A challenge that connects

ctrlX developR Challenge

 

 

Pchnij swój pomysł o dwa kroki do przodu

ctrlX CORE, sprzęt do sterowania przemysłowego dla aplikacji CNC, PLC i ruchu

Podczas ctrlX developR Challenge, programiści wcielili w życie swoje kreatywne pomysły, wykorzystując rewolucyjną platformę sterowania ctrlX CORE do realizacji projektów, do których wcześniej brakowało odpowiedniego sterownika przemysłowego.

Po raz pierwszy w latach 2021/2022 odbył się ctrlX developR Challenge - doskonała okazja, aby połączyć największe talenty z najbardziej wszechstronnym, otwartym i potężnym systemem na rynku.

25 uczestników zrealizowało swoje pomysły za pomocą platformy sterującej ctrlX CORE w pięciu różnych kategoriach. W ich realizacji wspierali ich mentorzy z firmy Bosch Rexroth i firm partnerskich ekosystemu ctrlX World. Dzięki społeczności ctrlX AUTOMATION, nasi eksperci byli osobiście dostępni w przypadku pytań i dyskusji na temat Wyzwania.

Przez cały czas trwania wyzwania trwała komunikacja pomiędzy uczestnikami a firmą Bosch Rexroth za pośrednictwem mediów społecznościowych. Twórcy relacjonowali swoje projekty w rozmowach wideo i prezentowali wyniki cząstkowe.

Finaliści mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników przed jury podczas konferencji ctrlX developR w dniach 13-14 lipca 2022 roku w Ulm. Następnie jury oceniło pomysły, metody realizacji, wyniki i potencjał biznesowy i nagrodziło zwycięzców.

Co za wyzwanie!Co za wyzwanie!

A zwycięzcy to.

Animowany widok obracającego się trofeum ctrlX developR Challenge

 

 

Widok portretowy Andreas Schiffler, zwycięzca ctrlX developR Challenge 2022

Andreas Schiffler

Wykrywanie anomalii z wykorzystaniem lasu izolacyjnego
Dzięki temu rozwiązaniu, istniejące procesy seryjne mogą być monitorowane i oceniane poprzez wykrywanie anomalii za pomocą algorytmu "Isolation Forest", bez żadnej dodatkowej, wcześniejszej wiedzy.

Widok portretowy Matthias Dittrich, zwycięzca ctrlX developR Challenge 2022

Matthias Dittrich

Rozwiązanie IoT dla technologii czujników bezprzewodowych
Opracowanie rozwiązania IoT, które wysyła dane pomiarowe bezprzewodowo i w czasie rzeczywistym do jednostki zewnętrznej. Dzięki ctrlX CORE dane te są odbierane i dalej przetwarzane przez sieć MQTT. Dzięki zastosowaniu kolejnych aplikacji IoT, dane mogą być następnie gromadzone w chmurze. Na tej podstawie tworzy się następnie fundament dla AI, która reaguje na zmiany w procesie.

Widok portretowy Phillip Stanley-Marbell, zwycięzca ctrlX developR Challenge 2022

Phillip Stanley-Marbell

Wykrywanie niepewności dla wiarygodnych decyzji opartych na danych
Opracowanie modułu wtyczki dla godnego zaufania Edge AI, który pozwala ctrlX CORE na przyspieszenie analizy empirycznych danych z czujników. Służy to do szacowania niepewności danych i może być w przyszłości wykorzystane do sterowania silnikami.

Widok portretowy Cesare Bornaghi, zwycięzca ctrlX developR Challenge 2022

Cesare Bornaghi

Połącz kamery przemysłowe z ctrlX AUTOMATION i dodaj algorytmy AI.
Stworzenie węzła bramy dla systemów IoT, który może monitorować operacje w zautomatyzowanych środowiskach z rozproszonymi systemami wizyjnymi. Kamery mogą być wykorzystywane zarówno do kontroli dostępu, jak i jakości dzięki zaawansowanym technikom głębokiego uczenia się.

Widok portretowy Sabari Kannan Muthalagu, zwycięzca ctrlX developR Challenge 2022

Sabari Kannan Muthalagu

Odciąg oparów dla stacji lutowniczych w laboratoriach
Celem projektu jest zbudowanie systemu automatyki do sterowania odciągiem oparów dla stacji lutowniczych w laboratoriach w celu uniknięcia marnotrawstwa energii. CtrlX CORE działa jako broker MQTT i wysyła sygnały do ctrlX I/O.

 

 

Group picture on stage of the ctrlX developR Challenge 2022, participants, winners and jury

Jury

Widok portretowy Rolf Najork, Member of the Board of Management of Robert Bosch GmbH

Rolf Najork

Prezes Zarządu Robert Bosch GmbH

"Wiele nowych funkcji i ulepszeń jest opracowywanych w ścisłej współpracy z firmami partnerskimi i użytkownikami. Na tej zasadzie opiera się również ctrlX developR Challenge. W najlepszym przypadku wytwarza dla nas jako firmy bezprecedensowe funkcje, które możemy osadzić w ekosystemie, a jednocześnie promuje talenty. Jest to więc szansa dla wszystkich" - wyjaśnia Rolf Najork w wywiadzie na temat ctrlX developR Challenge.

Widok portretowy Kristina Wagner, Senior Vice President Technology and Innovation Center & Director iiQKA - The Robot X-perience - KUKA

Dr. Kristina Wagner

Starszy wiceprezes ds. technologii i centrum innowacji oraz dyrektor iiQKA – The Robot X-perience – KUKA

"Otwartość i stos technologiczny ctrlX AUTOMATION oferują wiele miejsca na kreatywność i najnowocześniejszą automatyzację. Jest to idealny fundament do wdrażania i wprowadzania na rynek nowych wizji i rozwoju. Dla mnie zawsze najważniejsza jest wartość dodana dla klienta. Kiedy to się urzeczywistnia poprzez ekscytującą technologię i skalowalne koncepcje, to jest to największa frajda. Dlatego jestem bardzo podekscytowany i czekam na wyniki ctrlX developR Challenge."

KUKA

Widok portretowy Gabriele Geiger, Vice President Global Marketing & Customer Journey at EPLAN

Gabriele Geiger

Wiceprezes ds. globalnego marketingu i Customer Journey w EPLAN

"Innowacje potrzebują odpowiedniego podłoża - najlepiej platformy dla pomysłów i absolutnej otwartości. To właśnie oferuje ctrlX developR Challenge. Uczestnicy z całego świata są ciekawi, otwarci, kreatywni i mają jedną wspólną cechę: bezwarunkową chęć osiągnięcia czegoś. Pojawiły się ekscytujące wizje. Śledzenie powstałych projektów to świetna zabawa."

EPLAN

Widok portretowy Volker Glöckle, Senior Vice President Technical Industry Competence and Innovation at SICK

Volker Glöckle

Senior Vice President Technical Industry Competence and Innovation w SICK.

"Bycie aktywnym w dziedzinie innowacji wymaga wielokrotnej zmiany perspektywy w celu uzyskania nowych impulsów. Udział w jury ctrlX developR Challenge daje mi właśnie taką możliwość. Prezentując różne problemy i swoje podejścia do ich rozwiązywania, każdy zyskuje nowe pomysły. Dyskusja w jury na temat wymiarów technologii, realizacji i możliwości rynkowych daje do myślenia i pomaga wyostrzyć własny pogląd."

SICK

News & Stories

Niebieskie tło ze sprzętem sterującym ctrlX Core. Na pierwszym planie można odczytać dużymi literami napis ctrlX developR XCON, reklamujący konferencję ctrlX

ctrlX developR Conference

Chcesz być na kolejnej konferencji ctrlX developR i być na bieżąco w temacie ctrlX developR? Zarejestruj się już dzisiaj i nie przeocz aktualizacji!

Zarejestruj się teraz!