A challenge that connects

ctrlX developR Challenge

 

 

Pchnij swój pomysł o dwa kroki do przodu

Podczas ctrlX developR Challenge, programiści wcielili w życie swoje kreatywne pomysły, wykorzystując rewolucyjną platformę sterowania ctrlX CORE do realizacji projektów, do których wcześniej brakowało odpowiedniego sterownika przemysłowego.

Po raz pierwszy w latach 2021/2022 odbył się ctrlX developR Challenge - doskonała okazja, aby połączyć największe talenty z najbardziej wszechstronnym, otwartym i potężnym systemem na rynku.

25 uczestników zrealizowało swoje pomysły za pomocą platformy sterującej ctrlX CORE w pięciu różnych kategoriach. W ich realizacji wspierali ich mentorzy z firmy Bosch Rexroth i firm partnerskich ekosystemu ctrlX World. Dzięki społeczności ctrlX AUTOMATION, nasi eksperci byli osobiście dostępni w przypadku pytań i dyskusji na temat Wyzwania.

Przez cały czas trwania wyzwania trwała komunikacja pomiędzy uczestnikami a firmą Bosch Rexroth za pośrednictwem mediów społecznościowych. Twórcy relacjonowali swoje projekty w rozmowach wideo i prezentowali wyniki cząstkowe.

Finaliści mieli możliwość zaprezentowania swoich wyników przed jury podczas konferencji ctrlX developR w dniach 13-14 lipca 2022 roku w Ulm. Następnie jury oceniło pomysły, metody realizacji, wyniki i potencjał biznesowy i nagrodziło zwycięzców.

Co za wyzwanie!Co za wyzwanie!

A zwycięzcy to.

 

 

Andreas Schiffler

Wykrywanie anomalii z wykorzystaniem lasu izolacyjnego
Dzięki temu rozwiązaniu, istniejące procesy seryjne mogą być monitorowane i oceniane poprzez wykrywanie anomalii za pomocą algorytmu "Isolation Forest", bez żadnej dodatkowej, wcześniejszej wiedzy.

Matthias Dittrich

Rozwiązanie IoT dla technologii czujników bezprzewodowych
Opracowanie rozwiązania IoT, które wysyła dane pomiarowe bezprzewodowo i w czasie rzeczywistym do jednostki zewnętrznej. Dzięki ctrlX CORE dane te są odbierane i dalej przetwarzane przez sieć MQTT. Dzięki zastosowaniu kolejnych aplikacji IoT, dane mogą być następnie gromadzone w chmurze. Na tej podstawie tworzy się następnie fundament dla AI, która reaguje na zmiany w procesie.

Phillip Stanley-Marbell

Wykrywanie niepewności dla wiarygodnych decyzji opartych na danych
Opracowanie modułu wtyczki dla godnego zaufania Edge AI, który pozwala ctrlX CORE na przyspieszenie analizy empirycznych danych z czujników. Służy to do szacowania niepewności danych i może być w przyszłości wykorzystane do sterowania silnikami.

Cesare Bornaghi

Połącz kamery przemysłowe z ctrlX AUTOMATION i dodaj algorytmy AI.
Stworzenie węzła bramy dla systemów IoT, który może monitorować operacje w zautomatyzowanych środowiskach z rozproszonymi systemami wizyjnymi. Kamery mogą być wykorzystywane zarówno do kontroli dostępu, jak i jakości dzięki zaawansowanym technikom głębokiego uczenia się.

Sabari Kannan Muthalagu

Odciąg oparów dla stacji lutowniczych w laboratoriach
Celem projektu jest zbudowanie systemu automatyki do sterowania odciągiem oparów dla stacji lutowniczych w laboratoriach w celu uniknięcia marnotrawstwa energii. CtrlX CORE działa jako broker MQTT i wysyła sygnały do ctrlX I/O.

 

 

Jury

Rolf Najork

Prezes Zarządu Robert Bosch GmbH

"Wiele nowych funkcji i ulepszeń jest opracowywanych w ścisłej współpracy z firmami partnerskimi i użytkownikami. Na tej zasadzie opiera się również ctrlX developR Challenge. W najlepszym przypadku wytwarza dla nas jako firmy bezprecedensowe funkcje, które możemy osadzić w ekosystemie, a jednocześnie promuje talenty. Jest to więc szansa dla wszystkich" - wyjaśnia Rolf Najork w wywiadzie na temat ctrlX developR Challenge.

Dr. Kristina Wagner

Starszy wiceprezes ds. technologii i centrum innowacji oraz dyrektor iiQKA – The Robot X-perience – KUKA

"Otwartość i stos technologiczny ctrlX AUTOMATION oferują wiele miejsca na kreatywność i najnowocześniejszą automatyzację. Jest to idealny fundament do wdrażania i wprowadzania na rynek nowych wizji i rozwoju. Dla mnie zawsze najważniejsza jest wartość dodana dla klienta. Kiedy to się urzeczywistnia poprzez ekscytującą technologię i skalowalne koncepcje, to jest to największa frajda. Dlatego jestem bardzo podekscytowany i czekam na wyniki ctrlX developR Challenge."

KUKA

Gabriele Geiger

Wiceprezes ds. globalnego marketingu i Customer Journey w EPLAN

"Innowacje potrzebują odpowiedniego podłoża - najlepiej platformy dla pomysłów i absolutnej otwartości. To właśnie oferuje ctrlX developR Challenge. Uczestnicy z całego świata są ciekawi, otwarci, kreatywni i mają jedną wspólną cechę: bezwarunkową chęć osiągnięcia czegoś. Pojawiły się ekscytujące wizje. Śledzenie powstałych projektów to świetna zabawa."

EPLAN

Volker Glöckle

Senior Vice President Technical Industry Competence and Innovation w SICK.

"Bycie aktywnym w dziedzinie innowacji wymaga wielokrotnej zmiany perspektywy w celu uzyskania nowych impulsów. Udział w jury ctrlX developR Challenge daje mi właśnie taką możliwość. Prezentując różne problemy i swoje podejścia do ich rozwiązywania, każdy zyskuje nowe pomysły. Dyskusja w jury na temat wymiarów technologii, realizacji i możliwości rynkowych daje do myślenia i pomaga wyostrzyć własny pogląd."

SICK

News & Stories

ctrlX developR Conference

Chcesz wziąć udział w następnej ctrlX developR Conference? Skorzystaj z wstępnej rejestracji i nie przeocz żadnej aktualizacji!

Zarejestruj się teraz!