardach, technologii aplikacji do programowania, projektowania w oparciu o Internet oraz wszechstronnej łączności IoT.

„Poziom automatyzacji jest coraz wyższy we wszystkich branżach przemysłowych. Postępująca cyfryzacja wymaga nowych rozwiązań umożliwiających komunikację sieciową z innymi systemami i zapewniających otwartość we wszystkich kierunkach. Nasi klienci potrzebują indywidualnych, odpowiednio połączonych rozwiązań zamiast oddzielnych produktów. Odizolowane produkty mają ograniczony zakres działania i nie mogą podejmować interakcji z powiązanymi systemami“ – wyjaśnia Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth.

ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth umożliwia niezbędne współdziałanie. Jedną z wyjątkowych zalet platformy jest nieograniczona otwartość systemu. Dotyczy to wyboru standardów i używanych interfejsów, a także wszelkich form integracji sprzętu i oprogramowania.

 

ctrlX AUTOMATION: Najbardziej otwarty system automatyzacji – dla maszyn wszystkich generacji

 

Elementy platformy automatyzacji można łączyć ze sobą odpowiednio do potrzeb

Klienci mogą korzystać z dostępnych elementów – dotychczasowych i nowych rozwiązań Bosch Rexroth, a także aplikacji z ekosystemu ctrlX World – i łączyć je odpowiednio do potrzeb. W ten sposób tworzy się dostosowane zintegrowane rozwiązania. Przykładowo silniki MS2N z platformy ctrlX AUTOMATION mogą być obsługiwane za pomocą istniejących sterowników napędu, a nowe sterowniki ctrlX DRIVE współpracują ze sprawdzonymi maszynami CNC oraz kontrolerami ruchu MTX i MLC. W ten sam sposób użytkownicy mogą korzystać ze sterownika ctrlX CORE w połączeniu z napędami oraz wejściami i wyjściami dotychczasowych serii produktów.

Otwartość platformy oraz ekosystemu ctrlX AUTOMATION umożliwia również integrację rozwiązań innych dostawców. W ctrlX World użytkownicy mogą korzystać z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji innych firm, a także tych stworzonych we własnym zakresie. Platforma ctrlX AUTOMATION jest również otwarta na rozwiązania współtworzone oraz sprzęt pochodzący od partnerów. W ten sposób tworzy się specjalne rozwiązania – odpowiadające na szczególne wymagania branżowe.

„Kompatybilność poszczególnych elementów pozwala rozwiązywać problemy w dziedzinie automatyzacji odpowiednio do potrzeb. Migracja do nowych rozwiązań na platformie ctrlX AUTOMATION jest łatwa. Gwarantujemy przy tym dostępność części zamiennych w okresie 10 lat, a opcjonalnie nawet przez okres 25 lat. Klienci mogą dzięki temu tworzyć stabilne architektury, bazujące na najnowszych technologiach i dostosowane do przyszłościowych standardów“ – wyjaśnia Steffen Winkler.

Firma Bosch Rexroth zaprezentuje różne rozwiązania powiązane z platformą ctrlX AUTOMATION podczas targów HANNOVER MESSE 2021.

 

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wydajność, precyzja, bezpieczeństwo i energooszczędność to cechy charakteryzujące napędy i sterowania firmy Bosch Rexroth, które wprawiają w ruch maszyny i urządzenia każdego formatu. Przedsiębiorstwo posiada szerokie doświadczenie w aplikacjach mobilnych, maszynowych i projektowych, jak również automatyzacji przemysłu. Dzięki inteligentnym komponentom, niestandardowym rozwiązaniom systemowym i usługom Bosch Rexroth tworzy niezbędne środowisko dla w pełni połączonych aplikacji. Bosch Rexroth oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu hydrauliki, napędów elektrycznych i sterowań przekładni oraz techniki przemieszczeń liniowych i montażu, jak również oprogramowanie i interfejsy do rozwiązań wykorzystujących internet rzeczy. Przedsiębiorstwo, obecne w ponad 80 krajach, osiągnęło w 2019 roku obroty w wysokości 6,2 mld euro przy zatrudnieniu na poziomie 31 000 pracowników.
Więcej informacji: www.boschrexroth.pl

 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z 31 grudnia 2019) i wygenerowała w 2019 roku obrót w wysokości 77,7 mld euro. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, and Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, Bosch jest obecny w ok. 150 krajach na świecie. Rozwój, produkcja oraz sieć sprzedaży na całym świecie stanowią podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie rozwiązań dla świata zintegrowanego w internecie. Grupa Bosch zatrudnia 72 600 współpracowników w zakresie badań i rozwoju w 126 miejscach na całym świecie. Innowacyjne produkty i usługi Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Bosch tworzy technologię, która jest „bliżej nas”.

Więcej informacji: www.bosch.pl, www.bosch-prasa.pl oraz http://twitter.com/BoschPresse.

Wróć