Wróć

KROK W PRZYSZŁOŚĆ

ctrlX WORKS page is displayed on a laptop

Nie trzeba być inżynierem oprogramowania, aby wiedzieć, że integrowanie funkcji jest procesem złożonym. Zróbmy prosty test: sięgnijmy po smartfon i zainstalujmy aplikację z funkcją kamery, taką jak czytnik kodów QR, oprogramowanie fotograficzne TAN lub komunikator Messenger. Zajmie nam to kilka minut.

A teraz spróbujmy sobie wyobrazić, ile czasu zająłby ten proces, gdybyśmy chcieli zintegrować funkcję kamery z programem PLC w systemie automatyzacji, zaprogramować interfejs i przesłać dane w czytelnej formie. Jeszcze niedawno potrzeba było na to wielu godzin.

OSOBOMINUTY ZAMIAST OSOBOGODZIN

Teraz to się zmieniło. Dzięki naszej nowej platformie automatyzacji ctrlX AUTOMATION nowa architektura oprogramowania wykona całą tę pracę za użytkownika. Producenci maszyn mogą łatwo integrować funkcje, używając technologii aplikacji, a następnie konfigurować swoje rozwiązania stosownie do potrzeb przy minimalnym nakładzie pracy.

MAKSYMALIZACJA WYDAJNOŚCI PROSTA JAK OBSŁUGA SMARTFONU

Standaryzowane języki PLC są wciąż efektywne w przypadku klasycznych zadań z zakresu automatyzacji. Gdy jednak chcemy zintegrować inne funkcje, np. dotyczące łączności lub wizualizacji, systemy wykonawcze nie wystarczą. Przeprogramowanie funkcji napisanych w językach informatycznych na języki PLC jest nieekonomiczne i opóźnia programowanie, zwłaszcza gdy brakuje programistów. Dlatego tak bardzo potrzebna jest platforma ctrlX AUTOMATION.

Nasz nowy układ sterowania ctrlX CORE przekracza granice między platformami różnych urządzeń. Jako przyłączana karta może być używany w komputerach przemysłowych, wbudowanych układach sterowania i systemach napędów. Ma dużo większą moc obliczeniową niż inne platformy, choć nie zajmuje więcej miejsca. W rezultacie producenci maszyn mogą integrować wiele zadań, które dawniej wymagały instalacji na dodatkowym sprzęcie.

System ctrlX CORE opiera się na systemie operacyjnym Linux działającym w czasie rzeczywistym ― najbardziej stabilnym i bezpiecznym systemie na świecie. Zapewnia znacznie większą swobodę podczas konfigurowania funkcji sterowania i zarządzania nimi. Intuicyjne procesy projektowania oparte na Internecie umożliwiają programistom dostęp do wielu aplikacji z zestawu narzędzi ctrlX WORKS. Dzięki temu mogą oni zarządzać aplikacjami sterującymi i funkcjonalnymi oraz rozszerzać je, a w razie potrzeby uzupełniać za pomocą oprogramowania open source.

PO PROSTU APLIKACJA

Dodawanie lub usuwanie aplikacji nie ma wpływu na cały system, ponieważ każda aplikacja stanowi odrębny kontener oprogramowania. Producenci mogą instalować tylko te aplikacje, których życzą sobie klienci. Aplikacje mogą dostarczać i odczytywać dane dostępne w czasie rzeczywistym i inne dane.    

ŁATWE AKTUALIZACJE I PRZYGOTOWANIE NA PRZYSZŁOŚĆ

W porozumieniu z użytkownikiem producenci maszyn mogą modyfikować poszczególne aplikacje w każdej chwili bez zmiany planu początkowego. Upraszcza to aktualizacje i sprawia, że system automatyzacji będzie działać również w przyszłości, z nowymi standardami komunikacyjnymi i innowacyjnymi funkcjami.

Platforma ctrlX AUTOMATION zmienia reguły gry w świecie automatyzacji dzięki nowej architekturze oprogramowania. Umożliwia producentom maszyn integrowanie, łączenie i aktualizowanie funkcji w sposób łatwy, otwarty i bezpieczny. Aplikacje zmniejszają koszty prac projektowych i otwierają drzwi do nowego, bardziej elastycznego świata automatyzacji.

 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz dowiedzieć się więcej o platformie ctrlX AUTOMATION, skontaktuj się z nami:

Skontatkuj się

Sebastian Krauskopf

Game Changer Software

Nowy Poziom Swobody Projektowania

Dowiedz się, jak platforma ctrlX AUTOMATION może pomóc w znacznie szybszym wdrożeniu indywidualnych rozwiązań oraz w łatwym i elastycznym programowaniu funkcji w dowolnym języku.

POBIERZ BEZPŁATNY ARTYKUŁ PRZEGLĄDOWY

Wróć