Wróć

Ekosystem partnerski ctrlX AUTOMATION rozszerza się

Za pomocą rewolucyjnej platformy automatyzacji firmy Bosch Rexroth dostawcy oferują między innymi aplikacje wyposażone w interfejs HMI

  • Coraz więcej firm dołącza do otwartego ekosystemu
  • Proste udostępnianie aplikacji poprzez sklep ctrlX App Store
  • Partnerzy HMI: MGA, Mirasoft, Smart HMI

 

Dzięki rewolucyjnej platformie ctrlX AUTOMATION firmy Bosch Rexroth użytkownicy mogą korzystać z otwartego ekosystemu. Platforma umożliwia im korzystanie z aplikacji firmy Bosch Rexroth, aplikacji pochodzących od innych dostawców lub stworzonych we własnym zakresie. W ten sposób w zasięgu ręki są aplikacje do wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji. Coraz więcej firm dołącza do ekosystemu partnerskiego ctrlX World. Obecnie trzech partnerów oferuje aplikacje HMI: MGA Ingenieurdienstleistungen GmbH, Mirasoft GmbH & Co. KG oraz Smart HMI GmbH.

Obsługa maszyny w oparciu o Internet za pomocą oprogramowania do wizualizacji firmy Smart HMI GmbH

ctrlX AUTOMATION spełnia wszystkie wymagania w zakresie nowoczesnej automatyzacji w erze cyfryzacji i łączności. System – obejmujący oprogramowanie i rozwiązania sprzętowe – bazuje na platformie Linux działającej w czasie rzeczywistym, całkowicie otwartych standardach, technologii aplikacji do programowania, projektowaniu w oparciu o Internet oraz wszechstronnej łączności IoT.

W ramach platformy użytkownicy mogą korzystać z aplikacji tworzonych samodzielnie, a także aplikacji firmy Bosch Rexroth i innych dostawców. Aplikacje można pobierać w sklepie ctrlX App Store i przypisywać do platformy sterowania ctrlX CORE poprzez system licencyjny.

 

Aplikacje do wszystkich zadań w dziedzinie automatyzacji – podstawowe aplikacje HMI

Dzięki współpracy w ramach platformy partnerzy mogą rozszerzać swoje modele biznesowe i zwiększać zakres rozwiązań. W ekosystemie partnerskim ctrlX World dostępny jest szeroki wybór aplikacji zewnętrznych dostawców. Klienci mogą pobierać aplikacje AI usprawniające produkcję i procesy lub inteligentne rozszerzenia oprogramowania do obsługi mechanizmów, takich jak przekładnie oraz systemy uchwytów i zacisków. Dostępne są także rozwiązania w zakresie łączności z systemami realizacji produkcji (MES), rozpoznawania głosu, bezpieczeństwa sieci informatycznych, wizualizacji HMI i inne.

Rozwiązania w dziedzinie interfejsów HMI, kluczowych w nowoczesnej automatyce przemysłowej i umożliwiających lepszą współpracę człowieka i maszyny, oferuje trzech partnerów.

Firma MGA Ingenieurdienstleistungen GmbH stworzyła aplikację do sterowania głosowego na platformę ctrlX AUTOMATION, która ułatwia pracę operatorów maszyn. Użytkownicy mogą poruszać się swobodnie wokół maszyny i skupić się na elementach obrabianych zamiast na panelu sterowania. Rozwiązanie jest połączone z systemem odpowiedzi, dzięki któremu operator otrzymuje komunikaty z maszyny. Firma MGA od 20 lat specjalizuje się w automatyzacji procesów i systemach sterowania. Aplikacja do sterowania głosowego na platformę ctrlX AUTOMATION jest innowacją na rynku.

Mirasoft GmbH & Co. KG również skupia się na ułatwianiu i przyśpieszaniu pracy techników automatyzacji. Koncepcja AnyViz Cloud pozwala tworzyć interfejsy HMI zaledwie kilkoma kliknięciami. Dzięki AnyViZ Cloud właściciele mogą śledzić swoje wszystkie systemy przemysłowe. Rozwiązanie umożliwia szybkie i intuicyjne generowanie wizualizacji, analiz graficznych i raportów. Klienci platformy ctrlX AUTOMATION, którzy korzystają z aplikacji firmy Mirasoft, mają do dyspozycji wygodne narzędzia do wizualizacji i analizy procesów produkcyjnych, zapewniające większą przejrzystość i efektywność.

Smart HMI GmbH jest również partnerem firmy Bosch Rexroth. Użytkownicy ctrlX World mogą dzięki niemu tworzyć sieciowe interfejsy HMI dla ctrlX AUTOMATION bez konieczności dysponowania wiedzą w zakresie programowania. Mogą to być proste systemy sterowania procesami z kilkoma ekranami albo wymagające interfejsy sieciowe HMI dla maszyn i systemów. Edytor WYSIWYG HMI, różne gotowe widgety sieciowe oraz zaawansowane funkcje edycji stylu i układu sprawiają, że system jest łatwy w użyciu. W razie potrzeby funkcję wizualizacji w sieci, opartą na standardowych technologiach, można w sposób elastyczny rozszerzyć. Rozwiązanie działa jako aplikacja na platformie sterowania ctrlX CORE, ale może być również uruchamiane na innych komponentach platformy ctrlX AUTOMATION.

„Współpraca z naszymi dostawcami w dziedzinie interfejsów HMI oraz ich aplikacje potwierdzają fakt, iż ctrlX AUTOMATION bazuje na prostych rozwiązaniach, otwartości i elastyczności w automatyzacji. „Obecnie chcemy skupić się na sterowaniu procesami w możliwie jak najbardziej elastyczny sposób, oszczędzając czas i harmonizując pracę ludzi i maszyn“ – powiedział Hans Michael Krause, dyrektor działu zarządzania produktami ctrlX World w firmie Bosch Rexroth AG.

 

Jako jeden z największych na świecie dostawców technologii napędów i sterowania Bosch Rexroth gwarantuje sprawny, mocny i bezpieczny ruch w maszynach i systemach dowolnej wielkości. Firma łączy globalne doświadczenia praktyczne w segmentach zastosowań mobilnych, zastosowań maszyn i inżynierii oraz automatyki przemysłowej. Dzięki inteligentnym podzespołom oraz zindywidualizowanym systemom i usługom firma Bosch Rexroth tworzy środowisko umożliwiające pełną komunikację między poszczególnymi zastosowaniami. Bosch Rexroth oferuje klientom technologię napędów hydraulicznych i elektrycznych oraz ich sterowania, technologię przekładni oraz technologię przemieszczeń liniowych i montażu, w tym oprogramowanie i interfejsy Internetu rzeczy. Firma prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudnia około 31 000 osób i odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 6,2 mld EUR.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.boschrexroth.com

Grupa Bosch jest czołowym globalnym dostawcą technologii i usług. Zatrudnia około 400 000 pracowników na całym świecie (wg danych z wtorek, 31 grudnia 2019 r.). Odnotowała w 2019 r. przychody ze sprzedaży w wysokości 77,7 mld EUR. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: rozwiązania mobilne, technologia przemysłowa, artykuły konsumpcyjne oraz energetyka i budownictwo. Będąc wiodącą firmą w świecie Internetu rzeczy (IoT), Grupa Bosch oferuje innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych domów, Przemysłu 4.0 oraz mobilności usieciowanej. Wizją grupy Bosch jest mobilność, która jest rozwijana w sposób zrównoważony, bezpieczny i ciekawy. Bazując na swoim doświadczeniu w dziedzinie technologii czujników, oprogramowania oraz usług, a także wykorzystując własną chmurę IoT Cloud, Bosch oferuje klientom zintegrowane i wszechstronne rozwiązania pochodzące od jednego dostawcy. Strategicznym celem Grupy Bosch jest ułatwianie łączności za pomocą produktów i rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję (AI) albo stworzonych lub wyprodukowanych przy jej pomocy. Innowacyjne produkty i usługi Grupy Bosch poprawiają jakość życia, jednocześnie budząc entuzjazm użytkowników. W skrócie, Bosch tworzy technologię, która jest „stworzona do życia“. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz około 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. Z uwzględnieniem dystrybutorów i partnerów serwisowych, globalna sieć produkcyjna, inżynieryjna i handlowa Grupy Bosch jest obecna niemal we wszystkich krajach na świecie. Innowacyjna moc stanowi podstawę dalszego wzrostu przedsiębiorstwa. Grupa Bosch zatrudnia 72 600 współpracowników zajmujących się pracami badawczo-rozwojowymi w 126 miejscach na całym świecie, a także około 30 000 twórców oprogramowania.
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresami www.bosch.com, www.iot.bosch.com,
www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse

Additional information is available online at www.bosch.com, www.iot.bosch.com, www.bosch-press.com, www.twitter.com/BoschPresse.

Hans Michael Krause

Game Changer
ctrlX World

Wróć