• Home
  • News & Stories
  • Bosch Rexroth udostępnia partnerom otwartą platformę ctrlX AUTOMATION

Wróć

Bosch Rexroth udostępnia partnerom otwartą platformę ctrlX AUTOMATION

Zewnętrzni dostawcy mogą zaoferować swoje aplikacje za pośrednictwem sprawdzonej platformy automatyzacji

  • Otwarty ekosystem udostępniający szeroki wybór aplikacji różnych firm
  • Łatwe pobieranie aplikacji z serwisu ctrlX Store
  • Współpraca w dziedzinie sprzętu i współtworzenie nowych rozwiązań


Wraz z wprowadzeniem ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth stworzyła otwarty ekosystem obejmujący aplikacje do wszystkich zadań w związanych z automatyzacją. Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji innych firm lub rozwiązań stworzonych we własnym zakresie. Coraz więcej firm dołącza do ctrlX World. Dzięki wykorzystaniu tej ważnej platformy mogą poszerzyć model biznesowy i zwiększyć zakres oferowanych rozwiązań. Firma Bosch Rexroth rozwija także współpracę w dziedzinie sprzętu i umożliwia współtworzenie nowych rozwiązań.

„Dzięki platformie ctrlX AUTOMATION jesteśmy w stanie zaoferować w pełni otwarte środowisko. Oznacza to, że możemy udostępnić nie tylko nasze aplikacje, ale także szeroką gamę produktów zewnętrznych dostawców. Klienci mogą pobierać aplikacje oparte na sztucznej inteligencji i używać ich do usprawnienia produkcji lub udoskonalenia procesów. Możliwe jest również dodanie funkcji inteligentnego oprogramowania do różnych mechanizmów, dotyczy to np. przekładni oraz systemów chwytakowych i napinających. Dostępne są także rozwiązania do komunikacji z systemami MES, rozpoznawania głosu, zarządzania bezpieczeństwem informatycznym sieci, wizualizacji HMIi wiele innych produktów. Współpracujemy z doświadczonymi partnerami w dziedzinie oprogramowania, którzy są w stanie szybko zaimplementować kolejne funkcje na platformie ctrlX AUTOMATION” — powiedział Steffen Winkler, wiceprezes ds. sprzedaży w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji w firmie Bosch Rexroth.

Firma Bosch Rexroth intensywnie rozwija współpracę w dziedzinie sprzętu i otwiera swoją platformę, umożliwiając współtworzenie nowych rozwiązań. Użytkownicy będą dzięki temu korzystać z ciągle rozwijającego się ekosystemu.

Aplikacje można pobierać w sklepie ctrlX Store i przypisywać do platformy sterowania ctrlX CORE poprzez system licencyjny. Inni dostawcy mogą integrować aplikacje za pomocą pakietu Software Development Kit dla platformy ctrlX AUTOMATION. Istniejący kod można łatwo integrować w postaci aplikacji przeznaczonej do pracy w czasie rzeczywistym lub w zwykłym środowisku. Obsługiwanych jest wiele języków programowania, np. C++, Python i Java. Warstwa ctrlX Data Layer pozwala gromadzić w aplikacjach dane systemu automatyzacji ctrlX CORE i wymieniać informacje z innymi aplikacjami firmy Bosch Rexroth.

Do ekosystemu partnerów ctrlX World dołączyły następujące przedsiębiorstwa:

SCHUNK GmbH & Co. KG

„Największą zaletą rozwiązania Rexroth jest otwartość. Specjalizujemy się w produkcji systemów chwytakowych i technologii zacisków. W ciągu ostatnich lat tworzyliśmy oprogramowanie z wykorzystaniem różnych języków, m.in. C, C++ i Python, a także różnych bibliotek. W stosunkowo krótkim czasie udało nam się zaimplementować jeden z takich systemów w postaci prototypu na platformie ctrlX AUTOMATION, a następnie go przetestować” — powiedział Martin May, dyrektor centrum innowacji firmy SCHUNK.

Wittenstein SE

„WITTENSTEIN alpha to pierwszy producent komponentów oferujący w standardzie inteligentne przekładnie wyposażone w system cynapse. Ich częścią jest zintegrowany moduł czujnika zapewniający łączność w standardzie Przemysłu 4.0. Platforma ctrlX AUTOMATION wspiera otwarte funkcje systemu cynapse i umożliwia łatwą integrację aplikacji. Klienci mogą dzięki temu zintegrować w ramach kompleksowego systemu oferowane przez firmę WITTENSTEIN inteligentne usługi, a mechanizmy takiej integracji są przyjazne dla użytkowników” — powiedział Patrick Hantschel, dyrektor centrum digitalizacji w firmie WITTENSTEIN SE.

FORCAM GmbH

„Dzięki platformie ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth otwiera całkowicie nowe możliwości automatyzacji w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Właśnie tym zajmuje się firma FORCAM. Oferując gotową do użycia i rozszerzalną platformę informatyczną, FORCAM pomaga klientom znacznie zwiększyć wydajność i poziom konkurencyjności – od łączenia maszyn po cyfrowe obrazy procesów produkcyjnych oraz od komunikacji z systemami zarządzania przedsiębiorstwem po rozwiązania chmurowe. Dzięki sprzedaży partnerskiej rozwiązań z pakietu ctrlX AUTOMATION możemy zaoferować klientom podwójne korzyści: po pierwsze, zapewniamy dostęp do specjalistycznych kompetencji w zakresie wszechstronnego łączenia maszyn, umożliwiając szybkie rozpoczęcie transformacji procesów produkcji oraz natychmiastowy wzrost wydajności. Po drugie, klienci uzyskują możliwość skorzystania z kompletnego rozwiązania, które pozwala skutecznie zrealizować wszystkie kolejne etapy” — powiedział Oliver Hoffmann, jeden z dyrektorów generalnych firmy FORCAM.

Rhebo GmbH

„Specjalizujemy się w zarządzaniu bezpieczeństwem przemysłowym i stabilnością sieci. Rozwiązanie Industrial Protector monitoruje system automatyzacji i wykrywa anomalie, zapewniając nie tylko cyberbezpieczeństwo, ale także stabilność procesów i dostępność linii produkcyjnych. Cała komunikacja w systemie automatyzacji jest analizowana w czasie rzeczywistym. Platforma ctrlX AUTOMATION jest rozwiązaniem dojrzałym, przyjaznym dla użytkownika i wydajnym. Wyznacza nowe standardy w dziedzinie systemów automatyzacji. Przydatne funkcje podstawowe w połączeniu z bogatymi możliwościami rozszerzania i tworzenia połączeń z innymi systemami sprawiają, że ctrlX AUTOMATION stanowi bardzo dobrą platformę integracji w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych. Właśnie ten element w znacznym stopniu decyduje o sukcesie naszych rozwiązań” – powiedział Klaus Mochalski, założyciel i dyrektor generalny firmy Rhebo.

XITASO GmbH

„Przeprowadziliśmy szczegółową analizę platformy ctrlX AUTOMATION, przyglądając się architekturze oprogramowania oraz nowoczesnym metodom i procesom związanych z inżynierią oprogramowania. System ctrlX CORE jest jedyną platformą na rynku, która została zbudowana wyłącznie z wykorzystaniem otwartych technologii. Sprawdzone komponenty oparte na systemie Linux-zostały połączone z inteligentnymi komponentami Bosch Rexroth. Dzięki takiej architekturze platforma daje możliwość efektywnej integracji najważniejszych elementów systemów technologii operacyjnej i systemów informatycznych oraz nowoczesnych technologii inżynierii oprogramowania. Platforma ctrlX AUTOMATION wspiera realizację naszych celów, ponieważ chcemy występować jako partner w dziedzinie cyfryzacji i ekspert w obszarze inżynierii oprogramowania. Upraszczamy architekturę złożonych systemów i zapewniamy użytkownikom intuicyjne mechanizmy obsługi” — powiedział dr Andreas Angerer, szef działu badań i innowacji w firmie XITASO GmbH.

MGA Ingenieurdienstleistungen GmbH

„Sterowanie głosowe znane ze środowisk konsumenckich obecnie znajduje zastosowanie także w przemyśle. Aplikacja głosowa MGA współpracująca z platformą ctrlX AUTOMATION zapewnia maksimum elastyczności operatorom maszyn. Mogą oni poruszać się swobodnie wokół maszyny i koncentrować się na obrabianych elementach, a nie na panelu sterowania. Połączenie z systemem reagowania odpowiada za przesyłanie odpowiedzi maszyny do operatora. Firma MGA specjalizuje się w dziedzinie automatyzacji procesów i systemów sterowania. Aplikacja głosowa współpracująca z platformą ctrlX AUTOMATION jest innowacyjnym produktem, zauważalnym na rynku” — powiedział Lorenz Arnold, dyrektor generalny firmy MGA.

 

Inni partnerzy to m.in. Bosch.IO GmbH, conductiv.ai, FutureFab, HD Vision Systems GmbH, HUCON AG, Mirasoft GmbH & Co. KG i Perfect Production GmbH.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania firma Bosch Rexroth oferuje sprawne, skuteczne i bezpieczne mechanizmy ruchu w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy internetu przedmiotów. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia około 31 000 osób i odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.pl

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, 31 grudnia 2019). Odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,7 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Jako wiodąca firma na rynku Internetu rzeczy (IoT) Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i systemów komunikacji mobilnej. Realizowana przez nią wizja mobilności jest zrównoważona, bezpieczna i niezwykle obiecująca. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie produktów i rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w skomunikowanym środowisku, zawierających funkcje sztucznej inteligencji lub zaprojektowanych i wyprodukowanych z wykorzystaniem takich funkcji. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Mówiąc w skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia mniej więcej 72 600 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 specjalistów w zakresie inżynierii oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse.

Steffen Winkler

Game Changer
ctrlX AUTOMATION

Wróć