Wróć

ctrlX AUTOMATION @ SPS Connect 2020

Bosch Rexroth na targach SPS Connect: Potrzeba nowej koncepcji automatyzacji

  • Platforma automatyzacji obejmująca innowacje w pakiecie wejścia/wyjścia, funkcji zabezpieczeń oraz współpracy z partnerami
  • Wszystkie aktualności dotyczące ctrlX AUTOMATIONTransfer wiedzy w ramach wykładów wirtualnych, dyskusji panelowych i wiele więcej
  • Dostępność ctrlX CORE

 

Dzięki wprowadzeniu platformy ctrlX AUTOMATION firma Bosch Rexroth wkracza w zupełnie nowe obszary automatyzacji i łączy technologie sterowania, informatykę i Internet rzeczy, tworząc otwarty i skalowalny system. Podczas wirtualnych targów SPS Connect w dniach 24 – 26 listopada 2020 r. pokażemy jak to rozwiązanie działa. Firma Bosch Rexroth zaprezentuje platformę automatyzacji wraz z najnowszymi innowacjami w obszarze usług, zabezpieczeń, modułów wejścia/wyjścia, a także z własnym ekosystem. Kompaktowa platforma sterująca ctrlX CORE jest już w sprzedaży.

 

Platforma ctrlX AUTOMATION bazuje na całkowicie nowym oprogramowaniu i podejściu do inżynierii, co oznacza koniec tworzenia własnych struktur i systemów. Platforma automatyzacji obejmuje wszystkie niezbędne składniki oprogramowania i sprzętu, pozwalające tworzyć kompleksowe rozwiązania systemów: wydajne układy sterowania, kompaktowe napędy, komputery przemysłowe, zabezpieczenia, moduły wejścia/wyjścia i interfejsy HMI.

Platforma ctrlX AUTOMATION poszerzona o otwarty pakiet wejścia/wyjścia
Pakiet ctrlX I/O firmy Bosch Rexroth oferuje nowe możliwości w zakresie łączności i połączeń sieciowych. Rozwiązanie to stanowi funkcjonalne rozszerzenie platformy sterującej ctrlX CORE i umożliwia integrację poziomą i pionową. W przyszłości system ctrlX I/O będzie obejmował wszechstronne funkcje komunikacji i rozszerzeń zwiększające wydajność, a także moduły wejścia/wyjścia dostosowane do standardów przyszłościowych technologii, takich jak 5G, TSN oraz AI.

Wbudowany sterownik ctrlX CORE już dostępny
Podczas targów w sprzedaży dostępny będzie już sterownik wbudowany ctrlX CORE. Modułowy, kompaktowy sterownik sprawdzi się we wszystkich zastosowaniach w dziedzinie automatyzacji. Dzięki swojej otwartości oferuje on użytkownikom zupełnie nowe możliwości w zakresie konfiguracji funkcji. Pełny zestaw funkcji ctrlX CORE został już przetestowany przez wybranych klientów.

ctrlX SAFETY: nowa definicja bezpieczeństwa automatyzacji
Zabezpieczenia ctrlX SAFETY firmy Bosch Rexroth wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa automatyzacji. Ten produkt jest uznawany za najszybsze i najbardziej kompaktowe rozwiązanie w dziedzinie zabezpieczeń na rynku automatyzacji. Czas reakcji systemu umożliwia zastosowanie bardziej kompaktowych rozwiązań konstrukcyjnych i maksymalizację bezpieczeństwa produkcji.

ctrlX SERVICES dla automatyzacji przyszłości
Platforma automatyzacji ctrlX AUTOMATION została ostatnio rozszerzona o pakiet ctrlX SERVICES. ctrlX App Store umożliwia teraz pobieranie zindywidualizowanego oprogramowania, a ctrlX Device Portal ułatwia scentralizowane zarządzanie sterownikami. Społeczność ctrlX AUTOMATION Community oferuje wiele funkcji, np. pomoc techniczną, transfer wiedzy i dalsze szkolenie. Firma Bosch Rexroth gwarantuje również 25-letnią dostępność serwisową dla standardowych usług.

ctrlX World dla innych dostawców
Użytkownicy mogą korzystać z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji innych firm lub własnych. ctrlX AUTOMATION zapewnia dostęp do szerokiego pakietu aplikacji i umożliwia łatwe pobieranie za pomocą sklepu App Store. Coraz więcej dostawców dołącza do platformy ctrlX World, dzięki której mogą oni oferować własne aplikacje i korzystać z nowych możliwości biznesowych.

Zdobywanie wiedzy na temat przyszłości automatyzacji
Firma Bosch Rexroth będzie dzielić się swoją wiedzą na temat automatyzacji przyszłości podczas wirtualnego wydarzenia w ramach spotkań z ekspertami, spotkań wirtualnych i paneli dyskusyjnych.

Steffen Winkler, dyrektor ds. bezpieczeństwa w dziale rozwiązań z zakresu automatyki i elektryfikacji dla przedsiębiorstw firmy Bosch Rexroth, będzie uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym „Wpływu pandemii Covid-19 na cyfrową transformację“. Podczas codziennych spotkań z ekspertami omawiane będzie „10 powodów, aby wybrać pakiet ctrlX AUTOMATION“. Ponadto uczestnicy w ramach spotkań wirtualnych będą mogli uzyskać ukierunkowane informacje i indywidualne porady.

„Targi SPS Connect to miejsce spotkań najważniejszych przedstawicieli międzynarodowej branży automatyzacji. W tym roku jednak odbędą się w formie wirtualnej. Cyfrowa koncepcja targów wskazuje na potrzebę wypracowania nowego podejścia w przemyśle. Cyfrowa sieć to już nie tylko jedna z opcji, ale kluczowy element dla firm, które chcą utrzymać konkurencyjną pozycję. To właśnie filozofia, którą realizujemy dzięki platformie ctrlX AUTOMATION“ – powiedział Steffen Winkler.

Spotkaj się z nami, zdobądź bezpłatny bilet korzystając z kodu SPS2XCNREX.

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania firma Bosch Rexroth oferuje sprawne, skuteczne i bezpieczne mechanizmy ruchu w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy internetu przedmiotów. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia około 31 000 osób i odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.pl

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, 31 grudnia 2019). Odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,7 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Jako wiodąca firma na rynku Internetu rzeczy (IoT) Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 i systemów komunikacji mobilnej. Realizowana przez nią wizja mobilności jest zrównoważona, bezpieczna i niezwykle obiecująca. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest dostarczanie produktów i rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie w skomunikowanym środowisku, zawierających funkcje sztucznej inteligencji lub zaprojektowanych i wyprodukowanych z wykorzystaniem takich funkcji. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. Mówiąc w skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia mniej więcej 72 600 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 specjalistów w zakresie inżynierii oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse.

  

Wróć