Wróć

ctrlX CORE OTRZYMUJE NAGRODĘ RED DOT

„Wzornictwo jest sztuką, której główną siłą napędową jest konkurencja. Podobne produkty zyskują dzięki niemu aspekt wyjątkowości“. Roger Willemsen

ctrlX AUTOMATION nie tylko rewolucjonizuje projektowanie z technologicznego punktu widzenia – od samego początku liczył się bowiem również wygląd produktu.

Podstawowe cechy wzornictwa naszej nowej platformy automatyzacji ctrlX AUTOMATION określono już w roku 2018 wraz z pojawieniem się rozwiązania ctrlX DRIVE. Elementy wzornictwa tego systemu (np. niebieski przewód świetlny, ramka) wykorzystaliśmy również w innych kategoriach produktów, takich jak ctrlX CORE, ctrlX I/O, ctrlX IPC oraz ctrlX SAFETY.

Aby dostarczyć produkt optymalny pod względem użytkowania, obok wyglądu szczególną uwagę przywiązaliśmy do ergonomii, funkcjonalności i łatwości utrzymania.

Naszym celem było po raz kolejny zwiększyć znaczenie wzornictwa produktu w ramach platformy ctrlX AUTOMATION. Udało nam się tego dokonać, a nagroda Red Dot Award za nasz system ctrlX CORE w kategorii „Product Design 2020“ potwierdza słuszność naszych działań. Oprócz projektu oceniany był także dobór materiałów, jakość wykonania, struktura powierzchni, ergonomia i funkcjonalność produktu.

W tegorocznej edycji producenci i przedsiębiorstwa zgłosiły ponad 6500 produktów w kategorii „Product Design“. Stanowi to wzrost o 18% w porównaniu z ubiegłym rokiem. W całym konkursie zgłoszono rozwiązania z 60 krajów.

Jury nie miało w tym roku też łatwego zadania, bo tylko najlepsze produkty mają szansę na wygraną.

ctrlX CORE robi wrażenie nie tylko dzięki swojej wydajności, ale także dzięki rozwiązaniom projektowym najwyższej klasy, umożliwiającym zastosowanie systemu we wszystkich środowiskach.

 


„Chciałbym pogratulować zdobywcom nagrody Red Dot Award tego wspaniałego sukcesu w kategorii „Product Design“. Obserwowanie jurorów podczas drobiazgowych testów produktów, które niejednokrotnie kończą się burzliwą debatą, jest zawsze imponujące. Nie jest łatwo postawić na swoim. Dlatego mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że nagrodzone produkty charakteryzują się najwyższą jakością" powiedział
profesor Dr. Peter Zec, założyciel i dyrektor generalny Red Dot.

Nagroda Red Dot: Product Design
Nagroda Red Dot: Product Design, której historia sięga 1955 roku wyróżnia corocznie najlepsze produkty. Producenci i projektanci z całego świata mogą zgłaszać swoje rozwiązania do konkursu w 49 kategoriach. Na nagrodę mają szansę uczestnicy, których projekty są inteligentne i innowacyjne.

Dowiedz się więcej o nagrodzie Red Dot

Jasmin Heim

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć